Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kristi Ojasaar, õudne nii noorelt suri

Näitan 20 postitust - vahemik 91 kuni 110 (kokku 110 )

Teema: Kristi Ojasaar, õudne nii noorelt suri

Postitas:
plixi

https://www.itk.ee/patsiendile/kliinikud/diagnostikakliinik/nukleaarmeditsiini-keskus/petkt-uuring

Kas tasulisena enda soovil ka teha saab, seda ma ei tea. Üldiselt tehakse, kui on olnud pahaloomuline kasvaja või kahtlus sellele vms. Mulle kolm a tagasi tehti, näitab ära võimalikud vähikolded.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Wanda

nüüd ka Bemmi-Kristjan läinud. Päris jube

No see on küll ühiskonnale nii suur kaotus, et teen ettepaneku kuulutada välja riiklik lein ja lasta lipud poolde masti.

Oli, milline ta oli, aga niimoodi ei ole ka ilus öelda!

+19
-2
Please wait...

Postitas:
svips

võimalik

Vähihaiguse letaalsus seisneb just selles faktis, et seda on raske varakult avastada. Tabasid nö. naelapea pihta. Kui see oleks võimalik, siis poleks vähk tänapäeval nii suur probleem.

Vähihaiguse sümptomid ei erine mistahes teiste ja tavalisemate haiguste sümptomitest. Mistahes sümptom võib olla ühtlasi ka vähi sümptom. Isegi hambavalu.

+1
0
Please wait...

Postitas:
mirjem

nüüd ka Bemmi-Kristjan läinud. Päris jube

No see on küll ühiskonnale nii suur kaotus, et teen ettepaneku kuulutada välja riiklik lein ja lasta lipud poolde masti.

Oli, milline ta oli, aga niimoodi ei ole ka ilus öelda!

ma lausa ehmatasin sellise matslikkuse peale. kellegi jaoks on ju ka Bemmi-Kristjan lähedane. ega ainult ideaalseid inimesi ei leinata.

+20
-7
Please wait...

Postitas:
xxxxx

Üleskriinida ennast pole mõtet. Muidu ju laseks superrikkad miljardärid iga päeva endale teha analüüse ulreheli ja rõngeniuuringuid. Isegi suure rahaga pole midagi teha Steve Jobs läks ka minema siit ilmast nagu lihtsurelik

Siiski , et olen seda eriala õppinud on kiirgusdoosid seadmetes aastatega kõvasti langenud ja langevad veel. Ei saa võrrelda 80-ndate rongetseadmeid tänapäevastega. Need kogused on 100x langenud

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Üleskriinida ennast pole mõtet. Muidu ju laseks superrikkad miljardärid iga päeva endale teha analüüse ulreheli ja rõngeniuuringuid. Isegi suure rahaga pole midagi teha Steve Jobs läks ka minema siit ilmast nagu lihtsurelik

Siiski , et olen seda eriala õppinud on kiirgusdoosid seadmetes aastatega kõvasti langenud ja langevad veel. Ei saa võrrelda 80-ndate rongetseadmeid tänapäevastega. Need kogused on 100x langenud

Nojah aga kui isegi verd köhiva suitseja kopsu skriinimine ei näidanud midagi kahtlast, mis kasu siis terve mitte suitsetaja skriinimisest.

0
-1
Please wait...

Postitas:
tiigritirts

https://www.itk.ee/patsiendile/kliinikud/diagnostikakliinik/nukleaarmeditsiini-keskus/petkt-uuring

Kas tasulisena enda soovil ka teha saab, seda ma ei tea. Üldiselt tehakse, kui on olnud pahaloomuline kasvaja või kahtlus sellele vms. Mulle kolm a tagasi tehti, näitab ära võimalikud vähikolded.

Sellel uuringul on nii kõva kiirguskoormus, et pelgalt selle uuringu korduv tegemine võib juba vähi riskifaktoriks osutuda. Kõiki vähitüüpe see samuti ei näita.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
RahutuHing

Ma pigem tahaks selle teema valguses uurida et kas keegi teab, kas on võimalik lasta teha mingeid uuringuid aeg-ajalt, et ei juhtuks nii, et saad vähist teada, kui juba on liiga hilja. (Ma ei mõtle siis nahavähki, selle kohta on üsna ilmselge, mis uuringuid saab teha)

Vähk võib olla ju nii erinevates kohtades, kogu keha ju keegi iga aasta läbi ei uuri. Osadele vähiliikidele tehakse sõeluuring, aga iga aasta on valimis erineva sünniaastaga naised.

Njah. Mullegi on tehtud mõni vähianalüüs vereprooviga, aga arst ütles ka, et kui need on negatiivsed, siis see tegelikult ei välista vähi olemasolu. Mis mina nüüd selle teadmisega huvitav teen siis. Kuidas ma nüüd teada saan, et on vähki või ei ole. Läheks sellise jutuga arsti juurde, et palun uurige, et ega mul vähki kuskil pole, saadetakse kukele ja kohe öeldakse, et pole võimalik. Ühest küljest võetakse seda kui ressursi raiskamist, aga jutud meedias on nii ilusad ja toredad, et kõik mudkui hoolivad ja muudkui minge sõeluuringusse. Kas krt see vanuse järgi käib üldse ve, et mingite sünniaastate järgi seda tehakse ,et oota 10 aastat kuni sinu sünniaeg on või ja no mõttetu, et neid vähi variante on ka paar üksikut vaid, nagu ausalt muid vähke polekski.  Jube imelik on see meditsiin, et ikka selles suhtes päris algeline. Kui on koguaeg juttu, et vaja kaitsta, hoolida enda ja teiste tervisest, siis minu meelest peaks iga aasta igale inimesele korralik ülekere diagnostika tehtama, aga meil oodatakse sümptomeid ja kui on juba hilja midagi ära teha, et elu lõppenud ja kõik. Eriti hea veel, kui arst peaks küsima, et kus sa varem olid. Kõikide vähkidega ju polegi mingeid sümptomeid ja kui need juba on, siis ongi ju enamasti juba hilja arsti poole pöörduda.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
tammepold1

Andis minugi sõbranna eile võitluses leukeemiaga alla, kaks tütrekest emata 🙁

Üks alles käima õppinud. Elu on nii ebaõiglane 🙁

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Alfa

Läheks sellise jutuga arsti juurde, et palun uurige, et ega mul vähki kuskil pole, saadetakse kukele ja kohe öeldakse, et pole võimalik. Ühest küljest võetakse seda kui ressursi raiskamist, aga jutud meedias on nii ilusad ja toredad, et kõik mudkui hoolivad ja muudkui minge sõeluuringusse. Kas krt see vanuse järgi käib üldse ve, et mingite sünniaastate järgi seda tehakse ,et oota 10 aastat kuni sinu sünniaeg on või ja no mõttetu, et neid vähi variante on ka paar üksikut vaid, nagu ausalt muid vähke polekski.  Jube imelik on see meditsiin, et ikka selles suhtes päris algeline. Kui on koguaeg juttu, et vaja kaitsta, hoolida enda ja teiste tervisest, siis minu meelest peaks iga aasta igale inimesele korralik ülekere diagnostika tehtama, aga meil oodatakse sümptomeid ja kui on juba hilja midagi ära teha, et elu lõppenud ja kõik.

Meil on solidaarsusmeditsiin. Kui sa ei tea, mida see tähendab, siis guugelda.  Iga aasta igale inimesele ülekeha diagnostika on ulme. Tahad seda endale, maksa ja tee tasuliselt.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
xxxxx

Tasulist diagonostikat saab eestis vabalt teha. Tee kasvõi iga päev järjekordi pole.

+1
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Tasulist diagonostikat saab eestis vabalt teha. Tee kasvõi iga päev järjekordi pole.

Neid uuringuid, millega ioniseerivat kiirgust saab, ikka ei lasta sul ka oma raha eest kogu aeg teha. Vereproove, MRT-d ja ultraheli võid teha, aga ega kõike ikka sellega kätte ei saa ja kalliks läheb ka.

+5
0
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Mulle ütles perearst, et ilmaasjata ja liiga noorelt pole mõtet uuringuid niisama kontrolliks teha, sest siis saad ju samuti kiirgust ja paljude aastate jooksul saad juba märkimisväärse koguse kokku.

Ultraheliuuringust ju ei saa kiirgust. Röntgenit pole jah mõistlik korrapäraselt igaks juhuks teha.

+3
0
Please wait...

Postitas:
BellaBee

Ma ei saa aru, miks salastatakse. Et ärge krt küsige diagnoosi kohta! Siis saavad jälle kõik koroona süüks ajada!

Ruta kohta oli ilusti öeldus, et oktoobris viidi ootamatu kõhuvaluga haiglasse ja 2 kuud ja kõik. Arstid ka imestasid, et nii kiirelt oli vähk ennast ära peitnud.

Kahju jah inimestest, kes hoolivad oma kehast-elavad tervislikult ja siis vähk võtab kiirelt ära

Mismõttes salastatakse? Inimesel on kohustus suvalistele võörastele teada anda, miks ta lähedane suri? Või oleks pidanud ehk naine ise enne surma avalduse tegema, et urgitsejad rahul oleksid? Inimene ei soovinud seda ilmselgelt avaldada, muidu oleks ka avaldanud selle ise. Eriti alatu oleks siis peale surma diagnoos avalikkusele ette lajatada. Ma ei saa ka üldse aru, et mida te teete selle teadmisega??

Usa-s alati avaldatakse meediakanalites surmapõhjus kuulsate inimeste puhul. Isegi liiga üksikasjalikult. Vähemalt ei ole siis sellist spekuleerimist nagu meil siin kombeks. Kui ei ole just mingi darwini auhinna vääriline surm, siis pole ka põhjust varjamiseks tegelikult.

Just enne lugesin Betty White surma põhjust.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Huvitav tõesti,  ainult 99 ja juba suri. Miks küll?

+16
-6
Please wait...

Postitas:
BellaBee

Huvitav tõesti, ainult 99 ja juba suri. Miks küll?

insult

+4
-10
Please wait...

Postitas:
TuttiFrutti

+8
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
nodzu2007

Kui inimeste jaoks suht tuntud ja avalikku elu elav inimene sureb ebanormaalselt noorelt ja ootamatult ning seda ajakirjandus kajastab siis tundub kuidagi loomulik et kirjas on ka surma põhjus

Vähk ei ole ootamatu ja kui inimene sellest eluajal ise avalikult rääkida ei tahtnud, sii ei ole ajakirjanduse asi seda kuulutada.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Kui inimeste jaoks suht tuntud ja avalikku elu elav inimene sureb ebanormaalselt noorelt ja ootamatult ning seda ajakirjandus kajastab siis tundub kuidagi loomulik et kirjas on ka surma põhjus

Eriti kui kõik sõbrannad, tuttavad ja muidu kuulsusenäljased tema au paistel ennast nüüd lõputult presenteerivad.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
BellaBee

Kroonikas oli juba surma põhjus kirjas ka.

0
0
Please wait...

Näitan 20 postitust - vahemik 91 kuni 110 (kokku 110 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kristi Ojasaar, õudne nii noorelt suri