Esileht Koolilaps Kristiine kool karantiinis, koolilapsed linnas ja Harjumaal tolgendamas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Kristiine kool karantiinis, koolilapsed linnas ja Harjumaal tolgendamas

Postitas:

Kuidas teie asjast aru saate, kui antud kool pandi karantiini, siis miks lasevad lapsevanemad vanematel õpilastel mööda teisi valdasid liikuda? Kuulsin just lapselt, et neil seltskonnas sama kooli laps, et viimasel nüüd palju vaba aega käes ja veel ööbima teiste juurde Harjumaale. Pidu taevani. Imelik suhtumine tundub selle lapse vanemate poolt.

+32
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 17:57; 06.03 18:04; 06.03 18:35; 07.03 07:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik suhtumine on ka neil, kes lubavad lapsed enda juurde ööbima. Kui tead sellistest lastest, siis sina kui täiskasvanud inimene oled kohustatud teatama sellest. Mitte tegema siia teemat, vaid helistama. Miks sa seda teinud pole. Väga imelik suhtumine sinu poolt. Foorum avaneb, aga telefoni võtta ei saa. Kas sa nagu arusaad, et kui see nii on, siis oled kaasosaline. Imelik tõesti.

+11
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole selle lapse kontakte. Ja minu postitus ongi üldisemalt teada andmiseks, et kristiinekad ei peaks praegu nii käituma. Ära prõõka.

+20
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 17:57; 06.03 18:04; 06.03 18:35; 07.03 07:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keelu asemel on soovitus, siis pole ime, et nii läks.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keelu asemel on soovitus, siis pole ime, et nii läks.

Tõsi, hämada ei tasu. Oleks pidanud olema keeld. See sõnastus oli küll kuidagi nii, et soovitame tungivalt, aga ega nõukaaja inimesele see midagi loe. Pigem oleks vaja, et oleks kirjas, et ei tohi, on rangelt keelatud ja rahasumma, mis tuleb tasuda või muu karmim karistus, kui keelust üle astutakse.

+29
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 18:22; 07.03 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See “soovituslik” on tõesti kurjast, isegi praegu mil teada, et Kristiine kooli haigestunu puutus kokku 30 kooliõpilase ja õpetajaga, on delfi uudises vaid, et kristiinekatel on “soovituslik” olla kaks nädalat kodus. Kui juba kool on suletud, siis püsigu see kaks nädalat ometi paigal.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 17:57; 06.03 18:04; 06.03 18:35; 07.03 07:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval pole võimalik jagada selliseid rangeid käske, pärast mingi pervost lapsevanem annab kohtusse, et tema tibulinnut käsutati ja nää ta’i olnud ültse haige ja nüüd saab selle puudumise pärast mitterahuldava hinde kokku …
Minu arust on nii, et inimestel võiks endil aru peas olla ja kellel pole, seda ei hirmuta ka käskude-keeldudega.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 18:43; 06.03 23:55; 07.03 00:26; 07.03 01:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulsin just lapselt, et neil seltskonnas sama kooli laps, et viimasel nüüd palju vaba aega käes ja veel ööbima teiste juurde Harjumaale.

täna selgus, täna otsustati karantiini panna. ja sina räuskad, et “viimasel ajal palju aega käes”. tead tegele oma asjadega.

+5
-28
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käis kolleeg vaheajal lastega Itaalias. Tahtis selle nädala esmaspäeval tööle tulla, vaatamata sellele, et igal pool soovitatakse koju jääda. Ülemus saatis aga hommikul vara kirja, et tööle tulla ei tohi, kes ohupiirkonnas reisimas käisid. See mõjus.

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulsin just lapselt, et neil seltskonnas sama kooli laps, et viimasel nüüd palju vaba aega käes ja veel ööbima teiste juurde Harjumaale.

täna selgus, täna otsustati karantiini panna. ja sina räuskad, et “viimasel ajal palju aega käes”. tead tegele oma asjadega.

Õpi lugema!! Ja seejärel toimi oma viimase lause järgi. ????

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 20:03; 07.03 02:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgelt ütles Reps ju välja, et karantiin tähendab tõesti kodus olemist, mitte trennis, sõbral külas vm olemist. Eks see nüüd vanemate asi on vastutada ja selgeks teha, miks see vajalik on.

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Kristiine gümnaasiumis (algklass) ja plaan on, et ta on ikka see 14 päeva nö koduarestis. Plaanitud üritustele, sõitudele, huviringidesse ei lähe. Teistes koolides käivaid sõpru külla ei kutsu. Teismelistega võib-olla raskem, aga elust ja tervisest peaksid nad ikka aru saama ju, nii enda kui teiste omadest. Puhtalt vanemate selgitustöö.

Aga ma ise vanemana siiski käin tööl edasi. Hetke seisuga. Ei teagi, on see mõistlik või ei…

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Kristiine gümnaasiumis (algklass) ja plaan on, et ta on ikka see 14 päeva nö koduarestis. Plaanitud üritustele, sõitudele, huviringidesse ei lähe. Teistes koolides käivaid sõpru külla ei kutsu. Teismelistega võib-olla raskem, aga elust ja tervisest peaksid nad ikka aru saama ju, nii enda kui teiste omadest. Puhtalt vanemate selgitustöö.

Aga ma ise vanemana siiski käin tööl edasi. Hetke seisuga. Ei teagi, on see mõistlik või ei…

No mõtle ise, kui mõistlik su tööl käimine on. Juhul kui su laps on viiruse saanud, siis kui suur on tõenäosus, et sina seda ei saa? Kui sa peaks selle haiguse oma kollektiivi viima, siis kas kolleegid annavad sulle aukirja või medali? Tänavad südamest?

+11
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 23:16; 07.03 00:40; 07.03 09:36; 07.03 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Kristiine gümnaasiumis (algklass) ja plaan on, et ta on ikka see 14 päeva nö koduarestis. Plaanitud üritustele, sõitudele, huviringidesse ei lähe. Teistes koolides käivaid sõpru külla ei kutsu. Teismelistega võib-olla raskem, aga elust ja tervisest peaksid nad ikka aru saama ju, nii enda kui teiste omadest. Puhtalt vanemate selgitustöö.

Aga ma ise vanemana siiski käin tööl edasi. Hetke seisuga. Ei teagi, on see mõistlik või ei…

No mõtle ise, kui mõistlik su tööl käimine on. Juhul kui su laps on viiruse saanud, siis kui suur on tõenäosus, et sina seda ei saa? Kui sa peaks selle haiguse oma kollektiivi viima, siis kas kolleegid annavad sulle aukirja või medali? Tänavad südamest?

Aga kui ta koju jääb, kas kolleegid tasuvad ta kuu arved ja ostavad süüa? Millegipärast eeldatakse, et inimesed peaks end hurraaga teiste nimel ohverdama, kuid neid endid ei aita ju keegi, kui arved on tasumata, sest palka pole saanud.

+25
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 18:43; 06.03 23:55; 07.03 00:26; 07.03 01:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Kristiine gümnaasiumis (algklass) ja plaan on, et ta on ikka see 14 päeva nö koduarestis. Plaanitud üritustele, sõitudele, huviringidesse ei lähe. Teistes koolides käivaid sõpru külla ei kutsu. Teismelistega võib-olla raskem, aga elust ja tervisest peaksid nad ikka aru saama ju, nii enda kui teiste omadest. Puhtalt vanemate selgitustöö.

Aga ma ise vanemana siiski käin tööl edasi. Hetke seisuga. Ei teagi, on see mõistlik või ei…

No mõtle ise, kui mõistlik su tööl käimine on. Juhul kui su laps on viiruse saanud, siis kui suur on tõenäosus, et sina seda ei saa? Kui sa peaks selle haiguse oma kollektiivi viima, siis kas kolleegid annavad sulle aukirja või medali? Tänavad südamest?

Aga kui ta koju jääb, kas kolleegid tasuvad ta kuu arved ja ostavad süüa? Millegipärast eeldatakse, et inimesed peaks end hurraaga teiste nimel ohverdama, kuid neid endid ei aita ju keegi, kui arved on tasumata, sest palka pole saanud.

Aga sellisel kujul pole ju karantiinil ja koolipausil mõtet, see lapsevanem levitab seda oma töökohas, need jälle oma lastele, need jälle omakorda. Sel juhul on väga silmakirjalik mingite Harjumaal ööbivate Kristiine gümnaasiumi laste kallal õiendada, mis seal vahet nende lastevanemate töölkäimisega? Ega haigus ei küsi, kas sa hängid inimeste hulgas asja pärast (ülalpidamise nimel) või lõbu pärast.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 18:22; 07.03 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su laps on karantiinis, tähendab see automaatselt, et kogu pere peaks koju jääma. Te olete k6ikpotensiaalsed nakkusallikad. Kuidas on üldse v6imalik m6elda, et no vaatame, kuidas kujuneb, ma lähen tööle?! Sa sead oma kolleegid ja nende lähedased + teised, kellega lähemalt kokku puutud, otsese riski alla!

+10
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sellisel kujul pole ju karantiinil ja koolipausil mõtet, see lapsevanem levitab seda oma töökohas, need jälle oma lastele, need jälle omakorda. Sel juhul on väga silmakirjalik mingite Harjumaal ööbivate Kristiine gümnaasiumi laste kallal õiendada, mis seal vahet nende lastevanemate töölkäimisega? Ega haigus ei küsi, kas sa hängid inimeste hulgas asja pärast (ülalpidamise nimel) või lõbu pärast.

Jaa, arusaadav, aga siiski jääb küsimus, et kes selle inimese laenud ja arved tasub, kes teistega ilusti arvestab ja koju jääb? Vaevalt, et kõik tööandjad mõistvad on ning seda aega võrdselt tööajaga tasustavad. Ehk siis me ei peaks hukka mõistma inimest, kes töölt koju ei jää – kuni riik seda aega ei kompenseeri.

+19
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 18:43; 06.03 23:55; 07.03 00:26; 07.03 01:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sellisel kujul pole ju karantiinil ja koolipausil mõtet, see lapsevanem levitab seda oma töökohas, need jälle oma lastele, need jälle omakorda. Sel juhul on väga silmakirjalik mingite Harjumaal ööbivate Kristiine gümnaasiumi laste kallal õiendada, mis seal vahet nende lastevanemate töölkäimisega? Ega haigus ei küsi, kas sa hängid inimeste hulgas asja pärast (ülalpidamise nimel) või lõbu pärast.

Jaa, arusaadav, aga siiski jääb küsimus, et kes selle inimese laenud ja arved tasub, kes teistega ilusti arvestab ja koju jääb? Vaevalt, et kõik tööandjad mõistvad on ning seda aega võrdselt tööajaga tasustavad. Ehk siis me ei peaks hukka mõistma inimest, kes töölt koju ei jää – kuni riik seda aega ei kompenseeri.

Lapsega saab võtta hoolduslehe. Kui tema ja kogu kollektiiv haigeks jäävad, siis võib juhtuda, et ühel hetkel inimesel polegi tööd.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 23:16; 07.03 00:40; 07.03 09:36; 07.03 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsega saab võtta hoolduslehe. Kui tema ja kogu kollektiiv haigeks jäävad, siis võib juhtuda, et ühel hetkel inimesel polegi tööd.

Lapsega, kes pole haige, vaid kodus, sest käis Itaalias, saab võtta haiguslehe? See on midagi uut.

+22
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 18:43; 06.03 23:55; 07.03 00:26; 07.03 01:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgelt ütles Reps ju välja, et karantiin tähendab tõesti kodus olemist, mitte trennis, sõbral külas vm olemist. Eks see nüüd vanemate asi on vastutada ja selgeks teha, miks see vajalik on.

Aga nende vanemad? Selle kohta pole riik mingit korraldust andnud. Kujutan ette, et helistaksin tööandjale, et ma 2 nädalat tööle ei tule, sest mu laps on Kristiine kooli õpilane. Tööandja ütleks kohe – aga seda pole kusagil kirjas, et sina pead koju jääma. Viita! Terviseameti lehel sellist korraldust ka pole, et viidata. Tööluus!

Edit:
Leidsin vaid sellise artikli juristi nõuannetega, selle järgi Kristiine kooli laste vanematel küll pole õigust töölt puududa …
https://lood.delfi.ee/tervispluss/uudised/mida-tahendab-karantiin-ja-millised-on-tootaja-oigused-nakkushaiguse-hirmus-koju-jaamisel?id=89152071

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 20:03; 07.03 02:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausaamatuks jääb selles artiklis olev lause:
“See tähendab, et pelgalt nakkuspiirkonnas viibimine piisav alus nakkuse kahtlustamiseks.”
On siis piisav alus või ei ole piisav alus?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausaamatuks jääb selles artiklis olev lause:

“See tähendab, et pelgalt nakkuspiirkonnas viibimine piisav alus nakkuse kahtlustamiseks.”

On siis piisav alus või ei ole piisav alus?

😀 geniaalne lause

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lausa kahe selle kooli òpilase vanem, minu lapsed selle lapsega otseselt kokku pole puutunud ja loodan et saatus nii kehvasid kaarte meile ei mànginud, et nt sööklalaualt laps haiguse korjas. Ehk kuni pole sümptomeid, kàin aga tööl edasi, minu arveid ei maksa keegi peale minu, see on reaalne elu.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin WHO lehelt, et lapsed saavad nakkuse täiskasvanutelt, pigem mitte vastupidi. Ühelt poolt lohutab, kuid alati on erandeid. Minu meelest minister Kiik ja haigekassa juhid on ju öelnud, et kui on aluseks koroonahaiguse kahtlus, siis antakse haigusleht. Seda eanm, et lapsed on kodus legaalselt, terviseameti ja haridusameti korraldusel. Kui ei anta, siis esimene ajakirjanik peavoolumeedias teeb sellest kurja loo. Palun. Ärge käige tööl, kui olete karantiinis. See on päris hull haigus, kui tõsiseks keerab. WHO üks juhte just ütles ka seda, et ei tasu lootust hellitada, et see suvekuumusega kaob nagu gripp. Me ei tunne seda viirust, mitte midagi pole kindel. Ainuke kindel asi on maksimaalselt ettevaatlik olla.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 07:24; 07.03 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole selle lapse kontakte. Ja minu postitus ongi üldisemalt teada andmiseks, et kristiinekad ei peaks praegu nii käituma. Ära prõõka.

Olen Perekoolist mitu korda seda sõna “prõõka” lugenud, aga kuskilt mujalt ma seda lugenud/kuulnud ei ole. Mida see tähendab?

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Kristiine gümnaasiumis (algklass) ja plaan on, et ta on ikka see 14 päeva nö koduarestis. Plaanitud üritustele, sõitudele, huviringidesse ei lähe. Teistes koolides käivaid sõpru külla ei kutsu. Teismelistega võib-olla raskem, aga elust ja tervisest peaksid nad ikka aru saama ju, nii enda kui teiste omadest. Puhtalt vanemate selgitustöö.

Aga ma ise vanemana siiski käin tööl edasi. Hetke seisuga. Ei teagi, on see mõistlik või ei…

No mõtle ise, kui mõistlik su tööl käimine on. Juhul kui su laps on viiruse saanud, siis kui suur on tõenäosus, et sina seda ei saa? Kui sa peaks selle haiguse oma kollektiivi viima, siis kas kolleegid annavad sulle aukirja või medali? Tänavad südamest?

Aga kui ta koju jääb, kas kolleegid tasuvad ta kuu arved ja ostavad süüa? Millegipärast eeldatakse, et inimesed peaks end hurraaga teiste nimel ohverdama, kuid neid endid ei aita ju keegi, kui arved on tasumata, sest palka pole saanud.

Aga sellisel kujul pole ju karantiinil ja koolipausil mõtet, see lapsevanem levitab seda oma töökohas, need jälle oma lastele, need jälle omakorda. Sel juhul on väga silmakirjalik mingite Harjumaal ööbivate Kristiine gümnaasiumi laste kallal õiendada, mis seal vahet nende lastevanemate töölkäimisega? Ega haigus ei küsi, kas sa hängid inimeste hulgas asja pärast (ülalpidamise nimel) või lõbu pärast.

Silmakirjalikuks osutuks hoopis sinu jutt, kui sa ise keelduksid oma koju ööbima võtma Kristiine kooli sama vanuseklassi last nagu seda haigestunu on.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 17:57; 06.03 18:04; 06.03 18:35; 07.03 07:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kristiinekate ema. Töötan kodust. Töötlen abikaasat, et ta vähemalt üheks nädalaks puhkuse võtaks ja ka kodune oleks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi Kristiine lasteaed palub koju jätta vaid need lapsed, kelle õde või vend õpib haige lapsega ühes klassis. Seega ei ole küll kellelgi mingit alust nõuda, et siinkirjutanud algklassi lapse vanem peaks koju jääma. Ta ei pea.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole selle lapse kontakte. Ja minu postitus ongi üldisemalt teada andmiseks, et kristiinekad ei peaks praegu nii käituma. Ära prõõka.

Olen Perekoolist mitu korda seda sõna “prõõka” lugenud, aga kuskilt mujalt ma seda lugenud/kuulnud ei ole. Mida see tähendab?

Ära hüppa.
Originaali täpset päritolu ei tea, aga vene keeles on “prõõgai”, võibolla sealt laenatud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suure tõenäosusega paljud kristiine kooli õpilased ei puutunud ka selle õpilasega kokku. Praegu peetakse siiski eeldatavaks seda, et ilma sümptomiteta nakkust edasi ei kanta, seega kõik kojujäätud õpilased ei tohiks olla nakkavad pereliikmetele (kuni neil ei teki sümptomeid) seega ei ole vanematel ühtegi alust ega vajadust tegelikkuses koju jääda.
Seni kuni vanemad desinfitseerivad ja pesevad ilusasti käsi, pole piisknakkust edasikandvaid sümptomeid (nohu, köha, aevastamine) haigus pigem ei levi.

Ainus alus ehk oleks kodukontoris võimalusel töötada on sama klassis olevate laste vanematel, mitte tervel koolipere lähikondlastel.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 09:04; 07.03 09:36; 07.03 09:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Koolilaps Kristiine kool karantiinis, koolilapsed linnas ja Harjumaal tolgendamas