Esileht Koolilaps Kristiine kool karantiinis, koolilapsed linnas ja Harjumaal tolgendamas

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Kristiine kool karantiinis, koolilapsed linnas ja Harjumaal tolgendamas

Postitas:

Siit miinuste ja plusside järgi saab aru, et debiile ikka ülekaalus. Laps kodus karantiinis aga vanem käib tööl, sest suurim mure on kuidas arved tasutud saavad. Kes siis su arveid maksab kui surnud oled? Lisaks levitad sa ju nakkust teistele. Ja kõik miinustajad kuuluvad ka sinna ainult mina ego klassi. Kohe tuleb miljon miinust.
Mina hoian oma last ühd sellise idioodist vanema tõttu kodus, kes ka tuli pikalt väga erinevatest aasia riikidest ja tema lapsed kõik koolis ja aias. Tema varateismeline laps saab aru, et ei tohiks kooli minna aga mammal pole nii palju mõistust…

+11
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suure tõenäosusega paljud kristiine kooli õpilased ei puutunud ka selle õpilasega kokku. Praegu peetakse siiski eeldatavaks seda, et ilma sümptomiteta nakkust edasi ei kanta, seega kõik kojujäätud õpilased ei tohiks olla nakkavad pereliikmetele (kuni neil ei teki sümptomeid) seega ei ole vanematel ühtegi alust ega vajadust tegelikkuses koju jääda.

Seni kuni vanemad desinfitseerivad ja pesevad ilusasti käsi, pole piisknakkust edasikandvaid sümptomeid (nohu, köha, aevastamine) haigus pigem ei levi.

Ainus alus ehk oleks kodukontoris võimalusel töötada on sama klassis olevate laste vanematel, mitte tervel kooliperel.

Too laps oli esmaspäeval kodus kuna tundis end halvasti. Teisipäeval oli olemine parem ja läks kooli, kust siis “sümptomite tekkides” lahkus. Mina arvan, et ta oli vägagi nakkusohtlik juba kooli minnes. Kuna ta ilmselgelt liikus läbi välisukse seda käega avades – sama kehtib ka wc ja klassiuste puhul. Seega ta ilmselgelt levitas viirust mõnuga ja oli kindlasti nakkusohtlik.
Siin seal on kirjutatud, et nakkusohtlik võib olla ka päev-paar enne sümptomite avaldumist.
Seega inimesed peaksid tõsiselt suhtuma soovitusse kodus püsida. Kuna tegu on viirusega millesse võib uuesti nakatuda, siis riskivad need inimesed ka iseenda elu ja tervisega. Ilmselgelt on neil teistest inimestest suva. Samuti on mõistus nii piiratud, et nad ei saa aru kuidas teistega mitte arvestades seavad nad ohtu ka enda ja oma kogu suguvõsa.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 23:16; 07.03 00:40; 07.03 09:36; 07.03 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit miinuste ja plusside järgi saab aru, et debiile ikka ülekaalus. Laps kodus karantiinis aga vanem käib tööl, sest suurim mure on kuidas arved tasutud saavad.

Jah, lapsed on karantiinis kuna võis, aga ei pruukinud kokku puutuda juba sümptomeid omanud lapsega. Seni kuni kojujäätud lastel endal ei teki sümptomeid, ei ole nad väga suure tõenäosusega oma perele nakkavad. Erandeid on alati, aga praegusel juhul on vähetõenäosus suurem kui põhjus vanematel koju jääda.
Praegu mõtlete, et aa, kaks nädalat karantiini, aga kui su laps polnudki haige, sümtpomeid ei tekkinud siis leitakse järgmine haige hoopis teise lapse lasteaiast vmt siis öeldakse jälle, et olge kaks nädalat kodus jne. Ehk kui kaua lapsevanemad siis lõpuks töölt eemal on? Kuskil peab asja mõistlikusega võtma – kui lepiks jah kokku, et KÕIK on kuu aega kodus ja peaks sellest kinni saaks jah viiruse levikule piiri panna. Kuid nüüd hakkab siiski seda tekkima, et üks kandja lapse koolis, teine koosolekust, kolmas bussist kellega koos sõitsid, neljas on naaber, viies on laps sõber, kuues on jne jne. Iga kuskilt kokkupuutunu-kokkupuutunu viirusekandja tõttu pole võimalik igal hetkel kaheks nädalaks koju jääda ja see pole kuidagi mõistlik.

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 09:04; 07.03 09:36; 07.03 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suure tõenäosusega paljud kristiine kooli õpilased ei puutunud ka selle õpilasega kokku. Praegu peetakse siiski eeldatavaks seda, et ilma sümptomiteta nakkust edasi ei kanta, seega kõik kojujäätud õpilased ei tohiks olla nakkavad pereliikmetele (kuni neil ei teki sümptomeid) seega ei ole vanematel ühtegi alust ega vajadust tegelikkuses koju jääda.

Seni kuni vanemad desinfitseerivad ja pesevad ilusasti käsi, pole piisknakkust edasikandvaid sümptomeid (nohu, köha, aevastamine) haigus pigem ei levi.

Ainus alus ehk oleks kodukontoris võimalusel töötada on sama klassis olevate laste vanematel, mitte tervel kooliperel.

Too laps oli esmaspäeval kodus kuna tundis end halvasti. Teisipäeval oli olemine parem ja läks kooli, kust siis “sümptomite tekkides” lahkus. Mina arvan, et ta oli vägagi nakkusohtlik juba kooli minnes. Kuna ta ilmselgelt liikus läbi välisukse seda käega avades – sama kehtib ka wc ja klassiuste puhul. Seega ta ilmselgelt levitas viirust mõnuga ja oli kindlasti nakkusohtlik.

Siin seal on kirjutatud, et nakkusohtlik võib olla ka päev-paar enne sümptomite avaldumist.

Seega inimesed peaksid tõsiselt suhtuma soovitusse kodus püsida. Kuna tegu on viirusega millesse võib uuesti nakatuda, siis riskivad need inimesed ka iseenda elu ja tervisega. Ilmselgelt on neil teistest inimestest suva. Samuti on mõistus nii piiratud, et nad ei saa aru kuidas teistega mitte arvestades seavad nad ohtu ka enda ja oma kogu suguvõsa.

Sümptomite avaldumine ei tee teda kogu kooliperele ohtlikuks, ohtlik on sümptomite avaldumisega ikkagi lähikontaktis olnud. Pindade kaudu levimine on võimalik, aga pigem vähetõenäoline. Eriti ilmselt praeguses olukorras, kus kõigil on hügieen olulisem kui muidu. Kui sa seda kätt endale suhu ei topi siis ei levi ka pinnalt see nakkus nii kergelt.
Aga just sel põhjusel ongi kogu kooli lapsed kodus, kuna nad võisid, aga ei pruukinud nakkust saada. Kuid kuni neil endal sümptomeid ei teki, pole pereliikmed ohustatud.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 09:04; 07.03 09:36; 07.03 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Perekoolist mitu korda seda sõna “prõõka” lugenud, aga kuskilt mujalt ma seda lugenud/kuulnud ei ole. Mida see tähendab?

õ ja ö on trükkides vahetusse läinud https://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=pr%C3%B6%C3%B6kama&F=M

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole selle lapse kontakte. Ja minu postitus ongi üldisemalt teada andmiseks, et kristiinekad ei peaks praegu nii käituma. Ära prõõka.

Olen Perekoolist mitu korda seda sõna “prõõka” lugenud, aga kuskilt mujalt ma seda lugenud/kuulnud ei ole. Mida see tähendab?

http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=pr%C3%B6%C3%B6kama sama ka prõõkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 23:16; 07.03 00:40; 07.03 09:36; 07.03 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su laps on karantiinis, tähendab see automaatselt, et kogu pere peaks koju jääma. Te olete k6ikpotensiaalsed nakkusallikad. Kuidas on üldse v6imalik m6elda, et no vaatame, kuidas kujuneb, ma lähen tööle?! Sa sead oma kolleegid ja nende lähedased + teised, kellega lähemalt kokku puutud, otsese riski alla!

Ideaalis jah, aga kujuta seda reaalsuses ette. Koolis on 850 last ja teist samapalju vanemaid (mõnel on mitu last seal koolis, mõni elab ainult koos ühe vanemaga). Osa vanemaid saavad kindlasti kodust töötada, aga mida teevad need, kes peavad füüsiliselt tööl kohal viibima? Kas tööandja peaks maksma neile kahe nädala kodus istumise eest palka? Kas eesti maksumaksja peaks seda tegema?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seega kõik kojujäätud õpilased ei tohiks olla nakkavad pereliikmetele

Seni kuni kojujäätud lastel endal ei teki sümptomeid,

Üks kord võib olla juhus, kaks korda on juba traditsioon. See sõna on “jäetud”.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestimaalased on end pesema tõesti hakanud, praegu Kristiine Prismas oli järel vaid paari sorti kallimat tualettseepi (vedelseepe veel oli rohkem).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 07:24; 07.03 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole selle lapse kontakte. Ja minu postitus ongi üldisemalt teada andmiseks, et kristiinekad ei peaks praegu nii käituma. Ära prõõka.

Olen Perekoolist mitu korda seda sõna “prõõka” lugenud, aga kuskilt mujalt ma seda lugenud/kuulnud ei ole. Mida see tähendab?

http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=pr%C3%B6%C3%B6kama sama ka prõõkama.

Pröökamist aetakse sageli ka praalimisega segamini, viimane tähendab uhkustamist, esimene pahandamist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samuti kaks last, kes Kristiines käivad ja hetkel kodus on. Tõenäosus, et nad haige lapsega kokku puutusid, on minimaalne. Esimeste klasside laste tunnid algavad selles koolis üldse kell 12, selleks ajaks oli haige laps ilmselt ammu koolist kodus. Oluliselt rohkem põen Kristiine kohalike toidupoodide pärast (Rimi, Prisma, Maxima), sest ma tõesti ei usu, et keegi riskipiirkonnast tulnutele toidu koju kätte toimetab – ikka ise käivad poes.
Tööandja ei näe põhjust töölt kõrvale jäämiseks, nii et tööl käin ikka edasi. Ja ei ole tagasihoidlik kontoritöö, vaid puutun kokku rohkem kui 50 inimesega. Lapsed kodus, vanemad tööl, kuidagi absurdne, kuid nii ta on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole selle lapse kontakte. Ja minu postitus ongi üldisemalt teada andmiseks, et kristiinekad ei peaks praegu nii käituma. Ära prõõka.

Olen Perekoolist mitu korda seda sõna “prõõka” lugenud, aga kuskilt mujalt ma seda lugenud/kuulnud ei ole. Mida see tähendab?

http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=pr%C3%B6%C3%B6kama sama ka prõõkama.

Ma oleksin pakkunud, et see “prõõkama” on saarlaste versioon sõnast “pröökama” :). Neil (täpsemalt osadel neist) kipuvad õ ja ö sassi minema, nii üht- kui teistpidi.
Ei usu eriti, et sellel on seost venekeelse sõnaga прыгать (hüppama).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Koolilaps Kristiine kool karantiinis, koolilapsed linnas ja Harjumaal tolgendamas