Esileht Koolilaps Kristlikud koolid ja evolutsiooniteooria

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Kristlikud koolid ja evolutsiooniteooria

Postitas:

Tere ja palun juba ette vabandust, kui küsimus on rumal. Aga siiski – kuidas toimub kristlikes koolides antud teema käsitlemine ja kas üldse…?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas põhikooli loodusõpetuse ainekava üldse sisaldab evolutsiooniteooriat? Mina isiklikult ei leidnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 14:32; 23.03 10:28; 23.03 14:58; 23.03 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere ja palun juba ette vabandust, kui küsimus on rumal. Aga siiski – kuidas toimub kristlikes koolides antud teema käsitlemine ja kas üldse…?

Ilmselt räägitakse seal evolutsiooniteooriast kui lihtsalt ühest tõestamata teooriast, mis on ka tõsi. Ehk räägitakse tõtt.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.03 07:26; 07.03 23:18; 08.03 15:37; 13.03 21:30; 23.03 07:23; 24.03 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul isiklikku kogemust ei ole, aga tuttavad väidavad, et VHKs hoitakse õppekava ja hingehooldus kenasti lahus, v.a. usuõpetus ja sotsiaaleetika. Teised kristlikud koolid on vähemalt Tallinnas põhikoolid, st evolutsiooniteooria ei peaks asjasse puutuma. Bioloogiat õpetab gümnaasiumis ju ikka bioloogiharidusega inimene ja tal on kohustus õppekava järgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tõesti arvad, et tänapäeva usklikud arvavad, et maailma lõi valge habemega maani särgis onu, kes pilve peal istub?
Loomulikult mitte. Usk on abstraktne teema, mitte enam kõikide teaduste asemik, nagu see oli keskajal.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 10:13; 07.03 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjuta üks e-mail sama küsimusega mõne kristliku kooli direktorile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimuses pole iseenesest midagi imelikku – vaadake näiteks statistikat sellele lehel: https://en.wikipedia.org/wiki/Level_of_support_for_evolution#Estonia
Eesti andmed on isegi head, “ainult” 21% arvavad, et inimene loodi kõrgemate jõudude poolt sellisena nagu ta praegu on ja eitavad evolutsiooni. Teistes riikides on evolutsiooni eitajaid veelgi rohkem (USAs umbes pooled) ja seda eriti usklike seas.
Ja Käole kes räägib et tegu on “tõestamata teooriaga” – no tõepoolest, mida sa kooli bioloogia- ja ajalootundides tegid?
Teemaalgatajale vastata ei oska, aga kahtlustan, et kristlike õppeasutuste lapsed võivad mingil hetkel veidi segaduses olla. Minu laps käis näiteks kristliku suunitlusega lasteaias, kus vähemalt pooled kasvatajad siiski kristlased polnud, aga lapsi viidi mõned korrad aastas kirikusse ja räägiti ka piiblijutte. Ühel päeval laps rääkis kodus, et Jeesuse lapsed olid ahvid (sest inimene ju arenes ahvist, aga alguses oli Jeesus 😀 ) – just niimoodi pani see 5-aastane oma peas need kaks teooriat kokku.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 17:58; 08.03 10:22; 08.03 13:28; 08.03 16:27; 26.03 05:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vhk pannakse laps juhul, kui vaartushinnangud vastavad perele. Pohikoolis ei ole evolutsiooniteooriat ning kristliku kooli lapsed saavad usuopetuses teada, labi Piibli, et kuidas maailm loodi. Vota laste Piibel katte ning loe, saad vastuse. Seal on tapselt kirjas mitme paevaga maailm loodi ning kuidas, kui sa kodus lapsele ise polvnemisest ei raagi, siis arvatavasti laps arvab kuni gumnaasiumini, kuidas loodi maailm. Ma ei saa uldse aru, milline lapsevanem ning miks paneb lapse kristliku kooli, kui ise on ebakindel nende hariduses. Vhk pole ammu enam “eliitkool”, sest riigieksamite tulemustes on alati keskel ning osad tavakoolid uletavad juba neid. G5 uhis katsetel suubuvad sinna need inimesed, kellel on loomingulist ning teistesse G5 kooli sisse ei saanud. Matemaayikas on paris kesised tulemused, esta keskmine ning inglise keel vaga hea, kuid ulikool loeb ainult mata ja esta tulemus.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.03 18:32; 07.03 18:40; 07.03 19:16; 08.03 07:57; 08.03 11:47; 08.03 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vhk pannakse laps juhul, kui vaartushinnangud vastavad perele. Pohikoolis ei ole evolutsiooniteooriat ning kristliku kooli lapsed saavad usuopetuses teada, labi Piibli, et kuidas maailm loodi. Vota laste Piibel katte ning loe, saad vastuse. Seal on tapselt kirjas mitme paevaga maailm loodi ning kuidas, kui sa kodus lapsele ise polvnemisest ei raagi, siis arvatavasti laps arvab kuni gumnaasiumini, kuidas loodi maailm. Ma ei saa uldse aru, milline lapsevanem ning miks paneb lapse kristliku kooli, kui ise on ebakindel nende hariduses. Vhk pole ammu enam “eliitkool”, sest riigieksamite tulemustes on alati keskel ning osad tavakoolid uletavad juba neid. G5 uhis katsetel suubuvad sinna need inimesed, kellel on loomingulist ning teistesse G5 kooli sisse ei saanud. Matemaayikas on paris kesised tulemused, esta keskmine ning inglise keel vaga hea, kuid ulikool loeb ainult mata ja esta tulemus.

On küll põhikoolis evolutsiooniteooria – 9. klassi bioloogias.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 18:35; 13.03 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vhk pannakse laps juhul, kui vaartushinnangud vastavad perele. Pohikoolis ei ole evolutsiooniteooriat ning kristliku kooli lapsed saavad usuopetuses teada, labi Piibli, et kuidas maailm loodi. Vota laste Piibel katte ning loe, saad vastuse. Seal on tapselt kirjas mitme paevaga maailm loodi ning kuidas, kui sa kodus lapsele ise polvnemisest ei raagi, siis arvatavasti laps arvab kuni gumnaasiumini, kuidas loodi maailm. Ma ei saa uldse aru, milline lapsevanem ning miks paneb lapse kristliku kooli, kui ise on ebakindel nende hariduses. Vhk pole ammu enam “eliitkool”, sest riigieksamite tulemustes on alati keskel ning osad tavakoolid uletavad juba neid. G5 uhis katsetel suubuvad sinna need inimesed, kellel on loomingulist ning teistesse G5 kooli sisse ei saanud. Matemaayikas on paris kesised tulemused, esta keskmine ning inglise keel vaga hea, kuid ulikool loeb ainult mata ja esta tulemus.

On küll põhikoolis evolutsiooniteooria – 9. klassi bioloogias.

See tuli mulle uudisena, on jah, vaatasin, et viimane peatükk 9.klassi bioloogias.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.03 18:32; 07.03 18:40; 07.03 19:16; 08.03 07:57; 08.03 11:47; 08.03 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad poimivad usuopetuse ka teiste ainetega. Mulle vastas uks vhk opilane, et mida on vaja taimel kasvamiseks. Vastus oli Isa, poega ja Puha vaimu ning fotosunteesi.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.03 18:32; 07.03 18:40; 07.03 19:16; 08.03 07:57; 08.03 11:47; 08.03 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja Käole kes räägib et tegu on “tõestamata teooriaga” – no tõepoolest, mida sa kooli bioloogia- ja ajalootundides tegid?

Süvenesin evolutsiooniteooriasse. Mida sina tegid? Aktsepteerisid küsimusteta?

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.03 07:26; 07.03 23:18; 08.03 15:37; 13.03 21:30; 23.03 07:23; 24.03 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad poimivad usuopetuse ka teiste ainetega. Mulle vastas uks vhk opilane, et mida on vaja taimel kasvamiseks. Vastus oli Isa, poega ja Puha vaimu ning fotosunteesi.

Vaimukad ja hea huumorimeelega lapsed õpivad seal koolis.
Ei ole neil see õpe midagi nii kiriklik. Täiesti harilike usuleigete perede lapsed õpivad seal koolis kõrvuti usklikega. Igaühele oma, on selle kooli põhimõte, kellelegi midagi peale ei suruta.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 10:13; 07.03 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad poimivad usuopetuse ka teiste ainetega. Mulle vastas uks vhk opilane, et mida on vaja taimel kasvamiseks. Vastus oli Isa, poega ja Puha vaimu ning fotosunteesi.

Vaimukad ja hea huumorimeelega lapsed õpivad seal koolis.

Ei ole neil see õpe midagi nii kiriklik. Täiesti harilike usuleigete perede lapsed õpivad seal koolis kõrvuti usklikega. Igaühele oma, on selle kooli põhimõte, kellelegi midagi peale ei suruta.

See näitab veelkord, et paljud lapsevanemad ei adu kuhu kooli nad lapsed on pannud. See vastus ei olnud lapse suust vaimukas, vaid tõsimeeli usub. Ja nad tõesti ei suru midagi peale, kuid kui lapsi ümbritseb igapäev teatud seltskond, siis võetakse ka need väärtushinnangud ja uskumused üle. See miinustamine juba näitab midagi, VHK pole enam mingi eliitkool nagu ammu seda oli tulemuste põhjal- vaid nad saavad katseid teha, sest neil on usuõpetus ning kultuuri kalle.

Seda tõstab fakt, et eelmine aasta oli VHK laias matemaatikas 43.koht ja kitsas 48.koht. Kui õigesti mäletan, siis eesti keele tulemused polnud ka kõige paremad, aga hetkel ei leia seda koolide võrdlus tabelit.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.03 18:32; 07.03 18:40; 07.03 19:16; 08.03 07:57; 08.03 11:47; 08.03 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja Käole kes räägib et tegu on “tõestamata teooriaga” – no tõepoolest, mida sa kooli bioloogia- ja ajalootundides tegid?

Süvenesin evolutsiooniteooriasse. Mida sina tegid? Aktsepteerisid küsimusteta?

Ma ei mäleta mida ma koolis tegin, see oli ammu. Hetkel olen teadlane ja töötan tihedas koostöös evolutsioonibioloogidega (st populatsioonigeneetikutega) 🙂

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 17:58; 08.03 10:22; 08.03 13:28; 08.03 16:27; 26.03 05:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad poimivad usuopetuse ka teiste ainetega. Mulle vastas uks vhk opilane, et mida on vaja taimel kasvamiseks. Vastus oli Isa, poega ja Puha vaimu ning fotosunteesi.

Vaimukad ja hea huumorimeelega lapsed õpivad seal koolis.

Ei ole neil see õpe midagi nii kiriklik. Täiesti harilike usuleigete perede lapsed õpivad seal koolis kõrvuti usklikega. Igaühele oma, on selle kooli põhimõte, kellelegi midagi peale ei suruta.

See näitab veelkord, et paljud lapsevanemad ei adu kuhu kooli nad lapsed on pannud. See vastus ei olnud lapse suust vaimukas, vaid tõsimeeli usub. Ja nad tõesti ei suru midagi peale, kuid kui lapsi ümbritseb igapäev teatud seltskond, siis võetakse ka need väärtushinnangud ja uskumused üle. See miinustamine juba näitab midagi, VHK pole enam mingi eliitkool nagu ammu seda oli tulemuste põhjal- vaid nad saavad katseid teha, sest neil on usuõpetus ning kultuuri kalle.

Seda tõstab fakt, et eelmine aasta oli VHK laias matemaatikas 43.koht ja kitsas 48.koht. Kui õigesti mäletan, siis eesti keele tulemused polnud ka kõige paremad, aga hetkel ei leia seda koolide võrdlus tabelit.

Siin see tabel on. Häääästi keeruline oli leida, miskipärast tuli välja “alles” esimesel korral märksõnaga “2018 koolide edetabel”. 😉 https://www.ohtuleht.ee/909121/koolide-edetabel-vaata-millised-koolid-on-eksamitulemustega-tipus-mis-kohalt-leiad-oma-kooli

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tõesti arvad, et tänapäeva usklikud arvavad, et maailma lõi valge habemega maani särgis onu, kes pilve peal istub?

Loomulikult mitte. Usk on abstraktne teema, mitte enam kõikide teaduste asemik, nagu see oli keskajal.

Aga kuidas siis usklikud panevad Piibli ja evolutsiooni kokku kõlama? Hea küll, ei ole valge habemega maani särgis onu, kes pilve peal istub, aga Vana Testament on siis usklike jaoks ilukirjandus mitte Jumala Sõna? Või tõlgendatakse tänapäeval kuidas tuju on? Et kui on tarvis, siis Jumala Sõna ja kui pole tarvis, siis lihtsalt muinasjutt?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 10:59; 08.03 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad poimivad usuopetuse ka teiste ainetega. Mulle vastas uks vhk opilane, et mida on vaja taimel kasvamiseks. Vastus oli Isa, poega ja Puha vaimu ning fotosunteesi.

Vaimukad ja hea huumorimeelega lapsed õpivad seal koolis.

Ei ole neil see õpe midagi nii kiriklik. Täiesti harilike usuleigete perede lapsed õpivad seal koolis kõrvuti usklikega. Igaühele oma, on selle kooli põhimõte, kellelegi midagi peale ei suruta.

See näitab veelkord, et paljud lapsevanemad ei adu kuhu kooli nad lapsed on pannud. See vastus ei olnud lapse suust vaimukas, vaid tõsimeeli usub. Ja nad tõesti ei suru midagi peale, kuid kui lapsi ümbritseb igapäev teatud seltskond, siis võetakse ka need väärtushinnangud ja uskumused üle. See miinustamine juba näitab midagi, VHK pole enam mingi eliitkool nagu ammu seda oli tulemuste põhjal- vaid nad saavad katseid teha, sest neil on usuõpetus ning kultuuri kalle.

Seda tõstab fakt, et eelmine aasta oli VHK laias matemaatikas 43.koht ja kitsas 48.koht. Kui õigesti mäletan, siis eesti keele tulemused polnud ka kõige paremad, aga hetkel ei leia seda koolide võrdlus tabelit.

Siin see tabel on. Häääästi keeruline oli leida, miskipärast tuli välja “alles” esimesel korral märksõnaga “2018 koolide edetabel”. ???? https://www.ohtuleht.ee/909121/koolide-edetabel-vaata-millised-koolid-on-eksamitulemustega-tipus-mis-kohalt-leiad-oma-kooli

Nojh, eesti keele tulemus pole ka koige parem. Kool iseenesest on meeldiv, kuid hairib, kui seda vorreldakse teiste tugevamate koolidega ning pannakse uhe patta.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.03 18:32; 07.03 18:40; 07.03 19:16; 08.03 07:57; 08.03 11:47; 08.03 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süvenesin evolutsiooniteooriasse. Mida sina tegid? Aktsepteerisid küsimusteta?

No tegelikult ei ole mitte evolutsiooniteooria ise kaheldav, vaid detailid, kuidas täpselt, milliseid radasid pidi miski toimus jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja Käole kes räägib et tegu on “tõestamata teooriaga” – no tõepoolest, mida sa kooli bioloogia- ja ajalootundides tegid?

Süvenesin evolutsiooniteooriasse. Mida sina tegid? Aktsepteerisid küsimusteta?

Ma ei mäleta mida ma koolis tegin, see oli ammu. Hetkel olen teadlane ja töötan tihedas koostöös evolutsioonibioloogidega (st populatsioonigeneetikutega) ????

Põhjenda siis, miks seda teooriaks kutsutakse.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tõesti arvad, et tänapäeva usklikud arvavad, et maailma lõi valge habemega maani särgis onu, kes pilve peal istub?

Loomulikult mitte. Usk on abstraktne teema, mitte enam kõikide teaduste asemik, nagu see oli keskajal.

Aga kuidas siis usklikud panevad Piibli ja evolutsiooni kokku kõlama? Hea küll, ei ole valge habemega maani särgis onu, kes pilve peal istub, aga Vana Testament on siis usklike jaoks ilukirjandus mitte Jumala Sõna? Või tõlgendatakse tänapäeval kuidas tuju on? Et kui on tarvis, siis Jumala Sõna ja kui pole tarvis, siis lihtsalt muinasjutt?

Maailma loomine Vanas Testamendis on allegooria, mis tähistab ajajärke maailma ja elu tekkes.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 12:53; 08.03 12:56; 08.03 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad poimivad usuopetuse ka teiste ainetega. Mulle vastas uks vhk opilane, et mida on vaja taimel kasvamiseks. Vastus oli Isa, poega ja Puha vaimu ning fotosunteesi.

Seda ei öelnud sulle VHK õpilane, see oli ühe kristliku kooli kodulehel naljanurgas, mida kõige naljakamat on lapsed koolis öelnud. Ma ei mäleta, oli see Kaarli kool või mõni muu sarnane. Seega ka kooli silmis oli see nali.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 12:53; 08.03 12:56; 08.03 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja Käole kes räägib et tegu on “tõestamata teooriaga” – no tõepoolest, mida sa kooli bioloogia- ja ajalootundides tegid?

Süvenesin evolutsiooniteooriasse. Mida sina tegid? Aktsepteerisid küsimusteta?

Ma ei mäleta mida ma koolis tegin, see oli ammu. Hetkel olen teadlane ja töötan tihedas koostöös evolutsioonibioloogidega (st populatsioonigeneetikutega) ????

Põhjenda siis, miks seda teooriaks kutsutakse.

Mida su küsimus tähendab? Teooria ehk selgitus. Teaduslik teooria ehk teaduslik selgitus. Evolutsiooniteooria ehk evolutsiooni teaduslik selgitus.
Miks evolutsiooniteooriat evolutsiooniteooriaks kutsutakse? Sellepärast, et see selgitab evolutsiooni.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 13:23; 08.03 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjenda siis, miks seda teooriaks kutsutakse.

Mida su küsimus tähendab? Teooria ehk selgitus. Teaduslik teooria ehk teaduslik selgitus. Evolutsiooniteooria ehk evolutsiooni selgitus.

Miks evolutsiooniteooriat evolutsiooniteooriaks kutsutakse? Sellepärast, et see selgitab evolutsiooni.

Jah, on olemas relatiivsusteooria, tõenäosusteooria, ja palju muid teooriaid. Teooria olemine ei tähenda põhjendamata olemist.

Evolutsiooni tõestuseks on olemas hulgaliselt materjale arheoloogilistest väljakaevamistest, viimastel aastakümmetel on sinna palju panustanud ka geneetika. Inimese ja inimahvide väga suurt geneetilist sarnasust ei anna eriti muul moel põhjendada, kui sellega, et põlvnetakse ühistest eellastest. Ja seda juttu võiks siin veel pikalt jätkata…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 17:58; 08.03 10:22; 08.03 13:28; 08.03 16:27; 26.03 05:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjenda siis, miks seda teooriaks kutsutakse.

Mida su küsimus tähendab? Teooria ehk selgitus. Teaduslik teooria ehk teaduslik selgitus. Evolutsiooniteooria ehk evolutsiooni selgitus.

Miks evolutsiooniteooriat evolutsiooniteooriaks kutsutakse? Sellepärast, et see selgitab evolutsiooni.

Jah, on olemas relatiivsusteooria, tõenäosusteooria, ja palju muid teooriaid. Teooria olemine ei tähenda põhjendamata olemist.

Evolutsiooni tõestuseks on olemas hulgaliselt materjale arheoloogilistest väljakaevamistest, viimastel aastakümmetel on sinna palju panustanud ka geneetika. Inimese ja inimahvide väga suurt geneetilist sarnasust ei anna eriti muul moel põhjendada, kui sellega, et põlvnetakse ühistest eellastest. Ja seda juttu võiks siin veel pikalt jätkata…

Teaduslik teooria ei saagi põhjendamata olla. Selleks võib olla hüpotees.
Teaduslik teooria on (tsitaat wikist): empiirilistes teadustes seletus- ja ennustusjõuga väidete ja argumentide üldistatud süsteemi, mis hõlmab väiteid vaadeldavate objektide kohta ja mida saab katsega kinnitada või ümber lükata. Kehtiv teaduslik teooria on selline teooria, mida katsed kinnitavad. Teooria on (katsega) kinnitust leidnud hüpotees. Hüpotees on arenemisjärgus teooria. Kui hüpotees on teoreetiline oletus, siis teooria on katsetele tuginevate faktide üldistusjõuga veendumus, tõdemus. Teooria seletab loodusseaduste põhjuseid.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 13:23; 08.03 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad poimivad usuopetuse ka teiste ainetega. Mulle vastas uks vhk opilane, et mida on vaja taimel kasvamiseks. Vastus oli Isa, poega ja Puha vaimu ning fotosunteesi.

Vaimukad ja hea huumorimeelega lapsed õpivad seal koolis.

Ei ole neil see õpe midagi nii kiriklik. Täiesti harilike usuleigete perede lapsed õpivad seal koolis kõrvuti usklikega. Igaühele oma, on selle kooli põhimõte, kellelegi midagi peale ei suruta.

Jp, aga lapsi see siiski mõjutab (keda rohkem ja keda vähem). Minu lapse hea sõbranna, kelle vanemad on väga usuleiged, on hakanud rääkima vestluste käigus jumalast. Nx Jumal kaitseb meid, vaatab meid taevast jms.
Aga tema vanemad olid teadlikud, kuhu nad enda lapse panemad ja neid see häiri. Ma ei tea, miks siin üritatakse koguaeg selgeks teha, et usuga pole koolil mingit pistmist. Keegi muidugi midagi peale ei suru aga kui laps viibib keskkonnas, kus klassis on omajagu usulise taustaga inimesi ja sellest räägitakse, siis kujunemisjärgus inimest see mõjutab. Kas see on hea või halb, jäägu igale enda otsustada. Aga ei maksa silmaklappe peas hoida, et üldse ei mõjuta.
Tegemist on kristlikul väärtussüsteemil põhineva kooliga ja sinna peaksid panema enda lapsi ikke eelkõige need vanemad, kellele see sobib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tõesti arvad, et tänapäeva usklikud arvavad, et maailma lõi valge habemega maani särgis onu, kes pilve peal istub?

Loomulikult mitte. Usk on abstraktne teema, mitte enam kõikide teaduste asemik, nagu see oli keskajal.

Aga kuidas siis usklikud panevad Piibli ja evolutsiooni kokku kõlama? Hea küll, ei ole valge habemega maani särgis onu, kes pilve peal istub, aga Vana Testament on siis usklike jaoks ilukirjandus mitte Jumala Sõna? Või tõlgendatakse tänapäeval kuidas tuju on? Et kui on tarvis, siis Jumala Sõna ja kui pole tarvis, siis lihtsalt muinasjutt?

Maailma loomine Vanas Testamendis on allegooria, mis tähistab ajajärke maailma ja elu tekkes.

Kes sulle ütles, et see on allegooria? Sellist asja saaks öelda ainult Jumal, et Jumala Sõna on mõistukõne. Äkki on kogu Piibel allegooria ja võidki tõlgendada endale sobivalt? Kas siis ei kao asja mõte, kui kõik võivad Jumala öeldut tõlgendada endale meelepärasel viisil?

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 10:59; 08.03 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad poimivad usuopetuse ka teiste ainetega. Mulle vastas uks vhk opilane, et mida on vaja taimel kasvamiseks. Vastus oli Isa, poega ja Puha vaimu ning fotosunteesi.

Seda ei öelnud sulle VHK õpilane, see oli ühe kristliku kooli kodulehel naljanurgas, mida kõige naljakamat on lapsed koolis öelnud. Ma ei mäleta, oli see Kaarli kool või mõni muu sarnane. Seega ka kooli silmis oli see nali.

Seda on utelnud mulle vhk opilane. Sina pead seda naljaks, aga see on kristlik kool, milles on palju usuga seotud. Nad tanavad jumalat toidu eest-soogipalve voi soogilaul.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.03 18:32; 07.03 18:40; 07.03 19:16; 08.03 07:57; 08.03 11:47; 08.03 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja Käole kes räägib et tegu on “tõestamata teooriaga” – no tõepoolest, mida sa kooli bioloogia- ja ajalootundides tegid?

Süvenesin evolutsiooniteooriasse. Mida sina tegid? Aktsepteerisid küsimusteta?

Ma ei mäleta mida ma koolis tegin, see oli ammu. Hetkel olen teadlane ja töötan tihedas koostöös evolutsioonibioloogidega (st populatsioonigeneetikutega) ????

Ja ikka küsimusi ei teki? Jätad teadlastest halva mulje, muud midagi.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.03 07:26; 07.03 23:18; 08.03 15:37; 13.03 21:30; 23.03 07:23; 24.03 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjenda siis, miks seda teooriaks kutsutakse.

Mida su küsimus tähendab? Teooria ehk selgitus. Teaduslik teooria ehk teaduslik selgitus. Evolutsiooniteooria ehk evolutsiooni selgitus.

Miks evolutsiooniteooriat evolutsiooniteooriaks kutsutakse? Sellepärast, et see selgitab evolutsiooni.

Jah, on olemas relatiivsusteooria, tõenäosusteooria, ja palju muid teooriaid. Teooria olemine ei tähenda põhjendamata olemist.

Evolutsiooni tõestuseks on olemas hulgaliselt materjale arheoloogilistest väljakaevamistest, viimastel aastakümmetel on sinna palju panustanud ka geneetika. Inimese ja inimahvide väga suurt geneetilist sarnasust ei anna eriti muul moel põhjendada, kui sellega, et põlvnetakse ühistest eellastest. Ja seda juttu võiks siin veel pikalt jätkata…

Teaduslik teooria ei saagi põhjendamata olla. Selleks võib olla hüpotees.

Teaduslik teooria on (tsitaat wikist): empiirilistes teadustes seletus- ja ennustusjõuga väidete ja argumentide üldistatud süsteemi, mis hõlmab väiteid vaadeldavate objektide kohta ja mida saab katsega kinnitada või ümber lükata. Kehtiv teaduslik teooria on selline teooria, mida katsed kinnitavad. Teooria on (katsega) kinnitust leidnud hüpotees. Hüpotees on arenemisjärgus teooria. Kui hüpotees on teoreetiline oletus, siis teooria on katsetele tuginevate faktide üldistusjõuga veendumus, tõdemus. Teooria seletab loodusseaduste põhjuseid.

Lisaks siia juurde siiski igaks juhuks ka selle, et teooria ei tähenda, et asjad tingimata nii on nagu teooria väidab. Teooria on jah veendumus ning eelnevad katsed on seda ehk tõesti kinnitanud. Alati võib aga juhtuda, et tehakse mingi järgmine katse, mis enam teooriat ei kinnita – ja seejärel tuleb teooriat modifitseerida, uuendada, või üleüldse aktsepteerida, et kuigi see teooria suutis seleteda N nähtust, siis N+k nähtust ta seletada ei suuda ja seega on uut teooriat vaja.

Seega, see, et mingit väidete kogumit nimetatakse sõnaga ‘teooria’, ei tähenda, et see on õige, tõendatud ja jääb alatiseks püsima. Teatud mõttes jäävad kõik teooriad alati hüpoteesi staatusesse – nad kehtivad seni, kuni tekivad mingid andmed, mida nad seletada ei suuda ja on vaja uut teooriat. Kõik teadlased, kes peavad oma teooriat õigeks ja lõplikult tõendatuks, ei erine oluliselt naiivsetest usklikest (kes arvatavasti moodustavad vähemuse kõikide usklike seast), kes siiralt usuvad, et halli habemega mehike lõi maailma 7 päevaga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Koolilaps Kristlikud koolid ja evolutsiooniteooria

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.