Esileht Lapse ootamine “Kromosoomihaiguste ja preeklampsia risk on kõrge”

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: “Kromosoomihaiguste ja preeklampsia risk on kõrge”

Postitas:
Kägu

..andis oma kokkuvõtva hinnangu F. Szirko, olles vaadanud minu vereanalüüsi tulemusi, mida käisin 2x andmas.
Saatekirja vastuses on välja toodud järgmine:
Trisomy 21 Trisomy 18 Trisomy 13
Background risk 1 : 787 1 : 1 970 1 : 6 168
Adjusted risk 1 : 61 < 1 : 20 000 1 : 1 612
Risk for preeclampsia before 34 weeks 1 : 14.
Risk for preeclampsia before 37 weeks 1 : 6.

Ridnõi ütles kohe, et oleks vaja kindlasti teha Niptify test, Szirko soovitas lootevee uuringut.
Igal juhul juba peale esimest vereanalüüsi sai selgeks, et minu platsenta kasvufaktor on väga madal (84% alla normi), teine vereanalüüs kinnitas sama tulemust. Välisel vaatlusel on lootel kõik OK, kuklavolt täiesti korras, ninaluu olemas.
Võtan nüüd aspiriini õhtuti, aga mida enam teemasse süvenen, seda suurem hirm tuleb sisse, sest minu näitajad on ikkagi väga halvad.

Kõht on juba paistmas (14+2), aga pole rääkida julgenud veel ei perele ega ülemusele, sest tagasi hoiab katkemise hirm. Ja üldsegi – pole ju eriline rõõmusõnum, mida kuulutada, kui arstidki ütlevad, et asi pigem kehvapoolne.

Kas saan õigesti aru, et ühel või teisel moel on nagunii metsas? Isegi, kui kromosoomihaigused saavad välistatud, siis preeklampsia on juba praegu väga tõsine tegur?
Suurim hirm on, et laps, kui sünnibki, on vaimse mahajäämusega ning seda ei näita ju ükski test ette..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kromosoomi näidud küll niiiii kõrged pole. Aga jah, see võimalus et laps sünnib enneaegselt on suur. Samas jällegi, oleneb millal sünnib ja oleneb lapsest endast.
Ega enneaegne laps, ei tähenda otseselt vaimselt mahajäämust ja kõike muud koledat. Oleneb väga lapsest.
Mina nipti ei usaldaks, teeksin LVU

Please wait...
Postitas:
Preggo

Kysid, kas saad õigesti aru, et nagunii on kõik metsas?

Ei, sa ei saa õigesti aru. Need on riskid ja võimalikkus, aga mitte faktid. On võimalik, et kõik on ideaalses korras.

Mul on kahju, et sa sellise probleemiga pead maadlema, aga ainult aeg ja analyysid annavad vastuseid. Loodetavasti on kõik hästi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kromosoomhaiguste riskid ei tundu ülemäära kõrged. Mul oli 1:52 Downile, tegin esmalt Niptify, see oli korras ja et päris rahu saada, siis ka LVU. See oli ka korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nipt annab ilusti vastuse. LVUd ei teeks, katkemisohu pärast.
Loodan ja usun, et kõik on hästi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära anna maad hirmule, teil on kõik hästi, mõtlegi nii et su lapsega on kõik hästi ja sa ei pea kellelegi rääkima et mitte koormata end, püüa püsida rahus, lihtsalt lükka mõtted mis tekitavad hirmu hoolega tagasi, asenda need mõtetega et kõik on hästi, sul tekib sedasi paks nahk kõige selle suhtes “mis kõik võib olla” ja ei võta vastu sest testid ei ole lõplik näitaja. Ma kujutan ette et sa oled juba nii stressis et sa vajadki positiivset mõtlemist et keha puhkama saada. Olgu sul rahu selles kõiges mis su ümber räägitakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Risk on, aga kõik ei ole veel metsas. Mina sünnitasin peaaegu 2 aastat tagasi sarnaste näitajatega beebitüdruku (minu kolmas laps, pesamuna) – tõsi küll, enneaegse (preeklampsia sai hoolimata ravist meist võitu). Olin raseduse ajal hoolikama jälgimise all – sai tehtud igasuguseid lisateste. Tervislikel põhjustel kutsuti sünnitus 1,5 kuud enne tähtaega esile – sündis enneaegne (kuid piisava sünnikaaluga) laps. Peatselt saab 2-aastaseks ja areng normis (kohati tundub, et võrreldes vanemate lastega on oma arengus neist isegi ees).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul suht sama preeklampsia risk. Hetkel 29. nädal jookseb, võtan endiselt aspiriini, aga enesetunne super. Vererõhk ka normis, valku uriinis pole ehk siis ei ole hetkel veel mingitki märku preeklampsiast. Vahetevahel jääbki risk ainult riskiks ja ei arenegi haiguseks 🙂 Jäägem positiivseks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh heade sõnade eest.
Mõistan, et tegu vaid riskiga, mis ei pruugi ka täiesti 100% kindlalt midagi veel näidata. Mul on hea enesetunne, optimism kaob vaid siis, kui oma analüüside peale mõtlen.
On ju olnud neid, kellel 35. nädalal sünnib laps surnuna, või kellel sünnibki arengupeetusega laps. Tõsi, on ka neid, kellel on kõik läinud väga hästi.

Jään ootama looteveeuuringut, sest sellest peaks tulema veidi selgust.

Please wait...
Postitas:
Tinti

Mina teeksin lisaanalüüsid. Ilmselt LVU, sest see kindlam. Preeklampsia risk mul iga rasedusegs kõrge olnud. Praegu 1:12-le ja ühegi rasedusega pole lõpuks diagnoosi saanud. Viimane laps sündis enneaegsena 35.nädalal, aga teistel põhjustel ja temaga on kõik kõige paremas korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkisin enne veel ämmaemandaga telefonis. Tema justkui rõhutas, et Panorama oleks asjalik test, ennekõike oma täpsuse osas. Samas, kui see positiivse tulemuse annab, siis LVU oleks ju nagunii järgmine samm.
Neljapäeval lähen jälle Ridnõi juurde, et temaga siis arutada, kas ja mida edasi teha.
Tahaks nagu ühest professionaalset soovitust, sest hetkel ämmakas soovitab Panoramat, Ridnõi Niptify’d ja Szirko, kelle juurde tegelikult juhtumisi sattusin ja kes kõigist kolmest kõige mõistlikum siiani, soovitas ikkagi LVU-d.
Ilmselt jäängi viimase juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul siin KV ajal oli mure,et üks pisikestest on haige kuigi ei saa see kuidagi olla (ühemunakaksikud) nendel kromosoomid samad kuigi oli KV mõõt peaegu 4cm ühel kaksikul. Ega midagi Zsirko kohe ütles et on vaja teha lisa uuringud kuigi bereanalüüs olo korras. Ridnõi ütles,et tuled 3 päaeva pärast tagasi teeme uued ultraheliuutingud ja platsentast võetakse proovi. Aga õnneks kui läksin uueati uh tegema oli mõlema lapse KV korras. Juu vist ikka asend oli vale. Ma arcan,et mine kindla peale välja mida Szirko soovitas. Ma olen tema jälgimise all terve raseduse ja igal juhul paremat arsti ei oskagi soovitada. Vanem Szirko oli Šoisi õpetaja. Ma arvan et see ütleb nii mõndagi. Muideks Szirkol on poeg ka kes tegeleb rasedatega ja neid kiidetakse mõlenaid.Mina soovitan uurida ikka Szirkolt ja kuulata mida soovitab tema tegelebki patoloogiatega ka ja nende analüüside võtmistega. Sa oled tema juires kindlates kätes 🙂

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Lapse ootamine “Kromosoomihaiguste ja preeklampsia risk on kõrge”