Esileht Ilu ja tervis Krooniline iiveldus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Krooniline iiveldus

Tere. Olen mures ca viimased kuu-poolteist vaevanud iiveldusega. Kogu aeg ei ole süda paha, aga ikka enam-vähem iga päev. Rasedus on välistatud. Kõige hullem on õhtuti, kui voodisse pikali heidan, samuti pigem peale sööki või vee joomist. Seetõttu kahtlustan refluksi, samas prooviks võetud Rennie ei aidanud. Vahel on samaaegselt seedehäired, gaasid jne. Arstiaeg on kirjas, kuid olen juba üsna mures. Mõtteid, soovitusi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stress, psühhogeenne iiveldus? Mul on see olnud, tekkis enne lõpueksameid ja kadus koos eksamitega. Kestis nädalalaid. Mingit ravi ei ole peale stress-situatsiooni leevenemise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maoga midagi viga.

Ala- või ülehappesus, pankrease, sapiga jama jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stress ja ärevus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, mida tunned. Mul algas mitme kuu pikkune iiveldusperiood pärast viirushaigust. Tehti soolte- ja maouuringud, analüüsid – ei leitud midagi. Tasapisi tõmbas ise tagasi – valisin sööki väga hoolikalt, ei söönud rasvast-praetut-värsket. Väga kurnavad kuud olid.                                Päris üle pole siiani läinud, jõuluaegne praekapsa söömine ei olnud näiteks üldse õige tegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks võiks veresuhkrut mõõta.

Mul on ka elus perioodid, kus ajas iiveldama ja siis olid mul ka lisaks seedeprobleemid ja pikaajaline stress

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rennie ei aitagi. Tee 7-päevane kuur omeprazoli või pantoprazoliga (mõlemad on 20mg käsimüügis) ja siis alles ütle, kas läheb paremaks. Kirjeduse järgi tundub tõesti midagi ülemise seedetraktiga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 23:17; 31.12 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah kohe ikka ei ole mõtet arsti juurde joosta.Enne tuleb koduste ravimitega ravida.Rennie on reflushaiguse ravim kuid äärmiselt nõrk.Apteegis on vabalt saadaval väga head maoravimid nägu näiteks Elfimest ja Mezym 10 000.Esimene on refluks haiguse vastu ja teine on iivelduse vastane ravim(seedeensüüm) .Mõlemad on väga head.Stressist võib ka iiveldus tekkida.Siis on vaja rahusteid võtta.Või ka siis üleval mainituid ravimeid.Ja alati tuleb dieeti pidada.Iga hommiku pudru süüa näiteks.Ja ehk viimasel ajal jõid palju “tervislikke” mahlasid?  Mahlad on kohe esimene asi mis mao tuksi keeravad.Pole saanud mahlasid juua isegi lapsena.Ääremärkusena lisan et Elfimest võib osadel kõrvalnähuna tekitada iiveldust.Kui kõrvetisi ei ole siis võtta pigem Mezymi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 23:40; 31.12 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elfimest ja Mezym 10 000.Esimene on refluks haiguse vastu ja teine on iivelduse vastane ravim.

Esimene on tõepoolest nö. maoravim esomeprasool, mis vähendab maohappe produktsiooni. Teine on seedeensüümid ja kindlasti mitte iivelduse vastane ravim. Võibolla on  kellelgi see muude toimete hulgas aidanud iiveldusest üle saada, aga sel juhul on iivelduse põhjus olnud nö. ülesöömine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 23:17; 31.12 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli põhjuseks sapipõis. Mitu kuud kogu aeg iiveldas ja vahest lausa ajas oksele. Siis tulid meeletud valud. No nüüdseks on sapp välja lõigatud ja kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iiveldust võib olla mitut tüüpi.Kas on selline iiveldus mis ajab nagu oksele? See viitab mao probleemile.On iiveldus mis on lihtsalt nagu suur isutus ja oksendamise soovi ei ole. See viitab rohkem stressile ja sellest tuleneva tervise probleemiga.Kas elu on rahulik, või on mingi keeruline probleem millele koguaeg mõtled? Probleem tekitab stressi ja see mõjub närvidega ka maole.Kas äkki kodus on mõni rahusti?Kui rahusti ära võtta, kaob ka iiveldus.Minul on nii olnud lihtsalt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 23:40; 31.12 21:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Krooniline iiveldus