Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Krooniline kõhukinnisus

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Krooniline kõhukinnisus

Postitas:

Kõht kinni juba aastaid. Joon vett, söön puu-ja juurvilju, pähkleid, seemneid, kuivatatud ploome, ei suitseta ega tarbi alkoholi. Olen loobunud riisist. Kasutanud ateegist kiudaine toidulisandeid. Abi pole millestki leidnud.
Kas oskate soovitada veel midagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

piimhappebakteritest on suur abi. samuti igasugu hapupiimatoodetest.
minule mõjub hästi ka kohvijoomine.

0
0
Please wait...
Postitas:

kaks pirni vaheldumisi kaks klaasitäie veega õhtul, hommikul kohv.

0
0
Please wait...
Postitas:

Linaseemned? Ööseks likku pandud mustploomid (tühja kõhuga juua vedelik+süüa ploomid)? Kiivi tühja kõhuga? Kroonilise kõhukinnisusega võiks pöörduda gastroenteroloogi juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 23:58; 15.12 08:39;
Postitas:

Värsked spinatilehed võikude vahel, toidu kõrval, tomatiga serveerituna vms (õli, sool, pipar. Ja kui balsamiäädikas meeldib, siis see ka).
Spinat teeb meie majas küll kõik pehmemaks(kõikidel pereliikmetel siis).

Naturaalsed kuivatatud aprikoosid ja kuivatatud ploomid, aga kogus peab ikka suur olema. 7 ploomi ei muuda midagi sinusugustel.

0
0
Please wait...
Postitas:

Sport, kui seda pole veel proovinud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Pirn pole küll lahtistav! Pigem on seda õun.
Looduslikud lahtistid on tomat, peet (ka keedu-), rabarber, ploom.
Väldi kõike, mis on nisujahust ja ka riisi, tõepoolest seda sa juba teed.
Suhkur muidugi, ära pane ka kohvisse.
Liikumine! Eriti jooga, kus kogu seedeelundkond saab väänatud ja pööratud ning ellu äratatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.12 21:18; 13.12 23:05; 13.12 23:08; 15.12 22:44;
Postitas:

Inimesed, kes siin soovitavad õuna/pirni/kiivit, linaseemneid, peeti musti ploome, petti jmt süüa, ei tea üldse, mida tähendab krooniline kõhukinnisus.

Kui kõht on kinni, siis on kinni ja võid süüa, mida tahes – mitte midagi ei aita. Sport ja tervislik toitumine võib õige pisut asja toetada, aga korda tegelikult ei tee.

Mina võin ükskõik, milliseid lahtistavaid sööke sellest loetelust süüa, aga suuremal asjal käin ikka 1-2 kord nädalas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.12 21:52; 13.12 21:57; 15.12 21:04;
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Linaseemned? Ööseks likku pandud mustploomid (tühja kõhuga juua vedelik+süüa ploomid)? Kiivi tühja kõhuga? Kroonilise kõhukinnisusega võiks pöörduda gastroenteroloogi juurde.[/tsitaat]Sa vist ei lugenud teemaalgatust korralikult? Ta ju kirjutas, et on proovinud kiudaineid, musti ploome, puuvilju. Midagi ei aita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.12 21:52; 13.12 21:57; 15.12 21:04;
Postitas:

Hakka Psülliumi kasutama. On abiks.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Inimesed, kes siin soovitavad õuna/pirni/kiivit, linaseemneid, peeti musti ploome, petti jmt süüa, ei tea üldse, mida tähendab krooniline kõhukinnisus.

Kui kõht on kinni, siis on kinni ja võid süüa, mida tahes – mitte midagi ei aita. Sport ja tervislik toitumine võib õige pisut asja toetada, aga korda tegelikult ei tee.

Mina võin ükskõik, milliseid lahtistavaid sööke sellest loetelust süüa, aga suuremal asjal käin ikka 1-2 kord nädalas.[/tsitaat]

Tean küll, millest räägin. Kuna vene ajal ei olnud tomatit, rääkimata ploomidest, igal aastaajal saada, siis on mulle tuttav vere väljutamine sealt, kust peaks tulema midagi muud.
Keha hakkas tasapisi paranema eesti ajal, kui kaup uuesti poodi tuli. Peedist ja kaalikast, mida omalk ajal võtta oli, jäi väheks.

Räägin absoluutselt oma kogemusest. Aega läks, see on tõsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.12 21:18; 13.12 23:05; 13.12 23:08; 15.12 22:44;
Postitas:

Lisan veel, et nüüd ammu enam ei tee ka väike kook paha, aga aastaid jälgisin oma toitumist üsna rangelt.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minule aitavad kelasini magneesiumi tabletid.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sa vist ei lugenud teemaalgatust korralikult? Ta ju kirjutas, et on proovinud kiudaineid, musti ploome, puuvilju. Midagi ei aita.[/tsitaat]

Lugesin küll. Kiudaineid on erinevaid, samuti mustad ploomid toimivad paremini nö “leotatuna”. Kuna probleem püsib ja pole dieediga lahendatav, soovitasingi pöörduda gastroenteroloogi juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 23:58; 15.12 08:39;
Postitas:

Proovi piimatooted ära jätta, kui seda pole veel katsetanud.

0
0
Please wait...

Ära söö pähkleid! Olen oma kõhukinnisusest jagu saanud aastatepikkuse harjutamisega. Kindlad asjad, mis ikkagi veel kõhu kinni panevad on – pähklid, juust ja õunad. Õunte kohta on lausa oma teooria, et mõnel panevadki need kõhu kinni ja minul nii just juhtub.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Ära söö pähkleid! Olen oma kõhukinnisusest jagu saanud aastatepikkuse harjutamisega. Kindlad asjad, mis ikkagi veel kõhu kinni panevad on – pähklid, juust ja õunad. Õunte kohta on lausa oma teooria, et mõnel panevadki need kõhu kinni ja minul nii just juhtub.[/tsitaat]
Juust on valgutoode ja suure tõenäosusega mõjub tõesti nii.Õunad minul on lahtistavad igatahes, aga ploom, rabarber, tomat, peet on ikka kõrgemast klassist ses mõttes.

0
0
Please wait...
Postitas:

Korraliku kõhukinnisuse puhul ei pruugi mingi söök ega jook mõjuda. Minule mõjub ainult jooksmine, mis on peaaegu ainus vahend, mis organismi selle osa tööle paneb. Korrapäraselt jooksmas käies on seedimine korras, niisiis on vaja vaid mehaanilist mõjutust(ma arvan, et lihased töötavad kuidagi seal nii). Mitte ükski teine spordiala ei mõju, üldse pole kasu erinevatest toiduainetest, mida siin nimetatud.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Minule aitavad kelasini magneesiumi tabletid. [/tsitaat]
Sama siin, ainus asi, mis mõjub.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Korraliku kõhukinnisuse puhul ei pruugi mingi söök ega jook mõjuda. Minule mõjub ainult jooksmine, mis on peaaegu ainus vahend, mis organismi selle osa tööle paneb. Korrapäraselt jooksmas käies on seedimine korras, niisiis on vaja vaid mehaanilist mõjutust(ma arvan, et lihased töötavad kuidagi seal nii). Mitte ükski teine spordiala ei mõju, üldse pole kasu erinevatest toiduainetest, mida siin nimetatud. [/tsitaat]Mul on täpselt samamoodi. Mitte ükski söök ei aita. Kelasini Magneesiumit võtan ka, aga see ei muuda midagi. Spordi tegemine üldiselt ka ei muuda midagi. Erandiks vaid jooksmine. Jooksmine raputab soolikates midagi liikuma.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kas te massaazi olete proovinud? See peaks ka seedimise käima panema. Sellist korralikku, tugevat massaazi, mitte mingit silitamist.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Kas te massaazi olete proovinud? See peaks ka seedimise käima panema. Sellist korralikku, tugevat massaazi, mitte mingit silitamist.[/tsitaat]
Jooga ju masseeribki siseorganeid ja kindlasti on ka jooks hea. Loomulikult! Kui ainult liigesed vastu peavad külmaga.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mul täpselt sama jama. Eluaeg olnud. Kõvemat häda teen 1 kord nädalas või isegi harvem. Kogu see jama koguneb soolikatesse ja siis ühe korraga väljub. Kui see pihta hakkab hommikul enne tööle minekut, siis jää või hiljaks tööle. No ei saa potilt enam ära. Muudkui tuleb ja tuleb. Kusjuures ei saa öelda, et pabulad tuleks. Täitsa pehme. Varem sellist jama ei olnud. Käisin isegi ehk paar korda nädalas pabulaid tegemas.
Mul hakkab seedimine paremini tööle päevade ajal. Kusjuures ainuke söök, mille puhul olen tähele pannud erinevust, on näiteks värske ananass. Mingi aeg tagasi liigutasin end aktiivsemalt. Iga hommik käisin kõndimas või rattaga sõitmas. Joosta ma ei suuda. Mitte mingit erinevust varasemaga polnud.
Aga mul veel muudki jamad kõhuga. Pidevad puhitused ja kõht valutab. Saia ei kannata üldse süüa. Nüüd espumisaniga sain asja veidi kontrolli alla. Muidu kippus kõht punni ka siis minema, kui polnud üldse midagi söönud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mul ka toitumine ei muuda eriti midagi või ma ei oska menüüd nii hästi planeerida. Mulle mõjub jooksmine/sörkimine. Kui ei olnud aasta aega jooksmas käinud ja siis hakkasin uuesti käima ja 20 min peale jooksma hakkmist tuli ilge s…häda peale. Mingi aeg oli see 20 min sörgi effekt nagu ¨veitsi kellavärk. Kui regulaarselt sörkida, siis käib ka sool regulaarselt läbi on pehmem ja puhitust vähem. Ei pea suure hooga jooksma mul piisab kui jalg jala ette ja kõssa-kõssa venida 20 min ja voilaa.
Ja päevade ajal on mul ka s… pigem liiga vedel.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mul on lapsel sellest ajast krooniline kinnisus, ku tahket toitu hakkas sööma. Ei aita meil mitte mingi toidu ja joogiga reguleerimine. Kõik teadavolevad asjad oleme vist ära proovinud. Pole ka kuskilt ab saanud, laps kakab kolme päeva tagant nii et kisab potil ja vahel tuleb verd :(. Kui kellelgi häid ideid, oleks tore.
Hetkel aitab Forlax, aga ega seda saa ka lõputult võtta.

0
0
Please wait...
Postitas:

1 spl õunaäädikat klaasi täie veega pool tundi enne sööki.
Magneesium ka abiks.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Mul on lapsel sellest ajast krooniline kinnisus, ku tahket toitu hakkas sööma. Ei aita meil mitte mingi toidu ja joogiga reguleerimine. Kõik teadavolevad asjad oleme vist ära proovinud. Pole ka kuskilt ab saanud, laps kakab kolme päeva tagant nii et kisab potil ja vahel tuleb verd :(. Kui kellelgi häid ideid, oleks tore.
Hetkel aitab Forlax, aga ega seda saa ka lõputult võtta.[/tsitaat]

Ma olen kuulnud mingitest õlidest, mida peab sisse jooma. Vist hommikuti.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina olen saanud mingiks ajaks Kelasini Mg korda aga pikemat aega tarvitades tekkis kinnisus jälle. B5 vitamiin on praegu mis aitab ja Kurkum on suureks abiks.Võtan kurkumi tablette ja vahelduseks jkasutan pulbrit.

0
0
Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Ilu ja tervis Krooniline kõhukinnisus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.