Esileht Ilu ja tervis krooniline sapirefluks+gastriit

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: krooniline sapirefluks+gastriit

Postitas:

Mis teha? Asi segab ja häirib igapäevaelu koralikult. Tööl ei suuda ka käia kõikidel päevadel enam. Tihti tekivad minestushood, kus hetk on puudu veel minestusest. Muidugi paha on olla pidevalt. vahest vähem, vahest nii, et higi voolab. Kas on võimalik kirulgiliselt midagi päästa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.05 14:28; 10.05 09:38; 11.05 15:50; 22.05 15:14; 23.05 11:20; 24.05 20:24; 24.05 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida gastroenteroloog ütles?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris imelikud sümptomid, mul sama häda, kuid ei mingeid samu sümptomeid. Hommikuid alustan kummeliteega (+ mesi) tühja kõhu peale, see paneb sapi erituma. Gastriiti taltsutan aaloemahla ja mee seguga (otsi netist, retsept leidub mõnel loodusravileheküljel), samuti hommikul tühja kõhu peale. Sinu sümptomid peaksid koos käima raskete valudega, aga neid sa ei maini? Kas oled ikka gastroskoopias käinud? Ilma selle uuringuta pole pea mingit võimalust adekvaatset ravi leida. Ole tubli!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 21:34; 10.05 10:28; 23.05 00:12; 23.05 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst kes seda uuringut läbi viis oli napisõnaline. Öeldes vaid seda, et sappi on kõik kohad täis ja see põhjustab mulle vaevusi. Kui küsisin, et kas saan kunagi terveks, siis vastas, et võimalik on. Ütles et hakkaksin võtma nexium´it. Oli see nädal tagasi kui käisin uuringul. diagnoos mis mulle paberile kirja pani: Refluksösofagiit– leid tagasihoidlik. Krooniline sapirefluksgastriit. Erosiivne duodeniit.

Valude mõiste on suhteline kõik? aga vasakulpool tuikab kogu aeg ja yhtlasi levib ka tuikamine vaskusse kätte. see on selline imelik tunne ta ei ole päris valu nagu ka. lisaks on kolmnurgas nagu teravamat valu tunda. hingamine ei mõjuta kuidagi seda valu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.05 14:28; 10.05 09:38; 11.05 15:50; 22.05 15:14; 23.05 11:20; 24.05 20:24; 24.05 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina see eelmine, olen eluaegne sapihaige ja suurte kogemustega :). Siin ikka paneb mõtlema see, et miks sappi kõik kohad täis on, kas sapipõiel mingi probleem, kivid vms. Loodetavasti sulle tehti ultraheli sapipõiest,kui aga mitte, tuleb kindlasti teha, et aru saada, miks see korralikult ei tööta. Tallinnas saab käia ka tasulises ultrahelis, ma olen seda võimalust kasutanud, et välistada valudega seotud kivisid. KUi ütled et vasak pool, see siis südame pool – sapp aga on paremal pool komnurga allosas.Kui on kivid, siis parem välja lõigata, kui funktsionaalsed häired, püüda ravida. Nexium on päris tõhus, aga tuleb pimelt võtta et mõju avaldaks. Ka võiks pikemaajaliselt juua rahustavaid teesid, nii 10 päeva. Kummelit on tugevalt alahinnatud, aga see töötab, eriti koos meega tühja kõhu peale. Ja muidugi loobuda mõneks ajaks ärritavatest toitudest. Grillhooajal muidugi erti hea soovitus…. Mina sinu asemel teeksin kindlasti peale gastroskoopia ka ultraheli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 21:34; 10.05 10:28; 23.05 00:12; 23.05 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minestamine ja higistamine nüüd küll mitte kuidagi sapipõiega seotud ei ole. Sul on pigem ärevus ja paanikahäire tekkinud. Minu meelest peaksid sa rahus ravimeid võtma ja kasutama ka eelpool soovitatud looduslikke vahendeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lugu järgmine ,seoses ärevushäirega lõi mul välja reflukshaigus. Pikka aega tundsin tükitunnet kurgus ja olid pidevad röhitised ,läksin gastroenteroloogile ja tehti gastroskoopia ,kus diagnoos mind igati üllatas ,oli söögitoru kandidoos ,mida ravisin 14 päeva ja lõpplik diagnoos kerge krooniline gastriit. Arst määras mulle ravi omeprasooliga 8 nädalat . Kummaline on see , et kui gastroskoopias ära käisin ,hakkasidki kõige hullemad sümptomid. Kirjutasin kõik ärevushäire arvele ,kui ad ravi peale sain asi ei paranenud ,olin küll rahulik aga enidselt tekkisid mul röhitised ,lisaks tekitas üks ad tohutud kõrvetisi ,kuna need ei laabunud vahetasin ad ravi. Praegune seis selline ,et lähen uue gastroeneteroloogile konsulteerima ,kas peaks tegema uuesti gastroskoopia ja vaatama mis olukorras mu söögitorus on. Mina ei saanud kui aus olla aru kas omeprosool mõjus või mitte ,mul otseselt kõrvetisi polnud, kuid siiani on tükitunne ,vee joomine ka ei sobi mulle tekitab ülakõhus punnis tunde.Aga mul on keel tagant poolt valge katuga. Kummaline on see et arst ,kes mulle tegi gastroskoopiat ,isegi ei soovitanud teatud toitudest loobuda ,ütles vaid ,et kuna söögitorus oli seen , siis pean tegema seeneravi läbi ja sööma rohkem gefiuse tooteid. Kas keegi oskab öelda, kas gastroskoopia tuvastab ka selle, kas tegu on üldse ala või üle happseusega ? Ma olen lugenud ,et ka alahappseuga samad sümptomid mis ülehappseusega. Millised sümptomid sul teemalgataja on ja vana sa oled ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.05 19:59; 23.05 08:49; 25.05 14:06; 26.05 22:47; 27.05 00:16; 29.05 19:47; 31.05 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

algataja…. olen 33 mees, ylekaalu pole. Ise olen mõelnud et asi on kinni stressis. Paar aastat tagasi oli analoogne olukord, ehk siis sees keeras ja peal oli jõuetus. Perearst kirjutas välja ad kuuri, lisaks unerohud, et välja puhkaksin lõpuks. võttes neid 7 kuud jäi alles ikka alles see tuikamine vaskule poole ja punnitus alakõhtu. seda ei esinend kogu aeg. hetkeline olukord lõi välja detsembrist kui oli töökaha vahetus ja muidu stressirohke perjood. eks need kaks asja ilmselt käsikäes käivad kuidagi? Olen üritand mõelda mis ja kuidas, enda jaoks olen jõudnud järeldusele, et kui oleksin terve pole ka stressi???? lihtsalt see olek milles olen on kurnav. muidugi on mingeid selliseid hetki päeva jooksul kus tunnen et on hea ja kohe läheksin tööle või teeksin midagi. möödub tund või paar siis on täielik vastand kus ei sooviks midagi teha, seat sees keerab. On olnud selliseid hetki kus olen kuskil poes ja lihtsalt hakkab keerama ja tunnen et pean saama värske õhukätte muidu minestan… seda olen ka tähele pannud et kui tuju on parem siis on kergem olla???? kuidagi. ilmselt see kõigi haiguste puhul nii. Olles suitsetaja, nyyd kyyl olen suitsetand mõned suitsetand päevas vaid, siis täna suitsetades tundsin et vaevused suurenevad. See ei saa ju olla peas kinni kõik?? lisaks on ka selgelt paberil näha pilte uurides et sappi on kõik kohad täis. viimati pere arsti juures olles muidugi arutasime et võiks proovida ad ka lisaks aga need tegid ikka asja väga hulluks, peale neljandat päeva jätsin järgi. vastik oli. Täna käisin uuesti arsti juures mure kurtmas, siis arst soovitas võtta lisaks Nexium 40 -le Gaviscon 10-20ml peale sööki. eks paistab mis see teeb 😀 Üks asi mida oleksin pidanud kohe tegema, et oleksin pidanud mõõka neelama minema. samas magu pole valutand, süüa olen saanud kõike, midagi konkreetset pole ju olnud et nyyd tuleb mõõka neelama minna? Muidugi jh kunagi pole arsti juurde kippund ja pole ka käinud sest olen terve olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.05 14:28; 10.05 09:38; 11.05 15:50; 22.05 15:14; 23.05 11:20; 24.05 20:24; 24.05 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

algataja.. Käisin siis verd andmas ja näitajad kõik korras. Asi pidi olema stressis… Nexium on nii palju nagu aidanud, et kurk pole valus. Mao puhul pole mingit muutust toimund kahjuks. Ehk siis gastriit ei taha kuidagi tagasi anda. Mida teha? Toitumist olen muutnud. Rasvast ja vürtsikat ei söö. Magusat olen loobund, kohvi ei joo, alkohooli ei tarvita. Suitsetan ühe või kaks sigaretti päevas, mõnipev ühtegi. Peaks ju kõigi eelduste kohaselt Nexium mõjuma juba ammu???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.05 14:28; 10.05 09:38; 11.05 15:50; 22.05 15:14; 23.05 11:20; 24.05 20:24; 24.05 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõõm kuulda, et pisut parem juba.Stress võib olla põhjus, aga mitte ainult, palu arstilt teha helicobakteri proov. Tegu on väga tüütu ja vähkitekitava bakteriga (pole plaanis hirmutada, lihtsalt infoks), mis allub edukalt antibiootikumiravile. Võib juhtuda, et pärast kuuri kaob kõik nagu pühitult. Ära karda mõõganeelamist, selle ajal võetakse selle bakteri proovi, mõnikord aga ka vereanalüüsiga. Ühesõnaga, tegele asjaga ja lõpuks peab ju asi kindlasti paremaks minema.
Krooniliste sapi- ja maovaevustega isik on taas rääkinud :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 21:34; 10.05 10:28; 23.05 00:12; 23.05 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arst kirjutas mulle nüüd nexiumi 40 mg ,sellega ravi teha 2 kuud. Võtan hommikul tbl aga ma ei saa aru , et enesetunne paremaks läheb. Helicobakteri proov võeti mul gastroskoopial ja see oli negatiivne .Kuna mul oli söögitorus kandidoos ,siis mina panengi kõik oma mao probleemid stressi ,ärevushäire ,kandidoosi arvele. Olen nii palju infot kogunud ,et ei imesta kui kõiki seda jama põhjustabki mulle kehas vohav seen. Hetkel alustan loodusliku seene ja parasiidi vastase kuuriga. Siiani pole mind aidanud ei omeprasool ega nexium. Arst ütles kuna gastroskoopia tehti alles veebruari kuus ,siis kordus gastroskoopiat ei tehta. Samas olen lugenud ,et alahappesus põhjustab samasuguseid sümptomeid nagu ülehappesus.Midagi pole kaotada proovin kõike ,eelkõige tahaks seene kontrolli alla saada ehk siis laabub ka gastriidi probleem . Mul täpne diagnoos oli kerge krooniline gastriit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.05 19:59; 23.05 08:49; 25.05 14:06; 26.05 22:47; 27.05 00:16; 29.05 19:47; 31.05 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algataja…Helicopakterit olen testind 2 korda, tehes maohaavade kiirtesti. Test on olnud negatiivne. Kuidas aga teha kindlaks kas on seen? Ainult mõõka neelates? Siis kui neelasin mõõka, siis öeldi et siin ei ole vaja proove võtta, asi on selge. Sappi on kõik kohad täis ja see põhjustab seda. Söö nexiumit ja kõik saab korda. Jälgi söömist ja asi annab järgi. Enne seda proovisin omepit ka mida kirjutas perearst. Pole ka mõjund. Hommikul kui võtan neksiumit siis pole midagi aru saada et muutuks. Nii palju on kyll nagu enne kirjutasin et kurk pole valus enam nii nagu enne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.05 14:28; 10.05 09:38; 11.05 15:50; 22.05 15:14; 23.05 11:20; 24.05 20:24; 24.05 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, mina see viimati kl 00:12 kirjutanud. Jagan teiega mind aidanud retsepti maokatarri vastu. Mul ajab pidevalt sappi üles, sest sapipõie vääareng, no ei ole hea olla, aga midagi pole teha.

Sain sügisel maovaludest 5 päevaga lahti sel kombel, et võtsin hommikul tühja kõhu peale aaloemahla ja mee segu.Ostsin Looduspere kauplusest bio-aaloemahla, keerasin u pooleks meega ja külmkappi. Iga hommik paar korralikku lonksu enne kohvijoomist (tarbin üüratult palju kohvi) tühja kõhu peale, siis suts oodata. Midagi ei ole teha, aitas ülihästi. Proovige nädala jooksul, äkki aitab.

Seenest saab lahti piimhappebakteritega ning tuleks uurida aluselist toitumist. Peab ütlema, et seda Nexiumit olen kõvasti sisse ajanud ja nii 3 kuu pärast nagu läks asi oluliselt paremaks, ajutiselt muidugi.
Mul on arvamus, et enne operatsiooni – mis on vajalik sapikivide puhul – peaks kõk ära proovima, mis võimalik. Praegu hoian seda aaloe-meesegu endiselt külmkapis, et kui mingi jama on, siis jälle rüüpan. Kuigi väike valu on pidevalt, sellest ei pääse. Joon ka saialille teed aeg-ajalt, et põletikunähte leevendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 21:34; 10.05 10:28; 23.05 00:12; 23.05 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algataja…. Muidu mis ajal teil suuremad vaevused on? Minul on hommikut lõunani…peale lõunat nagu hakkab nõks järgi andma. Täiesti ära ei klaarind enam kyll kordagi viimase poole aasta jooksul…. Samas võib olla ka enne magama minekut nii hull, et okse järgi. Otsaesine on pea iga päev märg selle pärast, et paha on olla. Suht piinarikas asi. Muidu kui mõtlen ajas veel tagasi siis oli vaid hommikuti paha olla ja kui lõuna ajal sai söödud siis olid kui just tõusnud. See nö. vasimus ja sees keeramine oli kohe kadunud. Veel enne seda oli hommikuti kehva tõusta, ehk siis väsimus ja väla ei puhkand? Organism ei härkand nagu ülesse. Suht krooniline asi, paranemis märke ei taha tulla kuidagi. seni maani on kuidagi vaikselt vaid hullemaks läinud.
Muidu sellest seenest rääkides, siis lugesine, et üheks seene tunnuseks punn, või punnid suu laes??? Mul on pisike punn suu laes. Pikalt on olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.05 14:28; 10.05 09:38; 11.05 15:50; 22.05 15:14; 23.05 11:20; 24.05 20:24; 24.05 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

algataja… Endiselt pole õnnestunud sellest refluks haigusest lahti saada. Küll ei ole ehk nii hull kui aasta tagasi. Iiveldust on ikka, iga päev muidugi. Kõht või siis magu ei ole enam nii punnis. Küll on kõht siis vasakult poolt paistes kergelt, või siis suurem kuidagi. Seoses sellega käisin ka yltrahelis, seal öeldi et pole paigast ära midagi, peaksin uuesti mõõka neelama minema. Ilmselt võtan end lähi ajal kokku ja lähen ja teen sellle ära. Ilmselt on söögitoru kahjustus või midagi? Ravimitest mis võtan, pigem siis enda petteks on Pantoprazol-ratiopharm 20mg. Midagi pole aitand. Nexium ja tema sugulus ravimid teevad asja kehvemaks. Omepiga sama teema. Kas keegi on operatsioonil käinud???? On naga saand oma elu tagasi? Tallinnas mõnda spetsialisti kellega konsulteerida ja prooviks ravida veel???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.05 14:28; 10.05 09:38; 11.05 15:50; 22.05 15:14; 23.05 11:20; 24.05 20:24; 24.05 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain paar aastat tagasi kroonilise gastriidi diagnoosi. Samal ajal avastati ka helicobakter. Öeldi, et ülehappelisus ja ,et maopind on täitsa armiline. Ravi sain helicobakteri vastu. Vahepeal polnudki vaevuseid, aga nüüd on jälle. Igal õhtul magu annab tunda, pluss seljavalud, alakõhuvalud ja igasuguseid hädasid ja valusid. Liigesed ka annavad tunda. Kohe lähen uuesti gastroskoopiasse ja siis vaatab, mis selgub ja mis saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 18:03; 25.05 14:15; 26.05 23:05; 29.05 10:41; 29.05 22:28; 31.05 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal hommikul 2st toorest kartulist tehtud mahla tühja kõhu peale juua. Teed mahla valmis, lased ca 10 minutit tärklisel põhja vajuda ja jood ära.
Mina joon päeva jooksul ka lahjat soodavett.
Toortoidust loobuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain paar aastat tagasi kroonilise gastriidi diagnoosi. Samal ajal avastati ka helicobakter. Öeldi, et ülehappelisus ja ,et maopind on täitsa armiline. Ravi sain helicobakteri vastu. Vahepeal polnudki vaevuseid, aga nüüd on jälle. Igal õhtul magu annab tunda, pluss seljavalud, alakõhuvalud ja igasuguseid hädasid ja valusid. Liigesed ka annavad tunda. Kohe lähen uuesti gastroskoopiasse ja siis vaatab, mis selgub ja mis saab.

Anna teada siis mis vastus gastroskoopiast tuli, mul jälle diagnoosiks pandud refluks, kuigi histoloogiline proov tuvastas kerge kroonilise gastriidi, selle peale ütles mu arst, et see juhuleid ja pindmine gastriit ja ei põhjusta vaevuseid. Samuti kui loen epikriisi on kõik mao kirjeldus normis, ei saagi aru mille aluses refluksi sain. Kaebusteks olid mul röhitised ja tükitunne kurgus. Nüüd kaks aastat hiljem vahest valud ka rinnakus, oleneb mida söön ja joon aga olen aru saanud et kohv ei sobi üldse, ka igausugused toorsalatid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.05 19:59; 23.05 08:49; 25.05 14:06; 26.05 22:47; 27.05 00:16; 29.05 19:47; 31.05 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna teada siis mis vastus gastroskoopiast tuli, mul jälle diagnoosiks pandud refluks, kuigi histoloogiline proov tuvastas kerge kroonilise gastriidi, selle peale ütles mu arst, et see juhuleid ja pindmine gastriit ja ei põhjusta vaevuseid. Samuti kui loen epikriisi on kõik mao kirjeldus normis, ei saagi aru mille aluses refluksi sain. Kaebusteks olid mul röhitised ja tükitunne kurgus. Nüüd kaks aastat hiljem vahest valud ka rinnakus, oleneb mida söön ja joon aga olen aru saanud et kohv ei sobi üldse, ka igausugused toorsalatid.

Kas arst B12 vitamiinitaset ka kontrollis? Kroonilise gastriidiga tekib selle puudus ja on eluaegsed vitamiinisüstid. Ma neid praegu saan ja ilmselt eluaeg.Mul oli see näit kriitiliselt madal ja nüüd kontrollides selgus, et isegi topeltannuse süstidega ei ole see näit päris selline, nagu olema peaks. Mul pole vahet, et mida söön, magu annab tunda igal õhtul ja nüüd juba teist nädalat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 18:03; 25.05 14:15; 26.05 23:05; 29.05 10:41; 29.05 22:28; 31.05 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna teada siis mis vastus gastroskoopiast tuli, mul jälle diagnoosiks pandud refluks, kuigi histoloogiline proov tuvastas kerge kroonilise gastriidi, selle peale ütles mu arst, et see juhuleid ja pindmine gastriit ja ei põhjusta vaevuseid. Samuti kui loen epikriisi on kõik mao kirjeldus normis, ei saagi aru mille aluses refluksi sain. Kaebusteks olid mul röhitised ja tükitunne kurgus. Nüüd kaks aastat hiljem vahest valud ka rinnakus, oleneb mida söön ja joon aga olen aru saanud et kohv ei sobi üldse, ka igausugused toorsalatid.

Kas arst B12 vitamiinitaset ka kontrollis? Kroonilise gastriidiga tekib selle puudus ja on eluaegsed vitamiinisüstid. Ma neid praegu saan ja ilmselt eluaeg.Mul oli see näit kriitiliselt madal ja nüüd kontrollides selgus, et isegi topeltannuse süstidega ei ole see näit päris selline, nagu olema peaks. Mul pole vahet, et mida söön, magu annab tunda igal õhtul ja nüüd juba teist nädalat.

Minul b12 vitamiin korras, olen seda pidevalt kontrollida lasknud, kuna ma olen ka lugenud, et gastriidid tekitavad selle puudust ja veel alahappesust. Kuid minu arst seletas mulle seda nii, et mul oli see kerge pindmine gastriit ja histoloogilise biopsia vastus ja, et see ei ole oluline, tõsisem oleks asi kui oleks tegu olnud atroofilise gastriidiga, sest see pärsib b 12 vitmiini, aga mul oli tavaline gastriit ja diagnoosi seda üldse ei pandudki, ma ise lugesin vastuseid ja siis tundsin huvi mida see tähendab. Diagnoosiks sain ösofagiidita tagasivooluhaigus. Ravimit ütles, et võtta vajadusel. Olen praeguseks ajaks käinud 6 erineva gastroenteroloogi juures ja kaks korda kahe aasta jooksul mõõka neelanud ja vastused on olnud samasugused. Arst ütleb vaid, et kui maorohud ei aita tuleb ravida antidepressantidega ja kõrvaldada elust stress, et oluline on elustiili muutus. Nüüdseks olengi loobunud mööda arste jooksmast, vaatangi mida süüa saan ja vahest ikkagi tarvitan omeprazoli, kuigi mõjust eriti aru ei saa.Kas sinu diagnoosis on kirjas gastriit või refluks? Ja kui vana sa oled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.05 19:59; 23.05 08:49; 25.05 14:06; 26.05 22:47; 27.05 00:16; 29.05 19:47; 31.05 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul b12 vitamiin korras, olen seda pidevalt kontrollida lasknud, kuna ma olen ka lugenud, et gastriidid tekitavad selle puudust ja veel alahappesust. Kuid minu arst seletas mulle seda nii, et mul oli see kerge pindmine gastriit ja histoloogilise biopsia vastus ja, et see ei ole oluline, tõsisem oleks asi kui oleks tegu olnud atroofilise gastriidiga, sest see pärsib b 12 vitmiini, aga mul oli tavaline gastriit ja diagnoosi seda üldse ei pandudki, ma ise lugesin vastuseid ja siis tundsin huvi mida see tähendab. Diagnoosiks sain ösofagiidita tagasivooluhaigus. Ravimit ütles, et võtta vajadusel. Olen praeguseks ajaks käinud 6 erineva gastroenteroloogi juures ja kaks korda kahe aasta jooksul mõõka neelanud ja vastused on olnud samasugused. Arst ütleb vaid, et kui maorohud ei aita tuleb ravida antidepressantidega ja kõrvaldada elust stress, et oluline on elustiili muutus. Nüüdseks olengi loobunud mööda arste jooksmast, vaatangi mida süüa saan ja vahest ikkagi tarvitan omeprazoli, kuigi mõjust eriti aru ei saa.Kas sinu diagnoosis on kirjas gastriit või refluks? Ja kui vana sa oled?

Sain varasemalt diagnoosi, et krooniline gastriit ja ülehappelisus. Magu on mul tegelikult juba lapsena haige olnud. Gastroskoopias mõni aasta tagasi öeldi veel, et maopind on üsna armiline. Ma täpselt ei tea, et mida see tähendab ja mida sellest peaksin järeldama.
Ma kipun ise ka arvama, et nüüdseks on juba midagi tõsisemat, kui vaid see varasem diagnoos. Vahepeal pöördusin teise arsti poole oma murega. Tema ütles, et B12 aneemia on nii noore inimese puhul väga ebatavaline. Ütles veel, et tuleb kindlasti uurida maolimaskesta ja B12 puuduse tekitab ka laiusstõbi. See jutt tekitas juba suuremat hirmu. Hetkel on seis selline, et perearstiga uurime, et ega ei ole laiusstõbi. Siiani tundub, et ilmselt mitte. Ühe proovi teeme veel ja siis ta saadab mind uuesti gastroskoopiasse. Olen 33.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 18:03; 25.05 14:15; 26.05 23:05; 29.05 10:41; 29.05 22:28; 31.05 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul b12 vitamiin korras, olen seda pidevalt kontrollida lasknud, kuna ma olen ka lugenud, et gastriidid tekitavad selle puudust ja veel alahappesust. Kuid minu arst seletas mulle seda nii, et mul oli see kerge pindmine gastriit ja histoloogilise biopsia vastus ja, et see ei ole oluline, tõsisem oleks asi kui oleks tegu olnud atroofilise gastriidiga, sest see pärsib b 12 vitmiini, aga mul oli tavaline gastriit ja diagnoosi seda üldse ei pandudki, ma ise lugesin vastuseid ja siis tundsin huvi mida see tähendab. Diagnoosiks sain ösofagiidita tagasivooluhaigus. Ravimit ütles, et võtta vajadusel. Olen praeguseks ajaks käinud 6 erineva gastroenteroloogi juures ja kaks korda kahe aasta jooksul mõõka neelanud ja vastused on olnud samasugused. Arst ütleb vaid, et kui maorohud ei aita tuleb ravida antidepressantidega ja kõrvaldada elust stress, et oluline on elustiili muutus. Nüüdseks olengi loobunud mööda arste jooksmast, vaatangi mida süüa saan ja vahest ikkagi tarvitan omeprazoli, kuigi mõjust eriti aru ei saa.Kas sinu diagnoosis on kirjas gastriit või refluks? Ja kui vana sa oled?

Sain varasemalt diagnoosi, et krooniline gastriit ja ülehappelisus. Magu on mul tegelikult juba lapsena haige olnud. Gastroskoopias mõni aasta tagasi öeldi veel, et maopind on üsna armiline. Ma täpselt ei tea, et mida see tähendab ja mida sellest peaksin järeldama.
Ma kipun ise ka arvama, et nüüdseks on juba midagi tõsisemat, kui vaid see varasem diagnoos. Vahepeal pöördusin teise arsti poole oma murega. Tema ütles, et B12 aneemia on nii noore inimese puhul väga ebatavaline. Ütles veel, et tuleb kindlasti uurida maolimaskesta ja B12 puuduse tekitab ka laiusstõbi. See jutt tekitas juba suuremat hirmu. Hetkel on seis selline, et perearstiga uurime, et ega ei ole laiusstõbi. Siiani tundub, et ilmselt mitte. Ühe proovi teeme veel ja siis ta saadab mind uuesti gastroskoopiasse. Olen 33.

Kuidas sul gastriit valu annab, kas ainult ülakõhtu või tekitab sul rinnaku, seljavalusid ka? Minul mingi aeg olid torked paremal ülakõhus, koheselt ma googledasin ja ühtalasi kirjutasin arstile, kahtlustasin endal haavandit, arst lükkas selle ümber. Soovitas ikka jälgida toitu ja süüa omeprazoli, langetada kehakaalu. Milline sümptom sind kõige rohkem häirib, kas sul röhatisi esineb? Veel üks arst soovitas võtta maokaitset enne magama minekut, et pidi tõhusam olema. Mina vahest aru ei saa.. Muideks mina olen seda gastriidi värki palju uurinud ja sellega seoses soovinud erinevate arstide arvamust, mitu arsti ütles mulle üht ja sama, et see pole oluline asi, et ei hakka lahti seletama inimese biokeemiat. Samas üks arst ütles et omperazoli on mõttetu võtta, kuna gastriidid on alahappesusega, selle jälle lükkas perearst ümber, et noortel inimestel pole alahappesust, et seda nad näevad 80 aastastel. Siis soovisin ma vastavaid uuringuid , uurisin et happesust on võimalik määrata söögitoru ph meetria uuringuga, seda aga enam ei taheta teha, kuna sel polevat tähtsust, samuti tean, et on olemas varinat kontrastainega röntgen, ka seda pole mulle tehtud, et saaks teada kas üldse valgub midagi maost tagasi…Arst, kes tegi mulle viimase gastroskoopia eelmine juuni, ütles et kindlasti enne 3a ei pea kordama.Kui on kergem periood, siis suudan kuidagi sellega elada, aga samas koguaeg mõtlen ja loen netist infot, see mao jama ajab nii stressi. Ma soovitan sul uurida kas sul pole diagnoosis atroofiat kirjas, see pidi b12 pärssima. Tavaline gastriit on minu arsti sõnul normileid. Kas tarvitad pidevalt maorohte või pead vahesid ka? Mina olen 36 ja maojama käib juba 2 aastat ;(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.05 19:59; 23.05 08:49; 25.05 14:06; 26.05 22:47; 27.05 00:16; 29.05 19:47; 31.05 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sul gastriit valu annab, kas ainult ülakõhtu või tekitab sul rinnaku, seljavalusid ka? Minul mingi aeg olid torked paremal ülakõhus, koheselt ma googledasin ja ühtalasi kirjutasin arstile, kahtlustasin endal haavandit, arst lükkas selle ümber. Soovitas ikka jälgida toitu ja süüa omeprazoli, langetada kehakaalu. Milline sümptom sind kõige rohkem häirib, kas sul röhatisi esineb? Veel üks arst soovitas võtta maokaitset enne magama minekut, et pidi tõhusam olema. Mina vahest aru ei saa.. Muideks mina olen seda gastriidi värki palju uurinud ja sellega seoses soovinud erinevate arstide arvamust, mitu arsti ütles mulle üht ja sama, et see pole oluline asi, et ei hakka lahti seletama inimese biokeemiat. Samas üks arst ütles et omperazoli on mõttetu võtta, kuna gastriidid on alahappesusega, selle jälle lükkas perearst ümber, et noortel inimestel pole alahappesust, et seda nad näevad 80 aastastel. Siis soovisin ma vastavaid uuringuid , uurisin et happesust on võimalik määrata söögitoru ph meetria uuringuga, seda aga enam ei taheta teha, kuna sel polevat tähtsust, samuti tean, et on olemas varinat kontrastainega röntgen, ka seda pole mulle tehtud, et saaks teada kas üldse valgub midagi maost tagasi…Arst, kes tegi mulle viimase gastroskoopia eelmine juuni, ütles et kindlasti enne 3a ei pea kordama.Kui on kergem periood, siis suudan kuidagi sellega elada, aga samas koguaeg mõtlen ja loen netist infot, see mao jama ajab nii stressi. Ma soovitan sul uurida kas sul pole diagnoosis atroofiat kirjas, see pidi b12 pärssima. Tavaline gastriit on minu arsti sõnul normileid. Kas tarvitad pidevalt maorohte või pead vahesid ka? Mina olen 36 ja maojama käib juba 2 aastat ;(

Rinnaku ja seljavalud on ka. Kohati on lisaks nagu hingamisraskus. Igatahes tundub, et läheb aina hullemaks. Hommikul ärkan maovaluga. Ilmselt sellepärast, et magu on tühi ja peale söömist pole ka hea, sest siis on selline vastik raskustunne ja rammestus. Röhatisi on, aga vähesel määral. Rohtusid ei tarvita praegu. Ootab gastroskoopiat , eks siis selgub ehk midagi rohkemat nüüd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 18:03; 25.05 14:15; 26.05 23:05; 29.05 10:41; 29.05 22:28; 31.05 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas juukseid ei tule peast? Minul on juuksed lahti läinud vahest tuleb päris palju ja kammides ka alati. Alguses arvasin, et stressist aga olen igasuguseid vitamiine proovinud ja eriti ei aita, verenäitajad kõik korras, ei teagi kas siiski tegemist varajtud depressiooniga või on see omeprazoli kõrvaltoime või ongi refluksist. Kuidas sul juustega? Minul rinnakuvalud on igapäevased, olengi harjunud juba sellega. Keel on hommikul lumivalge, vahest on see pärmseen ega ei teagi. Esimest korda gastroskoopias leiti mul söögitorus vähene pärmseen, siis tegin kuuri läbi seene rohuga, sain nagu korda nüüd ei teagi mis värk on. Arstile kirjutasin, aga ikka sama vastus, mõõka ei pea see aasta kindlasti neelama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.05 19:59; 23.05 08:49; 25.05 14:06; 26.05 22:47; 27.05 00:16; 29.05 19:47; 31.05 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas juukseid ei tule peast? Minul on juuksed lahti läinud vahest tuleb päris palju ja kammides ka alati. Alguses arvasin, et stressist aga olen igasuguseid vitamiine proovinud ja eriti ei aita, verenäitajad kõik korras, ei teagi kas siiski tegemist varajtud depressiooniga või on see omeprazoli kõrvaltoime või ongi refluksist. Kuidas sul juustega? Minul rinnakuvalud on igapäevased, olengi harjunud juba sellega. Keel on hommikul lumivalge, vahest on see pärmseen ega ei teagi. Esimest korda gastroskoopias leiti mul söögitorus vähene pärmseen, siis tegin kuuri läbi seene rohuga, sain nagu korda nüüd ei teagi mis värk on. Arstile kirjutasin, aga ikka sama vastus, mõõka ei pea see aasta kindlasti neelama.

Tuleb küll juukseid. Tegelikult on täiesti probleem, sest korter on mu karvu täis. Ma aga arvasin, et see on tavaline asi, mis peale sünnitamist juhtub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 18:03; 25.05 14:15; 26.05 23:05; 29.05 10:41; 29.05 22:28; 31.05 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb küll teemast välja, aga hakkasin mõtlema, et kas beebipillid ei või tekitada mao ja soolehaiguseid, hingamisraskusi jne. Infoleht ütleb, et harva tuleb ette, aga võimalik. Täna lähen naistearstile ja uurin ka sealt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 18:03; 25.05 14:15; 26.05 23:05; 29.05 10:41; 29.05 22:28; 31.05 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb küll teemast välja, aga hakkasin mõtlema, et kas beebipillid ei või tekitada mao ja soolehaiguseid, hingamisraskusi jne. Infoleht ütleb, et harva tuleb ette, aga võimalik. Täna lähen naistearstile ja uurin ka sealt.

Väga võimalik, et võivad tekitada, mina tarvitan antidepressante, vahest needki ei sobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.05 19:59; 23.05 08:49; 25.05 14:06; 26.05 22:47; 27.05 00:16; 29.05 19:47; 31.05 10:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis krooniline sapirefluks+gastriit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.