Esileht Ilu ja tervis Krooniline tonsilliit (kurgumandlite põletik)

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Krooniline tonsilliit (kurgumandlite põletik)

Postitas:

Sain siis sellise diagnoosi ja opi-aja ka sügisesse. kas on kellegil õnnestunud siiski opist pääseda omal jõual kuidagi see haigus seljatada? Pelgan seda operatsiooni. Tean, et taastumine on vaevaline. samas, kardan ka selle nö esimese barjääri haiguste vastu eemaldada. Mis saab immuunsüsteemist edasi? Või mis abi neist põletikes mandlitest praegugi on?
Ootan vastuseid, kellel on kokkupuudet olnud. Kas olete operatsiooni kahetsenud? Mis muutus peale opi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 19:57; 04.02 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei kahetse. tervis on palju paremaks läinud. vanasti olin pidevalt haige va suvel. op on 9a tagasi tehtud ja ma ei ole enam nii haige. 3-5 korda aasta jooksul vaid.
see haigus mõjub igale poole. ka südamele.
tee ära.
taastumine ei olnudki nii hull.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui üks arst ütleb, et on tonsilliit ja teine, et ei ole? Keda ma siis uskuma pean? Mitu spetsialisti peaks läbi käima? Angiine ei ole, veres põletikunäit (aos) pidevalt kõrge, nohud sagedased; mandlitelt tulevad katud ka, eriti talvel.
Vabandan, et oma küsimusega võõras teemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 20:23; 04.02 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kui üks arst ütleb, et on tonsilliit ja teine, et ei ole? Keda ma siis uskuma pean? Mitu spetsialisti peaks läbi käima? Angiine ei ole, veres põletikunäit (aos) pidevalt kõrge, nohud sagedased; mandlitelt tulevad katud ka, eriti talvel.
Vabandan, et oma küsimusega võõras teemas.[/tsitaat]
mis see teine arst siis ütles? et oled terve ja kujuta vähem ette?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind saatis perearst kõrge põletikunäiduga nina-kõrva-kurguarstile. seal vaadati kurku ja asi oligi otsustatud. ei tulnud selle pealegi, et minna veel teise spetasialisti juurde teist arvamust küsima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 19:57; 04.02 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mis see teine arst siis ütles? et oled terve ja kujuta vähem ette?[/tsitaat]

põhimõtteliselt jah; aso pidi mõttetu analüüs olema (soovitas selle kohta googlest lugeda), nohu tuleb ravida vanaemade viisil ja normaalsed põhjamaainimese mandlid. opereeriv arst.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 20:23; 04.02 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

põhjuseta kardad, op määrati sulle põhjusega. kui ei tee seda, siis jäädki maadlema selle hädaga. mul oli angiin esimest korda aga nii äge, et saadeti otse opile ja nüüd on parem kui eikunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen väga-väga rahul, et need lõpuks peale 10 aastat põdemist eemaldatud sain. Perearst ei andnud kuidagi LOR-le saatekirja ja seletas, et olen täiesti terve, kujutan oma hädasid ainult ette. Selle aja jooksul põdesin mitmeid liigese- ja südamehaigusi ning lõpuks, kui käes oli perikardiit (südamepaunapõletik), saatis minu TUNGIVA nõudmise (loe \”ähvarduse\”) peale kurguarstile. See teavitas, et järjekord on küll 1,5 aastat, kuid kuna minu seis katastroofiline, lõikab järgmisel nädalal. Sealt alates on küll kõik ainult ülesmäge läinud. Päris terveks ma ilmselt küll enam ei saa, kuid enamik hädadest on kadunud. Ja immuunsüsteem on minu meelest tugevam, kui eales varem.
Nii et ära viivita, hiljem võib kõik palju hullem olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul terve talv vahet pidamata oli kurk valus. See aeg oli väga raske, aga kuna varem ei saanud opile, siis pidin kannatama. Põletikus mandlid on kordades ohtlikumad organismile, kui lasta eemaldada mandlid. Peale oppi pole mul kurk ka valus olnud ja opist möödas 8 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sain siis sellise diagnoosi ja opi-aja ka sügisesse. kas on kellegil õnnestunud siiski opist pääseda omal jõual kuidagi see haigus seljatada? Pelgan seda operatsiooni. Tean, et taastumine on vaevaline. samas, kardan ka selle nö esimese barjääri haiguste vastu eemaldada. Mis saab immuunsüsteemist edasi? Või mis abi neist põletikes mandlitest praegugi on?
Ootan vastuseid, kellel on kokkupuudet olnud. Kas olete operatsiooni kahetsenud? Mis muutus peale opi?[/tsitaat]
Põletikus mandlid ei kaitse enam midagi, ainult hävitavad su organismi. Põletik võib lüüa liigestesse ja südamesse. Lõika välja ja ära taastumist pelga. Mul läks see palju kergemalt kui olin kartnud. Valuvaigisteid võtsin ainult pärast oppi ja järgmisel päeval. Süüa muidugi paar nädalat normaalset toitu ei saa, aga see on tühiasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 7 a tütrele on ka diagnoositud krooniline tonsillit, aga LOR arst ütles, et eemaldada pole vaja (adenoidid on küll eemaldatud). Ka pidevalt haige, kõripõletikud jne. Soovitas ennetamiseks UV- lampi ja mingit spets. loputust kurgule, mõlemat 10-15X. Loodan, et aitavad, varsti alustame ehk (pean raha selleks kõrvale panema).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin ka mõned aastad tagasi mandliopil. Olen väga-väga rahul. Mind aastaid regulaarselt piinanud mandlipõletikud muutusid lõpuks ravile allumatuks. Algul pandi operatsiooniaeg ca 1,5 aasta taha nagu tavajärjekorras. Erakorralise operatsiooni aeg pärast 3 järjestikust AB kuuri, mis siiski mandlitele ei mõjunud, määrati aga lausa nädalaga.
Kui enne võisin 4-5 angiiniga aastas vähemalt arvestada, siis nüüd olen 8 aasta jooksul vaid 1 korra mingi viirushaigusega voodisse jäänud. Seega leian, et haiged mandlid kohe kindlasti ei kaitse organismi, vaid pigem teevad palju-palju kahju (korduvad AB kuurid nt) ning mis kasu ei tee, tuleks eemaldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan kindlasti opp ära teha. Mul oli kurgumandlite põletik aastaid, enne kui reumatoloog selle avastas ja saatis nina-kõrva-kurguarstile. Jah just nimelt reumatoloog, sest selleks ajaks oli mul juba päris tõsine liigesepõletik (ilmselt \”tänu\” põletikulistele mandlitele). Perearst, kelle juures ma ometigi iga oma haigusega käisin (ja seda oli väääga tihti), ei märganud mind eriarsti juurde saata. Niisiis sattusingi alles tänu reumatoloogile lõpuks opilauale. Peale oppi öeldi, et mandlid olid nii suured ja mädased, et oleks tulnud juba ammu ära lõigata…
Seega soovitan kindlasti opil ära käia, sest põletikulised mandlid võivad tervele kehale palju kahju teha!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti ka kunagi UV-lampi, aga lõpuks oli ikkagi aastas 2-3x mädane angiin (ka südasuvel). AB-kuurid enam ei aidanud, võtsin valuvaigisteid. Viimane mädane angiin oli väga hull – mul läks kurk nii paiste, et ma ei saanud enam korralikult süüa-juua.
Sattusin erakorralisena opile. Op läks hästi (2h peale narkoosist toibumist lubati juba koju), valuvaigisteid ei läinudki vaja. 2 nädala pärast lubati tööle tagasi.
Lahenes ka halva hingeõhu probleeme: mul sageli tuli suust mädahaisu, aga peale oppi on kõik ok.
Enam ei pea ostma ka kurguspreisid ja -pastille – kurk on puhas ja hügieeniline. Ka külmetus on viimasel 2-l talvel olemata olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu 7 a tütrele on ka diagnoositud krooniline tonsillit, aga LOR arst ütles, et eemaldada pole vaja (adenoidid on küll eemaldatud). Ka pidevalt haige, kõripõletikud jne. Soovitas ennetamiseks UV- lampi ja mingit spets. loputust kurgule, mõlemat 10-15X. Loodan, et aitavad, varsti alustame ehk (pean raha selleks kõrvale panema). [/tsitaat]

Mina omalt poolt soovitan teise arsti poole pöörduda. Kroonilisest mandlipõletikust nüüd vaevalt kvartslambi ja mingi loputusega terveks saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul hakkasid sellest liigesed valutama, oleks võinud veel halvemini – südame lihasepõletik näiteks. 2 aastat tagasi lõigati ära ja haige ei ole küll rohkem olnud kui varem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu 7 a tütrele on ka diagnoositud krooniline tonsillit, aga LOR arst ütles, et eemaldada pole vaja (adenoidid on küll eemaldatud). Ka pidevalt haige, kõripõletikud jne. Soovitas ennetamiseks UV- lampi ja mingit spets. loputust kurgule, mõlemat 10-15X. Loodan, et aitavad, varsti alustame ehk (pean raha selleks kõrvale panema). [/tsitaat]

üks lor arst ütles mulle, et angiin nii kaua ei kesta (3 nädalat siis), et mul polegi enam angiini, hoopis mingi allergia on. hakkas lambiga mässama. pani uue aja ka kinni.
enne seda oli mul abstsess olnud.
pärast seda läksin kohe haiglasse, sest ees oli pikk nädalavahetus – suur reede ja puha. olin hirmul. avastati uus abstsess. lõigati taas lahti ja esmaspäeval pidin tagasi tulema. tulin tagasi ja jäingi haiglasse. järgmisel päeval oli erakorraline op.
soovitan sama teilegi!

ps. toda \”allergiaarsti\” pole enam näinud ega tahagi näha.
olin 16 ja ta oli lastepolikliiniku arst. kui olin 7-8-aastane, siis käisin mandlitega tema juures. puhastas neid jne. aga oleks võinud kohe öelda, et mingu op-ile, siis ei oleks pidanud ma SEDA kõike üle elama: palavik 38, ilma ab-ta ei taha elada, abstsesside lõikamine, süüa ei saa, juua ei saa ja pikk-pikk haigus!
hetkel olen 25-aastane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

põhimõtteliselt jah; aso pidi mõttetu analüüs olema (soovitas selle kohta googlest lugeda), nohu tuleb ravida vanaemade viisil ja normaalsed põhjamaainimese mandlid. opereeriv arst.[/tsitaat]

Arstide suhtumised ja vaated on erinevad. Ühed kirjutavad igal võimalusel AB, teised üritavad viimse piirini looduslike vahenditega ravida ja toetada inimese enda immuunsüsteemi. Inimese enda valik siis, kummale poole tema hoiab.

Ehk siis üks opereerib ära ka igaks juhuks, teine vaid äärmisel vajadusel ja siit tulebki erinev soovitus.

Mul soovtas ka tuntud Tartu arst Dr. Kull 15a. tagasi mandlid ära lõigata. Tuttav perearst aga arvas, et ära lõikamine on moe värk ning ei soovitanud. Sõin 3 kuud vitamiine ja päevakübara tablette ning sain terveks ilma opita 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minul hakkasid sellest liigesed valutama, oleks võinud veel halvemini – südame lihasepõletik näiteks. 2 aastat tagasi lõigati ära ja haige ei ole küll rohkem olnud kui varem[/tsitaat]
Mina sain lihasepõletiku, nüüd invaliid. Ei jõua end ära kiruda, et oleks aga varem mandlitest lahti saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu 7 a tütrele on ka diagnoositud krooniline tonsillit, aga LOR arst ütles, et eemaldada pole vaja (adenoidid on küll eemaldatud). Ka pidevalt haige, kõripõletikud jne. Soovitas ennetamiseks UV- lampi ja mingit spets. loputust kurgule, mõlemat 10-15X. Loodan, et aitavad, varsti alustame ehk (pean raha selleks kõrvale panema). [/tsitaat]

Tegu pole siiski vist lambiga ega soojendava protsessiga, arvel UZI ultraheli, kaela lümfisõlmede mikromasaa¸ mingi aparaadi külge ühendatud pulgaga. Laps küll põeb tihti koolis, muidu mitte, kõrgeid palavike peale adenoidide eemaldamist pole. Tahaks küll loota, et on abi ja arsti otsus mitte eemaldada mandleid õige. Jah, aga võtan aja mõnele teisele arstile (vaid 2 tk ongi meil siin veel) ja kuulame tema arvamust. Lastele olevat mandlid n.ö vajalikumad jne…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ülirahul, et lasin opi teha. Enne seda kurk valutas ikka väga sageli ja olin sagedamini haige. Just see kurguvalu oli päris ebameeldiv taluda. Opist taastusin 2 nädalat- alguses oli neelamine päris valus, aga valuvaigistitega elasin üle ja võtsin 5 kg kaalust maha ka ;). Kasutasin Diclophenac küünlaid ja lahustuvat Solpadeini. Taastumine on individuaalne, mõnel läheb ainult 5-6 päeva.
Üldnarkoos oli ka mõnus- nagu oleks kõva narkolaksu saanud- magasin õhtuni välja ja valu ega iiveldust polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka rahul, kuna oktoobris lõigati välja. esimene 10 päeva oli põrgu, kuid see on ununenud, kannatab ära.

väärib märkimist, et mädanevad mandlid tekitavad laibahaisu, millest lõikusega lahti saad.

lõigati Hiiul. pidin juba 07.30 kohal olema, kuid lõikus oli kuskil 11 paiku. kui olin riided vahetanud, viskasin palatisse voodile pikali ja norskasin kuni arst mind opile viis. sama päeva õhtul istusin autorooli ja sõitsin koju. arstile valetasin, et mulle tullakse järele..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil kellelgi ei ole mingit jama olnud PEALE oppi? Lapsel (13a) lõigati aprillis ja hiljem augustis avastati liigesepõletik, kas siis viitega lõi välja. Mul endal lõigati nüüd novembris ja siiani on üks haigus ajanud teist taga, kõrvapõletik, põskkoopapõletik, kurk valus tihemini kui mandlitega. Ise ma tunnen küll, et olen hoopis haigem olnud peale operatsiooni. Mis jama see siis on? Meil mõlemil mandlid mädased ja LOR arsti sõnul vajadus lõigata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda väikest oppi pole mõtet küll karta!
Minul lõigati mandlid ära 6 aastat tagasi (olin siis 30) ja peale seda ei ole ma haige olnud! Hea küll, valetan … paar nädalat tagasi sain mingi köha ja nohu kallale, aga see on ka kõik.
Tervis läks, sõna ostses mõttes, päevapealt paremaks – liigesed ei valutanud, selg ei valutanud, üldine seisund oli super, energia tuli tagasi. Ma ei saa aru, miks ma seda varem ei teinud, aga noh, parem hilja, kui üldse mitte.
Taastumine oli kiire ja vaevusteta. Kolmandal päeval pärast oppi läksin tööle ja sööma hakkasin tavalist toitu juba järgmisel päeval.
Järgmisel kuul läheb minu vanem laps samale opile ja pole kaugel aeg, kui seda peab tegema ka noorem laps – mõlemad on kahjuks pärinud minu kehvad kurgumandlid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei , mina pole siiamaani küll otsust kahetsenud. praeguseks opist möödas 1 aasta ja kuu.
ja ise Sa sellest lahti ei saa , antibiootikumidega võib olla ainult vähendad mõneks ajaks põletikku , kuid lahti Sa sellest ei saa.
Parem on ikka lasta mandlid ära lõigata ja hiljem pole mingisuguseid probleeme ei kurgu , kurguvalu vms.
Peale oppi on esimesed 4 päeva kõige hullemad , kuid hiljem hakkab kergem.
Mina sain juba näiteks nädal peale oppi makaroni süüa 😀 vähe , kuid siiski.
Hullu pole seal väga midagi , tuleb lihtsalt need opijärgsed kurguvalud ära kannatada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas teil kellelgi ei ole mingit jama olnud PEALE oppi? Lapsel (13a) lõigati aprillis ja hiljem augustis avastati liigesepõletik, kas siis viitega lõi välja. Mul endal lõigati nüüd novembris ja siiani on üks haigus ajanud teist taga, kõrvapõletik, põskkoopapõletik, kurk valus tihemini kui mandlitega. Ise ma tunnen küll, et olen hoopis haigem olnud peale operatsiooni. Mis jama see siis on? Meil mõlemil mandlid mädased ja LOR arsti sõnul vajadus lõigata.[/tsitaat]

Jah, mul isal oli ka nii. Hiljem selgus, et peamine põletikukolle oli hoopis kõrvas ning sealt levis madalamale. Varem mandlitesse, peale opi siis sealt allapoole.

Tean ka teisi, kellel peale mandlioppi tekkisid mandlipõletiku asemel bronhiit ja kõripõletik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]789456 kirjutas:[/small]
Haigustekitaja on jäänud korralikult välja ravimata. Mitte pole inimene pärast mandlite eemaldamist haigemaks jäänud. Lihtsalt, põhjus leiab uue paiga.[/tsitaat]

Ma ei õelnudki, et jäi haigemaks.
Ütlesin, et eemaldamisest ei olnud kasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on soovi mandleid mitte oppida lasta, siis ära imesta kui varsti on sul liigesed haiged ja südamega probleemid. Minu kadunud emapoolsel vanaemal oli lapsena pidevalt angiine, aga siis (20ndad-30ndad) ei opitud neid sedasi, ta käis operatsioonil alles 40-aastasena ja tal olid südameklapid ikka väga läbi. Lasid päris suure hulga verd tagasi. Elas ta siiski lõpuks enam kui 87 aastat vanaks ning oli igati tragi lõpuni, samas käis kord kuus kardioloogil südant kontrollimas ning krõbistas usinalt toetavaid rohtusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis Krooniline tonsilliit (kurgumandlite põletik)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.