Esileht Ilu ja tervis Krooniline valu

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Krooniline valu

Postitas:

Kas siin grupis on inimesi, kes igapäevaselt elavad kroonilise valuga ja ei saa päevagi veeta nii, et valu ei kimbutaks? Kuidas te end ravite ja kuidas mõtet erksana hoiate selle haigusega?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 11:27; 09.03 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleneb valu tugevusest.
kui on 10st 8-10 siis passin kodus voodis.
kui alla selle siis… elan nagu ikka. mis mul üle jääb.
kuna maksa markerid on kehvad, siis proovin valuvaigisteid võtta võimalikult harva, parem kasutan kuuma või külma kotti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina. Mul on düsplaasia (pole terminis kindel) õlgades ja puusades, lisaksks tahaks üks põlv juba ka operatsiooni. Puusad on proteesitud. Õlaliigeste liikuvus on minimaalne. Lisaks veel ka hallux valgus mõlemal jalal – üks lõigatud, teine lõikamata. Kogu see nodi on pärilik.

Ma ei mäleta päeva, mil mul miski ei valuta ja kõndimine on lapsest saadik olnud valus. Külili magada ei saa ka – õlaliigesed on nii kulunud.

Valuvaigisteid võtan ka igapäevaselt, aga üldiselt ma olen lihtsalt juba nii harjunud, et lihtsalt ei süvene väga sellesse, mis mul parajasti valutab. Nende valudega seoses olen aga väga paikseks jäänud ja kuna ma ei liigu eriti (trepid näiteks välistatud), siis ma ei julge ka eriti süüa ja seega on seoses valuvaigistitega magu pekkis ja ise väga alakaalus.

Ma ei propageeri, aga vastus otsesele küsimusele on, et parim valuvaigisti on vein. Umbes pool liitrit igal õhtul (valuvaigisteid võtan hommikul).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mina. Mul on mitu erinevat valu, aga tugevaid valusid pole. Pallides ikkagi annaks alla 5 enamikele valudele. Magamine on häiritud valuga kuigi pole suur valu. Enamasti olen positiivne, aga kui pikalt katkematud valud, siis on raske positiivsust hoida. Tegelen ikka pidevalt oma mõtete juhtima õppimisega, sest näen et sel on mõju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on juba aasta selle algusest möödas ja siiamaani pole ma reaalselt mingit abi saanud, olen käinud neuroloogide(3), kirurgi, gastroenteroloogi ja valuravi arsti juurest, aga keegi pole siiamaani suutnud mingit diagnoosi panna, uuringutest on tehtud vereproove, gastroskoopia, mitmeid rõntgenid, ultraheli ning kompuuter uuring, rind, kõht, vaagen(kontrast ainega). Kõik need uuringud on olnud korras aga valu on ikkagi siiamaani, vasakus küljest ja vasakul pool ülakõhus täpselt ribide all, öösel magada laseb ja pikali olles ka ei valuta, aga püsti olla pikalt ei saa siis hakkab vasak külg valutama ja järjest tugevamaks valu muutub ka sama on istudes. Vanuselt ma alles 30 aastane, ning see haigus kui seda nii nimetada võib on ikka jube, pole saanud aasta nüüd tööl enam käia kuna mul istuv/liikuv töö oli siis pidin sealt valude tõttu ära tulema ja osalise ajaga siin maal tööd leida on võimatu. Arstide käest olen uurinud, aga nemad ise pole kedagi sellise probleemiga kohtanud nii, et ei ole sealt ka mingit tuge/abi saanud.
Rohtudest hetkel tarbin Amitrüptüüliini 30mg ja olen ka proovinud kõiki vabamüügis olevaid valuvaigisteid aga mitte ükski rohi ei võta seda valu isegi grammikene vähemaks :(.

Mida veel proovida v kuhu pöörduda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 11:27; 09.03 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.katriito.ee/spetsialistid
võid pöörduda oma valuga sinna. nad tegelevad seletamatute valudega ja valuraviga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Krooniline valu