Esileht Ilu ja tervis Kroonilise väsimuse sündroom

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Kroonilise väsimuse sündroom

Postitas:
Kägu

Minu TSH on 70,5. Täitsa funktsioneerin, käin intensiivsetes trennides, laip ei ole.

Ja su arst arvab ka selle peale, et küll sa oled vapper ja las see siis olla?
Mis su ft4 ja ft3 sellisel juhul on? Võiksid siiski aru saada, et TSH ei ole otseselt kilpnäärmehormoon ja selle väärtus enesetunnet ei mõjuta, mõnel inimesel võib (ka geneetilistel põhjustel) ft3 palju väiksema TSH juures olla isegi madalam kui sinul ja enesetunne ka kehvem. Lisaks see kõigub, mul näiteks on üsna sarnase ft4 (ja sarnase enesetunde) juures olnud TSH nii 4 kui ka 18.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mida sa täpselt urgitsed? Tahad lihtsalt vaielda, oma õigust näidata, targutada, õpetada?
Loomulikult on mul arst. Lausa kaks. Loomulikult on mul raviskeem. Loomulikult annan proove.
Aga ei, keegi pole seda pidanud seda meditsiiniliselt võimatuks ega valenäitudeks.
Ju on mõnel rohkem tahtejõudu, et elada. Saa üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa täpselt urgitsed? Tahad lihtsalt vaielda, oma õigust näidata, targutada, õpetada?

Ise tahan targemaks tahan saada lihtsalt. Mind päriselt ka huvitab, mis sul selle TSH 70 korral ft4 ja ft3 olid, palun ütle. Ja ma kindlasti ei pea seda meditsiiniliselt võimatuks ega kahtle su vägevas tahtejõus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult on mul arst. Lausa kaks. Loomulikult on mul raviskeem. Loomulikult annan proove.

Aga ei, keegi pole seda pidanud seda meditsiiniliselt võimatuks ega valenäitudeks.

Kulla inimene, rahune maha. See näit on sul TPO, mitte TSH, no mine ja kontrolli ometi üle, mis sa vaidled. TSH 70 on pmst eluga kokkusobimatu ja vajab erakorralist ravi, kui selline näit üldse võimalik on. Palun tee asi endale selgeks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kulla inimene, rahune maha. See näit on sul TPO, mitte TSH, no mine ja kontrolli ometi üle, mis sa vaidled. TSH 70 on pmst eluga kokkusobimatu ja vajab erakorralist ravi, kui selline näit üldse võimalik on. Palun tee asi endale selgeks.

Minu TPO oli 348.

Mida imet sina vaidled? Arvad, et ei arstid ega mina oska paari kolmetähelist kombinatsiooni lugeda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead, ära hakka pihta. Sina tuled ütlema, et meditsiiniliselt võimatu ja kõike valesti mõõdetud.
Inimeste taluvuspiir on üsna suur.
Ja siis on inimesed, kes iga pinnu või aevastuse peale “ära surevad”.

Inimesed ongi erinevad ja sul ei ole mingit õigust teiste üle naerda.
Mul on olnud hemoglobiin 80 ja enesetunne suurepärane, energiat küllaga. Pojal avastati rutiinses perearsti kontrollis, et D-vitamiin oli 11 (septembrikuus). Mingeid sümptome tal polnud, immuunsus oli tugev (harva haige ja kui oligi, siis põdes kiiresti), käis trennis, koolis, ei mingit väsimust ega muid probleeme.
Samas tõesti ca 6-se TSH juures olin üsna kehvas seisus – nahk kuiv kui paber, karvad hõredad, nägu turses, kehatemperatuur keset päeva arsti juures alla 36 kraadi ja pulss veidi üle 40-ne. Arsti kommentaar oli, et nagu talveunes oleks. Minu puhul on ka imestatud, et kuidas see võimalik on, sellise näidu juures tavaliselt ei tunne midagi (tavaliselt on sellise näidu juures muidugi FT4 normis, mul ei olnud) – aga arst, kes mind nii nägi, ei kahelnud ei diagnoosis ega ravi vajalikkuses. Umbes kahe kuuga taastus energiatase ja tuli tagasi elava inimese tunne.
Elu aeg sporti teinud, üht koma teist läbi elanud ja kuidagi ei saa öelda, et tahtejõust puudu jääks või iga pinnu või aevastuse peale surema hakkaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu TPO oli 348.

Mida imet sina vaidled? Arvad, et ei arstid ega mina oska paari kolmetähelist kombinatsiooni lugeda?

No ma vaidlen seda, et see TSH 70 ei ole reaalne näit. TSH-d on väga lihtne ravida, ükski arst sellise ekstreemse näiduga inimest ringi kõndida ei laseks, see ei ole reaalne. Võetakse rahulikult L-türoksiini ja näit läheb normi, igal juhul ei saa see ravi foonil olla 70, see on absurdne. TPO 348 võib küll olla, see on autoimmuunne türeoidiit, autoimmuunhaigus, aga TSH näitu korrigeerida normilähedaseks või normi on väga lihtne ja keegi ei käi ringi näiduga 70, see on pmst võimatu, mida sa siin räägid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No ma vaidlen seda, et see TSH 70 ei ole reaalne näit. TSH-d on väga lihtne ravida, ükski arst sellise ekstreemse näiduga inimest ringi kõndida ei laseks, see ei ole reaalne. Võetakse rahulikult L-türoksiini ja näit läheb normi, igal juhul ei saa see ravi foonil olla 70, see on absurdne. TPO 348 võib küll olla, see on autoimmuunne türeoidiit, autoimmuunhaigus, aga TSH näitu korrigeerida normilähedaseks või normi on väga lihtne ja keegi ei käi ringi näiduga 70, see on pmst võimatu, mida sa siin räägid.

Ah, ärge vaielge, minu teada võib sellise näiduga ringi kõndida küll, aga kui see avastatakse, siis ilmselt korrigeeritaksegi L-türoksiini annust ja see hakkab järjest vähenema (aga niikaua kõnnib patsient muidugi edasi, kui tahab, ega keegi teda kinni ei hoia). Seega võis sellel tahtejõulisel alatalitlusega käol see näit olla mingil hetkel küll, aga ma eriti ei usu seda, et see jäetigi nii, st see, et ta väidab, et “mul on 70 ja teen trenni”, ei vasta ilmselt tõele. Ja ft4/ft3 näite ta ka millegipärast öelda ei taha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ma PEAN kõiki oma isiklikke tervisenäite avalikku foorumisse üles panema? Lihtsalt et üks käfu soovib oma lihtlabast uudishimu rahuldada? Ei, aitäh. Ma tõin paar numbrit illustreerimaks paari olukorda, aga tarkade kägude arust ma valetan või peaksin olema surnud.
Jumal teiega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ma PEAN kõiki oma isiklikke tervisenäite avalikku foorumisse üles panema? Lihtsalt et üks käfu soovib oma lihtlabast uudishimu rahuldada? Ei, aitäh. Ma tõin paar numbrit illustreerimaks paari olukorda, aga tarkade kägude arust ma valetan või peaksin olema surnud.

Jumal teiega.

No ei, muidugi ei pea. Aga kuna sa neid näite siin juba tooma hakkasid ja olukorda illustreerida soovisid, siis selleks oleksid kõige olulisemad numbrid just ft4 ja ft3, TSH on nendega kaudselt seotud ja TPO üsna ebaoluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Düstüümia on depressioonist kergem meeleolu alanemise vorm, kuid krooniline (kestes üle kahe aasta), kusjuures sageli normaalne meelolu ei taastugi. See emotsionaalne häire tekib tavaliselt varases täiskasvanueas ja kestab aastaid, vahel määramatult. Iseloomulik on, et pidevalt või mitu kuud järjest esineb rusutustunne, iga tegevus nõuab pingutust ja samal ei paku ükski asi rõõmu ega rahuldust. Düstüümiaga kimpus inimesed on tusased ja kaeblikud, tuues esile üldist halba enesetunnet ja kehva und, kuid tulevad toime igapäevaelu nõudmistega. On leitud kinnitust, et ka depressiivne temperament on meeleoluhäirete riskifaktor.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Esileht Ilu ja tervis Kroonilise väsimuse sündroom