Esileht Koolilaps krossikad, rollerid jms.

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: krossikad, rollerid jms.

Postitas:

kui vanadele lastele olete ostnud? kus sõidavad ja kuidas olete taganud ohutuse? uurin sellepärast, et poiss tahab. Kas sain õieti aru, et peavad tegema mopeedi juhiload, kui on alla 16.a.?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 21:52; 07.04 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ostaks mitte iialgi oma lapsele mitte ühtegi liiklusvahendit. Õnneks meie 16-aastane poeg ei tunne huvi ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.04 21:56; 06.04 23:34; 07.04 08:28; 07.04 08:48; 08.04 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole ja ei kavatse ka osta.
poiss 15a.

küll aga tuleb mul tõenäoliselt oma noorele purjetajale üsna varsti kinni maksta väikelaevajuhi kursused, nii et igalühel omad huvid.
purjejahti ma talle õnneks ostma ei pea 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 22:05; 07.04 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps ikka väga tahab ja selleks on perel võimalused, siis soovitan soojalt. Ma arvan, et liiklusõnnetused noortega, kes äsja load said, tulenevad paljuski lapsepõlveunistusest kihutada, tajuda adrenaliinitulva. Tark vanem suunab sellise poisi ( eriti kui ta on alla 16 aastane ) kas klubisse või tehnikaalasesse huvikooli, et liiklusõpetus , turvaõppe, kohad kus sõita tohib ja kuidas sõita tohib jms- selgeks saavad.
Mul poisid tegelevad 5- ndast eluaastast krossiga ja teavad ( praegu üks täisealine ja kaks teismelised ), et sõita tohib ainult selleks ettenähtud radadel. Suurem poiss läks tänavale motikaga alles 20 aastasena, enne nühkis 4 aastat ringrajal ja õppis, olenemata sellest, et tegeleb võistlusspordiga motospordis.Väiksemad ei kipu veel, neile piisab trennidest ja võistlustest.

Mopeedi lube saab taotleda alates 14-st eluaastast, läbima autokooli ja tegema eksamid, aga usu mind, sellest ei piisa.Oma lapse turvalisuse pärast suunake ta formaalsele tegevusele või käige temaga Audru ringrajal õppimas ja piire katsetamas, et ta teaks ja oskaks oma sõitu analüüsida ning tajuks oma võimete piire. Turvavarustus on ülioluline ! Kui ostate mopeedi, ärge palun turvavarustuse pealt kokku hoidke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 23:29; 07.04 10:35; 07.04 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Mul poisid tegelevad 5- ndast eluaastast krossiga
[/tsitaat]
5-aastased kohe ise tulid selle peale, et tahaks kihutada? Pigem ikka teie kui lapsevanemad suunasite nad sinna trenni ja ise arvasite, et see on lahe. Sellisest asjast ma tõesti aru ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.04 21:56; 06.04 23:34; 07.04 08:28; 07.04 08:48; 08.04 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

5-aastased kohe ise tulid selle peale, et tahaks kihutada? Pigem ikka teie kui lapsevanemad suunasite nad sinna trenni ja ise arvasite, et see on lahe. Sellisest asjast ma tõesti aru ei saa. [/tsitaat]
Ja mis seal arusaamatut või halba, kui suunatigi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame talus,parasjagu palju maad on ümberringi ja oma väike krossirada ka.Esimesed krossikad/mopeedid/bagid said minu nüüdseks täiskasvanud lapsed sõitmiseks 7-10 aastaselt,need olid suhteliselt aeglased,vähese võimsusega,paari aastase harjutamise järel said võimsamad rattad.Tänaval,maanteel sõita oli rangelt keelatud,esimesel võimalusel vanuse poolest tehti juhiload.
Ühinen arvamuse poolest Käoga 23.29.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

me elame sellises kohas, kus lapsel rolluga liikumine lihtsustab meie elu.
laps sai kasutatud rolleri siis, kui ole teinud 14 aastaselt load. samal ajal käis mees ekstra lapsega veel lisaks nö. õppesõitu tegema platsil, et asi ikka kindlam ja selgem oleks.
rollu sõidud kooli ja tagasi, trenni ja tagasi. vabal ajal lubatud siis, kui hinded korras. see hoiab asjad vägagi kontrolli all.

need, kes on seisukohal \”mitte-mingil-juhul-ei-osta\”. miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui laps ikka väga tahab ja selleks on perel võimalused, siis soovitan soojalt. Ma arvan, et liiklusõnnetused noortega, kes äsja load said, tulenevad paljuski lapsepõlveunistusest kihutada, tajuda adrenaliinitulva. Tark vanem suunab sellise poisi ( eriti kui ta on alla 16 aastane ) kas klubisse või tehnikaalasesse huvikooli, et liiklusõpetus , turvaõppe, kohad kus sõita tohib ja kuidas sõita tohib jms- selgeks saavad.

[/tsitaat]

palju sõltub ikka sellest ka, kus elukoht on.
ma küll ei kujutaks – tallinna kesklinnas elades – et mu laps koduümbruses mopeediga või krossikaga rallitaks.
ja pealegi, kus seda mopeedi hoidma peaks? rõdul või korteris?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 22:05; 07.04 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
need, kes on seisukohal \”mitte-mingil-juhul-ei-osta\”. miks? [/tsitaat]Sest see on eluohtlik. Laps võib oma oskusi üle hinnata ja ennast vastu puud surnuks sõita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.04 21:56; 06.04 23:34; 07.04 08:28; 07.04 08:48; 08.04 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

5-aastased kohe ise tulid selle peale, et tahaks kihutada? Pigem ikka teie kui lapsevanemad suunasite nad sinna trenni ja ise arvasite, et see on lahe. Sellisest asjast ma tõesti aru ei saa. [/tsitaat]

Otsi abi, ausalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 08:34; 07.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Otsi abi, ausalt.[/tsitaat]
Abi peaksid otsima need, kes oma lapsi kihutamisele suunavad juba väikelapseeast peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.04 21:56; 06.04 23:34; 07.04 08:28; 07.04 08:48; 08.04 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

8 aastasele ostsin… Laps on täna 12 aastane

Miks ei osta iial? Minu lapsel on täna ohutustunne olemas. Ta on kergemalt kukkunud ja teab, et tuleb masinaga ettevaatlikumalt ringi käija. Ta ei lähe ilma kiivrita sõitma ja teab, et kiiver peab lõua alt ka kinni olema.

Arvan, et lastel kellel on sellised vanemad, et mitte iial ongi oht suurem nagu see Ida-Virumaa poiss kellel oli 2 nädalat autojuhiload ja sõidab end surnuks…

Sõitmis kohtadega on kehvad lood: Männikul saab; maale tassime, et laps sõita saaks ja oma isiklikul territooriumil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]cwen kirjutas:[/small]
[tsitaat]8 aastasele ostsin… Laps on täna 12 aastane

Miks ei osta iial? Minu lapsel on täna ohutustunne olemas. Ta on kergemalt kukkunud ja teab, et tuleb masinaga ettevaatlikumalt ringi käija. Ta ei lähe ilma kiivrita sõitma ja teab, et kiiver peab lõua alt ka kinni olema.

Arvan, et lastel kellel on sellised vanemad, et mitte iial ongi oht suurem nagu see Ida-Virumaa poiss kellel oli 2 nädalat autojuhiload ja sõidab end surnuks…

Sõitmis kohtadega on kehvad lood: Männikul saab; maale tassime, et laps sõita saaks ja oma isiklikul territooriumil.[/tsitaat]

kas sa oleksid selle ostnud ka sel juhul, kui su elukoht oleks nt Tornimäel, 15.korrusel või Vabaduse väljakul kohvik Kultase majas 6.korrusel ning poleks ei suvilat ega vanavanemaid maal?
see, et sina elad kohas, kus on lapsel turvaline sõita, ei tähenda seda, et kõigil see võimalus oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

igati loogiline kui ei ole kohta ega võimalust rahalist vms et ei osta.

Elan samuti korteris, aga sai renditud garaaz, et saaks selliseid asju endale lubada. Mul ei mahuks tavalised rattadki 4 tk muidu oma korteri panipaika ära 🙂 Oma territoorium on töökoha territoorium, kus oleme nõusoleku saanud, et tohib lärmi teha ja sõita. Lahendusi leiab ikka tahtmise juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tehnika ja sõiduvahendite juhtimine on ainus asi, mis meie poega on üldse huvitanud.

Tehnikalaagris käis ka omal ajal, õppis sõitma motikaga ja autoga.

Rolleri ostsime, kui ta oli 12 ja ostsime sellepärast, et oli soodus võimalus. Esialgu proovis maal sellega natuke, aga nädal pärast 14. sünnipäeva tegi load. Lasime tal ka autokoolis mopeedi-rolleri kursuse läbi käia enne.
Elame Tartus, äärelinnas, tavaliselt liikus rolleriga kooli ja kodu vahet. Olen pabistanud küll, kui ta vahel kesklinnas käis. Liikluskultuur on niivõrd madal. Rolleripoiste imaago on halb. Oleme sellest rääkinud. Ümber maja paarutamine on keelatud.
Praegu on paarutajaid ka vähem, sest rollerid peavad olema registris ja kindlustus olemas. Soodsam on seda teha lapsevanema nimel, nii et vanemate kontroll on enamasti olemas.

Olen käinud Euroopas, kus roller on igapäevane sõiduvahend kontori-inimestel. Ootaks pikisilmi, millal jõuab see kultuur ka Eestisse. Ei tea, kas jõuan ära oodata.

Meie praegu siiski rollerit ei kasuta enam, see on maal ja poiss remondib. Aga ise on ta meie kõrvalt autojuhiks õppinud, 16-aastaselt load saanud, 18-aastaselt juba päris autojuht, usaldame teda. Abistab väiksemate lase trenni vahet vedamisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

5-aastased kohe ise tulid selle peale, et tahaks kihutada? Pigem ikka teie kui lapsevanemad suunasite nad sinna trenni ja ise arvasite, et see on lahe. Sellisest asjast ma tõesti aru ei saa. [/tsitaat]

Vaata, mina ei saa ka paljudest asjadest aru ja see on igati OK. Ei peagi.
Kui sa nüüd minu teksti tähelepanelikult loed, siis mul on veel üks täiskasvanud poeg, kes praegu tegeleb võistlusspordiga . Tema alustas tehnikaringis umbes 8 aastasena ja muudkui käis seal ning nurus ratast. Lõpuks õnnestus tal nakatada isa ( kes on tänaseks koolitatud motosporditreener ), kes temaga mööda võistlusi käima hakkas, siis vaikselt liitusin mina- nii muutus see nagu elustiiliks. Nooremad poisid \”kasvasid\” raja ääres üles.Mina neid küll rattale pole sundinud. Keegi ei keela neil lisaks ka korvpalli mängida ja ujumises käia.
See ongi selline spordiala, et moodustub väga põnev ühiste huvidega sõpruskond , läbi käiakse perekonniti jne…

Aga see info ei aita kuidagi teemaalgatajat , minu soovitus jääb kehtima. Kui ostad ratta, osta ka korralik turvavarustus. Kui poiss tahab ratast , peab ka vanem endale aru andma kas tal on aega oma last suunata , õpetada ja talle aega pühendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 23:29; 07.04 10:35; 07.04 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõitmiskohaga ei ole probleemi – on olemas maakodu, kus ringi saaks sõita (metsade keskel), aga saab aru et peaks lisaks koolitusele veel kuskil lisaks õppima või?
Kui mina noor oli, siis oli pea igal klassivennal mingi punnvõrr -mida siis putitati, müüdi, vahetati ja ringi kimati – ning tõesti ei mäleta, et keegi oleks surma saanud, võib olla olid väikse võimsusega ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 21:52; 07.04 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanim poeg sai rolleri kohe, kui sai õiguse sõita. Autoga sama. Ta on sõitnud igal pool. Minu meelest on ta tasakaalukas tüüp ja oleme teda usaldanud. Tänasel päeval on rolleri lubadega asjad karmimad ja see on hea. Ohutus? Rääkimine ja veelkord rääkimine. Muidugi ma muretsesin, kui ta alguses Tln. kesklinnas sõitis. See on loomulik. Väikestel on atv ja sõidavad aias. Ma olen ise kogu elu igatsenud tsikliga sõita ja tegin load alles hiljuti. Ma arvan, et see on üldse üks vahvamaid otsuseid mu elus. Miks peaksin seda lastele keelama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 08:34; 07.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

palju sõltub ikka sellest ka, kus elukoht on.
ma küll ei kujutaks – tallinna kesklinnas elades – et mu laps koduümbruses mopeediga või krossikaga rallitaks.
ja pealegi, kus seda mopeedi hoidma peaks? rõdul või korteris?[/tsitaat]

Nu kui su laps tahaks ratsutada siis paneksid hobuse rõdule ja lubaks lapsel koduümbruses kappata? Igale probleemile on ka alternatiive. Pole vaja alati mõelda-kuidas ei saa, avhel tasub ka mõelda-kuidas saab 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 23:29; 07.04 10:35; 07.04 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kairit69 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tehnika ja sõiduvahendite juhtimine on ainus asi, mis meie poega on üldse huvitanud.

Rolleri ostsime, kui ta oli 12 ja ostsime sellepärast, et oli soodus võimalus. Esialgu proovis maal sellega natuke, aga nädal pärast 14. sünnipäeva tegi load. Lasime tal ka autokoolis mopeedi-rolleri kursuse läbi käia enne.

Lasite autokoolis kursuse läbi käia? Kirjutad, nagu see oleks võimalus, mitte kohustus. Muudmoodi Eestis lubasid ju ei saagi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 21:22; 08.04 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütrele osteti 14 aastaseks saamise puhul auto. Rallikas ja ¸iguli, aga vahet pole, rolleriga sõitis maal juba mõned aastad enne seda. Karta on, et 16 aasta sünnipäevaks saab omale autojuhiload ja hakkab ka meie autodega sõitma. Kohutav, ma tean.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei ostakski.
üks asi on see, et oma kiirus pole küll suur ja ta võib selle juhtimisega toime tulla hästi. teine asi on, kuidas vältida teiste juhtide poolt tehtavaid vigu. rollerisõitja on sama õrn nagu jalgrattur. kogu kaitse on vaid kiiver, teiste sõidukite ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kairit69 kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Lasite autokoolis kursuse läbi käia? Kirjutad, nagu see oleks võimalus, mitte kohustus. Muudmoodi Eestis lubasid ju ei saagi!
[/tsitaat]

Tõepoolest, vaatasin ka ise nüüd seadused üle. Praegu peab olema läbitud autokoolis koolitus. Minu poeg saab varsti 19 a ja tollal, peaaegu 5 aastat tagasi just samal kevadepoolsel ajal, võis lihtsalt mopeedi loa saamiseks eksamile minna, ehkki autokoolid kursusi juba pakkusid. Paljud kukkusid ka mitu korda läbi, riigilõiv oli sümboolne. Kursused polnud eriti populaarsed ja mu poiss oli õnnest sillas, kui teooriatunnid olid koos A-kategooria tundidega.
Ja õppesõitu tegi ta nii, et juhendajal oli oma roller ja õpilasel oma. Nüüd vist see ka teisiti.

No vat, pärast seaduste uurimist ma ei imesta, et rollereid ongi vähemaks jäänud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kairit69 kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Elame Tartus, äärelinnas, tavaliselt liikus rolleriga kooli ja kodu vahet. Olen pabistanud küll, kui ta vahel kesklinnas käis. Liikluskultuur on niivõrd madal. Rolleripoiste imaago on halb. Oleme sellest rääkinud. Ümber maja paarutamine on keelatud.
Praegu on paarutajaid ka vähem, sest rollerid peavad olema registris ja kindlustus olemas. Soodsam on seda teha lapsevanema nimel, nii et vanemate kontroll on enamasti olemas.

Olen käinud Euroopas, kus roller on igapäevane sõiduvahend kontori-inimestel. Ootaks pikisilmi, millal jõuab see kultuur ka Eestisse. Ei tea, kas jõuan ära oodata.
[/tsitaat]
Sa oled kas väga noor või on sul väga vedanud. Mina olen isilikult näinud rolleriõnnetuste tulemusi, nii Tartus kui Itaalias. Kõigist olen juhuslikult auto või bussiga umbes 10 minutit hiljem mööda sõitnud. Need pildid ei lähe eales meelest. Tartus oli see aastal 2002, nii et lootus püsib, et liikluskultuur on ehk siiski pisut paranenud. Aga tõesti, oma lapsele ei pakuks iialgi vabatahtlikult seda võimalust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.04 21:56; 06.04 23:34; 07.04 08:28; 07.04 08:48; 08.04 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kairit69 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tõepoolest, vaatasin ka ise nüüd seadused üle. Praegu peab olema läbitud autokoolis koolitus. Minu poeg saab varsti 19 a ja tollal, peaaegu 5 aastat tagasi just samal kevadepoolsel ajal, võis lihtsalt mopeedi loa saamiseks eksamile minna, ehkki autokoolid kursusi juba pakkusid. Paljud kukkusid ka mitu korda läbi, riigilõiv oli sümboolne. Kursused polnud eriti populaarsed ja mu poiss oli õnnest sillas, kui teooriatunnid olid koos A-kategooria tundidega.
Ja õppesõitu tegi ta nii, et juhendajal oli oma roller ja õpilasel oma. Nüüd vist see ka teisiti.

No vat, pärast seaduste uurimist ma ei imesta, et rollereid ongi vähemaks jäänud…
[/tsitaat]

No õppesõitu tehakse ikka nii, et õpilasel oma roller. Juhendaja ei ole jah rolleril, vaid sõidab autoga järel ja laps kuuleb kõrvaklapist juhiseid, mida teha. Autoga järel sõites on ka eessõitval rollerijuhil ju turvalisem, auto natuke nagu kaitseb teda taganttulevate liiklusvahendite eest.
Paar aastat tagasi ei olnud rollerijuhtimiseks üldse lubasid vaja, oli vaja vaid teatud vanust. Või oli 14-16 vaja mingit luba ja kui olid 16, siis võisid juba niisama sõita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 21:22; 08.04 08:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps krossikad, rollerid jms.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.