Esileht Tööelu, raha ja seadused. Krundi ostmine+maja ehitus laenuga – ei saa aru?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Krundi ostmine+maja ehitus laenuga – ei saa aru?

Postitas:

Ma ei saa aru ja pangast ka targemaks ei saanud. Tahaksime osta Tallinna läheduses u 70 000 eurot maksva krundi, sissemakseks kogutud 35 000. Saan aru, et pank annab laenu KOGU projektile, st krunt + maja. Nüüd aga on mul segadus – saan aru, et krundi ostuks peab olema ka maja projekt koos hinnakalkulatsiooniga. Aga kust ma tean, millist maja on lubatud ehitada sinna krundile? Küsida KOVist projekteerimistingimused ja siis selle alusel tellida projekt ja siis panka? Aga kas ma saan projekteerimistingimusi ja ehitusluba taotleda, kui ma veel ei ole krundi omanik? Ühesõnaga mul jääb väga segaseks see osa, et milliste projektidokumentidega tuleb panka minna, kui ma veel isegi ei tea, mida ja kuidas täpselt ehitada tohib. Kellel on kogemusi, palun aidake.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas piirkonnas on olemas detailplaneering? Kui on, siis on detailplaneeringul tüüpandmed kirjas (mitu m2 võib ehitise all olla, kui kõrge ehitis jmt). Lisaks saad sa KOVist uurida, kas on ka mingeid täpsemaid arhitektuurilisi tingimusi (nö ümbruskonna tervikpilt, nt ainult viilkatused või puitfassaad vmt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pank annab krundi ostmiseks raha? Minu arust käib pigem nii, et krundi peal peaks enne juba midagi olema, mille tagatisel laenu saab. Aga võibolla Tallinna külja all käivad asjad teistmoodi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades, et maja ehitus maksab minimaalselt 100000 (väike ja odavatest materjalidest), siis kogu projekti kogumaksumus 170000. 35000 on sellest nibin-nabin alla 20% omafinantseeringuks.
Mina ei usu, et laenu antaks isegi kui sul projekt oleks.

Meie ostsime 100000 krundi oma vahenditest ja läksime panka valmis projekti ja ehituslepinguga (allkirjastatud leping ehitusfirmaga, et selle raha eest saame kasutusloaga maja kindlaks kuupäevaks). Küsisime laenu 150000 (maja ehitusmaksumus 180000, 30k oli endal veel varuks). Meie pidime panema korteri veel lisatagatiseks. Kui kasutusluba käes, vabastatakse korter hüpoteegi alt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Krundi ostmine+maja ehitus laenuga – ei saa aru?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.