Esileht Koolilaps KSG katsetega 1 klass või Südalinna kool?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: KSG katsetega 1 klass või Südalinna kool?

Postitas:

Piirkonnakool oleks eeldatavasti Südalinna kool, kuna 21.täis. Kas lasta laps määrata Südalinna kooli või võtta vastu koht KSG katsetega klassis? Peale KSG ühinemist olen selle kooli kohta ainult negatiivset lugenud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 11:00; 20.02 12:23; 20.02 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka neg kuulnud. Samas kahe tuttava lapsed läksid sinna ja on rahul. Südalinnast ei tea midagi. Ei head ega halba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:16; 20.02 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

negatiivsed hinnangud KSGle algasid ikka juba mitmed aastad enne ühinemist.

KSG on juba ammu täiesti tavaline kool, mille kasuks otsustaksin kas siis, kui lapsel oleks sinna oluliselt lihtsam minna kui Südalinna või siis, kui oleks mingil põhjusel kindel soov, et laps saksa keelt õpiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin mõned aastad tagasi sama küsimuse ees (selle vahega, et toona polnud veel katsetega klasse KSGs) ja valituks sai KSG. Esimesed paar aastad oli laps Gonsiori majas ja siis oli kõik jumalast ok. Meil vedas ka klassijuhatajaga tohutult – paremat annab tahta (kahjuks tänaseks enam ei tööta seal). Isegi õhtupoolne vahetus ei olnud meile mingi probleem. No ja siis tuli paar aastat veeta Sikupilli majas ja see oli kõike muud kui meeliülendav kogemus. Iga teine päev neil seal juhtus midagi – politsei ja kiirabi olid majas vägagi sagedased külalised. Liitumise tulemusena lahkusid ka mitmed võimekad õpetajad töölt. 5ndas said lapsed nii kohutava matemaatikaõpetaja, et esimese trimestri lõpus oli 75% klassist 2 tulemas …

Minu jaoks oli suur miinus Sikupillis tundide ajad. Päevad venitati hilise alguse ja pikkade õuevahetundidega nii pikaks, et minu laps pidi näiteks loobuma spordialast, millega oli mitu aastat tegelenud ja seda ainuüksi põhjusel, et ta ajaliselt lihtsalt ei jõudnud enam trenni 🙁

Samas katsetega klassi ma julgeksin lapse küll panna, sest seda ma olen täheldanud, et see katsetega klass on seal alati teistest tsipa paremas seisus – kui on ikka valida mitme õpetaja vahel, siis on just katsetega klass see, mis paremad endale saab 🙂

Südalinna kool võib küll algkooli osas olla igati tore ja lapsesõbralik, aga minul isiklikult ei ole väga suurt usku põhikoolis pakutava hariduse kvaliteedi osas. On see KSG algkool, mis ta on, aga hariduse saab sealt ehk parema kui Südalinnast.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:33; 01.03 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanem laps õpib KSG-s ja käib nüüd juba Oru majas, kuid 2a õppis ka endises Sikupilli majas, kuhu pärast koolide ühinemist algklassid üle viidi. Oleme üldiselt kooliga rahul. Ühinemise ajal esines aeg-ajalt probleeme, millest on kool minu arvates praeguseks välja kasvanud. Südalinnakoolis on maine parandamiseks palju ette võetud, samas on ta tavaline piirkonna põhikool, mis tähendab, et laps peab pärast põhikooli lõppu otsima omale uue kooli, mis ei pruugi olla kõige halvem ülesanne.
Otsustaksin selle järgi, kas on soovi, et laps A-keelena saksa keelt õpiks ja kas peres on keegi, kes last aidata saaks saksa keelega, kui ta peaks nt haiguse vm põhjustel pikemalt puuduma. Katsetega klassis on ikkagi nö õppimisele keskendunud lapsed, mida ei saa Südalinna kooli määramisega klasside kohta öelda. Mu tuttava laps õpib seal ja tema lapse klassis mitu probleemsest perest pärit last, kes õpetaja ja kaasõpilaste elu väga keeruliseks teevad. Palju oleneb muidugi ka klassijuhatajatest, kes 1. Klassis õpetama hakkavad. Me ise ootame kohta samasse katsetega klassi nö ootenimekirjast, aga samas seisab samuti ees valik, kas katsetega klass koolis, mille asukoht pole just kõige mugavam esimesed 5 aastat või piirkonnakool, kuhu saab kiiremini ja on ees sõbrad, samas kooli tase väga tugev ei ole (ei ole südalinnakool).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:42; 01.03 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased kaks aastat pole midagi politsei kohta kuulda olnud, ei lapse ega õpetaja käest. Ju siis on probleemsed lapsed vanemaks saanud või mujale liikunud.
Mäe maja on tegelikult suur ja ruumikas, samuti on neil olemas suht korralikult sisustatud hooviala. Ehk olme poolest vägagi hea koht õppimiseks, selle koha pealt pole küll koolile midagi ette heita.
Muus osas sõltub juba kõik ennekõike sellest et millised kaasõpilased ja nende vanemad olema juhtuvad.
Ka parim õpetaja ei suuda klassi ühtseks liita kui vanemate poolne koostööhuvi puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piirkonnakool oleks eeldatavasti Südalinna kool, kuna 21.täis. Kas lasta laps määrata Südalinna kooli või võtta vastu koht KSG katsetega klassis? Peale KSG ühinemist olen selle kooli kohta ainult negatiivset lugenud.

Kust sa tead, et 21. on täis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna vahetasime elukohta eelmine suvi, siis öeldi kohe, et sissekirjutuse aja tõttu 21.sse ei saa.
Ise olen saksa keelt õppinud 11 aastat ja veidi õnnetu, et vanemad ei pannud mind inglise keele klassi, sest peale saksa filmide vaatamist pole mul seda keelt kuskil mujal vaja läinud.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 11:00; 20.02 12:23; 20.02 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna vahetasime elukohta eelmine suvi, siis öeldi kohe, et sissekirjutuse aja tõttu 21.sse ei saa.

Ise olen saksa keelt õppinud 11 aastat ja veidi õnnetu, et vanemad ei pannud mind inglise keele klassi, sest peale saksa filmide vaatamist pole mul seda keelt kuskil mujal vaja läinud.

Haridusametist öeldi? Õde/venda pole ees?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:16; 20.02 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haridusametist öeldi jah, et kui vaadata kahe viimase aasta andmeid, siis laps sisse ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 11:00; 20.02 12:23; 20.02 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab kes tuleb 1.D klassijuhatajaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegi lapsele on juba kohta pakutud, kes esialgu jäi ootenimekirja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:42; 01.03 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvata

Kas keegi teab kes tuleb 1.D klassijuhatajaks?

arvatavasti keegi praegustest kolmandate klasside juhatajatest, uut “nägu” kindlasti neile ei panda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:33; 01.03 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KSG + katsetega klass teeb enamasti palju muud tegevust, kino, teater, muuseumid jne, paljud tavaklassid seda ei tee, kuna tase on katsetega klassis ühtlasem ja õpetaja saab ka muuga tegeleda. Lisaks on enamasti katsetega klassis vähem probleeme ja väga hea ja tugev õpetaja. Palju tasuta huvilaringe (15-20 erinevat) ja ka tasulisi. Minu lapsele toit maitseb ja kiidab ka hommikust tasuta pudru, lisaks saavad lapsed juurde võtta, kui soovivad

KSG – tunnid algavad 8.45, pikk söögivahetund ja õuevahetund, esimesel klassis lõppevad tunnid 13.05 (4h) või 14.00 (5h, katsetega klassil kord nädalas), seega päevad pikad.

Koolis üldiselt probleeme pole ja probleemsete lastega tegeletakse, on olemas väikeklassid. Koolis on nii psühholoog, kui ka sotsiaaltöötaja mõlemas majas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps KSG katsetega 1 klass või Südalinna kool?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.