Esileht Ilu ja tervis Ksülitool hoiab hambad terved?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Ksülitool hoiab hambad terved?

Postitas:

http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/elu/ksulitoolipastillid-hoiavad-laste-hambad-korras.d?id=64242253
Mida arvate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 11:59; 15.04 21:42; 17.04 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks iga tootja tahab omda saasta müüa. Suhkruasendajate GRUPP on mitmes riigis keelatud, seega tuleb \”rünnata\” neid, kus see veel lubatud on.

Igal juhul on tegu mürgise ja immuunsüsteemi kahjustava keemiaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean seda, peale sööki närin alati ksylitool-nätsu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks iga tootja tahab omda saasta müüa. Suhkruasendajate GRUPP on mitmes riigis keelatud, seega tuleb \”rünnata\” neid, kus see veel lubatud on.

Igal juhul on tegu mürgise ja immuunsüsteemi kahjustava keemiaga.[/tsitaat]

enne kui midagi mürgiseks ja immuunsüsteemi kahjustavaks \”keemiaks\” nimetada, võiks siiski natuke asja kohta uurida. keemiavaba sööki polegi võimalik teha, isegi vesi on keemiline ühend… aga kui \”keemiaks\” pidada mittelooduslikku päritolu ainet, siis ksülitooli esineb ka looduslikult mitmetes puuviljades, aedviljades, marjades, isegi nt kaeras ja seentes.
ksülitoolil on tõesti leitud mitmeid kasulikke omadusi hammastele, suuhügieenile.

ksülitool pole isegi ohtral tarbimisel inimesele kuidagi mürgine, aga võib kõhu lahti lüüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 19:50; 16.04 00:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

millised ksülitooliga nätsud on kõige kausulikumad? kas selliseid nn ravinätse ka on, mida ainult apteegist saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 11:59; 15.04 21:42; 17.04 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ksülitool on keemiline magusaine, kuid pole leitud, et oleks ohtlik.

http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus/EL/vanaweb/0111/urmas.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

E967
ka Eestis on ksülitol keelatud väikelaste toidus

(riigiteataja 2000a. https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1280/3201/1004/lisa2.pdf)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Eestis on müügil väga vähe nätse, milles ksülitooli oleks mõistlikult hulgal, et hammastele kasu ka oleks. Üks Jenkki nätsudest vist oli.
Sama ka pastillidega, mina pole midagi mõislikku leidnud.
Muidu usun küll. Suuhügienistid on hästi kursis selle teemaga ja Soomes see ei ole uus asi, vaid kaua praktiseeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kasutan aastaid ksülitoliga hambapastat ja pole ka umbes sellestsaati hammastes auke olnud, käin 1x aastas kontrollis (varem oli ikka 1-2 pisikest auku aastaga tekkinud) – niiet mine võta kinni 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 00:28; 17.04 11:27; 17.04 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ksülitool on keemiline magusaine, kuid pole leitud, et oleks ohtlik.

http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus/EL/vanaweb/0111/urmas.html%5B/tsitaat%5D

ja vesi on keemiline jook… Sa mõtlesid vist sõna sünteetiline?
ja enamus inimesi (USAs vist?) ei taha tarbida toite, mis sisaldab geene.

viidatud EL artiklist võib lugeda, et: \”Ksülitool on looduslik magusaine, mida tööstuslikult toodetakse lehtpuudest, peamiselt kasepuidust\”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 19:50; 16.04 00:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei leia hetkel küll vastavat viidet üles, kuid kusagil oli uurimus, mis tõestas, et ksülitooliga hambapasta ja nätsu kasutamine suudab parandada alanud kaariesekahjustust hambal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma kasutan aastaid ksülitoliga hambapastat ja pole ka umbes sellestsaati hammastes auke olnud, käin 1x aastas kontrollis (varem oli ikka 1-2 pisikest auku aastaga tekkinud) – niiet mine võta kinni :)[/tsitaat]
mis nimega pasta see on, kas Eestis ka müügil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mis nimega pasta see on, kas Eestis ka müügil?[/tsitaat]

rocksidel on ksülitol sees ja pepsodendil – toda viimast just igast poest ei saa, aga apteegis olen näinud, roheline pepsodent. ilmselt on mõnel teisel pastal ka juba ksülitol sees, enne ostu loe pakendil kõik kirjad läbi. ise olen erinevaid rockse kasutanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 00:28; 17.04 11:27; 17.04 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mis nimega pasta see on, kas Eestis ka müügil?[/tsitaat]

rocksidel on ksülitol sees ja pepsodendil – toda viimast just igast poest ei saa, aga apteegis olen näinud, roheline pepsodent. ilmselt on mõnel teisel pastal ka juba ksülitol sees, enne ostu loe pakendil kõik kirjad läbi. ise olen erinevaid rockse kasutanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 00:28; 17.04 11:27; 17.04 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eestis on müügil väga vähe nätse, milles ksülitooli oleks mõistlikult hulgal, et hammastele kasu ka oleks. Üks Jenkki nätsudest vist oli.
Sama ka pastillidega, mina pole midagi mõislikku leidnud.
Muidu usun küll. Suuhügienistid on hästi kursis selle teemaga ja Soomes see ei ole uus asi, vaid kaua praktiseeritud.[/tsitaat]
Milline Jenkki? Netist on selle (Eesti olukorra) kohta nii raske infot leida. Äkki on apteekides mingeid ravinätse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 11:59; 15.04 21:42; 17.04 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pesen juba pikka aega hambaid just Pepsodentiga ja närin Jenkki nätsu, aukudega hammastes probleeme ei ole 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Ksülitool hoiab hambad terved?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.