Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhu Tartus korter osta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kuhu Tartus korter osta?

Postitas:
Kägu

Siin on palju tarku koos, kes raudselt ka kinnisvaraga kursis. Kuna on hetkel vaba raha, siis mõtlesime osta Tartusse ühe kahetoalise korteri välja üürimiseks. Kuhu linnaossa võiks vaadata? Pojal on raudkindel plaan minna mõne aasta pärast Tartusse õppima, siis saaks niikaua seal tema elada….
Ei tea Tartust suurt midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kesklinn, Vaksali, Ülejõe, Karlova, Supilinn. Ise välistaks Annelinna.

Päris vanalinna restotänavad (nt Rüütli) välistan ka. Samad üürikuulutused ilmuvad mõnekuiste vahedega uuesti kv-sse – ilmselt on seal lärm nii suur, et üürilised pikalt vastu ei pea. Aga need korterid on seal ka väga kallid, mis summaga te üldse arvestate?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

oleneb, mida poeg õppida kavatseb
kui läheb maaülikooli, ostaks korteri tähtveresse või veerikule
kui TÜsse IT-d, siis vaataks kesklinna kanti. kui keemiat või füüsikat, siis veerikule

Please wait...
Postitas:
leeni

Sõltub, mida su poeg õppima läheb. Mina vaataks korteri, et tal oleks mugav koolis käia. Meditsiini, füüsika, keemia – Veeriku, IT kolib kohe Deltasse – seega Jaamamõisa, Ülejõe, Annelinna esimene ots. Sotsiaalteadused – Lossi tn, Toome – Tiigi/Pepleri/Kastani/ Kuperjanovi/Vallikraavi või Ülejõe. Jne. Osad erialad muidugi jooksevad üle linna ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võimalikult kesklinna. Tartus on üsna kehv ühistranspordi ühendus. Isegi magistraalide ääres käib buss võibolla max 20min tagant.
Mina joonistaks kesklinna ümber ringi ja vaataks sealt näiteks 2km raadiuses olevaid et oleks jalgsi liigeldav.
Oleneb ka mida poeg õppima asub, arstid, osad bioloogid ja füüsikud – keemikud käivad Ravilasse ja sel juhul on ka veeriku tammelinn ja fi variandid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan kesklinna, Supilinna ja Ülejõed! Ma ei ostaks poja õppimise järgi, kuna hiljem on lihtsam välja rentida, kui on kesklinna kandis, või ka maha müüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul 1-toaline Kaunase pst lõpus leiab alati mõne päevaga uue üürniku, 2-toalisega Eedeni vastas olen sageli püstihädas, no ei ole soovijaid. Kogemused alates aastast 1994.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

2-toalisega Eedeni vastas olen sageli püstihädas, no ei ole soovijaid.

Hind on liiga kõrge ja korter on vilets.
No ise ei tule siis selle peale?

Please wait...
Postitas:
Kägu

2-toalisega Eedeni vastas olen sageli püstihädas, no ei ole soovijaid.

Hind on liiga kõrge ja korter on vilets.

No ise ei tule siis selle peale?

Ma nii karmilt ei ütleks, aga tõesti, mingi põhjus peab seal olema, et inimesed pigem sinna jumala poolt hüljatud kohta kolivad, kui Eedeni vasta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tartu on väga kompaktne linn ja kesklinna ala piisavalt lai, et seal midagi leida. See olekski kõige mõistlikum valik. Kaugemad piirkonnad vajavad juba paremaid teadmisi. Loomulikult paneb paika selle vaba raha suurus ja ka tõenäoliselt ise elamist ja väljaüürimisäri siduda pole kerge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma nii karmilt ei ütleks, aga tõesti, mingi põhjus peab seal olema, et inimesed pigem sinna jumala poolt hüljatud kohta kolivad, kui Eedeni vasta.

Parkimine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ei ole see annelinn mitte midagi hullu. Kui korteril on hinna ja kvaliteedi suhe paigas, siis vahet väga ei ole kus see korter asub, küll läheb kaubaks. Annelinnas kõik mõnusalt käe-jala juures ja bussiga sain väga hästi sõidetud aastaid tagasi kooli pea teise linna otsa (maaülikool). Paljudki sõitsid samat marsuuti minuga.

Ja palju kiidetud supilinn, no ma ei tea mida inimesed seal näevad, pole kohe üldse mitte minu maitse. Vanad räämas majad ja muinsuskaitsega jauramine. Hipsterite slumm noh 🙂 Aga kui meeldib ja sobib, siis muidugi miks mitte – ega mina sinna elama ei lähe 😀

Võibolla üüri mõistes ei soovitaks varikut ja ränilinna, transpordi mõttes on nagu on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ise elan Veerikul ja mulle see piirkond meeldib. Tudengid vaatavad aga kesklinna, karlovat, supilinna ja Annelinna algust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ei ole see annelinn mitte midagi hullu. Kui korteril on hinna ja kvaliteedi suhe paigas, siis vahet väga ei ole kus see korter asub, küll läheb kaubaks. Annelinnas kõik mõnusalt käe-jala juures ja bussiga sain väga hästi sõidetud aastaid tagasi kooli pea teise linna otsa (maaülikool). Paljudki sõitsid samat marsuuti minuga.

Ja palju kiidetud supilinn, no ma ei tea mida inimesed seal näevad, pole kohe üldse mitte minu maitse. Vanad räämas majad ja muinsuskaitsega jauramine. Hipsterite slumm noh 🙂 Aga kui meeldib ja sobib, siis muidugi miks mitte – ega mina sinna elama ei lähe 😀

Võibolla üüri mõistes ei soovitaks varikut ja ränilinna, transpordi mõttes on nagu on.

Sa vist pole ammu Supilinnas käinud, enamik maju on üles vuntsitud. Maksujõulise üürnikuna valiksin mina kesklinna piirkonna (sinna alla kuulub ka Ülejõe ja Vaksali näiteks). Supilinn ongi selline piirkond, et kas meeldib või ei meeldi. Kesklinnale väga lähedal, aga seal on tõesti enamikus kõik vist puumajad.

Olen Tartus erinevates kohtades elanud ja ütlen ausalt, et tudengina oli kõige mõnusam elada kesklinnas ikkagi. Jah, Annelinnas saad ka poes käidud ja noorele inimesele pole pool tundi jala linna astumist midagi, aga kui näiteks autot pole, siis viletsate ilmadega hommikuti bussis silku mängida polnud just eriti mõnus. Ja öösel peaks siiski takso võtma. Lisaks ei tea Annelinnas kunagi, kas naabriteks normaalsed inimesed või prussakaid armastavad venelased (nendes vanemates majades siis). Jajaa, seal on siiani sellist kontingenti. (Teises teemas keegi just kurtis, et tema on majas ainukesene huvitatud prussakatõrjest!!).

Ise soetasime üürikorteri Riia mäele 12 korteriga majja. Koid ja kahtlasem kontingent sinna üüriliseks ei tüki, liiga kallis. Korter väga heas asukohas, pole mingit probleemi olnud see välja üürida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kesklinna korter on ennast igati õigustanud – asub Tartu Ülikooli raamatukogu lähedal. Meeldib see, et sain raamatukogus õppimas käia, aga ka poed, restoranid, baarid on kõik lähedal – igale poole saab jala, pole vaja autot ega ühistransporti. Õppisin juurat, Iuridicumi jalutasin kodust 10-15 min. Tartu on selles mõttes tänuväärne koht üüripinna omamiseks, et nõudlus on alati suurem kui pakkumine, eriti kui tegu viisaka korteriga, mis asub heas piirkonnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen elanud Tartu kesklinnas ja rohkem ei taha. Tihe autoliiklus ja öösiti lärmavad pidulised.
Annelinna algus on hea kant.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma ostaks kindlasti uude majja. nt praegu ehitatav Riia kvartal tundub hea valik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ostaks kindlasti uude majja. nt praegu ehitatav Riia kvartal tundub hea valik.

Seal kõrval on kohe kiirabi, mis nii ööl kui päeval huilgab. Lisaks Riia mnt. müra. Kellele meeldib, siis miks mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul oli Soola 1a II korrusel kontor, sealt kihutasid röökivad tuletõrjeautod mööda, väga häiriv. Lisaks niikui akent lahti hoidsin, nii varsti oli aknalaud tahmane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõltub ka sellest, kus sa ise elad. Kui Tallinnas, siis võib olla tülikas käia Tartu vahet huvilistele korterit näitamas, jahmerdamas, koristamas. Kui keegi helistab päeval, et tahab korterit õhtul näha ja tal on asjaga kiire, siis iga potentsiaalse üürniku pärast on ebamugav pikk sõit ette võtta. Mõni teeb omanikule kõne erinevate probleemide korral, kui kraan tilgub, pliit või pistik ei tööta jne. Tudengid on hinnatundlikud ja kui midagi ei sobi, kolivad mujale. Mõnele ei meeldi sisustus, tapeet, tahab oma voodit, diivanit, kappi, lauda, teine eeldab, et vajalik ja meelepärane on juba olemas. Kõik ei taha kinnisvara firma poolt kedagi üürnikega tegelemiseks palgata, vaid kui korterit hoitakse, kui silmatera, soovib tavaliselt omanik ise kohale tulla, kui mingi probleem tekib, elektri, veega, küttega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõltub ka sellest, kus sa ise elad. Kui Tallinnas, siis võib olla tülikas käia Tartu vahet huvilistele korterit näitamas

Mis see teemaalgataja küsimusse puutub?
Palju siin kiidetud Vaksali/Veeeiku piirkonnas jälgiksin kaugust raudteest ja hindaks, kuidas see endale sobib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas ei puutu? Ta kirjutas, et ei tea Tartust suurt midagi, pole kohalik ja tahab korterit välja üürida. Korteri asukoht enda elukohast on samuti oluline, kui ei kasuta kinnisvarafirma teenuseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas ei puutu? Ta kirjutas, et ei tea Tartust suurt midagi, pole kohalik ja tahab korterit välja üürida. Korteri asukoht enda elukohast on samuti oluline, kui ei kasuta kinnisvarafirma teenuseid.

Kes ütles, et ei kasuta?
Soov on, et poeg saaks oma korteris elada.
Sel juhul pole Tallinnast vaadates küll vahet, kas korter asub Veerikul või Annelinnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes ütles, et ei kasuta?
Soov on, et poeg saaks oma korteris elada.

Kes ütles, et hakkab kasutama? Kui soovib osta pojale, kes seal kunagi elama hakkab, siis võib eeldada, et korterit hoitakse kui silmatera ja selliste korterite puhul üritavad omanikud probleemide korral sageli ise kohale tulla ja jälgida, et kõik oleks korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige mõnusam kant Tartus on Karlova.
Ma ei saa ka väga hästi aru millest see suur antipaatia Annelinna vastu tingitud on? Just üks päev käisin seal ja kõik oli väga kenasti korda tehtud ja mugav. Samas üle Kaunase puiestee Annalinna ei tahaks, jääb lihtsalt liiga kaugele kõigest (ehkki Tartu on nii väike linn, et kõikjale on vōimalik jalgsi kohale päâseda). Samas ka Ihastesse on okei bussiühendus, ehkki autoga muidugi mugavam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige mõnusam kant Tartus on Karlova.

Ma ei saa ka väga hästi aru millest see suur antipaatia Annelinna vastu tingitud on? Just üks päev käisin seal ja kõik oli väga kenasti korda tehtud ja mugav. Samas üle Kaunase puiestee Annalinna ei tahaks, jääb lihtsalt liiga kaugele kõigest (ehkki Tartu on nii väike linn, et kõikjale on vōimalik jalgsi kohale päâseda). Samas ka Ihastesse on okei bussiühendus, ehkki autoga muidugi mugavam.

Sõltub piirkonnast. Kui osta korter uude majja, siis ehk jah probleemi pole, aga vanades majades, mis veel nõuka ajal ehitatud, on näiteks probleemiks parkimine. Parkimiskohti on nii suurte majade kohta vähe ja seal pargitakse täis nii haljasalad kui ka kõnniteed. Kohagi lausa pargitakse kinni teised parkijad, jättes aknaklaasile oma telefoninumbri. Talveperioodil on asi eriti hull, majade vahed on koristamata lund täis, igal pool sügavad roopad. Lumekoristus pole seal lihtsalt võimalik. Kahjuks ei koristata ka koerte tagant, talvel paistab eriti silma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui soovib osta pojale, kes seal kunagi elama hakkab, siis võib eeldada, et korterit hoitakse kui silmatera ja selliste korterite puhul üritavad omanikud probleemide korral sageli ise kohale tulla ja jälgida, et kõik oleks korras.

Veelkord, mida selle asjaolu ülekordamine siin annab? Eeldatavasti on teemaalgataja mõistlik täiskasvanud inimene, kes saab isegi aru, mida tähendab üürikorteri pidamine teises linnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõttega sellist teemat teha kui ei tea eelarvet? 80 tuhat, 100 tuhat, 200
Kui on ca 150000 siis soovitan Tähtveret, kui veel rohkem siis Tähe tn arendust.
Väiksemate summadega võib tõesti Annelinna òudusi vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Osta ju võid, aga nendele peentele arendustele ei leia sa Tartu palkade juures mingi valemiga üürnikke.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Osta ju võid, aga nendele peentele arendustele ei leia sa Tartu palkade juures mingi valemiga üürnikke.

Nii enda kui tuttavate kogemusest väidan, et 400-500 kuuüüriga korterid kesklinnas lähevad kiiresti. Odavamad kindlasti ka, kallimate kohta ei oska öelda. Meil kahetoaline korter kesklinnas ja üür on 450. Kaks nädalat kuulutasin ja oli kümmekond tahtjat, kelle hulgast valisin sobivaima. Tegemist kusjuures tudengiga, üüri maksab tema isa. Kaks tahtjat olid välistudengid ja ülejäänud töölkaijad juba. Ülikooli juures on palju õppejõude ja residente, kes tulevad aastaks-paariks ja ei näe põhjust korterit osta. mõnel kompenseerib ülikool

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhu Tartus korter osta?