Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhu ex-kriminaalid tööle lähevad kui vangist välja saavad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kuhu ex-kriminaalid tööle lähevad kui vangist välja saavad?

Postitas:
ActivateWindows

Kuhu lähevad tööle need kes on olnud vangis millegi eest ja kes ühiskonnaellu tagasi aidatakse? Antakse ka uus nimi ja paljud ei teagi, et töötavad kõrvuti ex-kriminaaliga?

+6
-15
Please wait...

Postitas:
kkk

Mis siis on?

+2
-6
Please wait...

Postitas:
ActivateWindows

Mis siis on?

Pakub huvi mis ümberringi toimub ja kuidas inimestega käitutakse.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Ilmselgelt kaastöötajatele sellistest asjadest teada ei anta.

+10
0
Please wait...

Postitas:
nätakas

Mis küsimus? Kellel on töökoht olemas, lähebki sinna tööle. Kellel pole, need Töötukassasse arvele ja siis asuvad tööle  kandideerima kõigi teistega samadel alustel. Nime saab vahetada igaüks, eks mõni vast teeb seda kah. Kas ja mida inimene tulevasele tööandjale räägib, on tema enda teha ja otsustada. Kas tööandja ise info vangis istumise kohta kätte saab, on tööandja asi, kas guugeldab, kas otsib kohtulahendeid, mis on avalikud.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
augustikass

Ma ei saa üldse aru miks neil pättidel lubatakse nime vahetada … elagu oma määritud nimega elu lõpuni. Ise sain kunagi netis telefoni ostes petta selliselt isikult kui Rando Randma (tegemist totaalse jätisega, kes loomi piinab ja tapab https://lemmikloom.delfi.ee/artikkel/90087029/fotod-loomade-tapmise-eest-vangis-istunud-noormees-petab-heausksetelt-koeri-valja). Kuuldavasti on tüüp jälle vanglast väljas ning endiste tegude juures tagasi … nii ei saagi ju uued potentsiaalsed ohvrid üldse mingeid riske maandada kui sellised tüübid järjekindlalt nime vahetavad?!?

+24
-2
Please wait...

Postitas:
Helena.Y2021

Nad vahetavad oma nime ja nii pole teistel ümberringi aimugi. Eriti hea on neil töötada näiteks ehitussektoris, kus saab veel mustalt ka raha. Erakliendid/tellijad ei ole ju harjunud kontrollima ehitajate tausta. Ärikliendid veel vahel huvituvad, aga pigem mitte. Kuna mul on kogemusi sellise enda tausta varjanud kriminaaliga, siis nüüd alati kontrollin inimeste tausta niipalju kui võimalik. Olgu selleks kas teenuseosutaja, kellelt midagi suuremat osta plaanin või mu laste sõprade vanemad. Kui ikka istunud vangis reaalselt, siis neile (ja ka nende lähedastele) on mitmete sektorite töökohad suletud. Ametitesse, kus uuritakse inimese tausta põhjalikult, ei saa ka näiteks kriminaali lapsed tööle.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Agathe

Olen kokku puutunud ja mõnikord aastaid tagasi sattunud koos töötama mitme endise vangiga. Kus nad siis töötavad. Igal pool 🙂 Restoraniköökidest koolisööklateni, Omnivast Itellani arvan – näiteks laadijatena, ka miks mitte tehastes ja kombinaatides. Kojameestena. Müüjat ja juuksurit olen teadnud, ehk on nad seal tänini. Ajakirjanikku teadsin. Medõde. Iluaednikku. Kalurit. Isegi õpetajatest ju oleme kuulnud. Ilmselt on neid veel, aga kohe ei tule ette. Ainus, kes seda ka lähemas vestluses varjas, oli ajakirjanik (nüüdseks endine).

On ikka “väike” vahe ka, mille eest vanglas oldi. Kus töötab Oliver Rist? Mitte see Coopi mees vaid nimekaim, kes enne oli Kaur Hanson? Pole aimugi.

Nii kaugele ajas ei taha muidugi minna, aga omal ajal sai hõlpsasti vanglasse kui lihtsalt vahetada ja OMADA välisvaluutat. Minu üks kaugelt tuttav istus ikka oma pool aastat veel pärast Eesti iseseisvumist Venemaal kinni. Kokku kas kaks ja pool aastat või kaks tuli kokku.

Kui oleksin tööandja, siis vaataksin ikka, et mille eest istus. Kui pani kuskil poes kassast raha taskusse, siis minu poolest ta lund võiks kojamehena lükata või saekaatris töötada. Isegi raamatukogus 🙂 , kui näiteks omab vastavat haridust. Kohe mitte midagi poleks selle vastu, kuni tal rahale ligipääsu pole. Kui aga virutas kolleegide taskust, siis minu poolest saaks ta töötada ainult üksi. Kojamehena näiteks. Või nt tõlkijana, kui haridust on.

Kuidas aga teada, ega pole nime vahetanud ja varjab? Eks CV ja selle kontroll aitab ka. Osad ka ei varja, sest hullem oleks, kui välja tuleb. Kuid osad personaliinimesed ei süvene piisavalt CVdesse, eriti pisut madalamate ametikohtade puhul, kus tööjõupõud on suur.

Pedofiilidest ja vägistajatest ei räägigi. Võib-olla olen liialt julm, aga ei tahaks teda isegi oma WC-ummistusi likvideerima. Samas mõistan, kui keegi neid palkaks – aga siis peab olema ikka väga selge, et ta vastavalt lastega kokku ei puutu. Või teisel juhul firmapidudel alkoholi ei tarvita, kedagi nõrgemat autoga peolt koju ei vii ega vaid kahekesi kaitsetuma inimesega ühes (nt öises) vahetuses ei tööta. Võimalik, et liigne ettevaatus, aga ma ei jõuaks juhina end ära süüdistada, kui midagi juhtuks. Ei jaksaks sedasorti minevikuga inimest palgata, aga ma pole enam ammu personalivalikuga seotud ka, va üliharvad konsultatsioonid.

Ka ei võtnuks ma tööle pedofiili naist, kes teadis oma mehe tegudest, kuigi mitte konkreetselt, et millal ja keda. Ent seda mitte hirmust vaid…ilmselt olen ikka liiga julm.

+27
-1
Please wait...

Postitas:
mesiohakas

Kui ma kunagi sõidueksamiks õppisin ja soovisin lisatunde võtta, jäi kohalikul kogukonnastendil silma kuulutus, et üks endine sõiduõpetaja annab eratunde. Õnneks enne guugeldasin ta nime ja tuli välja, et tegu oli mõrvariga! Kui ta kusagil avalikus kohas töötaks, siis püüaks ebameeldivustundest üle saada, inimene ei saa ju nälga surra, aga vaat kahekesi autosse ja sõitu harjutama ma noore naisterahvana küll mõrvariga minna ei julgenud.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
uu

Mõeldes sellele noorele naisele, kes Peruu vanglast vabanes, siis tema võiks minu arvates küll täiesti tavaellu integreeruda. Loodetavasti omandab hariduse ja saab uuesti alustada. Sümpaatne oli see, et tal on ikka väga häbi selle asja pärast.

+27
-3
Please wait...

Postitas:
KuKeKe

Kusjuures mõni tööandja just otsibki endiseid vange, et neile tööd pakkuda. Saavad rahaliselt suure võidu – palgatoetuse näol.

Toetuse suurus on 50% töötaja palgakulust (brutotasu). Toetuse saamise tingimus on, et isik on töötuna arvele võtmisele eelnenud 12 kuu jooksul vabanenud vanglast.

+6
0
Please wait...

Postitas:
eunuhh

Meie külast kaks poissi kunagi pandi kinni pättuste eest mitmeks aastaks. Samas noortekambas olid, said tingimisi karistuse alla vandaalitsemiste eest ja selle ajal rikkusid tingimusi. 3-4a istusid Viljandis noortevanglas. Kui välja said, siis õnneks olid mõistuse pähe võtnud, vanglas kooligi ära lõpetanud ja endiste sõpradega enam ei suhelnud. Sellest on nüüd ikka oma 10a ja alguses alustati juhutöödega, et mingigi sissetulek oleks. Üks neist läks ka ehituskooli pottsepaks õppima. Vanemate juures sai elada. Teine oli ehitustel abitööline ja õppis selle käigus. Alguses vist pigem üldehitus st tegi kõike ja mitte eriti hästi, aga nüüd töötas ühe omal alal tunnustatud firmaga mu enda maamaja peal savi- ja lubikrohvi peal ning rääkis, et kõiksugused vanade majade restaureerimised ja renoveerimised on talle hingelähedased ning loodab ühel päeval endalegi osta sellise, kus nokitseda saab. Minu majas tehtud töö oli väga kvaliteetne ja mul polnud probleemi teda sinna vahel ööbima jätta, kuna tema puhul oli tegu lapsepõlvelollustega, kambavaimuga ja ta on tubliks töömeheks sirgunud. Ei saa inimeses terve elu kahelda. Mõrv, pedofiilia, koduvägivald, inimkaubandus, loomapiinamine jne on teine asi. Olen kunagi sattunud sellise töömehe otsa, kellele taustauuringut tehes leidsin kohe info, et see inimene on oma vanaema haiglasse peksnud. Sellist ei palkaks ka siis kui ta oleks 101 programmi läbinud ja oma aja ära istunud.

+22
0
Please wait...

Postitas:
eunuhh

Mõeldes sellele noorele naisele, kes Peruu vanglast vabanes, siis tema võiks minu arvates küll täiesti tavaellu integreeruda. Loodetavasti omandab hariduse ja saab uuesti alustada. Sümpaatne oli see, et tal on ikka väga häbi selle asja pärast.

See inimene on täiesti tüüpiline inimkaubanduse ohver. Tema ainus süü on liigne naiivsus. Selliseid jahitaksegi. Sama ka prostituutidega, kes ettekandjateks või tantsijateks välismaale värvatakse ja väidetakse, et seks ja puudutamine on rangelt keelatud. Ometigi värbajate karistused on peaaegu olematud kui nad üldse kätte saadakse.

+19
-4
Please wait...

Postitas:
beebispinat

Ma ei saa üldse aru miks neil pättidel lubatakse nime vahetada … elagu oma määritud nimega elu lõpuni.

Ma ei arva, et kõiki peaks sama puuga mõõtma, aga mingitel inimjätistel võiks selline keeld peal olla, et nime ei saa vahetada. Samas siis tekib küsimus, kustmaalt läheb piir ja mis alusel. See on ka jama, kui näiteks mingi nooruse rumaluse tõttu inimene rohkem uut võimalust ei saa ja peab kogu oma ülejäänud elu määritud olema.

+10
0
Please wait...

Postitas:
nimetamats

See inimene on täiesti tüüpiline inimkaubanduse ohver. Tema ainus süü on liigne naiivsus. Selliseid jahitaksegi. Sama ka prostituutidega, kes ettekandjateks või tantsijateks välismaale värvatakse ja väidetakse, et seks ja puudutamine on rangelt keelatud. Ometigi värbajate karistused on peaaegu olematud kui nad üldse kätte saadakse.

teemast välja ,aga mäletan ,et neid oli seal Peruus kaks tüdrukut. Huvitav mis teisest saanud on? Kogu aeg sellest ühest jutt. Tal rikkamad vanemad?

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Agathe

Huvitav mis teisest saanud on? Kogu aeg sellest ühest jutt. Tal rikkamad vanemad?

See on seal artiklis kirjas, saad lugeda. Abiellus kohalikuga ja jäi vähemalt seni pärast vabanemist sinna. Kui õigesti mäletan. Vaata ise järgi, kui huvitab.

Täiendan.

Laekunud miinuse järgi saan aru, et keegi pole seda artiklit leidnud. Kopeerin siia.

“Anne Maarja vabastati tingimisi juba sel suvel ja ta elab nüüd Limas. (Ta vabastati klausliga, et ta ei tohi enne kohtuotsuses määratud vangistuse lõppu riigist lahkuda. Anneli valis variandi, et on vanglas oma aja lõpuni ja lahkub siis riigist.) Anne Maarja abiellus juba 2016. aastal vanglas olles kohaliku Peruu mehega.”

+11
-2
Please wait...

Postitas:
K4gu

Mis siis on?

Pakub huvi mis ümberringi toimub ja kuidas inimestega käitutakse.

Võib-olla pakuks sulle huvi ka teadmine, et eesti keeles ei kirjutata “ex” vaid “eks” või “endine”, vms?

+2
0
Please wait...

Postitas:
JoshuaTree

Aga samas peab neil ju olema võimalus seaduslikku elatist teenida. Kui tegu on nii ränk, siis on õige neid kinnipidamisasutuses hoida.

Aga samas, kui karistus on täies osas kantud, siis on jama tõesti…

+4
0
Please wait...

Postitas:
Amatöör

Olen seda meelt, et seksuaalkurjategijate kohta peaks olema info avalik (n.ö. Megani seadus).

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Olen seda meelt, et seksuaalkurjategijate kohta peaks olema info avalik (n.ö. Megani seadus).

Miks see seksuaalkuritegu hullem on kui tapmine, piinamine, peksmine jne?

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Agathe

Miks see seksuaalkuritegu hullem on kui tapmine, piinamine, peksmine jne?

Ega me ei peagi siin edetabelit ega moodusta pingerida, et mis ikka millest hullem on. See gradatsioon ei puutu üldse asjasse ning kõige vähem oleme meie selle üle otsustajad. Kui sa tahad pingerida teha, siis oleks vast sobilik algatada sul uus teema.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
devil24

Väga palju sõltub ju, mille eest kinni istuti. Teatud töökohad on kriminaalse taustaga inimestele välistatud. Sõltub, mis probleem inimesel on, sest osa kuritegevust on seotud inimese põhiolemusega. Pedofiil on näiteks igavesti pedofiil ja laste läheduses töötada iialgi ei tohiks (koolid, lasteaiad jne). Kellegi vigaseks peksmine- inimene on olemuselt impulsiivne ja agressiivne, tähendab, et konflikti  situatsioonis võib ohtlikuks osutada. Korduvad narkokuriteod – võimalik sõltlane ja ei sobi ametikohtadele, kus ligipääs ravimitele jne. Tahtlik tapmine- sellist kolleegi vist ei taha keegi enda lähedusse jne.

Nooruspõlves tehtud vargused, purjuspäi tehtud vead (roolijoodik) või nö narkomuulaks olemine- võimalik, et inimene õppis oma vigadest ja saab asja..

Aga jah- on väga palju töökohti kuhu kandideerida ei saa, kui kinni oled istunud.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
xxxxx

Kusjuures tunnen 3 inimest, kes vangis istunud ja täiesti normaalsed inimesed.

1 läks narkotsi eest ja sai suht palju 3 aastat-puhas krim taust

1 oli seotud mingi grupeeringuga-0 taust

ja 3-s mingi majtegevus. Ja need inimesed ei plaani ka tagasi minna.

Nad on öelnud, et vangis täpselt samad inimesed nagu väljas…See on see filmide teema vist, et kui on vang siis ilsmelt tahab kohe kedagi maha lüüa või ära vägistada. Eks üksikuid ikka on seal vanglas, aga neil hoitakse ka silma peal, et korda hoida

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kati

Kusjuures tunnen 3 inimest, kes vangis istunud ja täiesti normaalsed inimesed.

1 läks narkotsi eest ja sai suht palju 3 aastat-puhas krim taust

1 oli seotud mingi grupeeringuga-0 taust

ja 3-s mingi majtegevus. Ja need inimesed ei plaani ka tagasi minna.

Nad on öelnud, et vangis täpselt samad inimesed nagu väljas…See on see filmide teema vist, et kui on vang siis ilsmelt tahab kohe kedagi maha lüüa või ära vägistada. Eks üksikuid ikka on seal vanglas, aga neil hoitakse ka silma peal, et korda hoida

Inimestel on normaalsusest väga erinev arusaam. Küsi ükskõik milliselt vangilt, kõik nad on normaalsed ja “on ebaõiglaselt istuma pandud”. Et Eestis saada majandustegevuse eest vanglakaristust, peab see ikka väga raske majanduskuritegu olema. Narkokuriteo eest ei satu ka vanglasse ükski normaalne inimene.
Milline peab olema tutvusringkond, et seal on kolm eksvangi? Juba see pole eriti tavapärane.

+8
-10
Please wait...

Postitas:
xxxxx

Rannamaja Oskar vist käis ju vangis narkokuriteo eest. Eestis pannakse narko eest suht kergelt reaalselt vangi-isegi kui puhas taust, mitte vana rets. Ei saa mingeid tingimisi ega trahve.

0
-4
Please wait...

Postitas:
piret005

Eriti hea on neil töötada näiteks ehitussektoris, kus saab veel mustalt ka raha.

Täitsa tõsi. Võtsime kunagi täitsa korraliku ehitusfirma, aga see saatis meile objektile mingeid väga kahtlasi tüüpe. Kuna märkasin, et vahivad niimoodi garaažis ringi, et mida siit pätsata saab, siis küsisin nime ja otsisin tausta. No mitte ühtegi puhast tüüpi polnudki. Võtad enda arust normaalse firma, maksad imehinda ja ikka saadetakse sulle kohale mingisugused alltöövõtjad, kes pole kuskil kirjaski ja on täispätid.

+8
0
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Rannamaja Oskar vist käis ju vangis narkokuriteo eest. Eestis pannakse narko eest suht kergelt reaalselt vangi-isegi kui puhas taust, mitte vana rets. Ei saa mingeid tingimisi ega trahve.

Jah, tingimisi saab ilmselt ainult tarvitamise eest.

0
-1
Please wait...

Postitas:
nimetamats

Lihtsalt jutu teemaks Mis valu nüüd on nende eluaegsete vabastamisega riigil https://virumaateataja.postimees.ee/7426163/kohus-kaalub-saka-mortsukate-vanglast-vabastamist/comments

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kati

Lihtsalt jutu teemaks Mis valu nüüd on nende eluaegsete vabastamisega riigil https://virumaateataja.postimees.ee/7426163/kohus-kaalub-saka-mortsukate-vanglast-vabastamist/comments

Vange peetakse ülal maksumaksja raha eest. Sellega on järjest kitsam, igalt poolt hakatakse koomale tõmbama.

0
0
Please wait...

Postitas:
MiladyWinter

Seaduse järgi peabki kohus seda aeg-ajalt kaaluma. See ei tähenda ju automaatselt, et nad vabaks saavad.

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhu ex-kriminaalid tööle lähevad kui vangist välja saavad?