Esileht Erivajadustega laps Kuhu kolida või mis teha agressiivse ATH lapsega?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kuhu kolida või mis teha agressiivse ATH lapsega?

Postitas:

Poiss 5a ja ath diagnoosiga, suurim probleem on tema agressiivsus, välja lööb see tal enamasti siis kui närvilisem õhkkond, mingi ootamatumuutus, suur seltskond. Ja tallinna kesklinnas seda kõike palju ja näha, et laps stressis siin.
Kui oleme maal vanaema juures, metsas kus pole kedagi peale meie, kus laps saab lihtsalt kulgeda on ta hoopis rahulikum. Sealt linna trenni tuleb kohe rõõmuga ja on seal tublim.
Lapse jaoks tundub parim valik hetkel ära kolida linnast, oma maja kuskil looduses, metsas.
On see hea mõte ATH lapsele?
Ei suudagi praegu välja mõelda mis targem mõte, kas osta vaid nn suvekodu kus saame suvel olla ja ka talvel põgeneda kui keerulisem aeg või kolidagi lõplikult. See eeldaks aga linnalähedust, kuna isa töö linnas ja mujal tema alal tööd ei leiaks. Ja lõplik kolimine eeldab ka kooli mis lapsele sobiks. Tallinnas oleks ristiku, aga mis kooli veel on eestis üldse ATH lastele, neile hullematele eksemplaridele, kes vajavad väikeklassi kindlasti ja kes agressiivsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 19:36; 26.04 21:36; 27.04 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see vanaema juures olemine on seotud ka teistsuguse söögiga seal ja arvuti-teleka vähesusega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole, arvutit ja telefoni ja ei puudu ei kodus ei mujal, multikaid näeb vaid hommikul kuni ma süüa teen.
Toit kõikjal puhas, rämpsu ei luba süüa (krõpsud, kommid, värvilised asjad), karastusjooke ja mahlasid ei saa.
Ainus vahe ongi see, et seal kulgeme lihtsalt tema tempos, pole teisi lapsi pole autosid ja nii palju ohtusid. Seal saab ta lihtsalt olla, metsas mängida, ronida, kassiga koos olla, oksi ja käbisid korjata…kõik see mis talle meeldib. Seal olen ka ise rahulikum ja kindlasti mõjutab see ka last. Kunaseal pole autoteid, kõrgeid ja mitte eakohaseid atraktsioone nagu linnamänguplatsidel, teisi lapsi kellega konfliktid tekivad siis ei keela ma teda seal, lasen tal lihtsalt olla.
Tunnen, et see on endale mulle ka kergem, ei jaksa igal sammul teda ju jälgida ega ta kedagi ei löö ega ta autoteele ei jookse jne. sealneid probleeme pole ja see on koht kus saan taga välja minna ja lihtsalt istuda ja vaadata ta sagimist 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 19:36; 26.04 21:36; 27.04 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On veel Tartus Kroonuaia ja Hiie kool, kuhu kahjuks kõnepuudega laste asemel käitumishäiretega lapsi viimasel ajal pannakse. Mis aga puutub ATH lapsesse (mu poiss kergema versiooniga), siis ka meil on maakodu rahukoht, kus on ruumi! Ekslikult ülehinnatakse toidu ja teleri/arvuti mõju – see mõjutab tegelikult vähem, kui üldine keskkond. Soovitan sul lapsega käia kellelgi külas, sest sõbrad peavad olema – nii õpib ta teistega arvestama. Kus lasteaias ta sul muidu käib? Oled kaalunud tasandusrühma (väiksem kollektiiv, 7-12 last)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei käi lasteaias sest pole tugiisikut ja puudepaberid veel korras.
Käib tantsimas ja meisterdamas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 19:36; 26.04 21:36; 27.04 11:02;
To report this post you need to login first.

Veel üks väga hea kool, kus on väikeklassid käitumishäiretega lastele, on K.Pätsi Vabaõhukool. Kool ise asub Pirita-Kose kauni looduse keskel. Võib olla oleks lahenduseks see, kui leiate endile sinnakanti elamise, veidi väljapoole Pirita Koset, looduse keskele. Siis oleks nii kodu kui kool rahulikus keskkonnas ja samas pole see ka Tallinna kesklinnast liiga kaugel, nii et abikaasa saab rahulikult omal erialal jätkata.
ATH-ga last mõjutab tõepoolest ümbritsev keskkond väga palju ja loodus, vaikus ja rahu hoiavad neid tasakaalukamatena. Minu ATH asperger poiss on mõned aastad vanem ja ma olen rahvarikaste kohtadega seotud lisastressiga pidanud palju hakkama saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Veel üks väga hea kool, kus on väikeklassid käitumishäiretega lastele, on K.Pätsi Vabaõhukool. Kool ise asub Pirita-Kose kauni looduse keskel. Võib olla oleks lahenduseks see, kui leiate endile sinnakanti elamise, veidi väljapoole Pirita Koset, looduse keskele. Siis oleks nii kodu kui kool rahulikus keskkonnas ja samas pole see ka Tallinna kesklinnast liiga kaugel, nii et abikaasa saab rahulikult omal erialal jätkata.
[/tsitaat]
minu arvates on hea ka linna teises ääres 🙂 pääsküla gümnaasiumi väikelassis on raskel ath lapsel hea õppida. pääsküla gümnaasium on oma laste suhtes hooliv ning on viitsinud luua keerulistele lastele väikeklassis õppimise võimaluse. elamise võiks siis hankida vaiksesse kohta pääskülla või sealt edasi linnapiiri taha saue valda. samas kandis on ka laagri kool, kus erivajadusega lapsi vihatakse.
minu laps on aspergeri sündroomiga ja käib ühes teises nõmme koolis, kus on ka hea tugisüsteem ja väikeklassid, kuid seal kandis on elamised pääskülast olulisemalt kallimad ja maja on maja kõrval (kuid meie koolis on ka palju lapsi saue vallast ja harku vallast). pääskülas ja sealt edasi maa poole on rohkem loodust ja privaatsust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Randvere kool on ka väga ilus, rahulikus ümbruses ja väga toreda personaliga. Sealkandis on rahulik elada ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan küll kolida. Ise kolisin sama vana lapsega maale elama. Minu laps ei ole küll diagnoosiga, kuid just närvilisem õhkkond ja suur seltskond viivad ta endast välja nii, et laps hakkab ebaadekvaatselt käituma – mingi väike asi võib ta täiseti hüsteeriasse viia. Maal on olukord palju rahulikum. Saab palju väljas olla ja tegutseda omas tempos. Siin on väike lasteaed ja ka kool, kus on 1-5 õpilast klassis. Aga kui laps vajab pidevat spetisalistide abi, siis ei tasuks tartust-tallinnast kaugele kolida, sest mujal on raske abi saada.

Maakoht on Tallinnast u 80 km, linnas jätsime korteri alles. Ise sain tööd siin vallas, mees on nädala sees linnas ja nädalavahetustel kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Erivajadustega laps Kuhu kolida või mis teha agressiivse ATH lapsega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.