Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhu läheksite?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Teema: Kuhu läheksite?

Postitas:
Kägu

… kui teil oleks 1500 eurot reisiraha?
Olen 15 aastat olnud üksikema 3 lapsega. Oleme näinud igasuguseid aegu, ka neid kõige viletsamaid. Hea, kui sain endale soetada vett mitte läbi laskvad talvesaapad, reisimisest isegi ei unistanud. Nüüd on lapsed suured ja tulid siis sellise kingitusega lagedale.
Keeli oskan, võõraid maid ja olukordi ei karda, aga pea on täitsa tühi.

Kuhu teie reisiks 1500 euro eest? Äkki annab mullegi mõne idee…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

olin just Tais 2 nädalat sellise summa eest

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti võimatu vastata niimoodi – mida Sa reisilt ootad?
Puhkust kusagil soojas kohas, head hotelli ja sööke, randa ning korralikku teenindust?
Või ringi liikuda ja võimalikult palju uut ja huvitavat näha ning kogeda? Sellisel juhul pigem suurlinnad, ajalugu või loodus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Puhkust kusagil soojas kohas, head hotelli ja sööke, randa ning korralikku teenindust?

Või ringi liikuda ja võimalikult palju uut ja huvitavat näha ning kogeda? Sellisel juhul pigem suurlinnad, ajalugu või loodus?

Ei oska ju midagi tahta. Sellepärast küsisingi, mida TEIE teeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tenerifele ikka, sest seal on soe. Lend pole ka väga pikk.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Armas laste poolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tenerifele ikka, sest seal on soe. Lend pole ka väga pikk.

Pakuks ka kas Tenerifet või Gran Canariat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina näiteks võtaks ette pikema ratta- või mägimatka, aga see vastu ilmselt ei päde.

Tai oleks tõesti üks variantidest, hea sihtkoht niisama puhkuseks ning soovi korral saab ka ringi liikuda ja eksootikat kogeda. Kui esimeses nooruses enam ei olda ning reisikogemust pole, siis ise seljakotiga mööda Taid ilmselt ei jookse – kui on tahtmine ka muud peale rannapuhkuse teha, siis selle riigi kohta ma mingeid täpsemaid soovitusi anda ei oska. Mingid kohapealsed tuurid ehk?

Arvestades, et eelarve on korralik, jätaks Tenerife välja.

Või siis võta lahti mõni reisikorralda leht (gondvana.ee näiteks, neid on palju) ja vaata, kas mõni kultuurireis oma kavaga kõnetaks.

Või tuleks kõne alla ka see, et lähed ise reisile? Ostad lennukipiletid, valid hotellid jne? Kui oled valmis välismaal rendiautoga sõitma, siis on võimalused piiramatud; ühistranspordi korral peab asja korralikult läbi mõtlema, kuid on samuti võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohe praegu peab sõitma? Praegu on Euroopas külm ja märg või lumine ja ei kipu kuhugi. Kui oodata pisut siis sõidaks näiteks Prahasse või Budapesti, sest seal ma pole käinud ja kuuluvad järgmiste reisiplaanide hulka. Selle raha eest saab mugavalt liikuda ja majutuda. Mina tahan palju näha ja saada teada uusi asju, armastan ilusat arhitektuuri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei läheks Kanaaridele. Kui ikka harva reisida saad, siis vali midagi eksootilisemat, mitte saksa pensionäridele ja lastega peredele mugavaks tehtud sihtkohta. Kuna 1500 ei ole mingi röögatu summa, siis võiks sihtkoht olla näiteks Vietnam või Kambodža või Laos. Nende vahel valiks ise, kuna teistes ümbruskonna riikides olen käinud. Sa ei pea oma puhkust koolivaheaegade järgi sättima, seega oota odavaid lennupakkumisi, koha peal on neis riikides odav elada. Saad kohe mitu nädalat selleraha eest

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina näiteks võtaks ette pikema ratta- või mägimatka, aga see vastu ilmselt ei päde.

Miks mitte? Oskad mõnd sihtkohta ka pakkuda?
Minek oleks aprilli keskel.
Autosõiduga olen sina peal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Grupireis? Ma teeks vast 2 reisi: kaugemale (1000€) ja lähemale (500€)
Näiteks

Inglismaa: Wales ja Cornwall 1239€
http://www.tensireisid.ee/vorratu-wales-ja-cornwalli-poolsaar

Pariis ja London 919€
http://www.tensireisid.ee/pariis-london

Normandia ja London 919€
http://www.tensireisid.ee/normandia-rannik-ja-london

Tore giid Krista!

Šotimaa ja London
https://www.germalo.ee/kultuurireisid/inglismaa-sotimaa-ringreis-ja-pealinn-london-2/

Lähemale: Taani, Norra ja/või Rootsi. Või hotellipuhkus mere / ookeani ääres.

See oleks minu valik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

… kui teil oleks 1500 eurot reisiraha?

Olen 15 aastat olnud üksikema 3 lapsega. Oleme näinud igasuguseid aegu, ka neid kõige viletsamaid. Hea, kui sain endale soetada vett mitte läbi laskvad talvesaapad, reisimisest isegi ei unistanud. Nüüd on lapsed suured ja tulid siis sellise kingitusega lagedale.

Keeli oskan, võõraid maid ja olukordi ei karda, aga pea on täitsa tühi.

Kuhu teie reisiks 1500 euro eest? Äkki annab mullegi mõne idee…

Kas kuhugi Aafrikasse koos safari võimalusega või mõnda Lõuna-Ameerika odavriiki ja võtaksin ette väiksema džunglimatka. Ehk siis valiksin need riigid, mille puhul on suur tõenäosus, et sinna tulevikus enam minna ei saa, kas siis tervisliku olukorra või reisi kalliduse tõttu.
Elu on neis piirkondades odav ehk siis suurem summa kulubki lennupiletitele ja väiksem summa ka majutusele, kui lepid lihtsamate majutustingimustega.
Sa oled ilmselt paljust ise loobudes suutnud anda oma lastele superkasvatuse, kui nad oma ema peale sellisel kujul mõtlevad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaataksin reisidiile, aeg-ajalt on väga soodsaid pakkumisi. Kuna varem pole käinud, siis midagi eksootilist ei teeks. Kanaarid on vägagi eksootika sellele, kes polegi kuskil käinud. Reisidiilid.ee oli just kanaari megaodavad piletid pakkumisel. Hotelli vaataks juurde ja autorendi. Kanaaridel on hea ilm aasta läbi.
Aprillis on Lõuna-Euroopas juba päris soe. Ise läheksin siis Portugali.

Aga ma ise lappaksin sooduspakkumisi ja sätiksin nende järgi. Tuttav käis just nädal aega Maltal lend + ööbimine läksid 200 eur kokku. Niimoodi vaadates ja klapitades saab selle 1500ga mitu reisi teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks mitte? Oskad mõnd sihtkohta ka pakkuda?

Minek oleks aprilli keskel.

Autosõiduga olen sina peal.

Jalgsimatkaks Korsikal GR20 näiteks, aga aprill on selle jaoks vara. Äkki Lycian Way võiks sellel ajal paras olla.

Rattaga sihiks ma ise ilmselt kusagile Itaalia kanti, Dolomiidid, Alpid, viinamarjapõldudega tasandikud jne. Suurim probleem rattasõidu juures on see, kui peab kusagil tiheda liiklusega maanteedel autodega võitlema – kuid tundub, et sealkandis on olemas omajagu kergliikusteid. Seega üritaks nende põhjal mingi marsruudi paika panna. Teine variant, võtaks näiteks Kreeta ette ning ussitaks mööda väiksemaid teid seal ringi.

Variante on tegelikult tohutult palju, ära lase ennast nendest paarist mõttest piirata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lebotaks 2 nädalat suvel mõnes türgi luxhotellis ja vaataks noori mehi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks mitte kariibi kruiis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb, kui palju aega on ära olla. Ma ootaks kevadeni ja siis läheks paariks nädalaks või miks mitte kaueamakski mõnda Euroopa riiki/linna, mis huvi pakub, midagi on kindlasti kuskilt ikka silma jäänud, mis võiks huvi pakkuda – Kreeka, Itaalia, Portugal, Hispaania, Holland, Taani, tegelikult on kõik väga ilusad kevadel ja huvitavad ka, oleks kohapeal, jalutaks, naudiks ilma ja inimesi, sõidaks mööda riiki (ühistranspordiga) veidi ringi, mõnda teise linna jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina päris üksi ega ka kaksi ei läheks kuskile. Sest pole kuskil ka käinud.
Ja valiks grupireisdest midagi, mis poleks seotud suurlinnadega ega samba juurest samba juurde jooksujalul sörkimisega. Kas selliseid üldse on, ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võtaksin Itaalia ette – Firenze, Toscana … naudiksin head veini, toitu ja arhitektuuri. Võimalik, et valiksin isegi mõne vastava grupireisi, et endal peale nautimise mingit muud muret poleks 🙂 Aga ma olen ka rohkem linnaelu nautija kui ranna-/loodusefänn.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina läheks kohe sellele reisile, aga aeg ei sobi.
https://www.andmoments.com/reisid/dinarica-macedonia/

Olen muidu palju reisinud ja kui mõtlen, et kuhu võiks saata naisterahva üksinda, siis valiksin Singapuri. See ei oleks muidugi rannapuhkus, pigem kultuurireis, aga saab mitme rahvuse kultuuri ühes kohas kätte, kõik on puhas ja turvaline ka. Ma ei kannata ühe koha peal lebotamist, mingi tegevus ja mõte peab olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen see odavlendude ja palmireiside fänn. Sellise nädalase paketi pean vähemalt paar korda aastas saama: vedelen lihtsalt basseini ääres või rannas, söön-joon AI paketi alusel kõike, võtan masaazhe, erinevaid saunu, ostan odavat nänni kaasa, ei muretse mitte millegi pärast. Giidiekskursioonidel ei viitsi käia, sest kunagi, kui nö. alustasin oma reisijakarjääri, sai käidud hullumiseni ja siis jäid ka veel süümekad, et äkki oleks pidanud seal ja seal ka käima. Ei, tänan. Käin siis ja seal, kui ise tahan/ viitsin.
Abikaasa lohiseb mõnuga kaasa, aga vanem tütar, kes vist igavesti kunsti tudeerib, sikutab meid aeg-ajalt mõnele linna- ja vaatamisväärsuste reisidele, millised ma kannatan ära, aga siis tahaks jälle “oma” palmi alla, vihmavarjukesega kokteil kätte ja laineloksumist kuulama.

See aasta märtsis Maltale, sügist veel mõtleme: tahaks Montenegrosse, sest polegi veel jõudnud käia. Loomulikult tuleb ka poliitilist ja klimaatilist olukorda silmas pidada.
Eelmisel aastal sai käidud ma-ei-tea-mitmendat-korda Türgis,Bulgaarias ja Iirimaal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina päris üksi ega ka kaksi ei läheks kuskile. Sest pole kuskil ka käinud.

Ja valiks grupireisdest midagi, mis poleks seotud suurlinnadega ega samba juurest samba juurde jooksujalul sörkimisega. Kas selliseid üldse on, ei tea.

Siis mingi Türgi vms, seal tullakse bussiga lennujaama järgi ja viiakase hotelli ukse ette. Ekskursioonid jms lisatasu eest kui huvi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu liituks mõne grupireisiga
näiteks sinna https://www.germalo.ee/kultuurireisid/portugal-madeira-ja-assoori-saared-paradiisisaared-atlandi-ookeanis-5/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas peab reisile minema?
Selles mõttes, et mina ei läheks üldse reisile selle rahaga.
Ma läheks maale, maakoju, ja investeeriks selle raha sinna. No remondiks midagi või ehitaks natuke üht-teist, mis rahasüsti ootab.
Või ostaks raamatuid, või teatripileteid või käsitööasju – lõng ja kangas on nii kohutavalt kallis.

Aga kui PEAB reisile minema kindlasti, siis ma läheks näiteks Šotimaale või Islandile või Norra.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas peab reisile minema?

Ma läheks maale, maakoju, ja investeeriks selle raha sinna. No remondiks midagi või ehitaks natuke üht-teist, mis rahasüsti ootab.

Või ostaks raamatuid, või teatripileteid või käsitööasju – lõng ja kangas on nii kohutavalt kallis.

Aga kui PEAB reisile minema kindlasti, siis ma läheks näiteks Šotimaale või Islandile või Norra.

Millise info põhjal sa siin järeldad, et teemaalgatajal on maakodu? Sa seda ei tahtnud pakkuda, et võiks kõpitseda oma jahti, mis ammu parandamist on oodanud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Midagi eksootilist, kindlasti mitte Egiptusesse ega Türki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas peab reisile minema?

Kui ei ole 15 aastat olnud võimalust reisida, aga tahaks, ja nüüd see võimalus tekib – absoluutselt muidugi minge reisile sellisel juhul!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui keegi veel kaasa tuleks (soovitavalt juhilubadega), siis läheks autoga Austria-Saksamaa seiklema, Romantic Strasse võtaks marsruudi aluseks, ilus loodus. Kodutöö peaks korralikult enne ära tegema. Endal see mõned aastad tagasi läbi sõidetud ja ülirahul.
Või Norrasse rannikule (plaanis).
Kui keegi kaasa ei tule, siis valiks midagi Germalo või Tensi pakutavast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tai?! Maksta ca 600 eurot lennule esimese reisi ja keskmise suurusega eelearve juures?!

Mina pakuks hoopis Portugali – selle raha eest saab linnu, maakohti, ookeani ja head sööki küllaga.
Ja lisaks ka üksireisimise kogemuse.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhu läheksite?