Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhu läheksite?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 80 )

Teema: Kuhu läheksite?

Postitas:
Kägu

Tai?! Maksta ca 600 eurot lennule esimese reisi ja keskmise suurusega eelearve juures?!

Mina pakuks hoopis Portugali – selle raha eest saab linnu, maakohti, ookeani ja head sööki küllaga.

Ja lisaks ka üksireisimise kogemuse.

Miks nii halvustav? Kui eesmärk on pigem rand (või ka seljakotireis), siis Tai oleks selle raha eest väga hea valik.

Ning Portugalile kirjutaksin samuti kahe käega alla, eriti arvestades reisi toimumise aega (aprill) – on küll võimalus vihma saada, aga vähemalt Lissaboni kandis on siis minu silmis ideaalne ilm. Sinna leidub ka päris häid lennupakkumisi (200 EURi kandis), kohapealsed hinnad samuti mõistlikud, ning riik väga kena.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina läheks Islandile, otsejoones, kui selline summa just reisirahana sülle kukuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hiina kung fu kloostrisse oleks ka äge

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma läheks Seishellidele, seal oskavad kõik inglise keelt ja saaksid tõelise puhkuse. Lennupiletile ja hotellile läheks pool raha, ülejäänud kasutaks kohapeal. Seal on ühistransport odav, hästi korraldatud, aga samas saaksid sellise vau reisi igati. Üksikul on seal igati mugav ja mõnus, aga vapustav loodus, imeilusad rannad ja tore erinevaid saari avastada. Kes käinud, tahaks veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mulle jätsid assoorid kustumatu mulje. veel meeldisid madeira, bali, brasiilia. üksi saab selle rahaga kõigis kohtades väga lahedalt hakkama. meil oli mehega kahepeale umbes selline eelarve. madeiral poole vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läheksin kas Hiinasse või siis Mehhikosse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen reisinud väga palju ja teist korda niipea ei läheks tagasi mitte ühtegi Kagu-Aasia riiki (Tai kõige mõttetum), ka Seišellidele mitte. Läheksin tagasi Lõuna-Ameerikasse ja USA-sse, aga sellise eelarve juures on need sihtkohad siiski närutamine. Aafrikas maksad ainuüksi safari eest oma 1500€ kõik ära, pakkugem ikka reaalseid soovitusi.

Kõige universaalsem oleks ikkagi mõni Lõuna-Euroopa riik, kus on ohtralt nii kultuuri kui loodust. Nendesse riikidesse lähen ikka taas ja taas, mõnikord mitu korda aastas ja alati on nauditav. 1500€-ga saad ka sinna normaalse reisi. Hea alternatiiv oleks ka Šotimaa või Inglismaa, aga ilm on sealkandis olukiselt kehvem. Kui soojalembene pole, siis valiksin selle piirkonna.
Kõik muud sihtkohad on teatud miinustega ja esimeseks reisiks ma neid ei valiks, alles siis, kui juba rohkem rännatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen reisinud väga palju ja teist korda niipea ei läheks tagasi mitte ühtegi Kagu-Aasia riiki (Tai kõige mõttetum), ka Seišellidele mitte. Läheksin tagasi Lõuna-Ameerikasse ja USA-sse, aga sellise eelarve juures on need sihtkohad siiski närutamine. Aafrikas maksad ainuüksi safari eest oma 1500€ kõik ära, pakkugem ikka reaalseid soovitusi.

Kõige universaalsem oleks ikkagi mõni Lõuna-Euroopa riik, kus on ohtralt nii kultuuri kui loodust. Nendesse riikidesse lähen ikka taas ja taas, mõnikord mitu korda aastas ja alati on nauditav. 1500€-ga saad ka sinna normaalse reisi. Hea alternatiiv oleks ka Šotimaa või Inglismaa, aga ilm on sealkandis olukiselt kehvem. Kui soojalembene pole, siis valiksin selle piirkonna.

Kõik muud sihtkohad on teatud miinustega ja esimeseks reisiks ma neid ei valiks, alles siis, kui juba rohkem rännatud.

Kas Aafrikas on hinnad on nii palju tõusnud? Mina maksin 20 aastat tagasi Keenias 2-päevase safari eest 500 US dollarit (selle hinna sees oli ka keset savanni asuvas suurepäraste vaadetega hotellis ööbimine koos hommikusöögiga), aga oli võimalik osta ka 1-päevane safari, nii et varahommikul u kella 4 paiku asud teele ja hilja öösel naased. Tiirutasime Tsavo rahvuspargis, imetlesime lõvipraidi ja teisi põnevaid kohalikke asukaid. Kohapeal panime kokku väikese pundi Euroopast tulnud turistidest, kellega saime omavahel tuttavaks hotellis hommikusöögil ja ostsime safari kamba peale, sõitsime lahtikäiva katusega mikrobussiga, kaasas olid nii bussijuht kui kohalik giid. Vähemalt Mombasa ümbruses oli neid safari pakkujad ikka hulgi. Kõik on võimalik, vaja lihtsalt mõningane orgunn. Peale mõningase inglise keele oskuse muud vaja pole. Reisisin Keenias tookord täiesti üksinda ja kõik sai tehtud, mida soovisin, sh ka sõit kohalike masaide küladesse (sõnnikust ja savist kokku mätsitud onnid).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma kulutaks 1000 eurot lennupiletite ja öömaja peale ning jätaks 500 ülejäänud kulutustele.
Sellise variandi puhul saaks rahulikult mõnuleda ja ei peaks sente lugema. Minu jaoks sihtmaa kaugus ei oma mingisugust tähtsust.
Siin keegi välistas Kanaari saared, aga hoolimata minu eelarvamustest, mulle seal meeldis. Olen külastanud seitsmest saarest viit ning kõik nad on suhteliselt erinevad. Rahulikuks puhkuseks ning ka matkamiseks on La Gomera näiteks väga tore koht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas peab reisile minema?

Selles mõttes, et mina ei läheks üldse reisile selle rahaga.

Ma läheks maale, maakoju, ja investeeriks selle raha sinna. No remondiks midagi või ehitaks natuke üht-teist, mis rahasüsti ootab.

Või ostaks raamatuid, või teatripileteid või käsitööasju – lõng ja kangas on nii kohutavalt kallis.

Aga kui PEAB reisile minema kindlasti, siis ma läheks näiteks Šotimaale või Islandile või Norra.

Millise info põhjal sa siin järeldad, et teemaalgatajal on maakodu? Sa seda ei tahtnud pakkuda, et võiks kõpitseda oma jahti, mis ammu parandamist on oodanud?

Tegelikult küsis teemaalgataja, mida TEISED teeksid ja see kägu vastaski, mida TEMA teeks. Jah, jutt polnud reisist, aga tõenäoliselt ei olegi ta reisija-tüüp – pole varem reisinud ja ei oska/ julge. Siis pakubki, mida tema selle rahaga teeks.

Laste asemel oleksin mina kinkinud edasi-tagasi reisi ja taskuraha peale. Kui inimene kuskil käinud ei ole, siis on tal lihtsalt lisakohustus pandud sellega, et hakaku nüüd mõtlema ja teataval määral kindlasti ka närveerima.
Omad lapsed ju ikka teavad, mis ema huvitab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas peab reisile minema?

Ma läheks maale, maakoju, ja investeeriks selle raha sinna. No remondiks midagi või ehitaks natuke üht-teist, mis rahasüsti ootab.

Või ostaks raamatuid, või teatripileteid või käsitööasju – lõng ja kangas on nii kohutavalt kallis.

Aga kui PEAB reisile minema kindlasti, siis ma läheks näiteks Šotimaale või Islandile või Norra.

Millise info põhjal sa siin järeldad, et teemaalgatajal on maakodu? Sa seda ei tahtnud pakkuda, et võiks kõpitseda oma jahti, mis ammu parandamist on oodanud?

Tegelikult küsis teemaalgataja, mida TEISED teeksid ja see kägu vastaski, mida TEMA teeks. Jah, jutt polnud reisist, aga tõenäoliselt ei olegi ta reisija-tüüp – pole varem reisinud ja ei oska/ julge. Siis pakubki, mida tema selle rahaga teeks.

Laste asemel oleksin mina kinkinud edasi-tagasi reisi ja taskuraha peale. Kui inimene kuskil käinud ei ole, siis on tal lihtsalt lisakohustus pandud sellega, et hakaku nüüd mõtlema ja teataval määral kindlasti ka närveerima.

Sa oled mingi napakas, kes ei oska lugeda või? Teemaalgataja küsis otse, kuhu teie REISIKS 1500 euro eest?

Harjuta siis lugemist, siin sulle teemaalgatus:
… kui teil oleks 1500 eurot reisiraha? Olen 15 aastat olnud üksikema 3 lapsega. Oleme näinud igasuguseid aegu, ka neid kõige viletsamaid. Hea, kui sain endale soetada vett mitte läbi laskvad talvesaapad, reisimisest isegi ei unistanud. Nüüd on lapsed suured ja tulid siis sellise kingitusega lagedale.
Keeli oskan, võõraid maid ja olukordi ei karda, aga pea on täitsa tühi.

Kuhu teie reisiks 1500 euro eest? Äkki annab mullegi mõne idee…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Fix ideed – Sri Lanka

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu liituks mõne grupireisiga

näiteks sinna https://www.germalo.ee/kultuurireisid/portugal-madeira-ja-assoori-saared-paradiisisaared-atlandi-ookeanis-5/

Smartloksuga küll lennata ei julge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen 3 korda käinud Goas, mitte grupiga vaid kahekesi. Tuleb tunduvalt odavam kui grupireis. Aga mul on olnud selline puhkuse-lebotamise reisid. Iga päev massaaž, mõnus toit, vahepeal ka natuke ringi sõita. Hotellid on ikka täitsa odavad, mina luksust taga ei aja.
Kuna teen kodus arvuti taga pikalt tööd, siis selline lõdvestus sobib. Ja 1500 eest üksi siis sain ka kohvritäie ostusid kaasa osta, mitte riideid ja ikka kolm nädalat. Penskar,68.a. ja ise inglise keelt ei oska:D Aga minu kaaslaseks oli inimene, kes on Indias palju käinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keenia!

Keeniasse läheksin loomulikult. 1500-ga saab ilusti käidud.
Lennupiletid Mombasasse ca. 500 eur. Sealt taksoga (ca 20 eur) rannikule Malindisse või Watamusse Infot Watamu kohta
Ööbimise korralikus kohas võid saada juba 300 euri eest
Hästi söödud saab umbes 10 euri eest päevas.
Sealt lähevad ka safarid rahvusparkidesse, näiteks 2- päevane safari on 360 dollarit ja ja 4 päevane 760 dollarit.
Kui saad rohkem inimesi kampa (hotellist kedagi näiteks) on odavam.
Igatahes saad 1500 euriga super reisi 🙂 Keenia on ka sellepärast hea, et sealne temperatuur on inimlik (25-27 kraadi) mitte 35-38, nagu Tais näiteks. Samas merevesi on ikka soe (kuni 30 kraadi)

Teine, soodsam variant on tõesti eelpool soovitatud Madeira, aga seal saad 10 päeva käidud juba 700-800 eurigagi, kui ise otsid omale lennupiletid ja ööbimise, rendid auto ja teed mis tahad 😀 Kindlasti ei läheks grupireisiga, kus pead ühena lollist lambakarjast teiste sabas sörkima ja ei saa vaadata mida tahad ja kaua tahad ja maksad veel selle eest 2x rohkem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina valiks kindlasti Kreeka! Ilmselt isegi Kreeta saare (pluss ehk ka mõni muu saar), mitte mandri-Kreeka. Kultuur, loodus… elasin seal kunagi mõned kuud, aga reisida väga palju ei jõudnud, süda igatseb väga tagasi. Ongi plaanis lähiaastatel uuesti minna.

Eelmisel aastal käisin Maltal, see oli ka väga mõnus reis! Just kui teha korralikud ettevalmistused, st uurida netist, et kus käia, mida teha. Majutus AirBNB-st, see hoiab ka raha kokku, ja tundub veits mugavam kui hostel/hotell, sest saab vabalt käia, millal tahad, teha ise süüa (ei pea kogu aeg väljas sööma ja raha kulutama) jne. Malta on just sellises suuruses riik, et nädalaga (või nt 10 päeva) jõuab vabalt kõik põhikohad läbi käia, matkata, kultuuri näha jm. Mõnus väike riik, huvitav kogemus!

Kui viitsida häid lennupiletihindu otsida, siis parimal juhul saaks mõlemad reisid selle raha eest tehtud.. või peaks natuke juurde lisama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas peab reisile minema?

Sa oled mingi napakas, kes ei oska lugeda või? Teemaalgataja küsis otse, kuhu teie REISIKS 1500 euro eest?

Harjuta siis lugemist, siin sulle teemaalgatus:

… kui teil oleks 1500 eurot reisiraha? Olen 15 aastat olnud üksikema 3 lapsega. Oleme näinud igasuguseid aegu, ka neid kõige viletsamaid. Hea, kui sain endale soetada vett mitte läbi laskvad talvesaapad, reisimisest isegi ei unistanud. Nüüd on lapsed suured ja tulid siis sellise kingitusega lagedale.

Tänan, lollakas! Ja kuigi ma tavaliselt inimestele nii ei ütle, siis elukogemus on näidanud, et mõnega peabki rääkima sama ebaviisakas keeles – seda suudetakse mõista.

Kui oled lugemise kõrvalt mõistma hakanud, siis saad aru, mida kirjutas kägu, mida ütlesin mina.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle siin tundub, et mingid reisisellid fantaseerivad kuhu nemad reisiks mõtlemata sellele, et inimene kes 15 aastat pole kuhugi reisinud, ei tea iseseisvast reisimisest ööd ega mütsi. Kui pole mitte kunagi reisinud, siis eksootilised riigid vajavad kogemusi. Muidu varastatakse sul esimesel päeval taskud tühjaks ja ägedast reisist saab mingi olelusvõitlus. Mõistlik on reisida alguses sinna kus kõik on turvaline ja ette ära lahendatud ja kus ei teki ka keeleprobleeme. Reisida sinna kus hotell on teada tuntud, kus ei ole halbu üllatusi, parem kui veel kohtad kaasmaalasi kellelt küsida kui tekib asjaajamiste probleeme jne.

See kes siin seda Taid promob. Enamuse ajast on ilm pilves, palavus, niiskus, suur räpasus ja ainult pilusilmsed inimesed kelle ainus soov on sind rahast lagedaks teha. Konservatiivsele eestlase Tai kohe kindlasti ei sobi, vähemalt mitte esimeseks reisiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle siin tundub, et mingid reisisellid fantaseerivad kuhu nemad reisiks mõtlemata sellele, et inimene kes 15 aastat pole kuhugi reisinud, ei tea iseseisvast reisimisest ööd ega mütsi.

küsimus ju oli, kuhu TEIE reisiksite, kui sülle kukuks 1500 eur reisiraha 😀

Loodetavasti ei lähe teemaalgataja ju reisile päris üksi.
Kasvõi seltskonna mõttes võiks kasvõi ühe lastest või sõbranna/sõbra kaasa võtta.

Ja kui ka läheb üksi, siis ei tundu teemaalgataja seda tüüpi, kes reisimist kardaks, keeled ka suus jne. Esimeseks reisiks võikski midagi ägedat olla (kes teab millal jälle saab 😀 ) ja mitte minna sinna, kus iga teine eestlane on juba käinud – Egiptus, Türgi, Kreeta, Tai jne.

Tai iseenesest on tegelikult väga lahe, kui mitte jääda vaid kuhugi Phuketisse randa vedelema, vaid võtta rendiauto ja sõita kaugemale – loodust, rahvusparke jms vaatama. Paadisõiduks minna ise sadamasse ja võtta sealt paadimees – saad privaattuuri sama hinnaga, mis need valmiskorraldatud ekskursioonid pakuvad, kus samas paadis on 50 inimest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ikka võimalikult kaugele. Ma pole hindadega kursis, aga kui võimalik siis näiteks Aasiasse, USAsse või Lõuna-Ameerikasse. Kindlasti mitte Euroopasse ega mujale lähedale. Mitte, et seal huvitav poleks, aga need reisid on oluliselt odavamad kui 1500 ja see summa on võimalik ise ka kõrvale panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle siin tundub, et mingid reisisellid fantaseerivad kuhu nemad reisiks mõtlemata sellele, et inimene kes 15 aastat pole kuhugi reisinud, ei tea iseseisvast reisimisest ööd ega mütsi.

Kasvõi seltskonna mõttes võiks kasvõi ühe lastest või sõbranna/sõbra kaasa võtta.

Ja kui ka läheb üksi, siis ei tundu teemaalgataja seda tüüpi, kes reisimist kardaks, keeled ka suus jne. Esimeseks reisiks võikski midagi ägedat olla (kes teab millal jälle saab 😀 ) ja mitte minna sinna, kus iga teine eestlane on juba käinud – Egiptus, Türgi, Kreeta, Tai jne.

Tai iseenesest on tegelikult väga lahe, kui mitte jääda vaid kuhugi Phuketisse randa vedelema, vaid võtta rendiauto ja sõita kaugemale – loodust, rahvusparke jms vaatama. Paadisõiduks minna ise sadamasse ja võtta sealt paadimees – saad privaattuuri sama hinnaga, mis need valmiskorraldatud ekskursioonid pakuvad, kus samas paadis on 50 inimest.

Taid esimeseks reisiks kindlasti ei soovita, kohutav liiklus, räpased kohad, pead täpselt teadma, kuhu lähed ja kus reisid. Need privaatuurid viivad enamasti samadesse kohtadesse, kus 500 paati päevas maabub ja rannad on neis, endistes ilusates kohtades, mustad ja ülerahvastatud. Enamus Taid on viimased 20 aastaga täiesti rikutud ja kohutav praht ujub isegi ilusates randades ja väikestel saartel. Rääkimata sellest, et elevante piinatakse turistide lõbustamiseks.
Niiskus on suur, palavus samuti, loodus ja rahvuspark sobib paariks päevaks, aga kaua selle palavusega ei matka. Kui maailmas rohkem ringi käidud ja nähtud, siis Taisse kindlasti tagasi ei kipu. Odavat pole seal ammu midagi. Tai plussiks on massaaž ja toit (kuid mitte igal pool), kõik muu on paljude riikidega kaheldav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina valiks kindlasti Kreeka! Ilmselt isegi Kreeta saare (pluss ehk ka mõni muu saar), mitte mandri-Kreeka

.

Armas jumal, ütle, et see on nali – Kreetale?!
Põhimõtteliselt võib muidugi ka Kiviõli linna ette võtta (ärgu kohalikud solvugu), kuid nimetatud taustaga inimene – kasuta oma raha küll mõistlikumalt. Kreeta on vaikne tiksumise koht, ei looduse ega söögi vms poolt ei midagi erilist. Väikesaar sõna otseses mõttes. See ei tähenda loomulikult, et sinna ei võiks reisida, kuid hetkel saad kindlasti palju põnevamaid kogemusi mujal kui Kreetal või Tais (millegipärast kihutatakse sinna nagu meelest ära).

Please wait...
Postitas:
Kägu

… kui teil oleks 1500 eurot reisiraha?

Olen 15 aastat olnud üksikema 3 lapsega. Oleme näinud igasuguseid aegu, ka neid kõige viletsamaid. Hea, kui sain endale soetada vett mitte läbi laskvad talvesaapad, reisimisest isegi ei unistanud. Nüüd on lapsed suured ja tulid siis sellise kingitusega lagedale.

Mina läheks kas Botswanasse või Arktikasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle siin tundub, et mingid reisisellid fantaseerivad kuhu nemad reisiks mõtlemata sellele, et inimene kes 15 aastat pole kuhugi reisinud, ei tea iseseisvast reisimisest ööd ega mütsi. Kui pole mitte kunagi reisinud, siis eksootilised riigid vajavad kogemusi. Muidu varastatakse sul esimesel päeval taskud tühjaks ja ägedast reisist saab mingi olelusvõitlus. Mõistlik on reisida alguses sinna kus kõik on turvaline ja ette ära lahendatud ja kus ei teki ka keeleprobleeme. Reisida sinna kus hotell on teada tuntud, kus ei ole halbu üllatusi, parem kui veel kohtad kaasmaalasi kellelt küsida kui tekib asjaajamiste probleeme jne.

See kes siin seda Taid promob. Enamuse ajast on ilm pilves, palavus, niiskus, suur räpasus ja ainult pilusilmsed inimesed kelle ainus soov on sind rahast lagedaks teha. Konservatiivsele eestlase Tai kohe kindlasti ei sobi, vähemalt mitte esimeseks reisiks.

jutu esimese poolega olen nõus, aga teisega küll mitte. Tai on just turvaline ja kindel valik, kui tahta külmal ajal eksootilist reisi täiesti teistuguse kultuuriga maale. Keegi ei käi pinda, kohalikud on sõbralikud ja vastutulelikud, kõik mugavused on kättesaadavad ja soodsad. Aga aprillis vast jah mitte – siis on seal hooaeg läbi juba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Valiksin vist ka Portugali. Rahulik ja mõnus. Palju on vaadata ja toit on suurepärane. Peaks muidugi ringi liikuma. Head hotellid on üsna odavad.
Teine valik oleks Veneetsia või Firenze. Hotellid, head hotellid, on mõlemas suht kallid, aga käia ja vaadata on palju. Hea on ka lihtsalt olla, jalutada, restoranis istuda, inimesi ja keskkonda nautida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma poleks kusagil käinud, siis ma valiksin Euroopa kultuurireisid. Sest pole midagi, kui selle raha eest mitu reisi saab… või noh, võib ju ühe pika läbi mitme riigi teha, kui tõesti mitut ei tohi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Malta – nii väiksel pinnal nii palju vana arhitektuuri ja muud põnevat vaadata. Lisaks on hästi kerge ringi liigelda, riik on väike, lihtne orienteeruda, praktiliselt võimatu ära eksida, liinibussiga void minna igale poole. Loodus ilus ja riigikeeleks inglise keel. Ainult vasakpoolne liiklus ajab segadusse. Ja raha jääks ka kõvasti sellest 1500st üle.

Kanaarid – piisavalt lähedal, väiksed ja lihtsad. Samas saab eksootikalaksu täielikult kätte, palmid ja rannad…

Ise sooviksin hetkel Madeirale minna, natuke kallim kui Malta, aga piisavalt lähedal, Euroopa, täis matkaradasid ja imelist loodust (piltidelt vähemalt tundub, et see on minusuguste jalutajate paradiis).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka võimalikult kaugele. Ma pole hindadega kursis, aga kui võimalik siis näiteks Aasiasse, USAsse või Lõuna-Ameerikasse. Kindlasti mitte Euroopasse ega mujale lähedale. Mitte, et seal huvitav poleks, aga need reisid on oluliselt odavamad kui 1500 ja see summa on võimalik ise ka kõrvale panna.

Õudne tõesti, kui (osa) raha peaks alles jääma, on ju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Aafrikas on hinnad on nii palju tõusnud? Mina maksin 20 aastat tagasi Keenias 2-päevase safari eest 500 US dollarit (selle hinna sees oli ka keset savanni asuvas suurepäraste vaadetega hotellis ööbimine koos hommikusöögiga), aga oli võimalik osta ka 1-päevane safari, nii et varahommikul u kella 4 paiku asud teele ja hilja öösel naased. Tiirutasime Tsavo rahvuspargis, imetlesime lõvipraidi ja teisi põnevaid kohalikke asukaid. Kohapeal panime kokku väikese pundi Euroopast tulnud turistidest, kellega saime omavahel tuttavaks hotellis hommikusöögil ja ostsime safari kamba peale, sõitsime lahtikäiva katusega mikrobussiga, kaasas olid nii bussijuht kui kohalik giid. Vähemalt Mombasa ümbruses oli neid safari pakkujad ikka hulgi. Kõik on võimalik, vaja lihtsalt mõningane orgunn. Peale mõningase inglise keele oskuse muud vaja pole. Reisisin Keenias tookord täiesti üksinda ja kõik sai tehtud, mida soovisin, sh ka sõit kohalike masaide küladesse (sõnnikust ja savist kokku mätsitud onnid).

Loomulikult on 20 aastaga hinnad tõusnud. Normaalne safari hind kõige tagasihoidlikuma ööbimisega Keenias on praegusel ajal 350$ päev (paljud turistid maksavad rohkemgi) ja no 2 päeva on safariks ikka väga lühike aeg, selle pärast pole mõtet nii pikka reisi ette võtta. Ja rahvusparki omapead sõitma ei lubata. Peale selle võiks muud päevad ju ka kuidagi huvitavamalt sisustatud olla, kui vaid hotellis istudes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rendiauto sellises vasakpoolse liiklusega riigis on tõesti äärmiselt tore, kus liiklusõnnetuse puhul jääb turist igal juhul süüdi, sõltumata sellest, kas ta oli tegelikult õnnetuse põhjustaja või mitte.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 80 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhu läheksite?