Esileht Lapse ootamine Kuhu minna?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kuhu minna?

Postitas:
Kägu

Tere.

Ma ei ole vaktsineeritud, ega planeeri ka ennast vaktsineerida. Olen lapseootel 34 nädalat, aneemia ja preeklampsia riskiga. Olen ka astmaatik. Pöördusin emosse, kuna vererõhk läks väga kõrgeks ja kõrvus hakkas vilistama. Õde võttis verd, mõõtis vererõhku, jälgis lapse tervist ja oli väga hooliv ja asjalik. Kui tulid analüüside vastused, läksin vestlema arstiga. Paraku sealtmaalt läks kõik viltu. Väga põgusalt peatus ta sellel, miks ma haiglasse pöördusin üldse ja põhjused pidin hiljem ise digiloost otsima (kergekujuline preeklampsia). Tal ei olnud aega seda lahata, kuna pidas põhjaliku loengu korooast ja vaktsineerimisest, ega pidanud paljuks ka ähvardada, et kui ma ei vaktsineeri, siis laps võetakse äea ja mind tema juurde ei lasta. Kroonilise haiguse tarvis välja kirjutatud rohi, mida teadsin, et võin veel võtta, ta ütles, et ei tohi. Võttis Infolehe lahti ja näitas, et näed, siin ju kirjas, miks sa võtad? Samas kirjutas mulle välja rohu, mida astmaatikud võtta ei tohi. Lisaks märkis ka, et vastupidiselt mitmele teisele meediku arvamusele ei ole plaaniline keiser põhjendatud ja puusaproteesiga võib sünnitada küll. Lühidalt kokku võttes, tulin haiglast koju kõrgema vererõhuga kui sinna pöördusin. Abi ma tegelikult ei saanud, ainult suure koguse propagandat ja peedistamist ajal, kus mul igasugune stress ja pinge on vastunäidustatud. Ja muidugi ka rohud, mida ma võtta ei saa. Ausalt, ma ei teagi enam mida teha. Kui peaks olema abi vaja, siis pean vist ette helistama ja küsima, kes valves on? Sest selle arsti kätte ei julge ma küll ei enda elu (mis ilmselt polegi oluline) ega oma lapse elu usaldada. Minu enda arst, kelle juures arvel olen, on ka seal haiglas ja on super hea arst, olen korra varem ka käinud emos ja siis oli tema valves. Andis kohe seal juba rohud, kõike uuris ja vaatas, tegi ultraheli ja ka lohutas. Sellest jäi väga hea tunne, et abi on olemas kui vaja. Aga paistab, et ega alati ikka ei ole küll. Ja seda siis meie riigis, kus diskrimineerimine ei ole lubatud ja vaktsineerimine “vabatahtlik”.

Seega, kuhu haiglasse siis sättida ennast? Või sünnitangi kodus?

+4
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nii õudne. Kas see keisri aeg on juba paika pandud? Kui jah, lähed lihtsalt õigel päeval kohale. Kui ei, lase järgmisel oma arsti visiidil paika panna (viidates vaimsele tervisele ja et saaksid rahulikumalt rase edasi olla).

Rohu osas võta oma arstiga ühendust või helista ämmaemandate liinile. Sealt saab ka ehk nõu.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liba!

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abi ma tegelikult ei saanud, ainult suure koguse propagandat ja peedistamist ajal, kus mul igasugune stress ja pinge on vastunäidustatud.

Kõlab nagu lumehelbeke kes ei talu arsti kriitikat, sest see ei ühti tema nägemusega. Mis kasu on arstist, kes vaid kaasa noogutab? Arsti ülesanne ongi patsiendile tõde otse välja öelda mis on mõistlik ja mis mitte. Arstid, kes on palju näinud (loe: pidanud päästama rumalate inimeste elusid kriitilistes situatsioonides) ongi tavaliselt palju otsekohesemad, sest neil on kõrini patsientidest kes neid kuulda ei võta ja siis lõpetavad kriitilises seisus nende juures. Jutt pole vaid sinu, vaid ka sinu beebi tervisest. Mõne raputab see tõde ehk ka ülesse. Teised aga lähevad ja nutavad kuidas neile tehti tõe väljaütlemisega liiga ja küsivad nõu kuidas kõrvale hiilida arsti korraldustest.

+6
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Abi ma tegelikult ei saanud, ainult suure koguse propagandat ja peedistamist ajal, kus mul igasugune stress ja pinge on vastunäidustatud.

Kõlab nagu lumehelbeke kes ei talu arsti kriitikat, sest see ei ühti tema nägemusega. Mis kasu on arstist, kes vaid kaasa noogutab? Arsti ülesanne ongi patsiendile tõde otse välja öelda mis on mõistlik ja mis mitte. Arstid, kes on palju näinud (loe: pidanud päästama rumalate inimeste elusid kriitilistes situatsioonides) ongi tavaliselt palju otsekohesemad, sest neil on kõrini patsientidest kes neid kuulda ei võta ja siis lõpetavad kriitilises seisus nende juures. Jutt pole vaid sinu, vaid ka sinu beebi tervisest. Mõne raputab see tõde ehk ka ülesse. Teised aga lähevad ja nutavad kuidas neile tehti tõe väljaütlemisega liiga ja küsivad nõu kuidas kõrvale hiilida arsti korraldustest.

Vaeseke, mees jälle ei andnud? ????

+1
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No kui seni vaktsineerimata ja sünnitus nii lähedal, siis 34ndal nädalal tõesti ei vaktsineeriks ja pigem teeks seda peale sünnitust.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt pead t6esti sinna helistama ennem, et yle kysida kes tööl on. Yleolevat ja halba suhtumist ei ole vaja taluda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli just nädal tagasi sarnane kogemus aga mitte vaktsineerimisega vaid lihtsalt kohutava arstiga.
Mitu päeva olid silmade ees täpid, hakkasin keset seismist tasakaalu kaotama, kõrvad läksid lukku, peavalu oli väljakannatamatu ja ühel hommikupoolikul minestasingi siis mõneks minutiks ära. Muidugi läksin esimese asjana valvearsti juurde, sest eelmine rasedus oli preeklampsia ja olin juba 35 nädalat rase seega ei saanud seda välistada. Valvearst oli nii hooliv, saatis mu otsekohe sünnituseelsesse proove andma ja kirjutas saatekirja haiglasse jälgimisele jäämiseks. Kui siis osakonna arst peale ca 3h ootamist lõpuks minu juurde tuli, siis ütles ta, et ma võtaks 2 paratsetamooli ja käiks rohkem jalutamas ning saatis mu koju. Mina sellise asjaga nõus polnud ja mees viis mu järgmisesse haiglasse, kus mind kohe tõsiselt võeti ja nüüd olen jälgimise all ning paari päeva pärast kutsutakse sünnitus esile, sest leiti mitu probleemi nii vereproovides kui ka ultrahelis (platsenta verevooluga jms)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt pead t6esti sinna helistama ennem, et yle kysida kes tööl on. Yleolevat ja halba suhtumist ei ole vaja taluda.

Kahjuks ei ole lubatud personalil öelda, et kes tööl on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui siis osakonna arst peale ca 3h ootamist lõpuks minu juurde tuli, siis ütles ta, et ma võtaks 2 paratsetamooli ja käiks rohkem jalutamas ning saatis mu koju. /…/ mees viis mu järgmisesse haiglasse, kus mind kohe tõsiselt võeti ja nüüd olen jälgimise all ning paari päeva pärast kutsutakse sünnitus esile, sest leiti mitu probleemi nii vereproovides kui ka ultrahelis (platsenta verevooluga jms)

Mina vist küll uuriksin, et kuhu sellisest arstist teatada saab ???? Tore, et enda eest seista julgesid, ja et sul oli võimalik teise haiglasse minna!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Lapse ootamine Kuhu minna?