Esileht Hobinurk Kuhu minna aprilli alul reisile

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kuhu minna aprilli alul reisile

Postitas:

Tere,
soovin minna aprilli alul reisile vähemalt 7 päeva – võib ka 10 🙂 Reisi eesmärk on puhkus ja lebotamine, soe võiks ka ikka olla. Kuna ise olen vaid korra elus kaugemale reisinud, siis palun teie kogemusi – kuhu võiks minna sel ajal, et oleks ka soe. Ise armastan tillukesi maju, ilusat maalilist, mägist loodust, loomi, väikseid külateid, pisikesi hubaseid kohvikuid……just nagu Kodus ja võõrsil seriaalis 🙂 kuhu võiks minna? Eelarve ei ole suur – reisikulud/sõidukulud võiksid jääda kahele inimesele (mina ja mees) ca. 1000 euri pluss nö. taskuraha.
Palun jagage oma kogemusi ja soovitusi – aitäh

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Itaalia, Kreeka, Sitsiilia piirkond.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas soe sinu mõistes on 20 või 30 kraadi? Aprilli alguses võiks Lõuna-Euroopas 20-25 kraadi ümber sooja olla küll juba, vaata Lõuna-Hispaaniat ja Lõuna-Itaaliat ja Kreekat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 16:58; 20.09 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuhu minna okt lõpus, et oleks mõnus soe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 17:04; 20.09 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen Euroopat okt lõpus…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 17:04; 20.09 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle see mõnus soe… No mis on mõnus soe??? Minu jaoks on näiteks 20 kraadi mõnus ja soe, üle 25 ei kannata enam.

Olen oktoobri keskpaigas käinud Lõuna-Portugalis, ilmad olid väga head. Ilmselt Kreeka saared on ka sel ajal veel meie mõistes suvised. Ja Kanaarid kindlasti.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 16:58; 20.09 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oktoobri lõpp on selline aeg Lõuna-Euroopas, kus ilm on rohkem vedamise asi. võib olla 25 kraadi sooja, aga võib ka mitte vedada ja olla 15 kraadi, tuul ja vihm. kindla peale minek oleks Kanaari saared, eriti Gran Canaria ja Tenerife edela- ning lõunarannik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aprilli alguses ei pruugi lõuna Euroopas väga sooja küll leida, aga peale meie pikka talve, mis enamasti vindub terve märtsi ja aprilli takka otsa, on see, kui saad jope seljast võtta, juba päris hea.

Küprosele saab suht soodsalt lennupileteid (ryanair). Paphoses näiteks mingit hullu suurlinna melu pole, ongi rahulik kohvikus istumise/jalutamise linn. Kui pidu tahta, siis Ayia Napa, seal on tänavate kaupa erinevaid peo kohti, igale maitsele.
Saar on piisavalt väike, et jõuab sõita läbi (kas bussiga või rendikaga – vasakpoolne liiklus lisab vähe vürtsi 😛 )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 16:09; 14.11 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma julgeks ka Kreekat soovitada ja eriti Kreetat. Enne uuri lihtsalt, mida seal teha. Nt https://www.novatours.ee/uudised/10-soovitust–mida-teha-kreeta-saarel?id=2921 annab hea ülevaate aga kui inglise keelt ka räägid, vaata Tripadvisorist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma julgeks ka Kreekat soovitada ja eriti Kreetat. Enne uuri lihtsalt, mida seal teha. Nt

Miks just Kreetat? Mitut Kreeka saart sa oled külastanud? Kreeta on ilus küll, nagu kõik Kreeka saared, aga mina valiksin ennemini mõne väiksema ja intiimsema saare. Miks mitte külastada mitut saart ühe reisi jooksul? Kuna olen hetkel Kreekas, siis siin on hetkel 20- 22 kraadi ja mõnus soe minu jaoks. Mõni päev on küll pilves, aga soe on ikka. Mina palavust ei talu ja minu jaoks on õhutemperatuur igati sobilik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreeta!
Novatoursiga hea pakkumine ja ainult ~3h otselend.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks ka Kreetat (kuigu aprillis on Vahemeri veel jahedamapoolne).
Olen käinud ka teistel Kreeka saartel (Rhodos, Ios, Mykonos, Santorini…), aga soovitan ikkagi Kreetat. Esiteks on Kreeta nii suur, et seal on avastamist igale maitsele (ka külateid, mägesid ja metsikut loodust) ja teiseks seal elu kohapeal odavam kui väiksematel saartel, kolmandaks on seal igas küljes piisavalt ilusaid peene valge liivaga randasid. Aprilli alguses pole veel turismihooaeg, paljud tänavakohvikud on veel suletud, samas suve hõngu on tunda, meenutab meie juuni algust. Aprilli lõpus on juba täitsa mõnus – tunglevaid turiste ikka veel õieti pole ja pole ka meeletut palavust.
Ükski reisikorraldaja sulle selleks ajaks pakettreisi ei paku – tšarterlennud hakkavad Tallinnast alles mais ning regulaarlennud Aegean Airlinesiga juuni algusest.

azair.eu pealt annab otsing, et mõttekas on minna Riiast, saab lennukipileti alates 80 eurot nägu edasi-tagasi. Kõik piletid, mis jäävad alla 150 euro on odavad. Saab ka Tallinnast, aga valikus on ainult 08.aprill (läbi Berliini) alla 90 eurot pilet.

Ööbimise saate rõdu, basseini, wifi, merevaatega, ranna ääres – valige http://www.booking.com
Sellistel tingimustel on aprillis ööbimine alates 250 eurot nädal (kahele kokku). Soovitatav valida apartment tüüpi elamine, et saaks ise toitu ka valmistada, iga päev väljas söömine on suht kulukas.
Linnadest soovitan romantilist Rethymnot.
Piletid 2 x 90 = 180
Kõik kokku 430 eurot kahe peale, st 215 eurot nägu.
Kui midagi näha tahate, on vajalik autorent ca 200 eurot nädal ja ikkagi jääb 370 eurot üle shoppamiseks ja tänavakohvikutes istumiseks. Saate alla 1000 hakkama ilusti.
Kõlab nagu plaan? Piletid tuleks muidugi kohe ära osta, kevadel selliste hindadega neid saada enam pole.

Üsna sama kehtib ka Lõuna-Hispaania kohta.
Portugalis on aprilli alguses veel liiga jahe (Atlandi ookeani mõjud).
Lõuna-Itaaliat võib ka vaadata muidugi, aga mulle isiklikult Itaalia eriti ei istu – ei toidud, rannad ega pikad vahemaad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 19:15; 10.11 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oktoobri lõpus sobivad samamoodi kõik Vahemere lõunapoolsed saared, kuigi arvestama peab sellega, et mõni päev võib ka vihma sadada. Veepargid loomulikult on suletud ja paljud tänavakohvikud samuti, kuid mõnus on ikka. Novembris (näiteks praegu) on Rhodos ja Küpros veel täiesti ok (20 kraadi ja vihma ei saja), Kreetal aga ladistab juba nädalate kaupa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 19:15; 10.11 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aprilli alguses tehakse vast viimased reisid veel Egiptusse, kus peaks olema soe ja jääma ka teie eelarvesse. Mägesid ja kohvikud seal vist pole, aga palmid, soe õhk ja merevesi on ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin üks aasta oktoobris Tenerifel. Täpseid kuupäevi ei mäleta, aga 10.-20. kuupäeva vahel. Meie reisi ajal oli veel soe ja täiesti rannakõlbulik ilm, ühe päeva saime vihma ja ei olnud erilist rannailma. Sellel päeval kui tagasilend oli, hakkas sadama ja kuna tuttav just samal päeval ka Tenerifele reisis, siis pärast saime teada, et meie reisist järgnev nädal olid ilmad üsna kehvad olnud. Väga sooja rannailma soovides on ikka mõistlikum mai-september, äärmisel juhul oktoobri algus, kui Euroopat vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tenerife on Euroopa ainult juriidiliselt, mitte geograafiliselt. Seal on koguaeg suht okei ilm, talvel võib lihtsalt ebaõnn olla kui üldse head ilma ei saa. Gran Canaria ja Fuenteveral üldiselt külmem.

Käisime okt. lõpus Portugalis ja oli ka suhteliselt külm, samas accuweatherist vaatasin eelnevaid aastaid ja temperatuurid kõikusid +10…+23, sama varakevadel. Võib minna hästi, aga võib olla ka jahe. Lõuna-Euroopa – Kreeka(Kreeta), Küpros, Hispaania, Lõuna Portugal jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 16:09; 14.11 22:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Hobinurk Kuhu minna aprilli alul reisile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.