Esileht Väikelaps Kuhu minna lapsega 3a

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kuhu minna lapsega 3a

Postitas:
Kägu

Tere, jagage palun kogemust, kus Te käite mängimas/arendamas oma 3aaastasega lapsega? Elame Tallinnas. Ei tea, mida väljamõelda, et lapsele oleks huvitav. Eelkõige huvitavad tasuta üritused. Tasulised üritused/asutused võtaks ka arvesse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lasteaed 😀

Muul ajal ei käigi koguaeg kuskil arendamas. pühapäeviti on aeg-ajalt Nõmme uisuplatsil pisike uisushow, nt Elsa kostüümis naine esines (ei olnud just parim, aga lapsed muiudgi ei saa midagi aru) või pühapäevahommik Lottega peaks nüüd 17.02 olema. Muidugi kui soov jääle minna, siis see maksab, pealtvaatamine ise ei maksa.

Tasuta üritusi ongi raske pakkuda, kui just “üritust” tahad. Pead lihtsalt silmad lahti hoidma perepäevade jne suhtes. Muuseumid on kõik tasulised. Kui tahad uisutama minna, siis isegi kui oma uisud, peab masinaga hooldatavatel uisuplatsidel tasuma platsiaega. 3-aastasega võib ka suusatamist õppida, aga suusad ka maksavad midagi või nende laenutus (muideks, meil lasteaias õpetatakse lastele alguses ilma keppideta, et nad keppe risti ette ei paneks).

mingi loodusmatk kas kuskil rabas või tallinna pargis, teete lumememme, kui võimalik jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raamatukogudes võivad olla lastehommikud vms. Raamatukogud on muidu ka huvitavad.
Metsa-pargid-staadionid-kelgumäed-liuväljad. Minu 3-aastane oleks ilmselt nõus ka lihtsalt trammi/trolli/bussiga sõitma, aga me oleme maalt ka 🙂
Tasulistest kohtadest – sisemänguväljakud (nö batuudikeskused), ujulad, loomaaed, teater. Kui mõtled pigem regulaarseid “huviringe” siis need on enamasti ikka tasu eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tuli ka esimesena pähe raamatukogu. Suuremates raamatukogudes on lasteraamatute osakond päris mõnus mängimise-lugemise-lebotamise koht ja kui satub veel mõni teine laps ka samal ajal olema, siis seda toredam. Ma ise polnud peale ülikooli raamatukokku minna tahtnud ja tuli päris üllatusena, kui vahva seal koos lapsega on. Minu laps ka 3-aastane. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan väikelinnas ja mind vaadati raamatukogus nagu lolli, kui oma 3a sinna raamatuid vaatama viisin. Siin vist ei olda harjunud, et nii väikesed lapsed raamatukogu külastavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

3-aastane on selline, et talle on tegelikult lihtne midagi pakkuda, nagu keegi eespool kirjutas – isegi trollisõit võib elamus olla. Me vaatasime rohkem ka enda järgi, kui oli mingi näitus või muuseum, kuhu tahtsime minna, siis sai ka väikesed lapsed kaasa võetud, nüüd kui nad on veidi vanemad (7 a ja 6 a), siis küsime rohkem ka neilt, mis neid huvitab. Sest ega sellele 3-4-aastasele väga palju meelde ei jää igasugu muuseumitest, lasteüritustest jne, elamuse saab, aga mõne aja pärast ei mäleta midagi.

Me käime tihti kuskil looduses, kui kaugemale ei jõua, siis kasvõi linnas roheluses. Elame Mustamäel, nii et Sütiste-Nõmme parkmets on jalutuskäigu kaugusel. Lastele meeldib.

Tööpäevadel on õuesolemist niikuinii vähem, üks laps on 1. klassis, teine lasteaias, nii et õhtud lähevad ka trennidele-kodustele ülesannetele. Nädalavahetusel siis üritame selle võrra rohkem väljas viibida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus käiks oma 3a “arendamas”?
3a arendaks kõige enam suhtlus ja hea kontakt oma vanematega, vahet pole, kus see aset leiab.

Aga muidu- õues käimine. Minge kelgutama. Ujulasse.

3a lapsele on veel kõik ju huvitav 🙂 Ei pea mingeid üritusi väisama, et last lõbustada ja “arendada”.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Kuhu minna lapsega 3a