Esileht Erivajadustega laps Kuhu minna tegema reh. plaani ja mis see endast kujutab?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kuhu minna tegema reh. plaani ja mis see endast kujutab?

Postitas:

Saime diagnoosiks ath ja lapsel vaja tugiisikut ja ehk ka mingit muud abi see selgub alles.
Tegin avalduse pensioniametisse sealt öeldi, et saan mingi paberi varsti ja siis vaja kirja panna reh.plaani jaoks.
On vahet ka kuhu järjekorda panna, paremaid halvemaid kohti?
Ja mis see endast üldse kujutab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 22:15; 18.04 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Saime diagnoosiks ath ja lapsel vaja tugiisikut ja ehk ka mingit muud abi see selgub alles.
Tegin avalduse pensioniametisse sealt öeldi, et saan mingi paberi varsti ja siis vaja kirja panna reh.plaani jaoks.
On vahet ka kuhu järjekorda panna, paremaid halvemaid kohti?
Ja mis see endast üldse kujutab?[/tsitaat]

Pane kirja ennast kodule lähimasse reh asutusse. Milleks sõita selleks teise eesti otsa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastehaiglas kus muidu käidime pidid ajad olema augusti lõpus septembri alguses, mis ilmselgelt väga kaugel. Seega peaks kindlasti muud kohta otsima, Tallinnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 22:15; 18.04 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lastehaiglas kus muidu käidime pidid ajad olema augusti lõpus septembri alguses, mis ilmselgelt väga kaugel. Seega peaks kindlasti muud kohta otsima, Tallinnas.[/tsitaat]

No sealt peab ikka täpselt järgi küsima, mitte ei tohi uskuda \”naised-saunas-rääkisid\” jutte. Jaanuari lõpus kirja pannes sain aja märtsi lõppu ja selle kohta öeldi, et see on väga pikk aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tugiisikute reaalse saamisega on meil siin riigis nutune. Otsi patriooti, kes 400.- aastas tegeleks päevast päeva võõra lapsega. Pigem mõni väike klassisi variant oleks reaalsem lahendus.
Reh plaani kohta saadavad nad ju võimalike teenuseosutajate nimekirja ka kaasa. Puude kinnitusega koos. Sealt validki endale sobivaima pakkuja ja siis pane ette kohe kirja, mida sa tahaksid neilt teenusena saada. Miski pole liiast ja kirja võib ikka panna. Isegi, kui pole vaja täna, homme. Aasta pärast võivad olla hoopis uued tuuled. kohapeal on juttu palju, nii mõnigi hea mõte võib ununeda.
Või see kord on muutunud?
Meie oleme OÜ Aarikas. Kaubamaja vastas kohe. Teenusega oleme igati rahul. Meie, sest me lapsega mõlemad kasutame seda teenust, tervislikel põhjustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rehplaani tegemise järjekorda reeglina ei saa sa end niisama kirja panna – selleks tuleb sul ära oodata sotsiaalkindlustusametist saatekiri (lastehaigla nt küsib kohe saatekirja numbrit registreerimisel), koos saatekirjaga on ka loetelu asutustest, kes reh.plaani koostavad – sealt saadki valida endale sobiva asutuse. Suuremates haiglates võtab plaani koostamine pikemalt aega, nt mina registreerisin Tln lastehaiglasse detsembri lõpul ja sain alles aja veebruari lõpuks, samas ühes erilasteaias oleksin saanud juba järgmisel päeval minna spetsialistide vastuvõtule (aga kuna ma ei tahnud hakata kodu meddokumentatsiooni lastehaiglast välja küsima, siis olin nõus ootama). Kui lapsele on rehplaan tehtud (edastatakse sotsiaalkindlustusametile 15 päeva jooksul), siis teeb alles ekspertide komisjon otsuse puude raskusastme kohta – meil võttis kogu protsess aega 3 kuud. Nüüd ootame järgmised 3 kuud maavalitsuse nõustamiskomisjoni järjekorras, sest lapsel oleks vaja erilasteaeda suunamist – oleks ma teadnud oleks juba aasta alguses sinna aja kinni pannud.
Rehplaan on sisuliselt kirjeldus, et millist abi sinu laps vajab, nt psühholoogi, psühhiaatri, logopeedi teenuseid, kas lisaks veel mingeid lisakulusid (nt meil on ettenähtud veel sõidukulude kompenseerimine teatud summa ulatuses, kui vaja kuskile rehabilitatsiooniasutusse sõita)jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil algas kõik kuskil jaanuari lõpus, täitsime selle tädikesega seal Pensioniametis selle raamatukese ja siis mingi aja pärast oli mul postkastis kiri, kust pidin valima koha,kus reh.plaan teha. Kõigepealt kirjutasin Lastehaiglale ja sealt vastati kohe, et nemad kõige pädevamad meiega tegelema. Aja saime alles märtsi lõpuks, seal 5 arsti uurisid-puurisid lapse läbi,sest nii peab ju:) Nüüd ootame oma ümbrikukest, et saada oma puude raskusaste ja lõpuks asjaga lõpule jõuda.
Meil neid reh.teenuseid tegelikult vaja ei lähegi praegu, sest lapsel pole midagi sellist. Lihtsalt ravimid on päääris kallid ja sellest rahalisest toetusest ka mingi abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on suunamiskiri, mitte saatekiri 🙂 Meie käime Järvamaa Haiglas teenusel (polikliinikus) ja oleme väga rahul. Minu laps on saanud väga

palju abi ja olen väga rahul 🙂 olgu seal muude arstiteenustega, kuidas on aga taastusravi osakonnaga olen kül rahul. Olen seal juba käinud lapse 7. Elukuust aga rehaplaani tegime eelmisel aastal. Ja väga hea on veel ratsutamisteraapia, tänu sellele hakk

as ka tüdruk kõndima 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Erivajadustega laps Kuhu minna tegema reh. plaani ja mis see endast kujutab?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.