Esileht Pereelu ja suhted Kuhu osta perekorter Tallinnas või lähiümbruses?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kuhu osta perekorter Tallinnas või lähiümbruses?

Postitas:

Elame perega magala rajoonis, kuid soovime osta uue perekorteri. Linnas on mitmeid uusarendusi, mida valida? Kus võiks olla perel hea elada ning lastel tegevusi. Astangule on tekkinud Aurora perekorterid ja mänguvljakud, samas ka Peetri on endiselt populaarne.
Mida soovitate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan mõelda, kuidas toimub kodu-lasteaed-töö vahel liikumine ning mitte ära unustada seda, et lapsed lähevad peale lasteaeda kooli ja võiks sinna ja tagasi ise liikuda saada. Samuti tahavad lapsed tulevikus mõnes huviringis või trennis käia. Pisikesed mänguväljakud on enamuste uusarenduste juures, ainult nende pärast küll elukohavahetust ette võtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Tallinna lähiümbrus ka mõttes, siis lisaks koolide-huviringide kriteeriumile vaataks seda, et saaks rongiga liikvele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kaks näidet mis sa välja tõid, Astangu ja Peetri, neist eelistaks kindlasti Peetrit. Astangul ega ka Õismäel ei ole ju korralikku kooli. Peetrit ma julgen soovitada ka sellepärast, et kui me räägime Tallinnast väljapoole jäävatest uusrajoonidest, siis kui Tallinna kaarti vaadata, Peetri on kesklinnale siiski kõige lähemal. On koolid, lasteaiad. Peetri plaanitakse minu teada nüüd gümnaasiumiks ka ehitada. Lasteaiakohtadega on küll endistviisi kitsas. Eks kindlasti tuleb siia teemasse minu jutu peale nüüd kohe mõni Peetri-vihkaja 😛
Kui teil mehega on olemas kindlad töökohad, kus tahaksite ka viie aasta pärast töötada, siis võite arvestada ka töökohtade lähedust. Kui ettevõte on Mustamäel või näiteks Laagris, siis muidugi pigem Astangu või mõni muu piirkond linna läänepoolses otsas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 10:24; 12.04 13:32; 12.04 14:01; 13.04 17:36; 19.04 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

enda kolimised elu jooksul on olnud sellised:
1. pirita (lapsepõlvekodu)
2. lasnamäe (korterid enne abiellumist ja peale seda)
3. kesklinn (kolisime siia kui laps lasteaiaealine oli)

praeguseks kesklinnaga nii harjunud, et ära kolida ei kavatse küll kuhugi, kõik käe-jala juures. isegi auto seisab suurema osa ajast hoopis meie kinnises hoovis. sest igale poole saab kas jalgsi (tööle, kooli, teatrisse) või rattaga (turule)

tallinnast välja koliks alles vast siis, kui pensile jääme ja siis eelistaks mõnd pisemat saart, nt naissaar või prangli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekorter on täiesti napakas väljend 😀 Aga kui see kõrvale jätta siis soovitan Laagrit. Lasteaiad, kool, huvitegevus, poed ja kohvikud – kõik olemas. Uus tennisekeskus ja spordiklubi täiskasvanutele. Perearstikeskus ka olemas. Linna saab lisaks bussile ja autole veel ka rongiga ja palju kiiremini. Palju ilusaid kohti jalutamiseks. Miinuseks muidugi krõbedad hinnad. Uusarendusi on päris mitu, aga vanades majades ka aegajalt miskit müügil. Olen Laagri fänn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekorteri ost on hea mõte. Kõigepealt tuleb koos peremehega uurida pererahakoti seisu. Kui peremees ja perenaine ühiselt leiavad, et pereraha on piisavalt, laenumaksetest jääb raha üle peretoidu ostmiseks, perelapsed on veel väiksed ja ei saa aru, mis pereelus toimub, siis pole muud, kui pereliikmed pereautosse ja sõit uue perekodu suunas võib alata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on perekorter?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki perekorter on vastan poissmehe penthouse´ile? 3-4 magamistuba soodsa hinnaga lapsesõbralikus piirkonnas (lapsesõbralik piirkond = parkmets ja mänguväljakud läheduses, lasteaed ja kool, ühistransport läheduses).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 10:24; 12.04 13:32; 12.04 14:01; 13.04 17:36; 19.04 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekorter on vist tibuemmede poolt välja mõeldud termin 😀
Vaesed mehed, kes selliste kanaemadega peavad elama. Muud elu pole kui tited, naine mehest enam välja ei tee, ainult sussutab oma tittesid. Mees on tehtud tallaaluseks ja sisimas tahaks ennast oksa tõmmata. Vat sellised elavad perekorterites.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui on täiesti ametlik termin pereauto, miks siis mitte ka perekorter?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 10:24; 12.04 13:32; 12.04 14:01; 13.04 17:36; 19.04 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib see väljend, polegi vist varem kuulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui piiramtud võimalused oleks, siis Kadriorg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna töötan Peetris, siis soovitan elamiseks ka Peetrit. Uued korterid kiirestiarenevas rajoonis. Asukoha poolest kesklinnale lähemal kui Nõmme. Koolid, lasteaiad olemas, samas saab ka Tallinnas käia. Ühistransport linnaga küll veidi kesine aga usun, et see paraneb. Peetris on palju lapsi ja noori peresid.

NB! Enne ostmist tutvu väikese ringtee ja Rail Balticu trassiga. Siiamaani ehitatakse elurajoone tulevasest raudteest 100m kaugusele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 18:30; 12.04 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida peret sa seda perekorterit taga ajad, ostke parem pereplats ära ja hakake korralikku peremaja ehitama, et omas perekodus ikka ise peremees olla. Peetri on haige koht, kõik muud perekandid, palun väga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 19:34; 13.04 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm mis poolest Peetri haigem on kui Viimsi või Laagri? Oled sa seal üldse käinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 18:30; 12.04 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi see perekorter on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 06:32; 19.04 20:45; 19.04 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm mis poolest Peetri haigem on kui Viimsi või Laagri? Oled sa seal üldse käinud?

Peetris on pea kõik käinud, kel 20-40-aastaseid tuttavaid pereinimesi, suur hulk selliseid kolis ju sinna kokku mingi aeg. Peetri on tühermaale ja rabale huupi loobitud pereelamutega kant, millel puudub igasugune paikkonna südamik. Tartu mnt. veel takkaotsa. Laagril ja Viimsil on südamik – meri, jõgi, mõis jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 19:34; 13.04 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui palju on on raha, kui palju oleks ruumi vaja, kui palju aega veedate kodus.
Kui ma ei peaks iga päev kindlat Tallinnas tööl käima ja kaugtöö võimalus oleks, siis ostaksin kodu linnast välja. Mulle meeldiks, kui laenumakse oleks võimalikult väike, et ma saaks sama raha eest rohkem ruutmeetreid. Olen tükk aega juba ühte ridaelamukuulutust vaadanud ja mõelnud et mis oleks kui…
Oma Tallinna korteri müügist peaksin tänaste hindadega saama vähemalt 80 tuhat, maksaksin laenujäägi ära ja suudaksin selle otse välja osta. Mõte, et peale pikka aega üldse ilma laenudeta elada, on meeliülendav. Samas on mul praegust korterit jäänud ka veel 6 aastat maksta. Muidugi selline vangerdus tekitaks kohe vaba raha auto ostuks ja soovikohaseks remondiks. Oma Tallinna korterit ei pruugi mul 6 aastat pärast kellelgi müüa olla, Tallinn on täis uusehitisi ja keegi ei osta enam vana maja korterit selle hinnaga mis praegu turul on.
Tahaksin tulla hommikul terrassile kohvi nautima, selline linnainimese unistus maaidüllist. Eestlased pidi jagunema metsa või mereinimesteks, mina kaldun rohkem metsa poole.
Laps saaks oma toa, mulle jääks veel lisa külalistetuba ka. Mulle meeldiks väga elada nii et on külalistekorrus ja privaatne magamiskorrus. Eraldi majja üksikemana ma kolida ei julgeks, mind hirmutab, et peaksin üksi kõigega hakkama saama. Ridaelamus on inimesed kõrval, kuidagi turvalisema tunne. Tapeeti vahetada ma oskan, värvida ka, samuti ahju kütta.
Aga laps on täiesti vastu, kooli vahetus teda ei hirmutagi aga tal on niipalju erinevaid hobisid.
Ja ma pelgan uut tööd otsida. vanus on tasakesi sinna kriitilisemasse perioodi jõudmas, et päris uut ei taha enam tegema hakata, töölepingu lisa aga keelab 6 kuu jooksul konkureerivasse firmasse tööle minna.
Nii et minust selle ostjat ei saa, võin vist kuulutuse id-d jagada Ma mõtlesin midagi sellist http://www.kv.ee/3023202. Viljandi maantee tuleb Järvele välja, peaks rutem linna saama kui Viimsi suunalt, rongivõimalus on ka ja tegemist on vana elamupiirkonnaga, seal on parem aura kui suvalisel põlluehitisel. Vanasti inimesed teadsid, kuhu piirkonda ehitada.
Lisaks tundub, et seal pole need igakuised kohustuslikud kulud nii suured kui kusagil kortermajas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele: õnneks su lapsel on mõistus peas, erinevalt sinust 🙂 Mida sa arvad, et sa seal Purilas teed? Ma ei pea silmas tööd praegu. Tööle vist kannataks hädapärast sealt Tallinnasse ka käia. Vähemalt paljud mu tuttavad raplakad käivad Tallinnas tööl. Aga ma mõtlen õhtuti, nädalavahetusel? Meelelahutus, sõbrad?
Seal saab minu meelest elada ainult a.) oled sealt pärit ja su lapsepõlvesõbrad elavad ka seal, seega sotsiaalne suhtlus kohapeal olemas b.) oled äärmuslik introvert, kes ei soovigi teistega suhelda.
Ma siiski mõistan ka selliseid pürgimusi. Kunagi mul olid endal ka romantilised kujutelmad maaidüllist kusagil Aruküla kandis. Õnneks mees pani mulle mõistuse pähe. Praegu oma Tallinna äärelinna kodust käime teatris, kinos, sõpradel külas. Ma käin praegu korra nädalas ühel õhtusel koolitusel. Mees käib talvel jõusaalis. Fakt on see, et kui sinna Purilasse lähed, sinna ka jääd. Õhtul sealt ei sõida enam kuhugi. Ainus variant, kui töötad Tallinnas, siis jäädki linna, teed tööl aega parajaks, kui tahad kell 19 teatrisse minna või sõpradega kokku saada. Kui pidu öösse venib, siis vaata ise, kuidas koju saad. Taksoga sinna on ju mõrv. Viimane rong väljub mis kell?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 10:24; 12.04 13:32; 12.04 14:01; 13.04 17:36; 19.04 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele: õnneks su lapsel on mõistus peas, erinevalt sinust ???? Mida sa arvad, et sa seal Purilas teed? Ma ei pea silmas tööd praegu. Tööle vist kannataks hädapärast sealt Tallinnasse ka käia. Vähemalt paljud mu tuttavad raplakad käivad Tallinnas tööl. Aga ma mõtlen õhtuti, nädalavahetusel? Meelelahutus, sõbrad?
Seal saab minu meelest elada ainult a.) oled sealt pärit ja su lapsepõlvesõbrad elavad ka seal, seega sotsiaalne suhtlus kohapeal olemas b.) oled äärmuslik introvert, kes ei soovigi teistega suhelda.
Ma siiski mõistan ka selliseid pürgimusi. Kunagi mul olid endal ka romantilised kujutelmad maaidüllist kusagil Aruküla kandis. Õnneks mees pani mulle mõistuse pähe. Praegu oma Tallinna äärelinna kodust käime teatris, kinos, sõpradel külas. Ma käin praegu korra nädalas ühel õhtusel koolitusel. Mees käib talvel jõusaalis. Fakt on see, et kui sinna Purilasse lähed, sinna ka jääd. Õhtul sealt ei sõida enam kuhugi. Ainus variant, kui töötad Tallinnas, siis jäädki linna, teed tööl aega parajaks, kui tahad kell 19 teatrisse minna või sõpradega kokku saada. Kui pidu öösse venib, siis vaata ise, kuidas koju saad. Taksoga sinna on ju mõrv. Viimane rong väljub mis kell?

Mis teema see 40+ kilomeetri autoga läbimine siis ikka nii väga on? Mu tuttavad käivad ka Tartust Tallinnasse õhtul teatrisse ja tagasi. Kaasaegsed autod võtavad 3-4 liitrit 100 le kütust ja maanteed on meil ju head.
Tore ju, kui kusagil saab rahulikult omaette olla ja külalised on kõik ette teada. aga jah, kahtlemata ei ole see asukoht selline laiatarbekaup, et kõigile kindlasti meeldib ja kõik sinna kohe kolida tahavad. Arvatavasti on enamuse jaoks oluline, et pood on maja ees, baar maja taga ja muud hooned igal pool ümberringi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kristiines on mitmeid uusi maju, kesklinna lähedal, aga rahulik ja roheline

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis te kiunute selle sõna perekorter kallal 🙂 jumala hea sõna, hea ju kohe teema järgi aru saada, millest jutt tuleb. lastega pere korter on parem väljend? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valiksin Saku, Saue, Kiili – kõiks esmavajalik oleks käe-jala juures ja Tallinn väga ligidal. Laagri kant oleks ka ok, kuigi hinnad vist seal kõrgemad. Tänu uuele ringteele on Laagril ka väga hea ühendus muude linna osadega. Näiteks lennujaama sõit võtab vast 10-15 min ja ei mingeid ummikuid

Peetri on minu maitse jaoks liiga kõle, loodus on pea olematu. Ilmselt võtab veel omajagu aega, kui see sinna tekib.

Viimane koht, kus elada, oleks Tallinna kesklinn. Autode kogus ja liiklusmüra on nii väsitavad ning alati on nii hea tunne, kui saab linnast minema koju puhta õhu ja vaikuse keskele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 05:25; 22.04 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekorter on vist tibuemmede poolt välja mõeldud termin ????
Vaesed mehed, kes selliste kanaemadega peavad elama. Muud elu pole kui tited, naine mehest enam välja ei tee, ainult sussutab oma tittesid. Mees on tehtud tallaaluseks ja sisimas tahaks ennast oksa tõmmata. Vat sellised elavad perekorterites.

Kui ütled “sobiv korter lastega perele” – siis ei ole kanaema ja mehe talla alla suruja, aga kui lühendad kolm sõna üheks sõnaks “perekorter” – siis oled kana ja mehe allutaja?

Paneb imestama, et tsiteeritud absurdselt õel kommentaar on saanud 30 plussi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõna jõud on vägev. Ma saan teemaalgatajast aru, aga perekorter ei kõla ka minu kõrvus hästi. Vrd perepihvid, pereviiner, pereüritus, perepäev, koguperefilm.
Kõlab kuidagi odavalt ja halvas mõttes emaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mis asi on perekorter?

Tõenäoliselt õnnestub uue sõnaga mängides lollidelt veel rohkem raha ära võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on täiesti olemas ja kasutatav sõna “pereauto”, siis miks mitte “perekorter”? Miks perekorter on halvem kui pereauto? Või on ka pereauto nõme sõna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 10:24; 12.04 13:32; 12.04 14:01; 13.04 17:36; 19.04 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peetri on tühermaale ja rabale huupi loobitud pereelamutega kant, millel puudub igasugune paikkonna südamik.

Kas Peetri kool pole piisavalt Peetri südames, kuhu erinevad inimesed võiks oma tegevustega koonduda? Veskit selleks vist pidada ka ei saa. Küti teele planeeritakse Peetri Keskust, Vana-Peetri elurajooni lähedale isegi suuremat tiiki, keskväljakut, laululava ja parki, mis saavad siis ehk selleks palavalt soovitud paikkonna südamikuks. https://peetripark.ee/ Siis ehk ei peagi sa enam Peetris kirtsus ninaga ringi käima ja kõike halvustama.

Ja kus täpsemalt see raba seal Peetris asub kuhu neid pereelamuid huupi loobiti? Tühermaa osas eksid samuti, sest enamik Peetrisse ehitatud elamutest ehitati ikkagi viljakale põllumaale.

Viimane koht, kus elada, oleks Tallinna kesklinn. Autode kogus ja liiklusmüra on nii väsitavad ning alati on nii hea tunne, kui saab linnast minema koju puhta õhu ja vaikuse keskele.

Kesklinnas on ikka ka kohti, kus pole palju autosid ja liiklusmüra. Mine näiteks Tartu maanteelt kõrvale kas või üks tänav, ja linnud laulavad puude otsas. Iga inimene teeb oma elukohavalikud ikkagi enda eelistustest lähtuvalt. Või siis rahakotist lähtuvalt. Kesklinna kinnisvara on kahjuks ülehinnatud. Linnast väljas saab lihtsalt mõistlikuma hinnaga suurema elamise soetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lastega pere korter on parem väljend?

Ei ole parem, sama nõme on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 06:32; 19.04 20:45; 19.04 20:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuhu osta perekorter Tallinnas või lähiümbruses?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.