Esileht Pereelu ja suhted Kuhu pöörduda?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kuhu pöörduda?

Postitas:
Kägu

Kuhu pöörduda kui ollakse elus ummikusse jooksnud ja kui oleks vaja mingeid suuniseid ja nõuandeid kuidas edasi?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema/isa/venna/õe/mehe poole.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema/isa/venna/õe/mehe poole.

Aga kui nende poole pole võimalik pöörduda erinevatel põhjustel?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema/isa/venna/õe/mehe poole.

Aga kui nende poole pole võimalik pöörduda erinevatel põhjustel?

Ema poole ka mitte? Siis politseisse.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema poole ka mitte? Siis politseisse.

Politseisse pole põhjust pöörduda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on mõned numbrid kuhu helistada 

Lisaks uurige lähimat psühhiaatriakeskust, nende kodulehel on mõni nr.  Kus vastavad valveõed, kuulavad, annavad nõu enesetunde parandamiseks. Kui enesetunne parem, suudate oma raskustele otsa vaadata ja ka lahendusi leida.

Kirjutage googlisse: hingeabi, kriisinõustamine, vaimne kriis jt. Märksõnu oma enesetundest ja saate ehk veel vasteid, kuhu pöörduda. Edu!

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema poole ka mitte? Siis politseisse.

Politseisse pole põhjust pöörduda.

Siis pole elu ummikus. Õnnerikkaid aastaid traagikule

0
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pead leidma endale sobiva lahenduse.

Mind aitas psühholoog. Ei sobinud ei esimene ega ka teine, vaid hoopis kolmas – suhtumine pidi “õige” tunduma, iseloomud klappima. Siis sain asjaga palju loomulikumalt kaasa minna. Valiksin teinegi kord kliinilise psühholoogi, sest neil on palju praktilisi nö ülesandeid, tööriistu, mitte niisama jutustamine.

Minu lahendus ei pruugi sulle sobida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, sa see Kägu, kes paar päeva tagasi teema siia tegi, et kedagi ei saa usaldada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu pöörduda kui ollakse elus ummikusse jooksnud ja kui oleks vaja mingeid suuniseid ja nõuandeid kuidas edasi?

Kõigepealt pöördu enda poole. Mida ma praegu saan enda heaks teha. Kui su elu pole ohus ( kui on pöördu politsei poole), Sa oled täna söönud ja sa pole tänaval, siis tunnusta seda seisundit, mis on. Sellele saad toetuda ja nüüd küsi endalt, mida ma enda heaks teha saan. Sa tead kõige paremini oma olukorda. Elu ummikus – mida see tähendab? See tähendab igale inimesele väga erinevaid asju. Kui on asi juba meditsiiniline , alusta perearstist. Tema siis ütleb, kas edasi psühhiaater või psühholoog aitaks sind edasi. Kui on keha keemia sassis siis võib mõnest rohust abi olla. Aga ka siis tee ära see, mida sa enda heaks teha saad. Võta vastutus enda seisundi eest enda peale. Lõpeta igasugune teiste süüdistamine oma asjades, siis saad väga palju enda heaks ära teha. Nii et kõigepealt pöördu enda poole küsimusega, mida ma ise enda heaks teha saan. Küll siis tuleb abi ka välisest maailmast.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu pöörduda kui ollakse elus ummikusse jooksnud ja kui oleks vaja mingeid suuniseid ja nõuandeid kuidas edasi?

Oleneb, mis probleem on. Kas on vaja sotsiaalabi, võlanõustamist, vanemluse nippe, seksinõuandeid.. kõigeks on abilised olemas.
Kui ise ka aru ei saa, milles on probleem, siis võiks jah kõigepealt psühholoogi poole pöörduda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu pöörduda kui ollakse elus ummikusse jooksnud ja kui oleks vaja mingeid suuniseid ja nõuandeid kuidas edasi?

24/7 hingehoiutelefon

callto:116123

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema poole ka mitte? Siis politseisse.

Politseisse pole põhjust pöörduda.

Siis pole elu ummikus. Õnnerikkaid aastaid traagikule

Mina pole see, kellele sa vastad, aga ema on vanadussurma surnud, postitaja on 59 aastane, kaotanud töö, uut ei leia. Tervis on veidi tuksis ja seab näiteks piiranguid liikumisele. Üks laps on autoavariis halvatud, teine elab Austraalias, üürikorteri omanik teatas 100-eurosest hinnatõusust 4 kuu pärast ja mees leidis üle öö noorema naise….siis kas inimene ei tunneks end kriisis, väljavaadete ja üksikuna? Ja sina muidugi kutsuksid politsei, kuna emaga rääkida ei saa? Sina näid kohe üks “tark” inimeseloom.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sina muidugi kutsuksid politsei, kuna emaga rääkida ei saa

Muidugi. Las politsei toob mehe tagasi, võtab sind politseisse kaptenina tööle, annab tasuta korteri, monteerib lapsele uue selgroo, toimetab teise lapse Austraaliast tagasi ning korteriomaniku las paneb vangi.
Vat kui emaga saaks rääkida, siis see lahendaks kõik probleemid.

Või mis ummik see üldse selline on? Ainult üksi, puudega lapsega, sissetulekuta, koduse abita, tööta, peagi ka elukohata, sest kallimat ei jõua maksta. Halveneva tervisega, väheste väljavaadetega leida ütleme oma koorijuhtimis-, vene filli või turundusharidusega uus töö – turundusse niikuinii nii vanalt ei saa. Ummik või asi, eks?

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma sain omale minudoc.ee kaudu kliinilise psühholoogiga konsulteerimise aja kahe päeva pärast. Vist samal õhtul kirjutas ja pakkus aegu. Minu jaoks oli see mugav, sest ei soovinud ekstra kuskile kohale sõita ja kodulinnas on järjekorrad nii pikad, et ei pääse löögile broneerimagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole see, kellele sa vastad, aga ema on vanadussurma surnud, postitaja on 59 aastane, kaotanud töö, uut ei leia. Tervis on veidi tuksis ja seab näiteks piiranguid liikumisele. Üks laps on autoavariis halvatud, teine elab Austraalias, üürikorteri omanik teatas 100-eurosest hinnatõusust 4 kuu pärast ja mees leidis üle öö noorema naise….siis kas inimene ei tunneks end kriisis, väljavaadete ja üksikuna? Ja sina muidugi kutsuksid politsei, kuna emaga rääkida ei saa? Sina näid kohe üks “tark” inimeseloom.

Minu kommi mõte oli, et pole võimalik, kus kohe mitte kedagi pole. Verd saab minu kogemusel rohkem usaldada kui kedagi teist. Kui neid ka ei saa, siis isiklikku meest või parimat sõpra ikka, milleks siis nemad üldse olemas on. Kui ühtegi inimest pole, kelle poole pöörduda, siis on hoopis ise midagi sellist tehtud, mis on varjamisväärne, midagi halba. Tänapäeval on kõikidel sõbralistis sajad ja tuhanded tegelinskid, mis kasu neist siis on, ma küsiks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi. Las politsei toob mehe tagasi, võtab sind politseisse kaptenina tööle, annab tasuta korteri, monteerib lapsele uue selgroo, toimetab teise lapse Austraaliast tagasi ning korteriomaniku las paneb vangi.
Vat kui emaga saaks rääkida, siis see lahendaks kõik probleemid.

Korter tuleb soetada enne lapsi, siis on juba üks suur oht vähem. Tulevikku ja ohte vaadata siis, kui tervist on. Mul pole sellist sissetulekut, et lapsi kasvatada. Jäävad ära lastega seonduvad rõõmud ja mured ka. Sotsiaaltöötajad, karjäärinõustajad, igasugused tugiteenused on ometi olemas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes mõtlesin, et eksmees ahistab ja tahetakse lähenemiskeeldu. Pakkusingi politseid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ühtegi inimest pole, kelle poole pöörduda, siis on hoopis ise midagi sellist tehtud, mis on varjamisväärne, midagi halba.

Ma tahaks näha, kuidas sa näiteks seda, et tupeseen on tagasi ning sind lasti töölt lahti, läheksid kurtma oma 80+ emale. No võib-olla sa tahadki teda hauda ajada. Ja terve FB sõbralist ihaleb kindlasti kuulda, kui mees su maha jätab, kurtes, et sa oled igav ja rumal. Või tahab su mees kindlasti kuulda, et ta käib sulle jubedalt närvidele ning sa elad temaga ainult, kuna ei ole kuskile minna. Olen kindel, et õdede puudumisel vend tahab kindlasti sinuga rääkida pikemalt sellest, kuidas su munajuhade operatsioon täpsemalt läks ja kust sul pärast seda valutab. Sõbrannad ongi selleks, et neile kogu oma sopp kaela valada, kui tööd enam ei leia ja otsene vaesus ähvardab.

Ah ei, sa kutsud siis politsei.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ühtegi inimest pole, kelle poole pöörduda, siis on hoopis ise midagi sellist tehtud, mis on varjamisväärne, midagi halba.

Ma tahaks näha, kuidas sa näiteks seda, et tupeseen on tagasi ning sind lasti töölt lahti, läheksid kurtma oma 80+ emale. No võib-olla sa tahadki teda hauda ajada. Ja terve FB sõbralist ihaleb kindlasti kuulda, kui mees su maha jätab, kurtes, et sa oled igav ja rumal. Või tahab su mees kindlasti kuulda, et ta käib sulle jubedalt närvidele ning sa elad temaga ainult, kuna ei ole kuskile minna. Olen kindel, et õdede puudumisel vend tahab kindlasti sinuga rääkida pikemalt sellest, kuidas su munajuhade operatsioon täpsemalt läks ja kust sul pärast seda valutab. Sõbrannad ongi selleks, et neile kogu oma sopp kaela valada, kui tööd enam ei leia ja otsene vaesus ähvardab.

Ah ei, sa kutsud siis politsei.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahaks näha, kuidas sa näiteks seda, et tupeseen on tagasi ning sind lasti töölt lahti, läheksid kurtma oma 80+ emale. No võib-olla sa tahadki teda hauda ajada. Ja terve FB sõbralist ihaleb kindlasti kuulda, kui mees su maha jätab, kurtes, et sa oled igav ja rumal. Või tahab su mees kindlasti kuulda, et ta käib sulle jubedalt närvidele ning sa elad temaga ainult, kuna ei ole kuskile minna. Olen kindel, et õdede puudumisel vend tahab kindlasti sinuga rääkida pikemalt sellest, kuidas su munajuhade operatsioon täpsemalt läks ja kust sul pärast seda valutab. Sõbrannad ongi selleks, et neile kogu oma sopp kaela valada, kui tööd enam ei leia ja otsene vaesus ähvardab.

Ah ei, sa kutsud siis politsei.

Las see ema nüüd jääda, kindlasti on paremaid inimesi kui perekooli käod. Vähem tuleb elada väljanäitusele ja korjata endale ümber inimesi, kellest sittagi kasu pole, isegi ära ei viitsi kuulata. Peaasi, et piltidel oleks 200 laiki.

Tulevikule tuleb enne mõelda kui 59aastaselt. Rohkem seda teemat ei viitsi kommenteerida. Maailmavaade nati erinev.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähem tuleb elada väljanäitusele ja korjata endale ümber inimesi, kellest sittagi kasu pole, isegi ära ei viitsi kuulata

Tark inimene teab esmalt, et lihtne ärakuuulamine ei abista sageli.
Teiseks teab tark inimene, et mõnda asja on lihtsam rääkida võõrale (näiteks, et mehel kukub peast kõõm sulle seksi ajal suhu) ja mitte sõbrannale.

Tark inimene teab, et ahistada oma sõpru oma koormatega on pikemas perspektiivis kohutav viga. Minu parimad sõbrannad ei pea küll kuulma KÕIKI mu ummikussejookse ning läbipõlemisnähte. Tervisemuredest rääkimata. Selle jaoks on spetsialistid, kelle kohta TA ka küsib.

Ja vaata – sa võid enne 50. eluaastat olla kõigeks valmis, aga 60+ saada tööd, mis pole koristaja ega kassiir, on väga raske. Kassiir ja koristaja on ka muidugi head, kui tervis lubab ja on kuskil mõistlikul kaugusel kassiirida või koristada 🙂

Nii ausat ülestunnistust, et sa võtad enda ümber ainult inimesi, kes on sulle kasulikud, on harva kohata. Au sulle. Ja tõesti, meie maailmavaated on erinevad. Olen selle üle oma vanematele ja endale uhke.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ausat ülestunnistust, et sa võtad enda ümber ainult inimesi, kes on sulle kasulikud, on harva kohata. Au sulle. Ja tõesti, meie maailmavaated on erinevad. Olen selle üle oma vanematele ja endale uhke.

Ma olen vaene, aga mitte sotsialistliku mõttelaadiga. Ei ela üle oma võimete ja loobun kõigest, mis lisaressurssi võtavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulevikule tuleb enne mõelda kui 59aastaselt

Mismoodi sa kindlustad, et sind mees vanemas eas maha ei jäta, ootamatult. Või abiellusid sa mehega, kellest sul niikuinii kama. Kas sul on garantiikiri, et sinu teeneid vahatakse ka siis, kui turg on noori täis ja sul 6 aastat pensini. Millise kindlustusfirma kindlustus sul on, mis garanteerib, et su mees/laps autoõnnetuses vigaseks ei jää või sa ise.
Kirjelda mulle, kuidas sa 36-aastaselt end nende asjade vastu kindlustad. Et ei põleks kindlasti läbi vanuses 60.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi sa kindlustad, et sind mees vanemas eas maha ei jäta, ootamatult. Või abiellusid sa mehega, kellest sul niikuinii kama. Kas sul on garantiikiri, et sinu teeneid vahatakse ka siis, kui turg on noori täis ja sul 6 aastat pensini. Millise kindlustusfirma kindlustus sul on, mis garanteerib, et su mees/laps autoõnnetuses vigaseks ei jää või sa ise.
Kirjelda mulle, kuidas sa 36-aastaselt end nende asjade vastu kindlustad. Et ei põleks kindlasti läbi vanuses 60.

Mina küll oma elu ei soovi siia laotada, parem palkan psühholoogi nagu TA.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ausat ülestunnistust, et sa võtad enda ümber ainult inimesi, kes on sulle kasulikud, on harva kohata. Au sulle. Ja tõesti, meie maailmavaated on erinevad. Olen selle üle oma vanematele ja endale uhke.

Ma olen vaene, aga mitte sotsialistliku mõttelaadiga. Ei ela üle oma võimete ja loobun kõigest, mis lisaressurssi võtavad.

Ja lisaressurssi võtavad kõik sõbrad, kellest praktilist kasu vaevalt kunagi sünnib. Arusaadav. Muide, kas sa selle vaesuse vastu midagi varem ette võtsid, asjalikku? Või arvad, et läheb niisama üle ega tekita probleeme, kui vaja remonti teha, üürida, hambaid proteesida ja lisaks kaotad töö vanuses umbes 59.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi sa kindlustad, et sind mees vanemas eas maha ei jäta, ootamatult. Või abiellusid sa mehega, kellest sul niikuinii kama. Kas sul on garantiikiri, et sinu teeneid vahatakse ka siis, kui turg on noori täis ja sul 6 aastat pensini. Millise kindlustusfirma kindlustus sul on, mis garanteerib, et su mees/laps autoõnnetuses vigaseks ei jää või sa ise.

Kirjelda mulle, kuidas sa 36-aastaselt end nende asjade vastu kindlustad. Et ei põleks kindlasti läbi vanuses 60.

Mina küll oma elu ei soovi siia laotada, parem palkan psühholoogi nagu TA.

Kuhu jääb politsei?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja lisaressurssi võtavad kõik sõbrad, kellest praktilist kasu vaevalt kunagi sünnib. Arusaadav. Muide, kas sa selle vaesuse vastu midagi varem ette võtsid, asjalikku? Või arvad, et läheb niisama üle ega tekita probleeme, kui vaja remonti teha, üürida, hambaid proteesida ja lisaks kaotad töö vanuses umbes 59.

Räägin sellest psühholoogi, lähedaste ja parima sõbrannaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu jääb politsei?

Pole lähenemiskeeldu vaja 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägin sellest psühholoogi, lähedaste ja parima sõbrannaga.

Ilmselt pole sa siis see kägu, kes ütles, et kui perega ja sõbrannaga rääkida ei saa, siis tuleb kutsuda politsei. Paraku ei saa Kägusid enam eristada.

Minul näiteks oli 59 eluaastal surnud kõik vennad ja õed, ema ja isa. Aga vat vennalastele tõesti kurtma ei lähe, et istu nüüd ja kuula, kui pekkis elu on 🙂 Ja kui sa näiteks oled 36, siis miks sa arvad, et 60-aastaselt see sõbranna veel viitsib end kuulata läbi su erinevate puusavalude ja armulugude, töökaotuste ja untsu läinud krookuste. Aga ju. Ma lõpetan.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuhu pöörduda?