Esileht Beebi ja mitmikud Kuhu pöörduda kui vastsündinu reaalselt ei magagi

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kuhu pöörduda kui vastsündinu reaalselt ei magagi

Postitas:

Kirjutasin ka varem teema, et 2 nädalane ei maga. Kuhu pöörduma peaksin? Perearst ei näe probleemi 🙁

Ta magabki vaid 30 min päeval heal juhul ehk 3 korda. Ööd on samuti rahutud. Ehk tuleb und kokku öö jooksul 2 tundi. Asi enamasti gaasides ei ole. Gaasid on tal vastu hommikut. Ja ma ei saa teda lihtsalt magama sest ta ei jää. Olen kõike proovinud. Vankriga sõita, tissitada, kussutada, kaisutada, kandelina kõigega..  magabki vaid 10-15 min ja üleval. Olen nii kurnatud.:( See ei ole ju peagi 3 nädalaseks saava kohta normaalne. Lähedust ta nagu ka ei vaja. Võib oma voodis olla vabalt pool h uudistades peale und.. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 16:54; 01.06 18:44; 02.06 05:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa lõpetad ta magama jäädes selle tegevuse ära, mis ta magama aitas? Nt kas vankris peale magama jäämist jätad vankri seisma või sõidad samamoodi edasi? Kas ta on koguaeg kandelinas või peale magama jäämist võtad välja? Kas öösel, päeval tõstad ta eraldi voodisse magama või samas voodis, või voodid kõrvuti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 18:21; 01.06 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa lõpetad ta magama jäädes selle tegevuse ära, mis ta magama aitas? Nt kas vankris peale magama jäämist jätad vankri seisma või sõidad samamoodi edasi? Kas ta on koguaeg kandelinas või peale magama jäämist võtad välja? Kas öösel, päeval tõstad ta eraldi voodisse magama või samas voodis, või voodid kõrvuti?

Magama ehk jääb tiss suus.. olen püüdnud et ei võtagi tal seda suust…peaasi et magaks..aga ta lükkab selle mingi hetk ise suust. Ja hakkab üks vingerdanine pihta..

Vankris ärkab ka nii kui vanker vaid liigub. Magab seal 15 min ja ärkab.  Jälle magab 5 min ja ärkab.. kõikide asjadega samamoodi. Võtan oma kõhule magama. Magab ehk 30 min ja ärkab ise.. küll püüan kussutada edasi või lutti anda vms.. ei sobi miski

Ja jääbki üles. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 16:54; 01.06 18:44; 02.06 05:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis? Kas ta nutab, karjub end hingetuks?

Pead rohkem võimalusi otsima. Ma tean beebit, kellele meeldis põrandakütte peal magada. Või meeldis venitilatsioonimüra. Kiigutamine turvahällis. Klassika on autoga sõitmine…

Sõbranna beebi magas ta kõhul 20 min kaupa ja oli täiesti ok sellega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt võib-olla tahab öösel kottpimedas magada? Mu vanem beebi nt magab ainult pimedas, suvel ka enne sügavamalt magama ei jää, kui päike kardinate taga on looja läinud ja toas kottpime ning uksepraost valgust tuppa ei paista, enne seda võib poolhämara valguse käes mitu tundi poolunes väherda, kui kottpime on, siis alles jääb sügavamalt magama. Kui beebi on võib-olla tundliku kuulmisega ja erinevad helid äratavad, siis võib Youtube-ist otsida “white noise” müra ja seda vaikselt magamise taustaks lasta. Kuskilt lugesin soovitust, et kui beebi öösel üles ärkab, siis mitte eriti aktiivselt temaga suhelda, vaid võimalikult vaikselt, igavalt ja hämaras toimetada, kui vaja, et ta saaks aru, et ööd on magamiseks, mitte aktiivseks tegevuseks. Soovitatakse öösel mitte eradaid tulesid põlema panna, vaid väga hämar lamp.

Ega tal äkki külm või palav pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 18:21; 01.06 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt võib-olla tahab öösel kottpimedas magada? Mu vanem beebi nt magab ainult pimedas, suvel ka enne sügavamalt magama ei jää, kui päike kardinate taga on looja läinud ja toas kottpime ning uksepraost valgust tuppa ei paista, enne seda võib poolhämara valguse käes mitu tundi poolunes väherda, kui kottpime on, siis alles jääb sügavamalt magama. Kui beebi on võib-olla tundliku kuulmisega ja erinevad helid äratavad, siis võib Youtube-ist otsida “white noise” müra ja seda vaikselt magamise taustaks lasta. Kuskilt lugesin soovitust, et kui beebi öösel üles ärkab, siis mitte eriti aktiivselt temaga suhelda, vaid võimalikult vaikselt, igavalt ja hämaras toimetada, kui vaja, et ta saaks aru, et ööd on magamiseks, mitte aktiivseks tegevuseks. Soovitatakse öösel mitte eradaid tulesid põlema panna, vaid väga hämar lamp.

Ega tal äkki külm või palav pole?

Nii, jälgisin beebit eile. Tõesti kui pimedamaks läks, siis uni tuli rohkem silma. Mässisin ta lina sisse käed kinni. Jäi veidi ajaga magama. Kuid ikkagi terve öö püüdis ta iga veidi aja tagant ringutada või lihtsalt puhkida/ähkida seal sees.. näen nagu et on unes juba kuid ärkab 2 min pärast ja ümiseb ja niheleb. Gaasid on eraldi teema. See punnitamine hakkab vastu hommikut. Kuid ma ei saagi aru et beebi oleks nagu terve öö maganud aga miski ajab teda nagu läbi une nihelema vüi ringutama 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 16:54; 01.06 18:44; 02.06 05:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebid ei magagi terve öö sügavalt, rahu. Minu kogemus 5 lapsega.
Algul on ema ülitundlik, jälgib, kuulab jne iga piiksu, ringutust, äginat. See ei tähenda, et laps vajaks abi, lase tal olla. Oma vajadustest annab ta märku nutuga.
Kuni ei nuta/karju, seni proovi sina magada st ära kuula, kas ta ringutab või punnitab või ägiseb. Kui sul ei õnnestu oma ärevust maha suruda ja ise puhata beebi läheduses, pead kolima magama kaugemale.

Tegeled temaga vaid siis, kui nutab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuhu pöörduda kui vastsündinu reaalselt ei magagi