Esileht Hobinurk Kuhu reisida perega suvel?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kuhu reisida perega suvel?

Postitas:

Oleme väga vähe reisinud. Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Poolas.
Meie pere on 5 liikmeline. Lapsed 14, 12 ja 2 aastased.
See suvi mõtlesime teha nii 2 nädalase reisi kuskile mõnusasse kohta, kus lihtsalt peesitada, ujuda ja loodust ning kohalikku kultuuri nautida.
Ainuke aga on asja juures see, et me ei tea üldse mingeid kohti, mis oleks perega reisimiseks ägedad. Peamine on see, et poleks kallis.
Kas Gruusia või Bulgaaria on sellised riigid?
Abikaasa ei kannata väga lennukiga lennata. Seega väga pikk see lend olla ei tohiks. Lapsed pole kunagi lennanud ja ei kujuta ette, kuidas nemad seda taluvad.
Andke nõu ja soovitusi palun 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 07:59; 14.01 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bulgaaria sobiks siis alustuseks küll hästi. Lend kõigest 2,5 h, maa odav, toidud isegi kuurordis poole odavamad siinsetest ja väga head. Saab kohalikke reise osta ja maaga tutvuda, kui soovi on, ka need on hea hinnaga. Ka väikelapsega pole probleemi, seal on neid murdu ja igast rahvusest 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 08:19; 07.01 09:09; 12.01 19:28; 12.01 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

itaalia, horvaatia. isegi poolea on tore

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lennupiletite asemel võib ka laenutada haagisuvila. Sõitke kuhugi Leedu või Poola randa ja elage kohapeal paigal. Jääb ära lendamine, hotellidega jamamine. Kui see IRaani jama ikka tuurid üles keerab, siis ei teagi mis siin saab. Ni iet reisiplaanid oleks mõtekas nii teha, et kiiresti saab ringimuuta oma sihtkohta ja sõitmise vahendeid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme väga vähe reisinud. Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Poolas.

Meie pere on 5 liikmeline. Lapsed 14, 12 ja 2 aastased.

See suvi mõtlesime teha nii 2 nädalase reisi kuskile mõnusasse kohta, kus lihtsalt peesitada, ujuda ja loodust ning kohalikku kultuuri nautida.

Ainuke aga on asja juures see, et me ei tea üldse mingeid kohti, mis oleks perega reisimiseks ägedad. Peamine on see, et poleks kallis.

Kas Gruusia või Bulgaaria on sellised riigid?

Abikaasa ei kannata väga lennukiga lennata. Seega väga pikk see lend olla ei tohiks. Lapsed pole kunagi lennanud ja ei kujuta ette, kuidas nemad seda taluvad.

Andke nõu ja soovitusi palun ????

Soovitan Itaaliat. Bergamosse lend on odav ja ei võta kaua aega. Sealt saab rendiauto ja sõitke endale sobivasse piirkonda peesitama. Toit on ka lastele tuttav ja sobiv seal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan kas Itaalia või Horvaatia. Itaalia lennata Bergamosse, nagu juba soovitati. Saavad lapsed lennuelamuse. Horvaatiasse saab ka lennata, aga võib ka sõita ja tee peal käia ühtlasi ära ka Budapestis ja Viinis, mis jäävad otse tee äärde. Tegelikult võib ju Itaaliasse ka sõita läbi Viini ja Budapesti, nii et suurt vahet pole. Trip.ee-s on riikide kaupa, mida seal vaadata. Võid seal ka ise teema teha ja küsida, kui sõidate Horvaatiasse või Itaaliasse, siis mida tee äärde jäävates riikides vaadata? Natuke teist teed pidi minna ja tagasi tulla.
Bulgaaria oleks lihtsalt rannapuhkus. Ma pole ise käinud, aga kunagi uurisin Bulgaaria kohta ja lugesin Silmaringi reisijuhti. Minu meelest seal oli nii, et huviväärsused on kõik riigi ühes otsas ja Must meri ehk rannad teises otsas. Et ühendada neid ei saa. Kuna mina ainult rannapuhkusest ei huvitu (hea meelega kombineeriks seda vaatamisväärsustega), siis jäi Bulgaasia plaan meil katki. Aga kui te sinna autoga plaanite sõita, siis ilmselt enamus aega kulub teel ja teeäärsete huviväärsuste peale. Kohele jõudes olete paar päeva Kuldsetel Liivadel ja siis juba jälle tagasiteele.
Siis veel variant, et jätke 2-aastane koju, äkki on vanaema, kes teda hoiaks? Ja minge vanemate lastega näiteks Londonisse. Seal palju väga huvitavaid muuseume, Big Ben, vaateratas, Madame Tussaud …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui põhiargument on, et poleks kallis ning oluline on ujumine ning peesitamine, siis minge Bulgaariasse. Odav ja saab peesitada. Itaaliasse ei ole mõtet peesitama minna, sest seal on nii palju muud teha ning eriti odav ka ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bulgaaria oleks lihtsalt rannapuhkus. Ma pole ise käinud, aga kunagi uurisin Bulgaaria kohta ja lugesin Silmaringi reisijuhti. Minu meelest seal oli nii, et huviväärsused on kõik riigi ühes otsas ja Must meri ehk rannad teises otsas.

Kui kambas on 2-aastane laps, siis ehk rannapuhkus ongi põhiline. Mina pargiks end rannahotelli ja teeks sealt väljasõite, kui tuju tuleb ja ilm on hea.
Kuldsete Liivade ümbruses jätkub uudistamist ka piisavalt. Saab osta päevatrippe, neid pakutakse mitmeid erinevaid, kestavad nii 10st pärastlõunani ja hind on vägagi ok. Või rentida auto ja sõita ise ringi.
Varna on lähedal (ca 17 km, liinibussid käivad paar korda tunnis, 2 aastat tagasi oli pilet täiskasvanule 1.50). Seal on endale ja suurematele lastele vaatamist, oleneb, mis huvitab, nt vanade autode (jm vanavara) muuseum on lahe, pisike vahakujude muuseum ka. Uhked kirikud, poodelda saab, palju on igat masti pisikesi kauplusi ja ka suured ostukeskused.
Kivimets pole Kuldsetest kaugel, mägiklooster on lausa külje all (5 km?), botaanikaaed jne. Nessebari linn on väga huvitav, see jääb küll Päikeseranniku lähedale, aga reis sinna ja tagasi oli väga tore.
Lastele on tänavatel kõikvõimalikke atraktsioone, veepark ka olemas, õhtuti toimuvad kontserdid jm üritused.

Horvaatia ja Itaalia on väga lahedad ringi sõita ja vaatamist mõlemas maa ja ilm, aga siis eldki suure osa ajast autos. Pisikesed linnakesed on väga omapärased, aga riigid on pikad soolikad ja mida lõuna poole, seda kallimaks läheb. Itaalia on üldse üsna kallis maa, ole, kus otsas tahad.

Kui esimene lennureis ja väike laps, on minu jaoks Bulgaaria just selline mõnus aja mahavõtmise koht. Lähedal ja odav, kahe nädalaga igav ei hakka.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 08:19; 07.01 09:09; 12.01 19:28; 12.01 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pakuks peesitamise puhkuseks välja ka Türgi. Lend kuskil 3,5 tundi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bulgaaria oleks lihtsalt rannapuhkus. Ma pole ise käinud, aga kunagi uurisin Bulgaaria kohta ja lugesin Silmaringi reisijuhti. Minu meelest seal oli nii, et huviväärsused on kõik riigi ühes otsas ja Must meri ehk rannad teises otsas. Et ühendada neid ei saa. Kuna mina ainult rannapuhkusest ei huvitu (hea meelega kombineeriks seda vaatamisväärsustega), siis jäi Bulgaasia plaan meil katki.

Ilmaasjata, olen Bulgaarias rännanud ja väga tore, sõbralik ning ilus maa. Käisin küll mõned aastad tagasi, aga vaevalt palju muutunud on. Rannapuhkus ei huvitanud kedagi meist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga reisi Calapagose saartele. mULLE SEAL MEELDIS;

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheksin Kreekasse

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks ka Bulgaariat. Kui lastega minek, siis võtaks ilmselt hotelli kuurordisse, kus oleks ka lastele mõelnud programme ja atraktsioone. Gruusias ma ise käinud ei ole, aga on plaanis ja täiskasvanutele tundub see ülimõnus, et näha kohalikku kultuuri ja nautida sealset kööki, samas lastega reisimiseks pole kindel, et oleks parim variant?!

Odavad on nad muidugi mõlemad. Hea hotelli saab mõlemas sihtpunktis nädalaks raudpolt odavamalt kui lennupiletid ja kohapeal söömine, ühistransport jne on ka odav. Kui võtate apartemendi, siis on veel eriti odav. Meie võtsime paremapoolse, aga mitte kõige uhkema hotelli Varnasse ja hotelli hind oli meil hommikusöökidega kahepeale sama palju kui ühe inimese lennupiletid. Ja lennupiletid saime ka pikalt ette ostes väga hea hinnaga.

Kreeka on iseenesest mõnus, aga odav kindlasti mitte. Hinnad samad, mis siin. Itaalia hinnatase samamoodi suht sama nagu meil. Kui soovida konkreetselt odavat puhkust, siis need kaks välistaksin ja seaksin sihi Bulgaaria suunas. Kui ei ole väga reisinud, siis ma pigem võtaksin paketika.

PS – kes ütles, et Bulgaarias pole väga midagi peale kuurordis passimise teha, siis soovitan kultuurihuvilisel võtta hotell pigem linna, mitte kuurordisse. Linnas seal tegemist küll ja ühistransport on piisavalt hea, et saab täiesti vabalt soovi korral teha ka rannapäevi ja sõita kuurordisse mere äärde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 08:19; 07.01 09:09; 12.01 19:28; 12.01 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS – kes ütles, et Bulgaarias pole väga midagi peale kuurordis passimise teha, siis soovitan kultuurihuvilisel võtta hotell pigem linna, mitte kuurordisse. Linnas seal tegemist küll ja ühistransport on piisavalt hea, et saab täiesti vabalt soovi korral teha ka rannapäevi ja sõita kuurordisse mere äärde.

Ma teeks just vastupidi – hotelli võtaks randa. Kui soovi on peesitamise vahepeal midagi muud teha, saab iga kell linna sõita, ühistransport tõesti hea ja ka taksod pole kallid (kui kaubelda). Sest õhtuti on Kuldsetel liivadel palju rohkem üritusi kui Varnas. Jalutuskäigu kaugusel.
EDIT: ja ka suurematele lastele mitmeid pup-up lõbustusparke otse tänavatel hilisõhtuni välja, mida Varnas pole. Rääkimata kuurordi söögikohtadest, mida on iga 100 m kohta vähemalt 5. Ja ka toidupoed on avatud ööpäev läbi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 08:19; 07.01 09:09; 12.01 19:28; 12.01 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me käisime täpselt sama vanade lastega 3a tagasi juuni alguses Kreekas. Ülimõnus oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odavama all mõtlengi seda, et tahaks ju lastele lubada reisil elamusi ja head sööki/jooki. Kuna ma ise pole veel väikese kõrvalt tööle läinud, siis kallimad riigid seaksid meile laristamise mõttes piirid peale.
Aga aitäh vastanutele. Sain ideid ja julgust, et valida Bulgaaria ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 07:59; 14.01 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheks Horvaatiasse ja võtaks kodumajutuse, kus on mitu tuba ja saab ise süüa teha, lastega nii lihtsam ja odavam kui hotellis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma polnud varem lennureisil kunagi käinud. See suvi käisin 3 lapsega Bulgaarias sunny beachil ja väga tore oli. Lend lühike, kahene magas nii minnes kui tulles. Hinnad odavamad, kui Eestis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Hobinurk Kuhu reisida perega suvel?