Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhu sa kunagi EI reisiks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 97 )

Teema: Kuhu sa kunagi EI reisiks?

Postitas:
Kägu

Lihtsalt ajaviiteteema, kuna rongis igav…
Kuhu riiki/paika/linna ja MIKS sa ei tahaks reisida?
See võib olla koht, kus oled käinud, aga kunagi tagasi ei tahaks minna või siis lihtsalt mingi (eel)arvamuse tõttu väldid.

EDIT: lisan enda poolt ka. Mina vist ei tahaks minna enamikesse Kesk-Aafrika riikidesse. Võib-olla eelarvamus, aga kardan…

+18
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

India- kohutavalt räpane.

+40
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhja-Koreasse, Hiinasse, Albaaniasse, Ida-Ukrainasse.

+11
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhja-Koreasse. Ei soovi sellele ebanormaalsele riigile oma raha viia.
Valgevene ega Albaania ei tekita vähimatki huvi. Samuti puudub tõmme Lõuna-Ameerika põhjaosa riikidesse. Samas kunagi ei tea, millal see tõmme võib tulla…

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea teema. Ma just otsingi reisikohti, kuhu eestlased väga ei pressi. Albaanias, P-Koreas ja Ukrainas on käidud. Indias on üpris kindel, et kohtad mõnd eestlast, kui just kuskil slummis ei ole, aga ma olen seal ainult turistikates käinud.

+14
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Indiasse-räpasus, vaesus, rahva pealetükkivus. Kardan kõhuviirust, mille kõik tuttavad sealkäinud on peaaegu saanud.

+29
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

India, Hiina, Jaapan, Koread, Singapur on vastumeelsed.

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

India

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogu Aasia on kahtlane, ei tõmba ei Tai ega India. Püüan päikest ja sooja pigem Kariibidel.

+9
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Türkki. Sinna ma ei viitsiks küll minna. Mind juba kergelt ajavad oksele need odavad Türgi reisid, mille pilte ma talviti oma insta või feissi seinal näen 😀. Kui keegi jälle mainib, et läheb Türki, siis on mul tunne, nagu ta läheks Lätti alkot ostma.

+23
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

India, Egiptus, Kreeta jättis väga mittemidagiütleva ja igava mulje, sinna rohkem ei lähe.

Türki läheks küll aga kas Istanbuli linnatripile või kuhugi sissepoole. Kuurortitesse ei läheks. Väga tahaks minna Jaapanisse, Singapuri, New Yorki. Põhja Taisse tahan matkama minna.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea teema. Ma just otsingi reisikohti, kuhu eestlased väga ei pressi. Albaanias, P-Koreas ja Ukrainas on käidud. Indias on üpris kindel, et kohtad mõnd eestlast, kui just kuskil slummis ei ole, aga ma olen seal ainult turistikates käinud.

Kas sa jagaksid täpsemalt P-Korea reisikogemuse kohta infot? Ma organiseerin alati oma reisid ise, aga P-Korea osas on mingi aukartus ja ei oska kuskilt pihta hakata. Omapäi sinna ilmselt minna ei saa, peab vahendajat kasutama. Keda soovitad?

Teemasse, ei ole sellist riiki, mida ma külastada ei tahaks, igalt poolt leiab midagi.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Egiptus. Püramiidid ja turg on ära nähtud ja minu jaoks seal midagi muud vaadata ei ole. Kohutavalt igav maa.

+11
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kardan kõhuviirust, mille kõik tuttavad sealkäinud on peaaegu saanud.

Jätke ometi see viiruste jutt. BAKTERid on need, mis sellistes riikides meie inimestel, kes Euroopa hügieeniharjumustega, põhja alt löövad. Raviks antibiootikumid.

+17
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Egiptus. Püramiidid ja turg on ära nähtud ja minu jaoks seal midagi muud vaadata ei ole. Kohutavalt igav maa.

Nojah… Püramiidid ja turg on pandud ühte patta… Milleks reisil käite üldse? Ma küll ei kujuta ette tsiviliseeritud kultuurset inimest, keda Vana-Egiptuse kultuuripärand (püramiidid, hauakambrid, monumendid, muuseumid) ei huvita. Või kes midagi ei tea Konstantinoopolist (asub juhtumisi Türgis), Bodrumis asuvast Halikarnassose mausoleumist vms.

+11
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kardan kõhuviirust, mille kõik tuttavad sealkäinud on peaaegu saanud.
Jätke ometi see viiruste jutt. BAKTERid on need, mis sellistes riikides meie inimestel, kes Euroopa hügieeniharjumustega, põhja alt löövad. Raviks antibiootikumid.

Miks miinustad? Oled targem kui arstid? Või ei meeldi see, et tegu on bakteritega, nõuad viirust?

+5
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei läheks sinna, kus on palju kodutuid loomi tänavatel. Ma ei saaks sealt head elamust vaid hingepiinad. Üldiselt on seal ka muidu lokkav räpasus ja vaesus.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik riigid, kus tavatemperatuur on üle 25 soojakraadi.
See on puhtalt kliimast lähtuvalt siis.

Kultuurilisest erinevusest tulenevalt ei soovi oma aega veeta üheski Aafrika riigis, Ameerikas, Lõuna-Ameerika riikides, Egiptuses, Tais, Vietnamis, Koreas, Hiinas, Jaapanis, Indias, araabiamaades. Välistatud on ka Haitid, Tahitid, Kanaarid, Maldiivid, mis-iganes-troopilised-saared jne.

No üldiselt ei soovi ma üldse reisida.
Kui just peab, siis ma jääksin pigem meie kliimavöötme piiridesse ja Euroopasse, eelistatult Põhjamaadesse. Veel parema meelega muidugi Eestisse. 🙂

+14
-27
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nojah… Püramiidid ja turg on pandud ühte patta… Milleks reisil käite üldse? Ma küll ei kujuta ette tsiviliseeritud kultuurset inimest, keda Vana-Egiptuse kultuuripärand (püramiidid, hauakambrid, monumendid, muuseumid) ei huvita. Või kes midagi ei tea Konstantinoopolist (asub juhtumisi Türgis), Bodrumis asuvast Halikarnassose mausoleumist vms.

Räägin konkreetselt Egiptuse riigist, mitte Türgist ja selle vaatamisväärsustest.

Püramiidid, muide, olidki minu peamine Egiptusesse reisimise eesmärk (mitte rannapuhkus, mis suuremat osa “reisihuvilisi” Egiptusesse tõmbab.

Ja soovitan ka sinul reisides kohalikel turgudel käia. Mitte niivõrd ostlemise pärast, aga turg on enamasti see koht, kus üheskoos on nii kohalik elu, kaubandus, toit, kultuur ja rahva kombed. Ma jätan pigem mõne mausoleumi vaatamata, aga turul tahan kindlasti ära käia.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, mind ei huvita. Mind näiteks tõesti ei huvita püramiidid ja hauakambrid. Mind huvitavad inimesed ise- nende kultuur, usk ja loomulikult toit. Mind huvitab loodus, eriti mäed. Näiteks, alles hiljuti käisin ma Rondas. Mulle pakkus oluliselt rohkem huvi istuda kohalikus pisikes kohvikus, koos kohalikega ja jutustada, kui vahtida seda silda(Puente Nuevo). Loomulikult, ma alati vaatan kõik kohustuslikud vaatamisväärsused ära. Aga tõesti, mulle ei paku huvi sellised asjad, ma ei saa sealt mitte mingit elamust.

+16
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

India

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Egiptuses olen käinud ja seal näiteks Aleksandriasse läheks tagasi küll. Väga meeldiv koht. Erinevalt Kairost, mis on suht hirmus ja haiseb kohutavalt.

Kuhu iial ei tahaks minna: India, Türgi, Malta, suurem osa Aafrikast. Türgi ja Malta ei tõmba, sest mulle tundub, et seal on liiga igav ja lisaks liiga palav. Indias ja Aafrikas peletavad peamiselt erinevad haigused ja samuti meeletu palavus.

Ma ei talu kuumust üldse, soojemas kliimas olen alati käinud siis, kui seal on talv ja siis ka on sattunud liiga palavaid ilmasid.

Kindlasti on neid riike veel, kuhu ei tahaks minna, aga India on aastaid selle mitteminemise edetabeli tipus trooninud.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Otseselt vastumeelne ükski maa mulle ei ole, tahaks ikka igal pool ära käia, tutvuda kultuuri, arhitektuuri, looduse ja erinevate huvitavate inimestega. Aga üksiku valge naisena saan aru, et mul ei ole turvaline igal pool käia. Mulle ei meeldi pealetükkivad inimesed, tahaksin rahulikult üksi ringi uidata, arhitektuuri ja kunsti nautida. Samuti ei meeldi mulle see, kui valget inimest vaadatakse kui kõndivat rahakotti, kellel on lausa kohustuslik nahk üle kõrvade tõmmata. Seega tunnen ebakindlust ja ehk tõesti eelarvamust, kui mõtlen Lõuna-Ameerikas, Aafrikas, Lähis-Idas ja Aasias reisimise peale. Kui ära käiksin, siis oleks kindlasti tore aga kardan üksinda seda sammu teha. Samas grupireisid mulle ka ei meeldi. 😀

Miks Jaapan on vastumeelne? Mina soovitaksin küll Jaapanis reisida. Inimesed on väga sõbralikud ja viisakad, keegi ei ole pealetükkiv, väga turvaline ka üksinda reisimiseks. Ühistransport toimib pea sekundipealt, tänavad on ülipuhtad, toit on väga maitsev. Inglise keelt nad küll väga hästi rääkida kas ei oska või ei taha aga igal pool saab hakkama, suuremates linnades on isegi tänavasildid dubleeritud ladina tähestikus. Omapärane maa on küll, aga kindlasti mitte tüüpiline kärarikas ja kirev Aasia, mida ette kujutatakse.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Otseselt vastumeelne ükski maa mulle ei ole, tahaks ikka igal pool ära käia, tutvuda kultuuri, arhitektuuri, looduse ja erinevate huvitavate inimestega. Aga üksiku valge naisena saan aru, et mul ei ole turvaline igal pool käia. Mulle ei meeldi pealetükkivad inimesed, tahaksin rahulikult üksi ringi uidata, arhitektuuri ja kunsti nautida. Samuti ei meeldi mulle see, kui valget inimest vaadatakse kui kõndivat rahakotti, kellel on lausa kohustuslik nahk üle kõrvade tõmmata. Seega tunnen ebakindlust ja ehk tõesti eelarvamust, kui mõtlen Lõuna-Ameerikas, Aafrikas, Lähis-Idas ja Aasias reisimise peale. Kui ära käiksin, siis oleks kindlasti tore aga kardan üksinda seda sammu teha. Samas grupireisid mulle ka ei meeldi. 😀

Miks Jaapan on vastumeelne? Mina soovitaksin küll Jaapanis reisida. Inimesed on väga sõbralikud ja viisakad, keegi ei ole pealetükkiv, väga turvaline ka üksinda reisimiseks. Ühistransport toimib pea sekundipealt, tänavad on ülipuhtad, toit on väga maitsev. Inglise keelt nad küll väga hästi rääkida kas ei oska või ei taha aga igal pool saab hakkama, suuremates linnades on isegi tänavasildid dubleeritud ladina tähestikus. Omapärane maa on küll, aga kindlasti mitte tüüpiline kärarikas ja kirev Aasia, mida ette kujutatakse.

Aasiamaad lihtsalt ei kutsu. Sealsed inimesed tunduvad kinnised ja liiga meist erinevate kommetega. Eelistan maid, kus inimesed on siiramad ja avatumad ja minu jaoks arusaadavamad. Mulle just meeldib Lõuna-Ameerika, eriti sellised kohad, kus turiste on vähe. Aga seal ma olen käinud, Aasias pole. Ehk selles ongi asi.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on vaid üks riik, kuhu ma oma jalga ei tõsta – India. Räpane, tihedalt rahvastatud ja lisaks ka sealne naisi alandav kultuuritus. Jäägu kaunid templid mul pealegi nägemata. Teiste riikide osas mul eelarvamusi ei ole. Pigem püüan vältida suurlinnasid, sealne eluolu on alati pealiskaudne.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen pikalt elanud paljurahvuselises riigis ja mind igasugu kultuurierinevused väga ei morjenda. Aga sellegipoolest ei soovi ma reisida paikadesse, mille kombestikus midagi mulle täiesti vastuvõetamatut on. Seega ma ei lähe iial riikidesse, kus lõigatakse naisi ümber, süüakse koeri ja kasse, lõigatakse inimestel jäsemeid otsast ja raiutakse päid maha jne. Lisaks muidugi need, mille eest välisministeerim hoiatab. Põhja-Koreasse ja Hiinasse ei kutsu mind sellepärast, et seal tehakse turistidele mingit Potjomkini küla. Hiinas vast vähem nüüd juba, aga sinna minemiseks puuduvad mul vajalikud teadmised. Olen natuke hiina keelt õppinud ja noh… mul ei ole nii palju ettevõtlikkust, et kuhugi tõeliselt huvitavasse lääneinimestest puutumata piirkonda sõita.
Aga üldiselt on see teoreetiline probleem, sest kõik need kohad on nii kaugel, et mu tervis vist nii pikka lennureisi ei kannataks.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti ei tahaks räpasuse tõttu reisida Indiasse ning ei tõmba kuidagi ka Tai, kust paljud tuttavad on tõsised kõhuhädad saanud. Türgi, Aafrika ja Egiptus ka ei köida.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Türgi ja Egiptus ei huvita mind absoluutselt, nii poliitilise olukorra, kui sealse ebaturvalisuse tõttu. Sama käib Tai kohta– viimastel aastatel on tohutult sagenenud “õnnetused” turistidega, mis on põhjustatud kohalike kriminaalide poolt raha välja pressimise eesmärgil. Seda riiki valitseb sõjaline diktatuur ja politseisse pöördunud turist sealt abi ei saa.

Põhja-Aafrika oleks huvitav, aga kahjuks jääb sinna reisimine ära tohutu ebaturvalisuse pärast.

Hiina– oleks põnev, aga ma tean kahjuks, millist massihävitustööd see riik teeb uiguuridega ja tiibetlastega, ning seetõttu ei soovi sinna reisida.

Huvi ei tekita ka AÜE, Qatar ja Saudi Araabia. Esiteks nende inimõigused on 17 sajandi tasemel ja teiseks Saudide tegevus sõdivate araabia riikide relvadega varustamise osas. Kolmandaks, paljude Euroopasse rajatavate mošeede rahastus tuleb tihti just Saudidelt.

Seega jääb Euroopa. 😀

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jeemen, Pakistan, India, Hiina, Albaania, Lõuna-Aafrika ja Somaalia

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlesin mis ma mõtlesin – ja polegi vist sellist maad, kuhu kindlalt kohe minna ei taha.

+11
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 97 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhu sa kunagi EI reisiks?