Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhu seenele?(Harjumaa)

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kuhu seenele?(Harjumaa)

Postitas:
Kägu

Palub aidake nõuga. Kolmanda klassi laps tuli täna koolist,neil oli loodusõpetuse tund. Alustasid seente teema õppimist. Nüüd poiss nii vaimustuses, et tahab nädalavahetusel planeeritud veekeskuse asemel hoopis metsa seenele minna.
Mina pole kunagi elus seenel käinud, samas lapsele sooviks mingitki elamust pakkuda.
Auto olemas , piirkond võiks Harjumaale jääda.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kedagi kaasa võtta ei ole? Kui sa elus ei ole seenel käinud, siis sa ei tunne ka seeni, keeruline nii. Põhimõtteliselt sõita mingi 50km Tallinnast välja Peterburi maanteed mööda, seal sellised kõrged ja hõredad männimetsad. Aga seal on ka alati palju seenelisi, nii et oht seenteta jääda väga reaalne. Kuskile karmimasse metsa, nt rabasse ma ei julge juhatada ema koos 10-aastase pojaga, eksite veel ära ja laps ei taha pärast enam elus metsa näha.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kellegi ikka leiate, kes seeni tunneb, minge koos. Korjate muidu kes-teab mida kokku. Ainult raamatu järgi on ikka väga riskantne seeni tuvastama hakata, kui neid kunagi varem korjanud ei ole. Valige kindlasti alustuseks mõni männimets, seal on toredam olla ja eksida ka keerulisem. Kuusalu, Aegviidu, Loksa, Valkla ümbrus, Nõva, Vihterpalu, Märjamaa. Lähemal on muidugi ka metsi (Kiisa, Laulasmaa, Viljandi mnt äär), aga neis ilmselt on seenelisi rohkem.
Kindlasti laadige telefonid täis (mõlemad, ka laps) ning kui auto kuhugi pargite, siis jätke kaardil koht meelde. Endomondo on väga hea, paned tiksuma ja näed kogu aeg, kus auto on ja kus ise oled. Ja autovõti ning telefon lukuga taskusse, mida seenelkäigu ajal ei puutu (st. ei pane taskurätti ega prille ega muud, mida pidevalt vaja näppida, samasse taskusse).
(Mulle oli uudis, et Eestis on täisealisi, kes pole kunagi seenel käinud. Minu jaoks äärmiselt ootamatu.)

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellegi ikka leiate, kes seeni tunneb, minge koos. Korjate muidu kes-teab mida kokku. Ainult raamatu järgi on ikka väga riskantne seeni tuvastama hakata, kui neid kunagi varem korjanud ei ole. Valige kindlasti alustuseks mõni männimets, seal on toredam olla ja eksida ka keerulisem. Kuusalu, Aegviidu, Loksa, Valkla ümbrus, Nõva, Vihterpalu, Märjamaa. Lähemal on muidugi ka metsi (Kiisa, Laulasmaa, Viljandi mnt äär), aga neis ilmselt on seenelisi rohkem.

Kindlasti laadige telefonid täis (mõlemad, ka laps) ning kui auto kuhugi pargite, siis jätke kaardil koht meelde. Endomondo on väga hea, paned tiksuma ja näed kogu aeg, kus auto on ja kus ise oled. Ja autovõti ning telefon lukuga taskusse, mida seenelkäigu ajal ei puutu (st. ei pane taskurätti ega prille ega muud, mida pidevalt vaja näppida, samasse taskusse).

(Mulle oli uudis, et Eestis on täisealisi, kes pole kunagi seenel käinud. Minu jaoks äärmiselt ootamatu.)

Ma käisin viimati seenel vanaemaga 10-aastaselt ehk siis 40 aastat tagasi. Seega kuulun ka nende hulka kes pm pole seenel käinud. Maakodu on metsa ääres aga lihtsalt ei huvita.😊

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures ma just tulen metsast, Kuusalu-Soodla vahelt. Seened on vanad praegu, põhimõtteliselt ei olnud midagi korjata. Korjasin siis jõhvikaid. Ma ei tea, kas mujal Harjumaal on praegu seeni? Vanarahvatarkus ütleb, et seened tulevad noorkuu ajal ning täiskuu ajaks on nad juba korjamiseks liiga vanad. Ja homme peaks täiskuu olema.

Kui metsa lähete, võtke ämbrikesed kaasa ja korjake pohli, kui seeni ei leia. Neid peaks ikka männimetsa all olema.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina käisin eelmisel nädalavahetusel Noarootsis, mingeid seeni polnud. Mõni üksik pilvik.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga minge rongiga. Aegviidu ja see kant. Seenelise kindlasti jagub, aga teil rohkem selline õppereis.

Aegviidus karud ootavad jah.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õppimiseks ja määramiseks võib suht kõiki seeni korjata. Süüa ei tohi enda jaoks tundmatut.
Erinevatest saab põneva rea kokku.
Seenetrükki katsetage.
Söögiseene ring tehke, kui on juba kindlus, mida süüa sünnib, mida mitte.

15. sept. on Loodusmuuseumis Seenefestival https://www.loodusmuuseum.ee/tule-15-septembril-eesti-loodusmuuseumi-seenefestivalile

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures ma just tulen metsast, Kuusalu-Soodla vahelt. Seened on vanad praegu, põhimõtteliselt ei olnud.

Ja sealtsamast Piibe maantee poole, üle Soodla jõe, sain just kena hunniku kukeseeni ja männikaid. Väga palju oli selliseid paari päevaseid kukekaid mis minust metsa jäävad. Las kosuvad 😊 kirusin ennast, et alles kell 7 metsa vedasin, homme juba pool Tallinna kohal ja siis pole muud oodata kui järgmist nädalalõppu…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures ma just tulen metsast, Kuusalu-Soodla vahelt. Seened on vanad praegu, põhimõtteliselt ei olnud.

Ja sealtsamast Piibe maantee poole, üle Soodla jõe, sain just kena hunniku kukeseeni ja männikaid. Väga palju oli selliseid paari päevaseid kukekaid mis minust metsa jäävad. Las kosuvad 😊 kirusin ennast, et alles kell 7 metsa vedasin, homme juba pool Tallinna kohal ja siis pole muud oodata kui järgmist nädalalõppu…

Soodla jõgi on ju sisuliselt juba Piibe maanteel, mingi 100 meetrit enne? Ma olin palju lähemal Kiiule, otsisin männiseeni raba lähedalt, tavaliselt seal on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures ma just tulen metsast, Kuusalu-Soodla vahelt. Seened on vanad praegu, põhimõtteliselt ei olnud midagi korjata. Korjasin siis jõhvikaid. Ma ei tea, kas mujal Harjumaal on praegu seeni? Vanarahvatarkus ütleb, et seened tulevad noorkuu ajal ning täiskuu ajaks on nad juba korjamiseks liiga vanad. Ja homme peaks täiskuu olema.

Mina käisin üleeile Loksa kandis ja sain kolm korvitäit paari tunniga. Männikad, pilvikud, kukekad, kaseriisikad, mõni puravik. Kitsemamplid jäid veel metsa, neid ma ei viitsinud enam korjata, eelmistest kordadest juba piisavalt varutud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õppimiseks ja määramiseks võib suht kõiki seeni korjata. Süüa ei tohi dnda jaoks tundmatut.

Erinevatest saab põneva rea kokku.

Seenetrükki katsetage.

Söögiseene ring tehke, kui on juba kindlus, mida süüa sünnib, mida mitte.

15. sept. on Loodusmuuseumis Seenefestival https://www.loodusmuuseum.ee/tule-15-septembril-eesti-loodusmuuseumi-seenefestivalile

see on teemaalgataja pojale kindlasti hetkel huvitav. Kui vähegi võimalik siis soovitan minna. Ise olen kunagi analoogsetel näitustel käinud, kuigi ise tunnen seeni päris hästi. Väga toredad olid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma käisin viimati seenel vanaemaga 10-aastaselt ehk siis 40 aastat tagasi. Seega kuulun ka nende hulka kes pm pole seenel käinud. Maakodu on metsa ääres aga lihtsalt ei huvita.😊

Mina pole ka kunagi seenel käinud – ma ei söö seeni mitte mingil kujul ega tingimusel, miks ma peaks neid korjama? Metsas on muudki teha 🙂

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palub aidake nõuga. Kolmanda klassi laps tuli täna koolist,neil oli loodusõpetuse tund. Alustasid seente teema õppimist. Nüüd poiss nii vaimustuses, et tahab nädalavahetusel planeeritud veekeskuse asemel hoopis metsa seenele minna.

Mina pole kunagi elus seenel käinud, samas lapsele sooviks mingitki elamust pakkuda.

Auto olemas , piirkond võiks Harjumaale jääda.

Kas sa metsas oled käinud? Ma ei mõtle matkarajal kõndimist ja seal kus on tähised. Igaljuhul arvesta äraeksimisega ja mõtle läbi, mida sa sellises olukorras teed. Eksimine metsas on ka kogemus ja elamus kogu eluks :)Eriti kui hakkad tiirutama ühekohapeal ja tegelikult polegi eksinud, lihtsalt ei saa aru, et kõnnid ringi.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pole ka kunagi seenel käinud – ma ei söö seeni mitte mingil kujul ega tingimusel, miks ma peaks neid korjama? Metsas on muudki teha 🙂

Mina ka ei söö. Ma ei ole ka eriline kokkaja, no praadida oskan seeni ja külma panna ka ja olen ka marineerinud, aga need on iga kord erineva maitsega, st. stabiilset tulemust ei tule. Aga korjata ma jumaldan – see on hasart, mõnu, üks väheseid mu tervislikke huvisid 😀

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

RMK korraldab ka mõnikord seenelkäiku. Näiteks see Aegviidus

+1
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhu seenele?(Harjumaa)