Esileht Hobinurk Kuhu soovitad minna Pariisis, kui kõik peamised kohad on käidud?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kuhu soovitad minna Pariisis, kui kõik peamised kohad on käidud?

Postitas:

Läheme perega septembri alguses pooleteiseks nädalaks Pariisi. Kuna mitte esimest korda, siis Eiffeli torn, Louvre, Triumfikaar, Pere Lachaise surnuaed, Champs Elysee on mitmeid kordi käidud. Palun soovitage kohti, kus olete veel ise käinud, aga mille peale me ei ole tulnud. Ahjaa, Versailles oleme ka käinud, aga kas on veel midagi kusagil lühema rongisõidu kaugusel, kuhu minna võiks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 15:34; 07.08 18:08; 07.08 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katakombid, paadiga Seine jõele

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale Katakombide, mille juures on alati tohutud järjekorrad ja sisse lastakse alati ainult jaokaupa, on ka Pariisi kloaagid, mis on ka ägedad. Siis veel Montparnasse’i torn, kust on minu meelest parem vaade, kui Eiffeli tornist ja sinna sõidab ülikiire lift. Mingi aeg tagasi oli veel Euroopa kiireim, ei tea kas ka enam. Siis on veel Erootikamuuseum, mis on ülihuvitav. Montparnasse’i surnuaed on ka väga ilus ja sinna on maetud palju kuulsusi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt… et milleks minna kuskile, kus juba nii palju käidud ja ideidki enam pole mida ette võtta ja vaadata?

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see just teemaalgataja kaasus on, ei tea, aga mina käin näiteks juba pea dekaadi vältel kahes Euroopa suurlinnas töökohtumistel kord aastas. Kestavad 3-5 päeva ja peaaegu alati olen pere kaasa võtnud. Kuna majutus on nö tööandja poolt, siis miks mitte. Graafik pole nii pingeline, samas üldse minemata jätta ei saa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rodin’ muuseum.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt… et milleks minna kuskile, kus juba nii palju käidud ja ideidki enam pole mida ette võtta ja vaadata?

Ma ei öelnud ju, et ideid ja plaane endal ei ole, on küll, isegi rohkem, kui teha jõuame, aga kuna me lihtsalt armastame Pariisi, siis alati kuulaks ka teiste kogemusi ja soovitusi, sest tõesti ise kõige peale ei tule. Tänud kloaakide soovituse eest, see tundub midagi teistmoodi 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 15:34; 07.08 18:08; 07.08 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka kõik peamised kohad käidud ja järgmine kord on plaanis see:

https://reisile.postimees.ee/3347613/pariisi-rohelusest-tulvil-vaike-voo-meelitab-kontrastidega

Vot kui kasulik viide, aitäh! Olen seda näinud möödaminnes, aga varasemalt ei teadnudki, mis see on. Kahjuks ma artiklit lõpuni ei näe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 15:34; 07.08 18:08; 07.08 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin minna Giverny’sse, seal asub Monet’ maja. Saab majas ringi vaadata, samuti tema vapustavalt ilusas aias – ning nautida vesiroose ja kuulsat silda üle tiigi. Väga tore tervele perele, lisaks imearmas Prantsuse väikelinnake.

Rongi pealt Monet’ koju saab kas minibussiga (Navette) või siis jalgrattaga, jalgrattaid saab rentida kohe rongipeatuse eest.

Kindlasti väga meeldejääv kogemus! Juurde soovitaks, kui te pole veel käinud, Musee de l’Orangerie’s, mis on lihtsalt hiigelsuur ovaalne ruum, seinad kaetud Monet’ vesiroosidega.

Niisama uudistamiseks sobib ka Meudon, mis on põhimõtteliselt Pariisi Viimsi, rikas eeslinn. Seal on kohvikud, väikesed ärid ning väga ilus park, mis asub mäe otsas – seetõttu on seal väga kaunis vaade taamal asuvale Pariisile, Eiffeli tornile jne.

Pariisis endas, mida te veel ei nimetanud – Musee du Vin on huvitav muuseum, aga see ilmselt ei sobi lastele (lõpus on ka veinidegusteerimine). Kui see ei häiri, siis huvitav on seal kogu perel (ajalugu, veini valmistamine jne).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust piiratud inimesed käivad koguaeg samas kohas puhkamas…

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekoratiivkunstimuuseum (Musée des Arts Décoratifs) Louvre’iga samas hoones. Sealt on ka väga kaunid vaated linnale, minu lemmik oli vähemalt 10 aastat tagasi toolide ekspositsiooni korruselt.
Pompidou keskus, eriti ajutised näitused.
Laevatuur Saint Martini kanalit mööda alla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fontainebleau lossi soovitan, sinna saab rongiga ja on Pariisile üsnagi lähedal
https://www.chateaudefontainebleau.fr/spip.php?page=sommaire&lang=en

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust piiratud inimesed käivad koguaeg samas kohas puhkamas…

Võibolla tõesti, kui sa ainult ühes ja samas kuurortlinnas käid. Aga no Pariisis on vaadata ja teha ikka nii palju, et jätkub nädalateks ja tahaks aga jälle tagasi. Louvre´is võib ka korduvalt käia, nagunii ei jõua kõike näha, lisaks d´Orsay ja teised muuseumid. Sacré-Cœuri juurde võiks ma üle õhtu jalutada või hop-on hop-offiga Seine´l sõita. Montmartre ja Montparnasse – alati on, kus käia või mida vaadata. Ainult Champs-Élysées’le ma tagasi ei taha 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule kui absoluutselt kunstivõhikule meeldis Orsay sürrealistide muuseum.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust piiratud inimesed käivad koguaeg samas kohas puhkamas…

No ma ei tea… mõni koht võib lihtsalt ju nii hingelähedane olla, et lihtsalt kutsub pidevalt. See on nagu teine inimene – sõber või elukaaslane – kellega on koguaeg koos huvitav ja mõnus koos olla ning pidevalt õpid teist paremini tundma. Ei pea sõpru vahetama. Sama asi on ka kohtadega, otsid, uurid, avastad pidevalt sealt midagi uut. Naudid lihtsalt seda koosolemist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Belleville – linnaosa, kus Piaf üles kasvas.
Fointainenbleu – mitte eriti kaugel rongiga.
Barbizon – kunstinikeküla rongiga suts minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

meie tegime rongiga päevatripi linnakesse Auvers sur Oise – see on kus van Gogh veetis oma viimased aastad, kus suri ja kuhu on maetud. Hästi palju temaga seotud kohti, väiksed muuseumid. Niisama ka tore kolada seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käiks Sacré Coeuris ja selle alla jäävas Montmartre’s, Notre Dame’is. Ülejäänud aja jalutaks niisama kesklinna kandis ringi (Ladina kvartal, Marais jne), käiks mõnes restoranis või väikeses klubis, vaataks jõge ja bulvareid. Eiffelisse ega Louvre’sse sisse minekuks ma kahest päevast aega ei võtaks. Parem on linn ise ära näha, mitte üksikud “tähtsad” majad selle sees 🙂

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käiks Sacré Coeuris ja selle alla jäävas Montmartre’s, Notre Dame’is. Ülejäänud aja jalutaks niisama kesklinna kandis ringi (Ladina kvartal, Marais jne), käiks mõnes restoranis või väikeses klubis, vaataks jõge ja bulvareid. Eiffelisse ega Louvre’sse sisse minekuks ma kahest päevast aega ei võtaks. Parem on linn ise ära näha, mitte üksikud “tähtsad” majad selle sees 🙂

Kas sa oled mingi robot, kellele on ülesandeks määratud vanade teemade üleskaevamine? Kohanimede käänamine nagu näitab… Aga tasuks ka andmebaasi värskendada – Notre Dame külastamist ei tasu veel soovitada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parimas muuseumis, mis on D’Orsay, pole te ju käinud.

Ühel õhtul Moulin Rouge šampanja ja õhtusöögiga.

Versailles võite käinud olla, aga Marie-Antoinette loss? Seal ka käinud?

Minu meelest olete käinud ainult turistikates ja Pariisi pole näinudki…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Hobinurk Kuhu soovitad minna Pariisis, kui kõik peamised kohad on käidud?