Esileht Kodunurk Kuhu te panete ilupadjad ja pleedid ööseks?

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 207 )

Teema: Kuhu te panete ilupadjad ja pleedid ööseks?

Postitas:
Kägu

Isver surver, Te arvate, et nohu tekitab nohubakter vä? https://www.haigekassa.ee/sites/default/files/kvaliteet/sepsis_ravi_kvaliteet_summary_js_3.pdf Vägagi kriitiline aruanne! Mina Teie asemel ostaksin kohe tripperilillat ja hakkaksin sellega kuristama ja käsi/jalgu/organeid pesema igakordselt näiteks õues käimise järgselt.

Miks sa mulle seda vastad? Mina ei arva. See, kellele mina vastasin, arvab, et endokardiiti tekitab endokardiidibakter, mis lõrinal kohe saunalaval kanni kargab. Muide, sauna temperatuur on 80+ kraadi, kui see kellelegi midagi ütleb. Kellele ei ütle, siis bakterid hävivad nii umbes 60-70 kraadi juures.

On palju asju, mida inimesed ei tee mitte bakterite hirmus, vaid see on lihtsalt EBAESTEETILINE.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar aastat tagasi lugesin siit kodunurgast kellegi pesupesemisest ja üks kägu siitalt imestas, kuidas ta peaks saama pesta oma mehe trussikuid ja 3-aastase tütre kleidikest samas masinas.

Mina ei saa aluspesu ja kleidikesi koos pesta, sest need vajavad erinevat temperatuuri. Pereliikmete omi eraldi ei pese, aga lapse, mehe ja minu aluspesu käib kuumaga, lapse värviline kleidike ja minu jakk 40 kraadiga. Mõtlesin, et see on loomulik.

Minul on lysol. Ma mõtlesin, et see on loomulik.

Lysol on mul ka, aga ikka ei pese värvilist kleidikest 88 või 95 kraadiga, millega pesen aluspesu.

Vaat kui tore. Oma alakeha pesete ka 95 kraadiga, et ikka hügieeniline oleks?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On palju asju, mida inimesed ei tee mitte bakterite hirmus, vaid see on lihtsalt EBAESTEETILINE.

Olen kuskil teisiti väitnud? Mina vastasin tollele geenusele, kes teatas meile hirmsatest inimesi söövatest endokardiidibakteritest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juttu pole ilmselt tavalisest supilusikast. Meil ka keegi kulpi toidu valmimise ajal ei kasuta, aga pajalusikaid küll, olgu siis puidust või plastist. Toitu teeme tihti viiele täiskasvanule ja paarile lapsele.

Okei. Meil ja mu sünniperes olid ja on ilmselt sügavamad potid või rohkem suppi. Korda kaks ikka põhjast segama pidi, misiganes lusikas sinna ei ulatunud. Kulp on senini siis vajalik, kastmete juures mulle ka.

Kastmete juures kulp? Teed pannil kastet ja segad kulbiga? See on ju kõige ebamugavam riist üldse. Kui pikk see segamise kulbi vars siis on, et tavalist supipotti neljale inimesele (millest kirjutasid), peaks just kulbiga segama, mitte tavalise potilusikaga? Need on ju ka päris pika varrega.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juttu pole ilmselt tavalisest supilusikast. Meil ka keegi kulpi toidu valmimise ajal ei kasuta, aga pajalusikaid küll, olgu siis puidust või plastist. Toitu teeme tihti viiele täiskasvanule ja paarile lapsele.

Okei. Meil ja mu sünniperes olid ja on ilmselt sügavamad potid või rohkem suppi. Korda kaks ikka põhjast segama pidi, misiganes lusikas sinna ei ulatunud. Kulp on senini siis vajalik, kastmete juures mulle ka.

Kastmete juures kulp? Teed pannil kastet ja segad kulbiga? See on ju kõige ebamugavam riist üldse. Kui pikk see segamise kulbi vars siis on, et tavalist supipotti neljale inimesele (millest kirjutasid), peaks just kulbiga segama, mitte tavalise potilusikaga? Need on ju ka päris pika varrega.

Jah, kastme juures madal kastmekulp.

Supipott on viie ja poole liitrine. Ma ei tea, mis on sinu jaoks tavaline potilusikas. Minu jaoks on supi ja ühepajatoid mõningaseks keeramiseks tavaline supikulp 🙂 Tirinast serveerimiseks on laual pärast lühema varrega ja proportsionaalselt sobiv kulp, mis nt ei kaalu end pika varre tõttu tühjenevast tirinast välja ning mis on ka tavaliselt väiksem ja serveerimiseks kenamast materjalist. Tirinasse aga tõstame potist supi selle suurema supikulbiga, aga sellega ju õhtusöögilauale ei serveeri.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar aastat tagasi lugesin siit kodunurgast kellegi pesupesemisest ja üks kägu siitalt imestas, kuidas ta peaks saama pesta oma mehe trussikuid ja 3-aastase tütre kleidikest samas masinas.

Mina ei saa aluspesu ja kleidikesi koos pesta, sest need vajavad erinevat temperatuuri. Pereliikmete omi eraldi ei pese, aga lapse, mehe ja minu aluspesu käib kuumaga, lapse värviline kleidike ja minu jakk 40 kraadiga. Mõtlesin, et see on loomulik.

Minul on lysol. Ma mõtlesin, et see on loomulik.

Lysol on mul ka, aga ikka ei pese värvilist kleidikest 88 või 95 kraadiga, millega pesen aluspesu.

Vaat kui tore. Oma alakeha pesete ka 95 kraadiga, et ikka hügieeniline oleks?

Sa ei oska lugeda. Me ei pese aluspüks lapse kleidikesest eraldi otseselt ju ometi hügieeni pärast, vaid materjalid ja määrdumisaste ja pesujuhis on erinevad 🙂

Ei, ainult valget aluspesu ja aluslinu.

Vanasti keedeti valget pesu. Siiani on paljudel pesumasinatel olemas 90-kraadised programmid. Hügeenitemperatuuriks võib lugeda 72 kraadi, siis hävib suurem osa bakteritest. Mõnikord võib tunda, et pesumasinas on kopitanud lõhn, see võib tulla just sellest, et pesemiseks kasutatakse liiga madalaid – 30- või 60-kraadiseid temperatuure, mis soodustavad bakterite vohamist. Siis soovitatakse teha 95 kraadi juures puhastuspesu.

Kuna meil on peamiselt valge naturaalmaterjalist aluspesu, siis peseme kõrgemal režiimil. Meie masinal on sel puhul kasutusel 85 kraadine režiim, sest järgmine allapoole on vaid 60. Ülespoole 95 kraadi peame meie kasutama pesumasina hoolduseks harva, kuna üle 72-kraadist pesu saab masin niigi sageli.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen see, kes hotelli raskesti ja harva pestavad pehme mööbli (kui seda üldse kunagi rohkem kui lapiga üle käimise ja juuksekarvade ära noppimise taseme puhastatakse) ja voodikatted teemasse tõi. Mina ei ole see, kes saunalavalt haiguste saamisest räägib. Haigused on tõesti asi, mida sel puhul ei karda, kuigi täis olen saanud. Lihtalt ebameeldiv ju. Täpselt ettekujuteldamatu asi minu jaoks kui võõra inimesega sama huulepulga kasutamine. Kas teile meeldiks panna pea teadmata hulk aega vahetamata püüriga hotellipadjale? Kui ei, siis mismoodi hotelli päevatekile pea panemine sellest parem mõte on?

Asi pole ju haigustes, vähemalt minu jaoks. Kui ma hotellitoas pean näiteks magama minnes pesu vahetades toolile istuma, siis panen käteräti alla mitte seepärast, et kardan sealt haigust saada. Lihtsalt kui mina seal nii tagumikku toetan, tegi seda ka ilmselgelt mitumitumitumitumitu eelmist külalist. Minu käterätt seal tagumiku all on siiski peamiselt seepärast, et keegi paari tunni pärast MINU (pool)palja tagumiku jälje sees ei peaks istuma. Väike teene inimkonnale, võtke seda nii. Ja ka iseendale 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päriselt pesete aluspesu 90 kraadiga (pmt keeduveega)??  Missugune see pesu teil siis üldse on?

Pesen kirjut 30, valget 40 ja voodipesu-rätikuid 60 kraadiga. Baktereid tõesti ei pelga, tolmulestad jätavad suht külmaks. Käsi ka ei desota, tavalise seebiga pesen.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päriselt pesete aluspesu 90 kraadiga (pmt keeduveega)??  Missugune see pesu teil siis üldse on?

Säravvalge, puuvillane. Voodilinu peaema ka selle temperatuuriga, valgeid. On ka paar komplekti värvilisi siidlinu, neid peseme sildil ettenähtud temperatuuriga.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päriselt pesete aluspesu 90 kraadiga (pmt keeduveega)?? Missugune see pesu teil siis üldse on?

Säravvalge, puuvillane. Voodilinu peaema ka selle temperatuuriga, valgeid. On ka paar komplekti värvilisi siidlinu, neid peseme sildil ettenähtud temperatuuriga.

Ja savi, et etiketil on kirjas “pesu 40 kraadi”? Kaua selline aluspesu vastu peab?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päriselt pesete aluspesu 90 kraadiga (pmt keeduveega)?? Missugune see pesu teil siis üldse on?

Säravvalge, puuvillane. Voodilinu peaema ka selle temperatuuriga, valgeid. On ka paar komplekti värvilisi siidlinu, neid peseme sildil ettenähtud temperatuuriga.

Kõik rinnahoidjad, stringid, tangad, vuplid jms on puuvillane? Huvitav, spordiklubi riietusruumis pole ühtegi sellist daami kohanud. Sa oled suur erand. Või ei tee vahet sõnadel  “aluspesu” ja “voodopesu”?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaapanis (mis on tõesti ülipuhas maa) polegi pesumasinatel enamasti temperatuurinuppu – pesevad sellega mis kraanist tuleb (ehk siis külm vesi).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päriselt pesete aluspesu 90 kraadiga (pmt keeduveega)?? Missugune see pesu teil siis üldse on?

Säravvalge, puuvillane. Voodilinu peaema ka selle temperatuuriga, valgeid. On ka paar komplekti värvilisi siidlinu, neid peseme sildil ettenähtud temperatuuriga.

Sellise pesuga peaks esimese korraga juba kumm lainetama minema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päriselt pesete aluspesu 90 kraadiga (pmt keeduveega)?? Missugune see pesu teil siis üldse on?

Säravvalge, puuvillane. Voodilinu peaema ka selle temperatuuriga, valgeid. On ka paar komplekti värvilisi siidlinu, neid peseme sildil ettenähtud temperatuuriga.

Sellise pesuga peaks esimese korraga juba kumm lainetama minema.

Kumm?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päriselt pesete aluspesu 90 kraadiga (pmt keeduveega)?? Missugune see pesu teil siis üldse on?

Säravvalge, puuvillane. Voodilinu peaema ka selle temperatuuriga, valgeid. On ka paar komplekti värvilisi siidlinu, neid peseme sildil ettenähtud temperatuuriga.

Sellise pesuga peaks esimese korraga juba kumm lainetama minema.

Kumm?

Aluspesus pole kriipsugi kummi? Ei veni üldse? Sellised tihedad jäigad puuvillased alukad, mis püsivad jumala tahtel ning kareduse najal? No ei kadesta.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päriselt pesete aluspesu 90 kraadiga (pmt keeduveega)?? Missugune see pesu teil siis üldse on?

Säravvalge, puuvillane. Voodilinu peaema ka selle temperatuuriga, valgeid. On ka paar komplekti värvilisi siidlinu, neid peseme sildil ettenähtud temperatuuriga.

Sellise pesuga peaks esimese korraga juba kumm lainetama minema.

Kumm?

Aluspesus pole kriipsugi kummi? Ei veni üldse? Sellised tihedad jäigad puuvillased alukad, mis püsivad jumala tahtel ning kareduse najal? No ei kadesta.

Aaaa, sain aru. Ma mõtlesin, et kummiga siidlinadest – need meil tõesti kummita. Ei, vähene kummiga aluspesu, mis mul ka on, sellega ei juhtu aastaga küll midagi. Ka on suur osa pesu Cottonique, kus pole tõesti mingit värvlikummi ega lateksit. Hanesil on ka palju selliseid mudeleid. Õmblusteta on meil niikuinii kõik.

Rannabikiinid, päevitusriided jms lühike spordirõivas on muidugi teisest materjalist,

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päriselt pesete aluspesu 90 kraadiga (pmt keeduveega)?? Missugune see pesu teil siis üldse on?

Säravvalge, puuvillane. Voodilinu peaema ka selle temperatuuriga, valgeid. On ka paar komplekti värvilisi siidlinu, neid peseme sildil ettenähtud temperatuuriga.

Kõik rinnahoidjad, stringid, tangad, vuplid jms on puuvillane? Huvitav, spordiklubi riietusruumis pole ühtegi sellist daami kohanud. Sa oled suur erand. Või ei tee vahet sõnadel “aluspesu” ja “voodopesu”?

Rinnahoidjad kõik ei ole puuvillasest, kuigi korviosa paljudel on. Need peseme muidugi madalamal temperatuuril kui valge naturaalmaterjalist voodipesu, alussärk või aluspüksid, ka kummita valged madalad sokid. Sõna aluspesu all pidasin silmas aluspükse, alussärki, oleksin pidanud täpsustama. Stringe ja tangasid ei kasuta, tavaline aluspüks, mehel bokserid. Sa pole kunagi elus näinud kummita aluspükse? Meile meeldivad, enamik ongi neid.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päriselt pesete aluspesu 90 kraadiga (pmt keeduveega)?? Missugune see pesu teil siis üldse on?

Säravvalge, puuvillane. Voodilinu peaema ka selle temperatuuriga, valgeid. On ka paar komplekti värvilisi siidlinu, neid peseme sildil ettenähtud temperatuuriga.

Ja savi, et etiketil on kirjas “pesu 40 kraadi”? Kaua selline aluspesu vastu peab?

Ei, kui etiketil on kuni 40, siis läheb kuni 40.
Mul pole ka ainult 1 paar aluspükse, et oleks vaja iga päev pesta. 10-12 kasutuselolevat paari – igaüks aastat kaks….kauem hästi ei tahakski sama pesu kanda.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka on suur osa pesu Cottonique, kus pole tõesti mingit värvlikummi ega lateksit. Hanesil on ka palju selliseid mudeleid.

Dsiisas! Tere, granny pants! Seksikas, pole midagi öelda… Meeste bokserid on nööriga 😀 aga jumala pärast, peaasi, et puhtad ja “säravvalged” on 😀

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka on suur osa pesu Cottonique

ausalt, ma ei ole väga peps (ja kannan rinnahoidja asemel Triumphi zero feel’i), aga see Cottonique on küll kole…  Nagu amishitele tehtud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka on suur osa pesu Cottonique

Pidin seda guugeldama. Rinnahoidjad näevad küll välja nagu õudusfilmist. trukid, haagid, nöörid? Tõesti, nagu mingi ususektile suunatud toode.

Ma muidu puuvillast pesu kasutan ise ka, lindex näiteks täiesti okei, aga see kottoniik on küll üle võlli jube.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aluspesu ja kleidikesi koos pesta, sest need vajavad erinevat temperatuuri. Pereliikmete omi eraldi ei pese, aga lapse, mehe ja minu aluspesu käib kuumaga, lapse värviline kleidike ja minu jakk 40 kraadiga. Mõtlesin, et see on loomulik.

Mõtlesin, et see on loomulik, et PK kägu saab mõnest asjast pikalt lahti seletamata aru, aga eksisin. Nagu palju kordi varemgi.
Seletan siis aeglademalt: kuna jutt oli bakteritest, toiduohutusest ja sellest, et toorest liha ja tomatit ei lõigata sama noaga samal pinnal, siis üle minnes pesu pesemise juurde tundus loogiline, et jutt jätkub nö mustusest, mitte kleidi värvist või vee temperatuurist. Kui see ka liiga keeruline tundub, siis oletame, et mehe aluspüksid ja lapse kleit on samast materjalist sama värvi ja pesujuhend lubab samal temperatuuril hooldada.
Kas nüüd saad aru?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lysol on mul ka, aga ikka ei pese värvilist kleidikest 88 või 95 kraadiga, millega pesen aluspesu.

Aluspesu +95°C juures? Sisuliselt keedad ju seda? Ma ei kujuta ette, mis mu pits- või siidpesust ja rinnahoidjatest järgi jääks. Vbl mingid puuvillased püksikud elaksid paar korda selle retsimise üle kah, aga siis on ilmselt kangas ja kummid surnud ka.

Mida kõike perekoolist teada ei saa!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juttu pole ilmselt tavalisest supilusikast. Meil ka keegi kulpi toidu valmimise ajal ei kasuta, aga pajalusikaid küll, olgu siis puidust või plastist. Toitu teeme tihti viiele täiskasvanule ja paarile lapsele.

Okei. Meil ja mu sünniperes olid ja on ilmselt sügavamad potid või rohkem suppi. Korda kaks ikka põhjast segama pidi, misiganes lusikas sinna ei ulatunud. Kulp on senini siis vajalik, kastmete juures mulle ka.

Kastmete juures kulp? Teed pannil kastet ja segad kulbiga? See on ju kõige ebamugavam riist üldse. Kui pikk see segamise kulbi vars siis on, et tavalist supipotti neljale inimesele (millest kirjutasid), peaks just kulbiga segama, mitte tavalise potilusikaga? Need on ju ka päris pika varrega.

Mina ei saa üldse aru, mis asja seal supu sees kogu aeg segama peab. Teatud suppe (nt kaunviljadest) ei segata üldse, muidu võtab kohe põhja kinni.
Kui vaja aedviljade küpsust kontrollida, võtsn mina mõned tükikesed lusikale ja torgin terava noa otsaga. Niisama keevat suppi…ausalt öeldes ei teagi, et ma üldse segaks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päriselt pesete aluspesu 90 kraadiga (pmt keeduveega)?? Missugune see pesu teil siis üldse on?

Pesen kirjut 30, valget 40 ja voodipesu-rätikuid 60 kraadiga. Baktereid tõesti ei pelga, tolmulestad jätavad suht külmaks. Käsi ka ei desota, tavalise seebiga pesen.

Normaalne inimene oled! ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka on suur osa pesu Cottonique, kus pole tõesti mingit värvlikummi ega lateksit.

Oh jumal, seda lollust! Kanga elastaanis on samuti venivust, mis keetes lõpuks laguneb. Jah, saan aru, et sa pole sellest kuulnudki ja arvad, et materjal venib Jumala tahtel.
Vaata või rinnahpidja õlapaelu – kas näed seal imepeenikesi kumme? Mis materjalist on ümber keha käiv osa, pits? Kõik on venimatu linane puuvill või ikkagi materjal, kus on sees elastaani, kus omakorda venivat kummi?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lysol on mul ka, aga ikka ei pese värvilist kleidikest 88 või 95 kraadiga, millega pesen aluspesu.

Aluspesu +95°C juures? Sisuliselt keedad ju seda? Ma ei kujuta ette, mis mu pits- või siidpesust ja rinnahoidjatest järgi jääks. Vbl mingid puuvillased püksikud elaksid paar korda selle retsimise üle kah, aga siis on ilmselt kangas ja kummid surnud ka.

Mida kõike perekoolist teada ei saa!

Ei noh, lugesid ju, et aluspesu alla liigitub sel käol ainult aluspüksid ja alussärk. Rinna- või sulahoidja, korsett või trimmiv pesu on pigem pidulik riietus, mitte pesu ????

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata või rinnahpidja õlapaelu – kas näed seal imepeenikesi kumme? Mis materjalist on ümber keha käiv osa, pits?

Kus sa tal seda pitsi näed? Guugeldasin ka seda kottoniiki, minul on nüüd uus lemmik:

https://m.media-amazon.com/images/I/610fbEJW9BL._AC_UX385_.jpg

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult, selle võõra paksuga ju ei jaga intiimsusi ka, erinevalt oma mehest. On küll vahe.

Paar aastat tagasi lugesin siit kodunurgast kellegi pesupesemisest ja üks kägu siitalt imestas, kuidas ta peaks saama pesta oma mehe trussikuid ja 3-aastase tütre kleidikest samas masinas.

Oh, big world! ????

Küsi oma perearstilt, kui tihti esineb lastel sooleparasiite. Just sellepärast pesen ka mina kõigi pereliikmete aluspesu eraldi.

Titt saab sooleparasiidid pigem õues looma-või linnukakaseid asju suhu toppides kui pereliikme aluspesust. Seda viimast ka ainult siis, kui tol pereliikmel on sooleparasiidid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka on suur osa pesu Cottonique, kus pole tõesti mingit värvlikummi ega lateksit.

Ma enne ei teadnud sellist pesu, aga isegi selle hooldusjuhistesse on kirjutatud: For a continuous uncompromised allergy-free experience, we recommend washing your drawstring bras at less than 30°C with a mild detergent. Hang dry, do not tumble dry. 

Seega sama hooldus kui kenal pitspesul, ei saa 90 kraadi juures keeta mitte kuidagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 207 )


Esileht Kodunurk Kuhu te panete ilupadjad ja pleedid ööseks?