Esileht Kodunurk Kuhu te panete ilupadjad ja pleedid ööseks?

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 207 )

Teema: Kuhu te panete ilupadjad ja pleedid ööseks?

Postitas:
Kägu

Ma enne ei teadnud sellist pesu, aga isegi selle hooldusjuhistesse on kirjutatud: For a continuous uncompromised allergy-free experience, we recommend washing your drawstring bras at less than 30°C with a mild detergent. Hang dry, do not tumble dry.  Seega sama hooldus kui kenal pitspesul, ei saa 90 kraadi juures keeta mitte kuidagi.

Jäi ütlemata, et pükstel ja alussärkidel sama juhis, ei lubata 90 kraadi juures pesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata või rinnahpidja õlapaelu – kas näed seal imepeenikesi kumme? Mis materjalist on ümber keha käiv osa, pits?

Kus sa tal seda pitsi näed? Guugeldasin ka seda kottoniiki, minul on nüüd uus lemmik:

https://m.media-amazon.com/images/I/610fbEJW9BL._AC_UX385_.jpg

Ma tegelikult pidasin normaalset…vabandust, tavalist pesu siis. Mul on küll pitsilisi rinnahoidjaid ja ka pits venib. See kottoniik… No kurat, ma olen alles 50! Tõesti sihukest asja selga ei pane.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult, selle võõra paksuga ju ei jaga intiimsusi ka, erinevalt oma mehest. On küll vahe.

Paar aastat tagasi lugesin siit kodunurgast kellegi pesupesemisest ja üks kägu siitalt imestas, kuidas ta peaks saama pesta oma mehe trussikuid ja 3-aastase tütre kleidikest samas masinas.

Oh, big world! ????

Küsi oma perearstilt, kui tihti esineb lastel sooleparasiite. Just sellepärast pesen ka mina kõigi pereliikmete aluspesu eraldi.

Titt saab sooleparasiidid pigem õues looma-või linnukakaseid asju suhu toppides kui pereliikme aluspesust. Seda viimast ka ainult siis, kui tol pereliikmel on sooleparasiidid.

Kuule ma arvan, et inimene ise püüab pigem laste käest parasiitide saamist vältida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata või rinnahpidja õlapaelu – kas näed seal imepeenikesi kumme? Mis materjalist on ümber keha käiv osa, pits?

Kus sa tal seda pitsi näed? Guugeldasin ka seda kottoniiki, minul on nüüd uus lemmik:

https://m.media-amazon.com/images/I/610fbEJW9BL._AC_UX385_.jpg

Ma tegelikult pidasin normaalset…vabandust, tavalist pesu siis. Mul on küll pitsilisi rinnahoidjaid ja ka pits venib. See kottoniik… No kurat, ma olen alles 50! Tõesti sihukest asja selga ei pane.

Ega see kirjutis ju ei öelnud, et teie peate samamoodi tegema või samasugust pesu kandma. Mis haigus see on, et te peate hakkama võõrale inimesele selgitama, et tema valikud TEMA pesu ja selle käsitsemise suhtes on teile vastuvõetamatud. Kas te käite hommikul ka tiiru bussijaamast läbi, et seal selgitada neile, kes sõidavad bussiga Sauele, kuidas teie küll kunagi Sauele ei läheks. Kui suur on tema sõidu ökoloogiline jalajälg. Miks ta ei võiks sõita jalgrattaga ja üldse, et tal on kole müts. Las inimene kannab vähemalt pesu sellist, mida TEMA tahab. Tahab ülikuumaga pesta, ega teie ometi tema elektriarveid maksa. Tahab sagedamini uut pesu osta – ega ta teilt raha ei küsi. Omab rohkem aluspesu – ta ei topi seda ju teie koju teie sahtlitesse. Mis see teie asi üldse on kireda, et appi kui kole ja nii ei peaks.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see pesu on kole või mitte, see on maitseasi. Aga mida selle peal kandma peaks, et kõik need nöörid ja värgid pealisrõivast läbi ei kummuks?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata või rinnahpidja õlapaelu – kas näed seal imepeenikesi kumme? Mis materjalist on ümber keha käiv osa, pits?

Kus sa tal seda pitsi näed? Guugeldasin ka seda kottoniiki, minul on nüüd uus lemmik:

https://m.media-amazon.com/images/I/610fbEJW9BL._AC_UX385_.jpg

Ma tegelikult pidasin normaalset…vabandust, tavalist pesu siis. Mul on küll pitsilisi rinnahoidjaid ja ka pits venib. See kottoniik… No kurat, ma olen alles 50! Tõesti sihukest asja selga ei pane.

Ega see kirjutis ju ei öelnud, et teie peate samamoodi tegema või samasugust pesu kandma. Mis haigus see on, et te peate hakkama võõrale inimesele selgitama, et tema valikud TEMA pesu ja selle käsitsemise suhtes on teile vastuvõetamatud. Kas te käite hommikul ka tiiru bussijaamast läbi, et seal selgitada neile, kes sõidavad bussiga Sauele, kuidas teie küll kunagi Sauele ei läheks. Kui suur on tema sõidu ökoloogiline jalajälg. Miks ta ei võiks sõita jalgrattaga ja üldse, et tal on kole müts. Las inimene kannab vähemalt pesu sellist, mida TEMA tahab. Tahab ülikuumaga pesta, ega teie ometi tema elektriarveid maksa. Tahab sagedamini uut pesu osta – ega ta teilt raha ei küsi. Omab rohkem aluspesu – ta ei topi seda ju teie koju teie sahtlitesse. Mis see teie asi üldse on kireda, et appi kui kole ja nii ei peaks.

Ja sina ei pea ju ka õigustama, et sulle niisugune pesu meeldib.
Rohkem enesekindlust!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see teie asi üldse on kireda, et appi kui kole ja nii ei peaks.

Ega ei saakski keegi kireda kui ta firma nime poleks öelnud. Eks see peen nimi tekitas huvi, inimesed guugeldasid ja siis tekkis kognitiivne dissonants. Et sellise uhke nime all toodetakse mingeid tänapäevase pesuga harjunud silma jaoks ikka väga kriipiva disainiga pesutükke.

Pealegi ei ole tõesti vaja aluspesu vm pesu 90 kraadiga pidevalt pesta. Kui on haigus majas, siis ehk küll, kuumalt läbi pesta, samas on meil praegu müügil ka sellised pesuvahendid, mis viirused hävitavad ka madalamal temperatuuril pestes.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi ei ole tõesti vaja aluspesu vm pesu 90 kraadiga pidevalt pesta.

Muidugi ei ole. Põhimõtteliselt pole ellujäämiseks vaja ka laulda osata, šokolaadi süüa või kardinaid omada. Aga kui inimene tahab kardinaid või tahab laulda või töödelda oma maitse järgi pesu, mis see kellegi asi on? Kuni ta ei sunni seda tegema teisi, isegi oma seljas vaatama kedagi sellest karjast ei sunni. Mina näiteks söön keedumuna suhkruga. Ei sunni kedagi teist seda tegema ega isegi vaatama, aga ei häbene ka, kui näiteks oleks perekoolis kohane seda mainida 🙂 Mida asja on teil selliste asjade peale hakata jaurama, et inimene ei või pesta oma isiklikku eset nagu tahab või muna ei vaja suhkrut või nii ei tohi teha või öäk.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida asja on teil selliste asjade peale hakata jaurama,

Aga kus siis veel seda teha, kui mitte perekoolis?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida asja on teil selliste asjade peale hakata jaurama,

Aga kus siis veel seda teha, kui mitte perekoolis?

Aga jaurama peab?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui inimene tahab kardinaid või tahab laulda või töödelda oma maitse järgi pesu, mis see kellegi asi on?

Aga kui inimene tahab jaurata, arvamust avaldada või isegi kritiseerida? Miks ei või?  Kes ikka väga ei taha, et keegi midagi ütleks, siis pole vaja siia kirja pannagi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see kirjutis ju ei öelnud, et teie peate samamoodi tegema või samasugust pesu kandma. Mis haigus see on, et te peate hakkama võõrale inimesele selgitama, et tema valikud TEMA pesu ja selle käsitsemise suhtes on teile vastuvõetamatud. Kas te käite hommikul ka tiiru bussijaamast läbi, et seal selgitada neile, kes sõidavad bussiga Sauele, kuidas teie küll kunagi Sauele ei läheks. Kui suur on tema sõidu ökoloogiline jalajälg. Miks ta ei võiks sõita jalgrattaga ja üldse, et tal on kole müts. Las inimene kannab vähemalt pesu sellist, mida TEMA tahab. Tahab ülikuumaga pesta, ega teie ometi tema elektriarveid maksa. Tahab sagedamini uut pesu osta – ega ta teilt raha ei küsi. Omab rohkem aluspesu – ta ei topi seda ju teie koju teie sahtlitesse. Mis see teie asi üldse on kireda, et appi kui kole ja nii ei peaks.

Sest see on naljakas. Sellepärasti inimesed reageerivad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt pole ellujäämiseks vaja ka laulda osata, šokolaadi süüa või kardinaid omada. Aga kui inimene tahab kardinaid või tahab laulda või töödelda oma maitse järgi pesu, mis see kellegi asi on?

Jätkan sinu alustatud loetelu kohastema paralleelidega – inimene tahab osta lilli ja neid siis potis põlema panna, inimene tahab kardinaid, et neid siis ribadeks lõigata, inimene tahab hankida kalleima sefiiritordi, et see siis makrofleksiga üle lasta … no me natuke võime ehk vaielda ka sellistel juhtudel ikka, onju.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar aastat tagasi lugesin siit kodunurgast kellegi pesupesemisest ja üks kägu siitalt imestas, kuidas ta peaks saama pesta oma mehe trussikuid ja 3-aastase tütre kleidikest samas masinas.

Mina ei saa aluspesu ja kleidikesi koos pesta, sest need vajavad erinevat temperatuuri. Pereliikmete omi eraldi ei pese, aga lapse, mehe ja minu aluspesu käib kuumaga, lapse värviline kleidike ja minu jakk 40 kraadiga. Mõtlesin, et see on loomulik.

Minul on lysol. Ma mõtlesin, et see on loomulik.

Lysol on mul ka, aga ikka ei pese värvilist kleidikest 88 või 95 kraadiga, millega pesen aluspesu.

Vaat kui tore. Oma alakeha pesete ka 95 kraadiga, et ikka hügieeniline oleks?

Sa ei oska lugeda. Me ei pese aluspüks lapse kleidikesest eraldi otseselt ju ometi hügieeni pärast, vaid materjalid ja määrdumisaste ja pesujuhis on erinevad ????

Ei, ainult valget aluspesu ja aluslinu.

Vanasti keedeti valget pesu. Siiani on paljudel pesumasinatel olemas 90-kraadised programmid. Hügeenitemperatuuriks võib lugeda 72 kraadi, siis hävib suurem osa bakteritest. Mõnikord võib tunda, et pesumasinas on kopitanud lõhn, see võib tulla just sellest, et pesemiseks kasutatakse liiga madalaid – 30- või 60-kraadiseid temperatuure, mis soodustavad bakterite vohamist. Siis soovitatakse teha 95 kraadi juures puhastuspesu.

Kuna meil on peamiselt valge naturaalmaterjalist aluspesu, siis peseme kõrgemal režiimil. Meie masinal on sel puhul kasutusel 85 kraadine režiim, sest järgmine allapoole on vaid 60. Ülespoole 95 kraadi peame meie kasutama pesumasina hoolduseks harva, kuna üle 72-kraadist pesu saab masin niigi sageli.

Ma pigem mõtlesin, et mis baktereid te kogu aeg eritate, et pesu peab keetma. Äkki peaks alakeha ravima.

P.S. kuna pesu ei ole loomulikult valge, vaid valgeks värvitud, siis keetmisl see värv eraldub kiirelt ja järgi jääb hallikas pesu. Säravvalge on vaid veel pesemata pesu.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem mõtlesin, et mis baktereid te kogu aeg eritate, et pesu peab keetma. Äkki peaks alakeha ravima.

Just. Väga rõve. Püksikud seebiga krnikausis või 30-kraadiga 15 minutit on enam kui küll.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka aru ei saa, mis pagana baktereid te pidevalt kardate? Iga päev puutute kokku, katsute samu pindasid, kallistate meest ja lapsi, käite samas vannis, pesete neid lapsi ise oma kätega duši all – väikelaste ussid (?!) – pärast seda siis desote oma käed üle või? Lapsed tulevad kaissu magama, kõik on kõigi ja kõigega pidevas kontaktis. Vetsu prillauda desote ka iga kasutamise järel või? Milleks see ihupesu kupatamine, kui just peres mõnd ränka viirushaigust pole?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka aru ei saa, mis pagana baktereid te pidevalt kardate? Iga päev puutute kokku, katsute samu pindasid, kallistate meest ja lapsi, käite samas vannis, pesete neid lapsi ise oma kätega duši all – väikelaste ussid (?!) – pärast seda siis desote oma käed üle või? Lapsed tulevad kaissu magama, kõik on kõigi ja kõigega pidevas kontaktis. Vetsu prillauda desote ka iga kasutamise järel või? Milleks see ihupesu kupatamine, kui just peres mõnd ränka viirushaigust pole?

Mõni on lihtsalt peast soe. Ka praegu näeb neid, kes supermarketi uksel käsi desovad. Ometi on ammu teada, et covid pindadelt edasi ei kandu. Aga desome ikka igaks juhuks. Ja paneme desoainepudeleid ka välja igale poole igaks juhuks.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni on lihtsalt peast soe. Ka praegu näeb neid, kes supermarketi uksel käsi desovad. Ometi on ammu teada, et covid pindadelt edasi ei kandu. Aga desome ikka igaks juhuks. Ja paneme desoainepudeleid ka välja igale poole igaks juhuks.

Saa nüüd oma covidist üle ja tule normaalse hügieeni sekka. Mina deson ka käsi peale poeskäiku, sest pood on nüüd küll üks kindel koht, kust haigustekitajaid (ja ma ei mõtle covidi, vaid näiteks kõhuviirusi, adenoviirusi) üles korjata. Iseenesestmõistetav on peale poeskäiku kodus kätepesu – nüüd teen sedasama lihtsalt samm varem, juba poeuksel.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poeuksel kätedeso on igati ok. Ja eriti puuviljalettide juures. Just põdesin rängalt oksetõbe, olles söönud neid mõnusalt karvaseid lapikuid virsikuid. Neid näpitakse ja näpitakse, et leida kõige paremaid. Kõik viirused kanduvad viljadele. Võid kodus pesta küll, aga mitte ju keeva veega. Ja sealt pehme karva vahelt ilmselt ikka kõike maha ei pese. Unustage see covid, käte deso poes on tervitatav just neid oksetõbesid põhjustavate viiruste pärast. Need hakkavad talve algul eriti aktiivselt levima. Ja on väga nakkavad.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tore oleks, kui inimesed desinfitseeriksid käsi just enne viljade valimist, mitte alles poest lahkudes! Just teistele mõeldes. Ei pruugi ise teadagi, mida su käed edasi kannavad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tore oleks, kui inimesed desinfitseeriksid käsi just enne viljade valimist, mitte alles poest lahkudes! Just teistele mõeldes. Ei pruugi ise teadagi, mida su käed edasi kannavad.

Õnneks on just tänu koroonale tekkinud kauplustes võimalus käsi desinfitseerida nii sisenemisel kui ka keset poodi, nii et see ehk hoiab ka noroviiruse leviku talvel veidi rohkem kontrolli all. Muidu ju on talviti levik ikka väga suur olnud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni on lihtsalt peast soe. Ka praegu näeb neid, kes supermarketi uksel käsi desovad. Ometi on ammu teada, et covid pindadelt edasi ei kandu. Aga desome ikka igaks juhuks. Ja paneme desoainepudeleid ka välja igale poole igaks juhuks.

Saa nüüd oma covidist üle ja tule normaalse hügieeni sekka. Mina deson ka käsi peale poeskäiku, sest pood on nüüd küll üks kindel koht, kust haigustekitajaid (ja ma ei mõtle covidi, vaid näiteks kõhuviirusi, adenoviirusi) üles korjata. Iseenesestmõistetav on peale poeskäiku kodus kätepesu – nüüd teen sedasama lihtsalt samm varem, juba poeuksel.

Siis sa oledki ju üks neist peast soojadest, kui päriselt arvad, et käte desomine on “normaalne hügieen”.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tore oleks, kui inimesed desinfitseeriksid käsi just enne viljade valimist, mitte alles poest lahkudes! Just teistele mõeldes. Ei pruugi ise teadagi, mida su käed edasi kannavad.

Jah, need viljad muidugi lendasid ise sinna supermarketisse ja ega keegi neid enne ostjaid ei puutunud kunagi. Seega ostjate kätedeso aitaks kindlasti 😀

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tore oleks, kui inimesed desinfitseeriksid käsi just enne viljade valimist, mitte alles poest lahkudes! Just teistele mõeldes. Ei pruugi ise teadagi, mida su käed edasi kannavad.

Õnneks on just tänu koroonale tekkinud kauplustes võimalus käsi desinfitseerida nii sisenemisel kui ka keset poodi, nii et see ehk hoiab ka noroviiruse leviku talvel veidi rohkem kontrolli all. Muidu ju on talviti levik ikka väga suur olnud.

Tõmba ninna ka igaks juhuks.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseenesestmõistetav on peale poeskäiku kodus kätepesu – nüüd teen sedasama lihtsalt samm varem, juba poeuksel.

Kas sa ei suuda hoiduda oma käsi suhu toppimast või mismoodi see poes desomine sind aitab?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseenesestmõistetav on peale poeskäiku kodus kätepesu – nüüd teen sedasama lihtsalt samm varem, juba poeuksel.

Kas sa ei suuda hoiduda oma käsi suhu toppimast või mismoodi see poes desomine sind aitab?

Pärast poeskäiku aitab, et ei kanna viiruseid kätega edasi autosse ja koju.  Just neid, mis nakkuvad pindadelt. Kust lapsed võivad need vabalt suhu toppida. Ja on päris palju inimesi, kes pärast poeskäiku või autosse istudes justnimelt topivad käed peaaegu suhu – teevad suitsu. Parem oleks siiski just enne poodi sisenemist käed desovahendiga üle käia, oleks kasuks ka teistele.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis sa oledki ju üks neist peast soojadest, kui päriselt arvad, et käte desomine on “normaalne hügieen”.

Käte desomine on kätepesu vorme. Jah, kätepesu on normaalne hügieen ja käte mitte pesemine peale saastunud ruumides käimist, on hügieeni puudumine.

Kas sa ei suuda hoiduda oma käsi suhu toppimast või mismoodi see poes desomine sind aitab?

Aga selgita palun, miks ma peaksin ootama kätepesuga koduni, kui on võimalus seda teha kohe poes? Miks ma pean jälgima, et ma poes järgselt oma kätega kogemata nina, silma, suud ei puutu, kui saan kohe end puhastada?

Jah, need viljad muidugi lendasid ise sinna supermarketisse ja ega keegi neid enne ostjaid ei puutunud kunagi. Seega ostjate kätedeso aitaks kindlasti

Muidugi aitaks. Ikka vahe on, kas neid vilju puutus üks kauba väljapanija (tõenäoliselt kinnastes) või 287 teadmata tervisega isikut, kes poest päeva jooksul virsikuid ostsid.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, need viljad muidugi lendasid ise sinna supermarketisse ja ega keegi neid enne ostjaid ei puutunud kunagi. Seega ostjate kätedeso aitaks kindlasti

Ega sa ometi arva, et sajad puuvilju näppivad ostjad viirust edasi ei kannagi? Miks meil muidu noroviiruse massilist levikut just mandariinide hooajaga seostatakse – jama ilmselt? Noro on mustade käte haigus ja levib justnimelt pindadelt. Suvalistelt pindadelt. Nt ühistranspordist tulnuna võiksid poodi sisenedes tõesti käed desovahendiga üle lasta, kui tavalist kätepesu võimalust vahepeal pole.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja on päris palju inimesi, kes pärast poeskäiku või autosse istudes justnimelt topivad käed peaaegu suhu – teevad suitsu.

Sigaretiga sa ei saa mingit nakkust, sest see kuumus, mis sealt tuleb tapab need nakkused ära, samuti ving. Vanasti desinfitseeriti tubasid vinguga, tehti tuli ahju ja siiber kinni mõneks ajaks, ise mindi ära muidugi ja hiljem tuulutati toad.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ometi on ammu teada, et covid pindadelt edasi ei kandu.

Tõesti või? Ise ka usud, et kui koroonahaige on just suvalise riiuli ees aevastanud, pihku köhinud ja nina nuusanud ning seejärel sama käega pakendeid või vilju näppinud ja sina oled järgmine, kes selle pakendi või vilja kätte võtab, siis sulle kindlasti ei nakka? Et viirus ongi kohe hävinud, kui mingit pinda puudutab, minutiga? Ja siis sa teed oma sõrme suus märjaks, et kilekotti avada, täiesti ohutu? No ei ole see pindadelt mittenakkamine ikka täiesti absoluutne tõde, ikka oleneb, kaua see viirus on sel pinnal püsinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 207 )


Esileht Kodunurk Kuhu te panete ilupadjad ja pleedid ööseks?