Esileht Kodunurk Kuhu te panete ilupadjad ja pleedid ööseks?

Näitan 27 postitust - vahemik 181 kuni 207 (kokku 207 )

Teema: Kuhu te panete ilupadjad ja pleedid ööseks?

Postitas:
Kägu

Sigaretiga sa ei saa mingit nakkust, sest see kuumus, mis sealt tuleb tapab need nakkused ära, samuti ving

Mis kuumus? Sa pole ilmselt elus suitsu teinud, kui arvad, et sigarett, mis su käsi ja huuli puudutab, on kuum. Või et keegi hingab tulikuuma suitsu sisse. Võtad saastunud kätega pakist suitsu, paned selle suhu. Ei ole seal mingit kuumust ühtki viirust hävitamas.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti või? Ise ka usud, et kui koroonahaige on just suvalise riiuli ees aevastanud, pihku köhinud ja nina nuusanud ning seejärel sama käega pakendeid või vilju näppinud ja sina oled järgmine, kes selle pakendi või vilja kätte võtab, siis sulle kindlasti ei nakka?

Tõenäoline, aga ei mäleta, mitme sekundi jooksul seda röga puudutama ning suhu toppima pidi. Igal juhul pm koheselt.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sigaretiga sa ei saa mingit nakkust, sest see kuumus, mis sealt tuleb tapab need nakkused ära, samuti ving

Vastu huuli on ainult mustad näpud ja filter, millele sa nt noroviiruse edasi kandsid juba  suitsu pakist välja võttes. Ei lähe näpud kuumaks, ei lähe filter. Kui poes käed saastusid mõne patogeeniga, paned selle otse suhu.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti või? Ise ka usud, et kui koroonahaige on just suvalise riiuli ees aevastanud, pihku köhinud ja nina nuusanud ning seejärel sama käega pakendeid või vilju näppinud ja sina oled järgmine, kes selle pakendi või vilja kätte võtab, siis sulle kindlasti ei nakka?

Tõenäoline, aga ei mäleta, mitme sekundi jooksul seda röga puudutama ning suhu toppima pidi. Igal juhul pm koheselt.

Mis on kaupluses üsna võimalik, et selline asi juhtub minutitega eelmise ja järgmise kliendi vahel. Suures poes tippajal lausa sekunditega. Ega muidu omikroni tüvi ka nii kergelt ei nakkaks, kui seda vaid otsese kontakti  kaudu saaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tore oleks, kui inimesed desinfitseeriksid käsi just enne viljade valimist, mitte alles poest lahkudes! Just teistele mõeldes. Ei pruugi ise teadagi, mida su käed edasi kannavad.

Õnneks on just tänu koroonale tekkinud kauplustes võimalus käsi desinfitseerida nii sisenemisel kui ka keset poodi, nii et see ehk hoiab ka noroviiruse leviku talvel veidi rohkem kontrolli all. Muidu ju on talviti levik ikka väga suur olnud.

Hea oleks, kui ka meedia sellist käitumist veidi promoks, muidu ongi inimestel arvamus, et desovahendid poes on mingi totter jäänuk koroonaajast, ega ju muuks tarvis polegi. Aga vägagi oleks! Just nüüdsel aastaajal, kui mustade käte viirused eriti hoogsalt levima hakkavad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea oleks, kui ka meedia sellist käitumist veidi promoks, muidu ongi inimestel arvamus, et desovahendid poes on mingi totter jäänuk koroonaajast, ega ju muuks tarvis polegi. Aga vägagi oleks! Just nüüdsel aastaajal, kui mustade käte viirused eriti hoogsalt levima hakkavad.

Tõsi! Terviseametnikud, ae!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ometi on ammu teada, et covid pindadelt edasi ei kandu.

Tõesti või? Ise ka usud, et kui koroonahaige on just suvalise riiuli ees aevastanud, pihku köhinud ja nina nuusanud ning seejärel sama käega pakendeid või vilju näppinud ja sina oled järgmine, kes selle pakendi või vilja kätte võtab, siis sulle kindlasti ei nakka? Et viirus ongi kohe hävinud, kui mingit pinda puudutab, minutiga? Ja siis sa teed oma sõrme suus märjaks, et kilekotti avada, täiesti ohutu? No ei ole see pindadelt mittenakkamine ikka täiesti absoluutne tõde, ikka oleneb, kaua see viirus on sel pinnal püsinud.

Teed sõrme suus märjaks, et kilekotti avada??? Ja sellise käitumise juures arvad, et kedagi võiks aidata sinu enne poodi sisenemist kätedeso? Äkki õpid kilekotte avama ilma tatiga rõvetsemata?
Ja mis mõttes see sinu sõrme suus märjaks tegemine on kuidagi targem poes köhimisest või nuuskamisest? Teises käes on sul ilmselt ostupilt ja korv/käru, mida siis pärast edukat kilekoti avamist oma tatiste kätega käpid? Ise jube rahul, et poodi tulles desosid, eks. Päris loll ikka.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastu huuli on ainult mustad näpud ja filter, millele sa nt noroviiruse edasi kandsid juba  suitsu pakist välja võttes. Ei lähe näpud kuumaks, ei lähe filter. Kui poes käed saastusid mõne patogeeniga, paned selle otse suhu.

Ja kuhu see patogeen huule pealt edasi läheb? Suhu. Ja siis sa ta suust koheselt hävitadki suitsu ja kuumusega. Kui huuled katki, siis võib tõesti nakatuda.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis mõttes see sinu sõrme suus märjaks tegemine on kuidagi targem poes köhimisest või nuuskamisest? Teises käes on sul ilmselt ostupilt ja korv/käru, mida siis pärast edukat kilekoti avamist oma tatiste kätega käpid? Ise jube rahul, et poodi tulles desosid, eks. Päris loll ikka.

Misasja sa ühe toodud näite peale nii isiklikult plärtsud? Pole elus kotte märja näpuga avanud, oskan seda ka teisiti teha. Aga poes näen iga kord mitut inimest näppe suhu toppimas. Mine kisa nende peale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saja kilomeetrine teema ja ainult paar tk on teemasse vastanud 😀

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saja kilomeetrine teema ja ainult paar tk on teemasse vastanud ????

Sama 😀

10 inimest on märkinud mu teemapüstituse nõmedaks, paar aktivisti veel kirjutas ektra kui loll teema, aga päris mõttetu mu algatus siiski polnud. Terve suur hulk inimesi sai ennast siiski välja elada ja rääkida endale sobival teemal, alates kulpidest ja trussikutest, lõpetades koroona ja sooleparasiitidega 😀

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tulles nüüd tagasi ilupatjade juurde- tahad sa südamepõhjast ja tõesti neid ja leiad, et on vajalikud ja ilusad. Või siiski mõttetud lestapesad ja tolmukogujad, mida igal õhtul ja hommikul paika sättida, kaks mõttetut liigutust päevas iga ilupadjakese kohta? 🙂 Päevatekk on max, see on veel praktiline asi voodipesu kaitseks, aga ilupadjad voodis….

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis mõttes see sinu sõrme suus märjaks tegemine on kuidagi targem poes köhimisest või nuuskamisest? Teises käes on sul ilmselt ostupilt ja korv/käru, mida siis pärast edukat kilekoti avamist oma tatiste kätega käpid? Ise jube rahul, et poodi tulles desosid, eks. Päris loll ikka.

Misasja sa ühe toodud näite peale nii isiklikult plärtsud? Pole elus kotte märja näpuga avanud, oskan seda ka teisiti teha. Aga poes näen iga kord mitut inimest näppe suhu toppimas. Mine kisa nende peale.

Aga las nad topivad omale neid näppe kas või tagumikku. Sina ju nii palju suudad ennast kontrollida, et ei käi sõrm suus ringi tänaval ja koju jõudes pesed käed ära?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või siiski mõttetud lestapesad ja tolmukogujad

Aga sa deso neid

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saja kilomeetrine teema ja ainult paar tk on teemasse vastanud ????

No kaua sa ikka vastad, et “mina panen tooli peale”.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saja kilomeetrine teema ja ainult paar tk on teemasse vastanud ????

Aga need mõned üksikud on ka ju kõik mõeldavad variandid juba alguses ära vastanud. Eks paned ikka sinna, kuhu võimalust on – põrandale, toolile, kummuti peale. Kas peaks kümmekond inimest seda üle korrutama, nagu PKs tavaks? Noh, oli ka soovitus osta eraldi kast. See lingitud on  ilus mööbliese küll, aga osta ainult selle pärast, et seal vaid öötundidel ilupatju sees hoida, no ei tundu eriti mõttekas. Pigem ikka siis, kui seal pidevalt midagi ladustada ja ehk päeval ka istmena kasutada. Mida kurta, teema arenes ja tore oligi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on näiteks magamistoas riidekirst, mille peale ööseks padjad vms panen. Tõtt öelda satuvad mõned ka põrandale, aga padjakatteid tuleb vahel nii või teisiti pesta. Ja ega magamistoas ei trambi ju välisjalatsites ringi. Olen pealegi nii vana et ükski lest ega bakter minu karastunud immuunsüsteemist pole suutnud läbi tungida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S. kuna pesu ei ole loomulikult valge, vaid valgeks värvitud, siis keetmisl see värv eraldub kiirelt ja järgi jääb hallikas pesu. Säravvalge on vaid veel pesemata pesu.

Seepärast mina valget pesu (ja üldse valgeid riideid) ei tahagi. Ilus on ainult kuni esimese pesuni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea oleks, kui ka meedia sellist käitumist veidi promoks, muidu ongi inimestel arvamus, et desovahendid poes on mingi totter jäänuk koroonaajast, ega ju muuks tarvis polegi. Aga vägagi oleks! Just nüüdsel aastaajal, kui mustade käte viirused eriti hoogsalt levima hakkavad.

Tõsi! Terviseametnikud, ae!

Saad algust teha omaenda FB kontol. Mina olen seda teinud.
Paraku inimesed ei julge isegi oma seinal eriti midagi avaldada peale kiisupiltide ja loosimängude, sest “appi, mida teised minust arvavad?”. Harva, kui on asjalikke mõtteid ja diskuteerimist väärt kraami. Aga ega muidugi kellelegi dikteerida ei saa, mida ta oma seinal peaks postitama.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seepärast mina valget pesu (ja üldse valgeid riideid) ei tahagi. Ilus on ainult kuni esimese pesuni. Rate this item:Submit Rating00

See on küll liialdus. Kui sul juba esimese pesuga valged esemed hallika tooni juurde võtavad, siis on sul mingi jama kas veega või pesumasinaga. Või kasutad mingit imelikku pesumeetodit, a la ei viitsi heledaid ja tumedaid eraldi sorteerida ja siis igaksjuhuks lased hästi kuumaga, et kõik lestad ja nugilised ära sureksid.

Muidu võib küll nõustuda sellega, et valge kasutusaeg säravvalgena on lühem kui teistel riietel, aga päris nii hull see asi siiski ei ole, et kohe esimese pesemise ajal valge rikutud saab.

P.S. mul on valged ilupadjad, diivanil. Eelistangi just valget, sest siis näeb paremini, millal peaks jälle pessu panema. Valgete asjade jaoks ma kasutan ka spets valge jaoks mõeldud vahendeid, sorteerin heledad asjad kokku jms jant. Mustadega sama, eriti hoolega vaatan, et ükski must kogemata heledate sekka ei satu. Punastega veel omaette ooper, need on mu meelest kõige hullemad, neid eriti palju meil ei ole aga paar asja annavad värvi ja millegagi neid väga kokku panna ei anna.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks tavapäeval ei viitsigi voodikatteid peale panna, sest magamistoas käime vaid magamas. Panen päevateki siis kui külalised tulevad, lapsed tahavad kusagile eraldi tubadesse eralduda ja vahel on terve punt lapsi meie suure laia voodi peal lauamängu mängimas, arutamas midagi vms. Ka siis, kui tahan külalistega rõdule minna, mis on läbi magamistoa, või tahan haigena päeval voodis lebotada, panen pleedi voodile. Ma ei taha, et mu voodi mustaks läheb, kui keegi seal päevarõivastega vedeleb, seega taolise ohu korral katan päevatekiga voodi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad algust teha omaenda FB kontol. Mina olen seda teinud. Paraku inimesed ei julge isegi oma seinal eriti midagi avaldada peale kiisupiltide ja loosimängude, sest “appi, mida teised minust arvavad?”. Harva, kui on asjalikke mõtteid ja diskuteerimist väärt kraami. Aga ega muidugi kellelegi dikteerida ei saa, mida ta oma seinal peaks postitama.

FB on eilane päev.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seepärast mina valget pesu (ja üldse valgeid riideid) ei tahagi. Ilus on ainult kuni esimese pesuni.

Mis mõttes? Mul on pea pooled asjad valged ning on valged ka aastate pärast. Pesed ikka valged asjad omavahel ilma teist värvi riieteteta? Valgele pesule mõeldud geelpadjaga?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu voodi pole populaarne koht, vaid mugav ja vaid magajatele mõeldud koht 😉

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kaks mõttetut liigutust päevas iga ilupadjakese kohta

No vaata, kõik ei karda ennast liigutada. Siin see vahe ongi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

muidu ongi inimestel arvamus, et desovahendid poes on mingi totter jäänuk koroonaajast

Aga seda nad ju ongi

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kaks mõttetut liigutust päevas iga ilupadjakese kohta

No vaata, kõik ei karda ennast liigutada. Siin see vahe ongi.

Mõtlevad olendid võiks küll mõttetuid ehk ebavajalikke liigutusi karta ning nende asemel midagi kasulikku teha.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 181 kuni 207 (kokku 207 )


Esileht Kodunurk Kuhu te panete ilupadjad ja pleedid ööseks?