Esileht Lapse ootamine Kuhu teete raseduse märkmeid?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kuhu teete raseduse märkmeid?

Postitas:
Kägu

Kas teete märkmeid kuhugi äppi või märkmikusse? Kardan, et äpp kaob millalgi ära. Apollos oli kaks spetsiaalset märkmikku ka. Roosa ja piparmündi kaanega on vist ühesugused, tundusid põhjalikud ja mingi suur kollane oli kiles kinni. Kes kasutab neid? Kogemused. Kollast ei saanud vaadata.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, et küsin, aga mis märkmeid sa teed ja milleks?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina raseduse esimeses pooles märkisin lihtsalt äppi, aga üsna kiirelt kadus see viitsimine ära. Minu jaoks olulisemad asjad seal siiski kirjas, aga mingit igat pisiasja pole küll viitsinud sinna märkida.

Lisaks sain ämmaemandalt ühe pisikese mini-raamatu raseduse ajaks, kuhu saab ka märkmeid sisse teha, aga olen seda täitmist pidevalt edasi lükanud ja nüüd mõtlen, et ega vist takka järgi midagi ei hakka ka sinna suuresti kirjutama. Mõtlesin ka ise alguses, et panen kõik kirja, siis tulevikus hea vaadata, aga no reaalsus on teine.

Kellel tekib küsimus, et miks sellist asja üldse vaja on, siis üsna tihti on beebigruppides ka näha, et mitmendat korda rasedad naised ütlevad, et näed, ei kirjutanud ülesse, kuidas esimese/eelmiste rasedustega oli… Näiteks, kuna algas või kuna lõppes iiveldamine /oksendamine, mingid isud, liigutused jne, et oleks tore mäletada või siis kuskilt vaadata ja võrrelda. Jah, ka rasedakaart on hea koht, kus mingeid ametlikumaid andmeid vaadata, aga seal on ju üsna üldiselt mingi perioodi peale need kirjas.

Kui nüüd rasedaks jäin, saatis minu enda ema mulle pildi oma märgetest, kui ta mind ootas. Muuhulgas ka see, kui palju ta näiteks juurde rasedusega võttis jne (kuigi see oli pea 30a tagasi ja siis ei olnud ju selliseid äppe ja süsteeme). Minul oli küll väga huvitav seda kõike vaadata. Võib-olla mu enda laps tahaks ka kunagi vaadata, kuidas minu rasedus möödus. Tean, et osad suuremad ja uhkemad raamatud on sellised, kus on eraldi kohad oma mõtete kirjutamiseks. Näiteks kiri oma veel sündimata lapsele, mida ta siis kunagi kaugemas tulevikus suuremana lugeda saaks jne.

Ilmselgelt selline kirjapanemise värk ja mõtete välja kirjutamine ei sobigi kõigile, aga mõnele see meeldib ja mõnel tunneb ka laps kunagi tulevikus neid ülesmärkeid lugedes rõõmu 🙂 Eks ikka igaüks teeb nii, kuis meeldib ja viitsib 😀

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda rohelist beebiootuse kalendermärkmikku kasutan. Sisuliselt kasutan vaid seda igapäeva osa kuhu panen mälestuseks kirja päevasündmused, mõtted, tervisehädad vmt pähe tuleb.
Muid osasid – arstil käigud, jälgimised jne ei kasuta kuna osutusid mõttetuks. Rasedus siiani lihtsalt ilusasti kulgenud, et ei ole arstil küsimusi olnud, ei viitsi kalendris mingeid kõhukinnisusi vmt asju jälgida ja ristitada.

Mõnes mõttes on tore kirja panna, et a la esimesed liigutused, suurte müksude päev, sain esimesed beebiriided kätte ja mis iganes taolisi sündmusi-mõtteid veel.

Kuigi poole peal mõtlesin, et oleks ehk võinud ka tavalise ilusama bullet märkmiku nt võtta ja ise kujundada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole päevikupidaja tüüpi, seega mingit märkmikut ei ostnud. Raseduse ajal ei tundnud vajadust märkmeid teha, ilma selletagi püsis meeles, mis nädalal iiveldus üle läks ja mis nädalal liigutusi hakkasin tundma, muu ei tundnud eriti oluline. Pärast lapse sündi kirjutasin esimese aasta jooksul mõned asjad arvutisse wordi dokumenti, nt millal piim tuli, millal toitmine enam valus ei olnud, millal lapsel see õhtuse karjumise periood oli, mil miski ei aidanud rahustada, millal ta pöörama ja istuma hakkas, millal öösel pikemalt magama.

Teadsin, et tahan veel lapsi ja arvasin, et hiljem hea mõned asjad võrdlemise mõttes üle vaadata. Nüüd on teine laps beebi ja on küll hea vahel vaadata, et millal esimene laps midagi tegema hakkas ja kui sarnased-erinevad nad on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegin märkmeid notesi ja oli väga põnev võrrelda teise raseduse ajal, eriti arvestades, et suutsin kuskil oma rasedusraamatu ära kaotada. Õnneks kogu info alles 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline väike ruuduline märkmik. Kõik 3 rasedust nö päevikustiilis üles tähendatud – st enamat, kui märkmed kaalutõusu kohta, vaid ka ootusärevus, valmistumine, tunded jne. Ka sünnituse kirjeldus – tütardele detailsemalt, poisile jätsin mõned asjad välja, et ehk ta ei soovi nii detailselt teada ???? Tulevikus ise teavad, kas tahavad lugeda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Kuhu teete raseduse märkmeid?