Esileht Kodunurk Kuhu viia vanu riideid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Kuhu viia vanu riideid?

Postitas:

Olen kolimas ja asju pakkides panin kõrvale hulgaliselt heas või keskmises korras riideid, jalatseid, kotte jm. On nii erinevates suurustes laste, kui naiste ja meeste asju. On näiteks korralikumat sorti üleriideid, jalatseid, spordiriideid. Katkised ja väga kulunud asjad viskasin ära.

Kuhu soovitate need asjad viia, et neid prügimäele ei visataks ning kuhu ka suuremates kogustes asju korraga viia saaks? Elan Tallinnas. Tean, et riidekonteinerid on näiteks Humana ja Paavli kaltsuka juures. Uuskasutuskeskuse juures vist ka? Kas soovitate mõnda neist variantidest või on midagi veel? Internetis müüa ei taha, kuna on kiire ja tahaksin mõne päeva jooksul asjad eest ära viia.

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

küsi enda linnaosavalitsuse sotsiaalosakonnast- kindlasti on mõni vähekindlustatud pere ja nad ise viivad nendele

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen viinud Humana konteinerisse.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

riides on ju puuvill, puhas loodus. Viisakas oleks kasutatud loodus tagastada loodusele. viia kuhugi konkreetsesse kohta metsatukas näiteks, mitte laotada mööda teeääri laiali,see ei ole ilus.

0
-33
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 16:41; 25.01 21:04;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kuhu soovitate need asjad viia, et neid prügimäele ei visataks ning kuhu ka suuremates kogustes asju korraga viia saaks? Elan Tallinnas. Tean, et riidekonteinerid on näiteks Humana ja Paavli kaltsuka juures. Uuskasutuskeskuse juures vist ka? Kas soovitate mõnda neist variantidest või on midagi veel?

mina viin sellest valikust paavlisse ja uuskasutuskeskusesse just selle mõttega, et seal läheb see kraam otse müüki. olen aru saanud, et humana saadab suure osa kuskile arengumaadesse, aga sellel ei näe ma küll mõtet, kui meil endal on siin ka inimesi, kes neid riideid tahaksid osta. humana konteineritesse viin siis, kui asi on nii kehvas seisus, et minu hinnangul sellele nö turg puuduks. olen pakkunud ka nt ema ja lapse varjupaika, kuid  riideid neil tavaliselt ei ole vaja olnud. puuetega inimeste koja  turule olen ka viinud, kuid need toimusid kaks korda aastas ainult. samas, kas neil mitte fb grupp ei ole ja selle kaudu saab kogu aeg asju ära anda? ma sinu asemel uuriksin seda varianti kõigepealt.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 17:12; 25.01 21:01; 28.01 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen viinud poe parklas asuvasse riiete kogumise konteinerisse. Varem oli uuskasutuskeskuse oma, nüüd vist Tallinna jäätmekeskuse vms silt peal. Kõige mugavam viis minu jaoks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbralt sõbrale poekett võtab ka vastu, otse poeletile olen viinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

riides on ju puuvill, puhas loodus. Viisakas oleks kasutatud loodus tagastada loodusele. viia kuhugi konkreetsesse kohta metsatukas näiteks, mitte laotada mööda teeääri laiali,see ei ole ilus.

Jah muidugi. Ka loomsed jäägid, reovesi, paber jms on selle teooria järgi puhas loodus. Viime hunnikutena metsa alla??

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Facebookis on tasuta asjade grupp olemas, pane sinna koos suurustega üles. Mõnel kindlasti on vaja.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen aru saanud, et humana saadab suure osa kuskile arengumaadesse, aga sellel ei näe ma küll mõtet, kui meil endal on siin ka inimesi, kes neid riideid tahaksid osta.

Rumal jutt, keegi ei vii siit kasutatud riideid arengumaadesse. Humana toetab arengumaades teatavaid programme selle raha eest, mille nad siin sinu riiete müügist saavad. Kõik läheb sorteerimiskeskusse ja sealt edasi kohalikesse poodidesse müügile.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina viin Paavlisse. Head asjad, las inimesed kannavad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen aru saanud, et humana saadab suure osa kuskile arengumaadesse, aga sellel ei näe ma küll mõtet, kui meil endal on siin ka inimesi, kes neid riideid tahaksid osta.

Rumal jutt, keegi ei vii siit kasutatud riideid arengumaadesse. Humana toetab arengumaades teatavaid programme selle raha eest, mille nad siin sinu riiete müügist saavad. Kõik läheb sorteerimiskeskusse ja sealt edasi kohalikesse poodidesse müügile.

rumal või mitte…

https://bioneer.ee/riided-pole-olmeprügi

Küsimus, mida inimesed alati esitavad, on, mis saab nende annetatust edasi? Tallinna piiril Tänassilma Tehnopargis asuv Humana Sorteerimiskeskus käitleb ligi 200 tonni kasutatud rõivaid nädalas ja koos kauplustega on Eestis loodud ligi 300 töökohta. Riided sorteeritakse vastavalt kvaliteedile ja kasutusotstarbele. Osa müüakse Eesti ja Läti kauplustes katmaks tegevuskulusid (rendid, palgad, transpordikulud jms,), osa suunatakse arenguabiks peamiselt Angolasse, Malawisse ja Mosambique, osa saadetakse ümbertöötlemiseks peamiselt Indiasse ja Pakistani ja väike osa jääb ka prügiks.

võibolla on praeguseks midagi muututnud, kuid ma ise ei usu eriti. eesti elatustase on kogu aeg tõusnud ja ilmselt läheb nüüd rohkemgi arenguabiks.

siin https://www.err.ee/952618/inimesed-viivad-uha-enam-vanu-riideid-kogumiskonteineritesse on värskem artikkel, mille järgi läheb aafrikasse pool kuni kolmveerand sellest kogusest, mis eestis poodides müüki läheb. ma küll ei näe põhjust, miks ma oma korralikud riided sinna peaks saatma, kui neile ka kohapeal kandjaid leidub.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 17:12; 25.01 21:01; 28.01 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka loomsed jäägid, reovesi, paber jms on selle teooria järgi puhas loodus. Viime hunnikutena metsa alla??

See üleskutse on küll väga inetu

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 16:41; 25.01 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole autot, kuhu viia riided?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aafrikasse küll ei ole vaja riideid saata. Aafrikas on riike, mis upuvad isegi nn brändiriiete tuttuute eelmise kollektsiooni ülejääkidesse

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 21:34; 25.01 21:38; 28.01 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole autot, kuhu viia riided?

Mina “unustan” ahvatleva kile- või pabetkotiga kodulähedasse bussipeatusesse.

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 21:34; 25.01 21:38; 28.01 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole autot, kuhu viia riided?

Minul pole autot ja viin Uuskasutusse või kodust mõne minuti kaugusel olevasse riidekonteinerisse (Rimi juures). Tervet kapitäit küll niimoodi korraga ei vii jah, aga olen ka taksoga viinud. Keskkonna nimel ja ei viitsi ise müümisega tegeleda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viin H&M kauplusesse.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vii Aarete Laekasse Madala tänaval.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralikud riided, mida saab kanda lähevad Uuskasutuskeskusesse (Sõbralt Sõbrale võib ka).

Riided, mida ei paneks selga lähevad HM poodi.

Kui riidekonteinerisse viidud asjad viiakse arengumaadesse, siis seda ei poolda. Nad upuvad seal isegi riietesse ja see teeb karuteene nende enda riiete tootmisele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Tallinnas. Tean, et riidekonteinerid on näiteks Humana ja Paavli kaltsuka juures. Uuskasutuskeskuse juures vist ka? Kas soovitate mõnda neist variantidest või on midagi veel?

Siit võib aru saada, et perekoolikas soovib võimalikult paljudesse kohtadesse oma saasta viia – neist kahest on ilmselgelt vähe.

Kahest peaks ju piisama küll, ühe saapa viid Paavlisse ja teise Humanasse, siis peaks süda rahul küll olema?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 08:22; 26.01 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

riides on ju puuvill, puhas loodus. Viisakas oleks kasutatud loodus tagastada loodusele. viia kuhugi konkreetsesse kohta metsatukas näiteks, mitte laotada mööda teeääri laiali,see ei ole ilus

Ma ehitan oma metsale aia ümber, proovi siis sinna oma teksasid sokutada.

(Ma tegelikult ka leian oma metsa alt kellegi riideid, linnainimesed ostavad krunte ja ei saa aru et mets võib kellegi eramaa olla)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäätmekäitlusjaama viin. Ei ole minul aega ega huvi neid kuhugi kobteinerisse/taaskasutusse pakkuda. Mööda maakondi ringi rallides raiskan oluliselt rohkem aega ja raha ning saastan keskkonda.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

linnainimesed ostavad krunte ja ei saa aru et mets võib kellegi eramaa olla

See ongi tsiviliseeritud inimese õigus – mitte millestki aru saada.

Mistarvis on näiteks USAs (teatud osariikides) erametsa servas üleval sildid, et:
“Siin on erametsa ja -maa piir. Sa ei tohi siin käia. Kui sa seda piiri rikud, siis sind tulistatakse tulirelvast. Ja kes selle käigus ellu jäävad, neid tulistatakse VEEL KORD”.

Kõik saavad rahulikult aru ja ei mingit jama.

Kas sul seal on lumehelbekestele sellised sildid üleval?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 08:22; 26.01 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole autot, kuhu viia riided?

Mina “unustan” ahvatleva kile- või pabetkotiga kodulähedasse bussipeatusesse.

Kas sa kujutad ette, kui palju maksab pommiryhma väljakutse riigile? Mõni inimene voib seda kotti kahtlaseks pidada ju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole autot, kuhu viia riided?

Mina “unustan” ahvatleva kile- või pabetkotiga kodulähedasse bussipeatusesse.

Kas sa kujutad ette, kui palju maksab pommiryhma väljakutse riigile? Mõni inimene voib seda kotti kahtlaseks pidada ju.

ja isegi kui ei peeta, siis kohusetundlikud kodanikud hakkavad otsima kohta, kuhu see kott üle anda juhuks kui omanik otsima peaks; teevad kohalikku fb gruppi teema, et leitud kott riietega, kes kaotas; kolmandad jagavad seda edasi jne jne. milleks kogu see jama? pane lihtsalt riidekonteinerisse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 17:12; 25.01 21:01; 28.01 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuhu te, pärnakad, riided viite? Ma varem viisin Humana konteinerisse, enam neid pole. Kõik asjad osta-s müügiks ei lähe, isegi Spungis ei saa viimasel ajal täiesti tervetest ja korralikest riietest lahti. Uuskasutuskeskusesse vist ei jalgsi kohapeale viia ei või, ma olen aru saanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole autot, kuhu viia riided?

Mina “unustan” ahvatleva kile- või pabetkotiga kodulähedasse bussipeatusesse.

Kas sa kujutad ette, kui palju maksab pommiryhma väljakutse riigile? Mõni inimene voib seda kotti kahtlaseks pidada ju.

Ei siin pea keegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 21:34; 25.01 21:38; 28.01 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuhu te, pärnakad, riided viite? Ma varem viisin Humana konteinerisse, enam neid pole. Kõik asjad osta-s müügiks ei lähe, isegi Spungis ei saa viimasel ajal täiesti tervetest ja korralikest riietest lahti. Uuskasutuskeskusesse vist ei jalgsi kohapeale viia ei või, ma olen aru saanud?

Miks ei või enam UK-sse viia? Koroona tõttu? Muidu olen sinna viinud  kõik, mis kõlbab teisele ringile. Katkised asjad ikka jäätmejaama. Mul on õnneks ruumi neid kõrvalhoones ladustada ja liigiti sorteerida. Riidekonteinerist tunnen puudust küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas tasuks kindlasti viia Aarete laeka poodi. Sealt jõuavad need asjad kindlasti abivajajateni. Humanas jm. läheb enamus siiski ikka müüki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Kodunurk Kuhu viia vanu riideid?