Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuhu võib kaebata ühistu esimehe peale? Meeleheitel perenaine.

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kuhu võib kaebata ühistu esimehe peale? Meeleheitel perenaine.

Postitas:

Tere, mure selline. Juba teist korda minu korter paneelmajas ujutakase:( Korter on kindlustatud. Aga! Öeldi, et kuiveel seda peaks juhtuma, siis kindlustus ei maksa, sest põhjus pole teada. Pöördusin esimehe poole, esimene vastus oli …ühistupole süüdi, otsige ise põhjus, torud vahetatud. Teise pöördumise peale  – esimees ei vastanud! Ise ma korterite sees üleval korrusel ei saa seaduslikult käia ja põhjus otsida. Küsimused – Kuidas leida juba teise üjutuse põhjus? Kuhu võib edasi pöörduda ja kaebata – et esimees ei võta mitte midagi ette (ei saa üldse aru milleks siis ühistuesimees vajalik.()?  Ja kui kindlustus ei maksa edaspidi…milleks siis ülde edaspidi kindlustus leping pikendada ja maksta? Olen segaduses:( Vabanda kirjavigade pärast. Ja olen üksikema, abi või nõu pole kellegikäest küsida:( Tänud vastajatele.

PS! Praegu kindlustus maksab kõik kinni. Lihtsalt kardan remonti alustada – kui põhjus pole leitud.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlustus maksab sulle ja sama summa küsib ülemise korteri omaniku käest sisse ja kui see ei maksa, on kohtutäituri rida. Usu, ülemise omanik on vägagi huvitatud sellest varsti, või kui on ühitu teema, siis pöördub nõue ühistu vastu.

Mina müüks korteri maha, laseks korda teha, ütleks ausalt ostjale ka milles küsimus ja müüks ära, sest minu närvid seda jama vastu ei pea. Korra olen taoliste naabritega kokku puutunud, nagu suurim vaenlane olin siis, kui kindlustus raha hakkas küsima, enne seda oldi vait ja polnud nende asigi. Pärast tulidi uurima et miks ma ikka kindlustuselt nõuan, et nemad oleksid mulle remondi poole odavamalt teinud.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaheta kindlustusseltsi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli juhus, kus ülemiselt korruselt imbus vesi, kuude viisi. Käisime ülemisega rääkimas, midagi näha nende korteris ei olnud, ühistu väitis, et nemad midagi ei teinud. Meie kindlustusseltsi pakutud ehitaja käis niiskustaset mõõtmas ja kuna sein ei kuivanud ega kuivanud, siis oli selge, et leke muudkui jätkub. Ühistu vältis ka teemat, sest nende sõnul polnud nemad süüdi. Mina ei jätnud asja, kirjutasin aina kindlustusse ja ühistule ja ülemisele naabrile, et leke jätkub ja võetagu midagi ette, enne kui summa kasvab kolossaalseks (rõhutasin, et kindlustus nõuab kahju süüdlaselt sisse). Ülemise korruse põrand võeti üles, all kõik ujus, kuigi peal oli kuiv olnud ja lõpuks selgus ikka, et ühistu toruühendus lekkis. Noh, ühistu maksis, nii et valus oli. Usun, et järgmine kord enam nad nii uimased ei ole, sest asi läks neile palju tuhandeid maksma. Palju odavam oleks olnud kohe lekke põhjus selgitada, aga teistel polnud ju huvi, märg oli (pealtnäha) ainult meil. Muideks, meil oli just kuid tagasi tehtud toruvahetus see põhjus, miks lekkis, mingi ühenduskoht lekkis seina sees ja seda poleks veel aastaid võibolla leitud, kui ma ei oleks pidevalt kirjutanud ja nõudnud ja meelde tuletanud, et süüdlane  ju maksab. Ainus huviline oledki sina, teistel tekib huvi alles siis, kui neile arve esitatakse.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 19:30; 13.06 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamikel juhtudel:

-kui on kaasomandis torus leke, siis uputaks kogu aeg, kui püstaku kraanid on lahti.

-kui mõni naaber põhjustas ühekordse uputuse (jättis vee jooksma, tal survevoolik läks katki vms), on leke korraks.

-kui leke on, ei ole, siis on variant, et lekib vähe ja kuidagi paneelide vahele (lekkekoht võib asuda ka naabertrepikojas, enamasti püstakus).

Sinu kindlustus pöördub ise ühistu poole ja küsib infot, kas lekke põhjus on tuvastatud ning kes on vastutav. Kui ühistu sellest välja ei tee, siis esitatakse kahjunõue neile (sest ühistu puhul vastutab ühistu ehk kõik kaasomanikud koos oma torude eest). Ühistu asi on selgitada välja, et see pole ühine süü, vaid mõni kaasomaniku süül juhtunud veeavarii.

Korralikus ühistus on kortermaja kindlustuspoliis, sh vastutuskindlustus. Seega klaarivad sinu kahju kindlustusseltsid omavahel, ühistu kanda jääb omavastutus.

Juhatuse peale saab kaevata üldkoosolekul. Kui kaebus on nii tõsine, et oma töö eest tasu saav isik seda tööd ei tee, siis valitakse uus juhatus.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli juhus, kus ülemiselt korruselt imbus vesi, kuude viisi. Käisime ülemisega rääkimas, midagi näha nende korteris ei olnud, ühistu väitis, et nemad midagi ei teinud. Meie kindlustusseltsi pakutud ehitaja käis niiskustaset mõõtmas ja kuna sein ei kuivanud ega kuivanud, siis oli selge, et leke muudkui jätkub. Ühistu vältis ka teemat, sest nende sõnul polnud nemad süüdi. Mina ei jätnud asja, kirjutasin aina kindlustusse ja ühistule ja ülemisele naabrile, et leke jätkub ja võetagu midagi ette, enne kui summa kasvab kolossaalseks (rõhutasin, et kindlustus nõuab kahju süüdlaselt sisse). Ülemise korruse põrand võeti üles, all kõik ujus, kuigi peal oli kuiv olnud ja lõpuks selgus ikka, et ühistu toruühendus lekkis. Noh, ühistu maksis, nii et valus oli. Usun, et järgmine kord enam nad nii uimased ei ole, sest asi läks neile palju tuhandeid maksma. Palju odavam oleks olnud kohe lekke põhjus selgitada, aga teistel polnud ju huvi, märg oli (pealtnäha) ainult meil. Muideks, meil oli just kuid tagasi tehtud toruvahetus see põhjus, miks lekkis, mingi ühenduskoht lekkis seina sees ja seda poleks veel aastaid võibolla leitud, kui ma ei oleks pidevalt kirjutanud ja nõudnud ja meelde tuletanud, et süüdlane ju maksab. Ainus huviline oledki sina, teistel tekib huvi alles siis, kui neile arve esitatakse.

Ühistu “maksis, nii et valus oli”? Eriti rumal oled- see on ju kõigi majaelanike mh. sinu käest kogutud raha. Ju siis selle “valu” tõttu jääb teil mõni vajalik töö tegemata või suureneb remondifond. Sa ise maksid selle probleemi likvideerimise eest sama palju, kui süüdlasest naaber või nt. kõrvaltrepikojas elav süütu mutike.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Häda selles, et kui lekivad kaasomandis olevad torud, siis oled ise ka süüdi – kuna oled nende torude osas kaasomanik (siis vastutavad kõik korteriomanikud). Samas on juhatus just selleks, et majas vajalikud tööd tehtud oleksid, aga kui raha eriti remondifondi ei kogune, üldkoosoleku laenu võtta ei taha – siis ei saa juhatus ka midagi teha.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühistu “maksis, nii et valus oli”? Eriti rumal oled- see on ju kõigi majaelanike mh. sinu käest kogutud raha. Ju siis selle “valu” tõttu jääb teil mõni vajalik töö tegemata või suureneb remondifond. Sa ise maksid selle probleemi likvideerimise eest sama palju, kui süüdlasest naaber või nt. kõrvaltrepikojas elav süütu mutike.

Sa ei lugenud teksti läbigi ja lahmid? Milles minu rumalus seisneb, mina ju kirjutasin ülepäeva, et TEHKE MIDAGI, kahju süveneb, asi kallineb, aga ühistu juhatus pikutas ja lootis, et probleem läheb ise üle… Kirjutasin, helistasin, käisin ülemise naabri jutul, uuesti helistasin, palusin kindlustust endale appi ühistu juhatuse utsitamiseks. Aga need viivitasid ja ignoreerisid.  Ja saigi ühistu siis lõpuks targemaks, esiteks reageerivad nad nüüd kohe igale lekkele kiiremini ja teiseks tehti majale vastutuskindlustus.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 19:30; 13.06 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Ja saigi ühistu siis lõpuks targemaks, esiteks reageerivad nad nüüd kohe igale lekkele kiiremini ja teiseks tehti majale vastutuskindlustus.

Aga ühistu – see oled ju ka sina. Kui sina nii tark oled, miks ei nõudnud koosolekutel juba varem vastutuskindlustuse olemasolu? Ja ma saan aru, et lekkele reageeritigi, aga see põhjus oli seotud hoopis väga varjatud ehituspraagiga, mida polnudki võimalik niisama tuvastada. Seega selle asemel, et ühistuliikmetel (sh sinul endal) lasta maksta nii et valus on, oleks äkki hoopis mõistlik esitada nõue remondifirmale, kes mõni kuu tagasi neid torutöid teostas. Ja üleüldse saab maja kõige targem inimene ise esimeheks kandideerida. Miks ei ole seda seni tehtud? Kohe järgmisel koosolekul esita oma kandidatuur! Iseasi, palju neid poolthääletajaid on…kindlasti oled üsna populaarne.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kummaline arusaam, et ühistu esimees ja juhatus peavad tegema tasuta tööd ülejäänud majaelanike probleemide lahendamiseks. Ühistu tähendab seda, et kõik majaelanikud tegutsevad ja vastutavad ühiselt ning ega ühistu ju mujalt raha saa, kui ainult seda, mida majaelanikud ise maksavad.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kummaline arusaam, et ühistu esimees ja juhatus peavad tegema tasuta tööd ülejäänud majaelanike probleemide lahendamiseks. Ühistu tähendab seda, et kõik majaelanikud tegutsevad ja vastutavad ühiselt ning ega ühistu ju mujalt raha saa, kui ainult seda, mida majaelanikud ise maksavad.

Mis krdi tasuta tööd? Juhatus saab palka ühistult ju.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis krdi tasuta tööd? Juhatus saab palka ühistult j

Mitte kõik. Enamuste väikeste KÜ (meil n 15 korterit) juhatus teeb seda tööd täiesti tasuta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuhu võib kaebata ühistu esimehe peale? Meeleheitel perenaine.