Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhusööma minna lapsega?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kuhusööma minna lapsega?

Postitas:
Kägu

Tere! Sooviksin vahelgi väljas süüa ning koos lapse ja mehega. Kuhu minna, restorani, kohvikusse, kus lapsel oleks oma mängutuba või nurk ning me mehega saaksime vahelgi koos mõnusalt süüa ja lõõgastuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kuhusööma minna lapsega?

Kasuta otsingut.

Kui tahad lõõgastuda, siis otsi lapsele hoidja ja minge mehega sööma, mitte ära kupata teda mängunurka eraldi. Kui perega sööma siis istuge ka koos lauas koguaeg, mitte ärge siiberdage edasi tagasi(jah see on lapsega võimalik).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oled Tallinnast? Muuseas selles kuumas F-hoones on lastele täiesti omaette tuba mängimiseks. Ja menüü on seal hea, õhkkond boheemlaslik, teenindamine üldjuhul kiire.
Ma ei arva, et mõnusaks õhtustamiseks tuleb lapsed alati jalust ära ajada ehk kellegi teise hoolde jätta. Kust need väikesed lapsed siis n-ö väljas söömis kultuuri õpivad? Ja neil peab ka vahel põnev ja huvitav olema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

soovitan ka soojalt last kasvatada nii, et ta oskaks söögikohas käituda. selleks tuleb käia tavalistes söögikohtades, kus pole mängunurka. Meil on see süsteem suurepäraselt töötanud. pole mingit probleemi ei meil, teenindajatel ega teistel klientidel, kui me oma 2-lapsega (9 ja 3)kuskil söögikohas maandume. pole mõtet õpetada kõigepealt valesti ja siis hädas olla, et laps ei oska käituda:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oled Tallinnast? Muuseas selles kuumas F-hoones on lastele täiesti omaette tuba mängimiseks. Ja menüü on seal hea, õhkkond boheemlaslik, teenindamine üldjuhul kiire.
Ma ei arva, et mõnusaks õhtustamiseks tuleb lapsed alati jalust ära ajada ehk kellegi teise hoolde jätta. Kust need väikesed lapsed siis n-ö väljas söömis kultuuri õpivad? Ja neil peab ka vahel põnev ja huvitav olema.[/tsitaat]
Ma kohe nimme pean kirjutama nüüd:
Söömiskultuuri ei õpita kuskil eraldi ruumis mängides, mis sest et see ruum asub söögikohas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma kohe nimme pean kirjutama nüüd:
Söömiskultuuri ei õpita kuskil eraldi ruumis mängides, mis sest et see ruum asub söögikohas.[/tsitaat]

Miks sa automaatselt eeldad, et laps tuleb söögikohta kaasa ja midagi ei söö või kui sööb, siis sama palju ja sama kaua, kui lapsevanemad? Laps sööb ära ja siis läheb mängima ja vanemad saavad natuke ka omavahel olla. Minu meelest on see nii loomulik, et ma teistsuguse võimaluse peale ei tuleks kohe kuidagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mismõttes vanemad saavad \”natuke omavahel olla\”? Lapse järele peab ju siiski keegi vaatama. Hoidjaga mängutubasid ma küll üheski toitlustusasutuses ei tea.

Kui tahate kahekesi lõõgastuda, siis tuleks laps hoidjaga jätta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mismõttes vanemad saavad \”natuke omavahel olla\”? Lapse järele peab ju siiski keegi vaatama. Hoidjaga mängutubasid ma küll üheski toitlustusasutuses ei tea.

Kui tahate kahekesi lõõgastuda, siis tuleks laps hoidjaga jätta. [/tsitaat]

Kui mu laps mängib ülemisel korrusel oma toas ja mida teen alumisel korrusel köögis süüa, siis ma ei arva, et mul tuleb ta igal juhul alla tirida, et silm kogu aeg peal oleks – niikuinii see pliidi ääres askeldades ei õnnestuks. Üldjuhul on väljaspool kodu asuvad laste mängutoad kordi turvalisemad kui kodused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no kuulge, on ju vaks vahet, kas laps on 2- või 6-aastane – viimane küll mingit hoidmist ei vaja, ehk võtab hoopis raamatu välja ja loeb selle aja, mil vanemad kooki-moosi naudivad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinnas söögikohad kus lastenurk: Babyback Kristiines, Mac Tartu mnt, kohvik Pärnu Pärnu mnt, Attimo Peterburi mnt, Rucola Ehitajate teel,Tondi resto Tondi selveri vastas. Rohkem ei tule hetkel meelde.
Noh ja kaubanduskeskustes on mitmete toidukohtade juures mängunurgad.
Ilma lastenurgata mõnusaid kohti tead ehk niigi:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mu laps mängib ülemisel korrusel oma toas ja mida teen alumisel korrusel köögis süüa, siis ma ei arva, et mul tuleb ta igal juhul alla tirida, et silm kogu aeg peal oleks – niikuinii see pliidi ääres askeldades ei õnnestuks. Üldjuhul on väljaspool kodu asuvad laste mängutoad kordi turvalisemad kui kodused.[/tsitaat]
Mille poolest on võõras söögikoha mängunurk kodust turvalisem?
Kodus sa tead täpselt kus mis asub jne, võõras kohas sul pole halli aimugi mis ta endale kaela võib tõmmata, kust kukkuda või kelle lapsega riidu minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mu laps mängib ülemisel korrusel oma toas ja mida teen alumisel korrusel köögis süüa, siis ma ei arva, et mul tuleb ta igal juhul alla tirida, et silm kogu aeg peal oleks – niikuinii see pliidi ääres askeldades ei õnnestuks. Üldjuhul on väljaspool kodu asuvad laste mängutoad kordi turvalisemad kui kodused.[/tsitaat]

Toitlustusasutuse mängutuba on pigem mängunurk, mitte kinnine ja piiratud ala. Omas kodus sa juba tead, milleks laps (tavaliselt) võimeline on. Mõni väiksem laps ongi selline, et ei saa teda üksi jätta ja võtadki kööki kaasa või käid iga 5 min järel vaatamas.

Eeldasin, et algataja laps on 1-3a, sest vanemaga saab minu meelest väga kenasti igas söögikohas käia ning ka lõõgastuda, kui talle nt pliiatsid-paberid joonistamiseks kaasa võtta. Aga 1-3a järele peab igal juhul vaatama (kasvõi, et ta mängunurgast putket ei tee), kui temaga välja minna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ahah, tänan, vaatan nende restoranide koduleheküljelt järgi. Tänan. Jah, pidasingi silmas seda, et laps saaks ka süüa, kuid, et siis ehk veidi mängiks lastetoas ning me mehega saaksime ka teises keskkonnas juttu ajada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toitlustusasutuse mängutuba on pigem mängunurk, mitte kinnine ja piiratud ala. Omas kodus sa juba tead, milleks laps (tavaliselt) võimeline on. Mõni väiksem laps ongi selline, et ei saa teda üksi jätta ja võtadki kööki kaasa või käid iga 5 min järel vaatamas.

Eeldasin, et algataja laps on 1-3a, sest vanemaga saab minu meelest väga kenasti igas söögikohas käia ning ka lõõgastuda, kui talle nt pliiatsid-paberid joonistamiseks kaasa võtta. Aga 1-3a järele peab igal juhul vaatama (kasvõi, et ta mängunurgast putket ei tee), kui temaga välja minna.[/tsitaat]

Seepärast ma F-hoonet soovitasingi, kuna seal on see eraldi väike tuba, millel on ainult väike ukseava.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mille poolest on võõras söögikoha mängunurk kodust turvalisem?
Kodus sa tead täpselt kus mis asub jne, võõras kohas sul pole halli aimugi mis ta endale kaela võib tõmmata, kust kukkuda või kelle lapsega riidu minna.[/tsitaat]

Aga sellepärast, et neile on kehtestatud väga ranged turvanõuded, mida kodus lapsevanemad reeglina ei oksagi jälgida, rääkimata nende järgimisest. Söögikohtade mängunurgad on tavaliselt loodud vastava eriala spetsialistide nõuannete järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sellepärast, et neile on kehtestatud väga ranged turvanõuded, mida kodus lapsevanemad reeglina ei oksagi jälgida, rääkimata nende järgimisest. Söögikohtade mängunurgad on tavaliselt loodud vastava eriala spetsialistide nõuannete järgi. [/tsitaat]
Oh sind küll, kõige turvalisemad on nad avamise paiku, reaalsuses on neis nurkades palju katkisi asju, kristiine baby’s on nt trepp, kus rõõmsasti kõige väiksemad turnivad ilma et keegi jälgiks ja nende asjade puhtusest ma ei hakka üldse rääkimagi, mida populaarsem koht seda mustem ka kahjuks.

Vb olen vanamoeline, aga kui käin lapsega einestamas, siis ma ka einestan, mitte ei lase lapsel ringi jõlkuda. Igaks juhuks on kotis lemmikmänguasi ja paber-pliiats kui toiduga peaks minema liiga kaua. Aga kogu aja istub laps lauas minuga ja suudab ka käituda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh sind küll, kõige turvalisemad on nad avamise paiku, reaalsuses on neis nurkades palju katkisi asju, kristiine baby’s on nt trepp, kus rõõmsasti kõige väiksemad turnivad ilma et keegi jälgiks ja nende asjade puhtusest ma ei hakka üldse rääkimagi, mida populaarsem koht seda mustem ka kahjuks.

Vb olen vanamoeline, aga kui käin lapsega einestamas, siis ma ka einestan, mitte ei lase lapsel ringi jõlkuda. Igaks juhuks on kotis lemmikmänguasi ja paber-pliiats kui toiduga peaks minema liiga kaua. Aga kogu aja istub laps lauas minuga ja suudab ka käituda.[/tsitaat]

Selles osas võib sul õigus olla, et hiljem lastakse mängunurgad käest, kuid iseenesest peaksid need olema nii tugevatest materjalidest, et peavad üsna kaua vastu, enne kui lagunevad. Mis treppidesse puutub, siis neid ei oska ma üliohtlikeks pidada – mul omal kodus keerdtrepp läbi kolme korruse, ei jälginud küll pidevalt, et lapsed seal ometi ei kukuks – õppisid kasutama koos käima õppimisega. Treppidel ikka aeg-ajalt kukutakse – ka suured inimesed. Laste kukkumine on tüki maad ohutum, kui ta just üle käsipuu ei roni ja korruseid alla ei lenda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmisele 22.26. Ma nüüd sedasi küll ei arvaks, et mida populaarsem seda mustem. Pigem, kui see restoran on suunatud peredele, siis järelikult on seal ka puhtuse teema kontrolli all ja oluline, et eos vältida selliseid küsimusi. Mida paremini läheb restoranil, seda rohkem ka tagasi ja puhtusesse investeeritakse. Lastetoas peab ju lapsel jalanõud ära võtma. Seal BabyBackis on ju trepil pehmem vaip, ja pole kuulnud, et lastega seal midagi juhtunud oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Eelmisele 22.26. Ma nüüd sedasi küll ei arvaks, et mida populaarsem seda mustem. Pigem, kui see restoran on suunatud peredele, siis järelikult on seal ka puhtuse teema kontrolli all ja oluline, et eos vältida selliseid küsimusi. Mida paremini läheb restoranil, seda rohkem ka tagasi ja puhtusesse investeeritakse. Lastetoas peab ju lapsel jalanõud ära võtma. Seal BabyBackis on ju trepil pehmem vaip, ja pole kuulnud, et lastega seal midagi juhtunud oleks.[/tsitaat]
No vastupidiselt mina nägin küll kuidas umbes 2-3a poiss sealt kukkus, muhk otsa ees, emme jooksis siis kaugemast lauast kohale.

Ausalt öelda, ma ei usalda neid nurki, mis on nõnda eraldatud. Aga eks iga vanema enda asi muidugi.

Please wait...
Postitas:
IrenaK

Kõik kiidavad siin suure hoolega Tartu mnt Maci. No ma ei tea, mõned aastad tagasi sai seal tihedamini käidud, siis last polnud ja mängunurgast ei teadnud midagi. Paar nädalat tagasi käisime ja no johhaidii, menüü muutunud üsna niruks, toit polnud see, mis varem ja see paljukiidetud mängunurk – vähemalt ühel mammuti-toolil oli jalg alt ära (loomulikult üritas ka minu laps selle tooli peale ronida, enne kui märkasin, et see katkine), põrand oli sodi ja prahti täis jne. Ma ei ole tegelikult üldse eriline toidukohtade kritiseerija ja kuna kokku sain mulle väga kallite inimestega, keda harva näeb, siis oli loomulikult see ühine aeg märksa tähtsam, kui söögikoha kvaliteedi langus. Lihtsalt nii siin Perekoolis kui ka ühes FB grupis kiidetakse alati seda söögikohta, mulle valmistas see aga (ilmselt osaliselt sellele kiitusele rajatud positiivse eelarvamuse tõttu) tõsise pettumuse.

Please wait...
Postitas:
Anahera

Meie perele meeldib Mac BBQ, kuid mitte see Tartu mnt oma, vaid hoopis Rocca Al Mare keskuse 2.korruse Mac BBQ – seal on parem teenindus, kui Tartu mnt’l ja mu laps lausa jumaldab seda lasteeinet, kus on lihapallid sees 🙂 ja mängunurk on seal hea turvaline. Eraldatud ja vanematele lähedal ning nähtav. Kristiine Babybacki lastenurk on elumöga, sest seal on pidevalt tuuletõmme.. aga jah, proovime oma perega ka selle F-hoone ära, vaatame, kuidas istub 🙂

Please wait...
Postitas:
Muruli

kiidan ka MACK bbq. teenindus on täiskasvanuteligi selline et toob naeru suule 🙂
toidud…mmmm

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kiidaks just Kristiine BabyBack mängunurka sest seal on vähemalt mänguasju ja tegevust.

Rocca Al Mare Mac on küll tore ja hea teenindusega viisakas koht, kuid mängunurk on küll alla igasuguse arvestuse – mis on mänugnurk kus puuduvad mänguasjad?? Ainult Lammas Shauni multikas koguaeg jookseb, üks liumägi ja kaks katkist autot. Mängunurga ala on ise ka pisike ja kõigerohkem häirib seal juures see et seal käiakse välisjalanõudega sees! :O

Please wait...
Postitas:
talent

Njahh. Teie laste emad ehk siis te ise käisite ju ka ometi lapsena vanematega restos -kohvikus kaasas? Polnud siis mängunurki olemaski. Ometi sai käidud ja ei mäleta küll, et igav või paha oli. Pigem põnev ja toidud olid huvitavama maitsega, kui kodus. Ja nii õppisimegi käitumist ja sotsialiseerumist.
Miks tänapäevased juntsud küll kohe nii saamatuteks kasvatatakse, et ei saa minutitki iseendaga olla?
2-aastast restosse ikka ei viiks, aga 4+ aastane on täitsa ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle isiklikult ei meeldi kaubanduskeskustes asuvad söögikohad. Vähemalt mitte koos perega natuke etteplaneeritult sööma minnes.
Valiks hoopis Villa Thai. Seal on ka mängutuba olemas.

Please wait...
Postitas:
sanshain

Vb olen vanamoeline, aga kui käin lapsega einestamas, siis ma ka einestan[/tsitaat]
kas einestades on toit kuidagi apetiitsem ka kui lihtsalt süües?

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuhusööma minna lapsega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.