Esileht Koolilaps Kui 1 klassi laps pole nõus veel üksi kooli minema

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kui 1 klassi laps pole nõus veel üksi kooli minema

Postitas:

Ja tuleb ette olukordi,et ei saa last saata kooli ja laps ise ka pole nõus minema ja ühtegi tuttavat ka ei ole kes saadaks.Kuidas teie olete lahendanud olukorra ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas olukord, et last ei saa kooli saata tuli ootamatult? Kui mul poleks ühtegi tuttavat, sõpra, naabrit, vanavanemat ega lapse isa, kes vajadusel saaks lapse kooli saata, siis ma oleks üritanud teda selle veidi rohkem kui kuu aja jooksul harjutada iseseisvalt käima, kiites ja premeerides kui tubli ta on. Kui minu pingutused last kiiresti iseseisvuma õpetada poleks vilju kandnud ja laps kategooriliselt keelduks üksi minemast või läheks aga saaks sellest psühhotrauma, siis ilmselt jätaks lapse koju “kodustel põhjustel” ja üritaks järgmiseks analoogseks olukorraks mingi lahenduse leida inimese näol, kellega laps oleks nõus minema.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ta siiani kooli läks? Kas see hirm tekkis nüüd – siis võiksid uurida milles asi, äkki on mingi probleem? Näiteks viskas kommipaberi maha – ja mingist majast tuli inimene välja riidles – nüüd kardab sealt mööda minna vms. Kas koolitee on pikk, keeruline?
Kui selliseid asju ei ole – siis pead last julgustama ja selgitama, et kool on kohustus. Äkki on mõni klassikaaslane, kellega saaks koos minna?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tellid lapsele takso?
Minu laps näiteks pelgas selles vanuses võõrastega suhtlemist rohkem kui üksi kooli minekut – taksoga “ähvardamise” peale oleks kindlalt üksi läinud. Aga ma siiski ei arva tõsiselt, et hirmutamine või ähvardamine aitaks – ikka tuleb kiita ja julgustada. Inglismaal ja ka paljudes muudes kohtades näiteks kehtib 7-aastastele veel reegel, et laps antakse vanema poolt õpetajale “käest kätte” üle ja mingi üksi minek ei tuleks kõne allagi. Ma ise arvan, et ka siin Eestis ei ole kõik 7-aastased veel piisavalt küpsed üksi liiklemiseks (osad on) ja äkki ei peakski sundima – küll varsti see julgus tuleb ka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mis see olukord on, et ei saa saata last?
Vanem on öövahetuses? Ometigi siis on ju keegi lapsega öösel kodus, sest üksi 7-aastane ei ööbi.
Aga tulebki siis otsida inimene, kes viib. Ehk mõni naabrist pensionär. Loomulikult tasu eest.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 11:15; 11.10 12:27; 11.10 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja tuleb ette olukordi,et ei saa last saata kooli ja laps ise ka pole nõus minema ja ühtegi tuttavat ka ei ole kes saadaks.Kuidas teie olete lahendanud olukorra ?

Meil oli esimene laps alles 2. klassi talvel nõus üksi minema ja praegu teise lapsega oleme samuti arvestanud, et läheb umbes nii. Kordamööda mehega viimegi igal hommikul. Pärast teine läheb järele. Kui peaks tekkima selline olukord, et mees on parajasti komendeeringus ja mina jään nii haigeks, et voodist ei tõuse, siis ilmselt kutsuks teise täisealise ja mujal elava lapse erandolukorras appi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 11:32; 09.10 13:19; 09.10 14:44; 09.10 15:00; 13.10 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.klassi laps on ju pisike alles. Teist kuud käib koolis, elumuutus on olnud suur. Loogiline, et lapsel tekib tõrge. Palka mõni tudeng või naabrimemm, kes teda saadab-toob koolist koju kuni ise tahab käima hakata. See julgus tuleb.

Mäletan, et ise kartsin ka, kui laps olin. Täpselt ei oskagi öelda, mida. Lihtsalt ei tahtnud üksi käia.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul tõesti ei oleks võimalust saata või kedagi paluda/palgata, siis ma lihtsalt räägiksin lapsega. Mul enda lapsega on alati toiminud see, et ma räägin temaga nagu endasugusega. Stiilis: “Kallis Mari/Jüri. Ma saan aru, et Sa väga kardad üksi kooli minna/tulla. Meil on kahjuks niisugune olukord, et teist lahendust ei ole. Kooli minemata jätta ei saa. Mis sa arvad, missugused võimalused meil on?”. Ehk siis “laps ei ole nõus” ei ole tegelikult argument. Palun mitte arvata, et ma ei hooli oma lapsest ja tema tunnetest- väga hoolin (ja saatsin 2 nädalat, rohkem polnud tarvis, oli/on iseseisvat tüüpi laps). KUID! Ka laps peab aru saama, et kui perekonnal ei ole teisi võimalusi, siis tuleb suuta end kokku võtta. Oskus teha ka asju mida kardad/ei taha, saab inimese niikuinii varem või hiljem kätte.

Ehk siis jah- ma arutleksin temaga nagu inimene inimesega.

Võimalik, et ma muidugi ei oska ennast väga kartliku lapse vanema rolli panna, aga siiani on meil see toiminud (laps 4. klassis).

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 13:08; 09.10 14:39; 09.10 14:52; 09.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KUID! Ka laps peab aru saama, et kui perekonnal ei ole teisi võimalusi, siis tuleb suuta end kokku võtta.

Ei tule. See ei ole lapse probleem, et tema selle lahendama peaks. See on sinu probleem ja sina pead selle lahendama.

+13
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 11:32; 09.10 13:19; 09.10 14:44; 09.10 15:00; 13.10 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KUID! Ka laps peab aru saama, et kui perekonnal ei ole teisi võimalusi, siis tuleb suuta end kokku võtta.

Ei tule. See ei ole lapse probleem, et tema selle lahendama peaks. See on sinu probleem ja sina pead selle lahendama.

See kehtib sel puhul, kui eeldada midagi täiesti ebaeakohast (nt. jätta 3-aastane üksi koju, kuna pole hoidjat või eeldada, et 7-aastane teeb tervele perele sooja õhtusöögi). Enam-vähem eakohaste tegevuste (mida koolilapsele üksi kojutulemine on) puhul tuleb suuta siiski ka lapses kasvatada enese kokkuvõtmise oskust. Millisest vanusest tuleb siis alustada sellega, et teha tuleb ka natuke ebameeldivaid/hirmutavaid asju (vajadusel)?

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 13:08; 09.10 14:39; 09.10 14:52; 09.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millisest vanusest tuleb siis alustada sellega, et teha tuleb ka natuke ebameeldivaid/hirmutavaid asju (vajadusel)?

Ma olen 45 ja ausalt öeldes küll ei soovi hirmutavaid asju teha. Kui just kellegi elu ohus ei ole. Oma 7-aastast last ma kindlasti hirmutavaid asju tegema ei saadaks.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 11:32; 09.10 13:19; 09.10 14:44; 09.10 15:00; 13.10 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millisest vanusest tuleb siis alustada sellega, et teha tuleb ka natuke ebameeldivaid/hirmutavaid asju (vajadusel)?

Ma olen 45 ja ausalt öeldes küll ei soovi hirmutavaid asju teha. Kui just kellegi elu ohus ei ole. Oma 7-aastast last ma kindlasti hirmutavaid asju tegema ei saadaks.

Mina ka ei saadaks. Aga ma suudan end panna ka miinimumpalgalise üksikema rolli, kes on näiteks just lahutanud suure vaevaga oma petvast ja lapsest mittehoolivast mehest ja kelle perekond on pigem ise sotsiaalselt toimetulematu.
St. ma ei rääkinud, et tuleb saata oma last hirmutavaid asju tegema, vaid, et kui tõesti, tõesti ei ole teist varianti, siis ehk saab lapsega arutada, julgustada ja utsitada (heas mõttes). Ehk siis, kindlasti teemaalgajata kaalub oma variante, mina pigem katsusin öelda, mida ma teeksin, kui tal tõesti võimalik ei ole (sest just nii ta väljendas- ei ole võimalik).

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 13:08; 09.10 14:39; 09.10 14:52; 09.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma suudan end panna ka miinimumpalgalise üksikema rolli, kes on näiteks just lahutanud suure vaevaga oma petvast ja lapsest mittehoolivast mehest ja kelle perekond on pigem ise sotsiaalselt toimetulematu.

Ma selles mõttes ei suuda, et ega eriti pole selles kontekstis ju oluline, MIKS ema ei saa teda kooli viia, vaid see, kuidas ta olukorra lahendab. Aga arusaadav, et mõni ongi kogu aeg sellises rollis, et mees jätab maha, perekond ei tule toime, palk on miinimum, sõpru ei ole jne ehk et inimene ei ole üheski eluvaldkonnas võimeline eriti konstruktiivne olema, siis on selge, et ega see olukord pole erand.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 11:32; 09.10 13:19; 09.10 14:44; 09.10 15:00; 13.10 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millisest vanusest tuleb siis alustada sellega, et teha tuleb ka natuke ebameeldivaid/hirmutavaid asju (vajadusel)?

Ma olen 45 ja ausalt öeldes küll ei soovi hirmutavaid asju teha. Kui just kellegi elu ohus ei ole. Oma 7-aastast last ma kindlasti hirmutavaid asju tegema ei saadaks.

Mina ka ei saadaks. Aga ma suudan end panna ka miinimumpalgalise üksikema rolli, kes on näiteks just lahutanud suure vaevaga oma petvast ja lapsest mittehoolivast mehest ja kelle perekond on pigem ise sotsiaalselt toimetulematu.

St. ma ei rääkinud, et tuleb saata oma last hirmutavaid asju tegema, vaid, et kui tõesti, tõesti ei ole teist varianti, siis ehk saab lapsega arutada, julgustada ja utsitada (heas mõttes). Ehk siis, kindlasti teemaalgajata kaalub oma variante, mina pigem katsusin öelda, mida ma teeksin, kui tal tõesti võimalik ei ole (sest just nii ta väljendas- ei ole võimalik).

Lisan veel, et loomulikult eeldusel, et koolitee on lapsele selgeks õpetatud jne. (Kui ei ole, siis miks? Koolitee peaks olema selge ka lapsel, keda saadetakse, igaksjuhuks!)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 13:08; 09.10 14:39; 09.10 14:52; 09.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke oleneb olukord teekonnast ka. Kui kool on 200 m, mööda sirget teed, siis võiks laps sellega hakkama saada. Kui 2 km- ühisransport, ohtlikud ülekäigud jms- siis minumeelst ei saa seda lapselt nõuda.
Mina arvasin nx ka, et laps hakkab üpris kohe ise käima. Raamatukogu ja poega saab kenasti hakkama. Kool on aga kaugemal ja selleks laps valmis pole. Tööd ja tegemised tuligi ümber vaadata/jagada. Sh see sama laps teeb meelsasti perele õhtusöögi ja on koolis igati asjalik/tubli. Tuleb ka see aeg, kui laps on valmis ise minema. Sundida last, kes kardab, ma õigeks ei peaks. Mingi lahendus on alati. Nx sama teekonnaga kooli või klassikaaslane.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mis see olukord on, et ei saa saata last?

Vanem on öövahetuses? Ometigi siis on ju keegi lapsega öösel kodus, sest üksi 7-aastane ei ööbi.

Aga tulebki siis otsida inimene, kes viib. Ehk mõni naabrist pensionär. Loomulikult tasu eest.

Mis krd naabritest pensionär? Ma alles noor inimene, aga mõni lapsevanem on üritanud mind ka moosida, et no lähed ju kah sinnapoole… Tänx, aga ma pole huvitatud võõra lapse eest vastutamisest. Pealegi liigun jalgrattaga (selle peale on öeldud, et aga äkki teete erandi? Halloo!?). Pagan, KAKS! inimest tegid lapse, aga 3-4-5 jne. MUUD INIMEST peavad teda siis kantseldama? Või miks vanemate tööaeg on olulisem, kui pensaka hommikune uneaeg või kolmanda naabri rattasõit?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.10 05:45; 11.10 12:34; 12.10 16:55; 14.10 06:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kärbes nüüd hammustas?

Kirjutasin ju, et TASU EEST. Miks mitte uurida, ehk on mõni naaber huvitatud niivõrd lihtsalt lisateenistusest. Tasuta ja pealetükkivalt stiilis “lähed ju niikuinii sinnapoole” loomulikult ei ole ok.
Aga kui on konkreetne kokkulepe, nagu lapsehoidjaga, siis kus probleem on? Kaks inimest tegid lapse jah. Ja vajadusel maksavad teenuse eest, et lapsega oleks tegeletud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 11:15; 11.10 12:27; 11.10 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kärbes nüüd hammustas?

Kirjutasin ju, et TASU EEST. Miks mitte uurida, ehk on mõni naaber huvitatud niivõrd lihtsalt lisateenistusest. Tasuta ja pealetükkivalt stiilis “lähed ju niikuinii sinnapoole” loomulikult ei ole ok.

Aga kui on konkreetne kokkulepe, nagu lapsehoidjaga, siis kus probleem on? Kaks inimest tegid lapse jah. Ja vajadusel maksavad teenuse eest, et lapsega oleks tegeletud.

Hm. Tasu oleks kindlasti max 10€ viie koolipäevahommiku kohta? Ma poleks ka 50€ eest nõus vastutama ega oma asju ümber sättima. Ja vanem inimene lapsehoidjaks on minu arust üldse jabur, aga jah, seda praktiseeritakse palju.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.10 05:45; 11.10 12:34; 12.10 16:55; 14.10 06:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes ei ole nõus, see ei olegi nõus. Kes on nõus, ütleb oma hinna. Kus probleem on? 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 11:15; 11.10 12:27; 11.10 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mis see olukord on, et ei saa saata last?

Vanem on öövahetuses? Ometigi siis on ju keegi lapsega öösel kodus, sest üksi 7-aastane ei ööbi.

Aga tulebki siis otsida inimene, kes viib. Ehk mõni naabrist pensionär. Loomulikult tasu eest.

Mis krd naabritest pensionär? Ma alles noor inimene, aga mõni lapsevanem on üritanud mind ka moosida, et no lähed ju kah sinnapoole… Tänx, aga ma pole huvitatud võõra lapse eest vastutamisest. Pealegi liigun jalgrattaga (selle peale on öeldud, et aga äkki teete erandi? Halloo!?). Pagan, KAKS! inimest tegid lapse, aga 3-4-5 jne. MUUD INIMEST peavad teda siis kantseldama? Või miks vanemate tööaeg on olulisem, kui pensaka hommikune uneaeg või kolmanda naabri rattasõit?

Aga lapse ülesse kasvatamiseks lähebki tervet küla tarvis 😉

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin küll üksi kooli. Üksi bussipeatusesse, üksi bussisõit jne. Miks on halb õpetada lapsele varakult iseseisvust? Telefoni saab tõmmata gps app’i.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.

Huvitav, mis see olukord on, et ei saa saata last?

Vanem on öövahetuses? Ometigi siis on ju keegi lapsega öösel kodus, sest üksi 7-aastane ei ööbi.

Aga tulebki siis otsida inimene, kes viib. Ehk mõni naabrist pensionär. Loomulikult tasu eest.

Mis krd naabritest pensionär? Ma alles noor inimene, aga mõni lapsevanem on üritanud mind ka moosida, et no lähed ju kah sinnapoole… Tänx, aga ma pole huvitatud võõra lapse eest vastutamisest. Pealegi liigun jalgrattaga (selle peale on öeldud, et aga äkki teete erandi? Halloo!?). Pagan, KAKS! inimest tegid lapse, aga 3-4-5 jne. MUUD INIMEST peavad teda siis kantseldama? Või miks vanemate tööaeg on olulisem, kui pensaka hommikune uneaeg või kolmanda naabri rattasõit?

Tegelikult on tõepoolest nõme, kuidas eeldatakse vaikimisi, et kui inimene on kodus, siis võib temalt mugavalt teeneid paluda. Võib-olla see pensionär vaevleb tervisehädade käes. See, et sa näed teda poodi minemas, ei tähenda automaatselt, et ta on triksis-traksis ja tal on energia ülejääk.

Samamoodi kiputakse suhtuma neisse, kes töötavad kodukontoris. “Ole hea, hoia last / too laps lasteaiast ära / vii laps trenni – sa ju niikuinii kodus!” See, et ma kodus olen, ei tähenda automaatselt seda, et ma olen vaba!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oleks selline probleem igapäevane või ette teada, leiaksin samast majast, lähedalt mõne samas koolis käiva vanema klassi õpilase. Teeks lapsed tuttavaks, laske neil mõned korras koos minna, edaspidi hea vajadusel helistada ja paluda.
Ootamatu olukorra puhul sirviksin oma telefoni. Mõni autoga kolleeg, laps peaks teda igal juhul tundma.
Kogu enda ümber inimesi, keda, mis hädas iganes, saaksid appi paluda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mis see olukord on, et ei saa saata last?

Vanem on öövahetuses? Ometigi siis on ju keegi lapsega öösel kodus, sest üksi 7-aastane ei ööbi.

Aga tulebki siis otsida inimene, kes viib. Ehk mõni naabrist pensionär. Loomulikult tasu eest.

Mis krd naabritest pensionär? Ma alles noor inimene, aga mõni lapsevanem on üritanud mind ka moosida, et no lähed ju kah sinnapoole… Tänx, aga ma pole huvitatud võõra lapse eest vastutamisest. Pealegi liigun jalgrattaga (selle peale on öeldud, et aga äkki teete erandi? Halloo!?). Pagan, KAKS! inimest tegid lapse, aga 3-4-5 jne. MUUD INIMEST peavad teda siis kantseldama? Või miks vanemate tööaeg on olulisem, kui pensaka hommikune uneaeg või kolmanda naabri rattasõit?

Tegelikult on tõepoolest nõme, kuidas eeldatakse vaikimisi, et kui inimene on kodus, siis võib temalt mugavalt teeneid paluda. Võib-olla see pensionär vaevleb tervisehädade käes. See, et sa näed teda poodi minemas, ei tähenda automaatselt, et ta on triksis-traksis ja tal on energia ülejääk.

Samamoodi kiputakse suhtuma neisse, kes töötavad kodukontoris. “Ole hea, hoia last / too laps lasteaiast ära / vii laps trenni – sa ju niikuinii kodus!” See, et ma kodus olen, ei tähenda automaatselt seda, et ma olen vaba!

See on see loogika, et kui ülemust kukil ei istu, oledki vaba:)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõni klassikaaslane ei lähe samast kandist kooli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lapse ülesse kasvatamiseks lähebki tervet küla tarvis ????

Üles, mitte ülesse.

Ei, mina ei ole seda meelt. Lapsed on vanemate isiklik projekt ja võimalikud takistused – haigused, logistika kool-kodu-lasteaed-trenn-sõbrad vm, rahaline pool, hoidmine jne – mõtlevad normaalsed inimesed ENNE lastetegu läbi. Mitte nii, et mul on nüüd laps, kes hoiaks, kes viiks, kes aitaks, sest MINUL on omad asjad ja ei saa. Ei, nii ei lähe. KUI pakutakse abi/ sobib aidata, siis on teine asi, aga eeldada, et vanaema, naaber, sõbranna vm. PEAKS kellegi last hoidma-valvama, on jabur. Ja jabur on ka see, et enamasti muretsevad ikka ja jälle emad selle pärast. Mitte isad. Põhjus võib olla selles, et ilmselgelt peavad naised lapsi ainult enda omadeks.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.10 05:45; 11.10 12:34; 12.10 16:55; 14.10 06:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurepärane leiutis, tōmbad äppi alla, regad ära ja kõik sujub. Soovitan soojalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veab neil, kel on sellised naabrid ja sõbrad. Mina isiklikt ei tunne kedagi, kes saaks kasutada selliseid ressursse. Lihtsalt ei kujuta ette, et oleks endalgi võimalik selliseid teenuseid osutada. Meie perel onka vanemad väga kaugel.
Kellegi palkamine püsivalt oleks ainus lahendus abi saamiseks. Sõpru saaks paluda, kui oleks tõesti sama trajektoor, aga pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võimalikud takistused – haigused, logistika kool-kodu-lasteaed-trenn-sõbrad vm, rahaline pool, hoidmine jne – mõtlevad normaalsed inimesed ENNE lastetegu läbi.

Ma kujutan seda arutelu nii elavalt ette.

Poiss ja tüdruk on armunud, üks asi viib teiseni, ollakse peaaegu voodis, kui tüdruk tõuseb korraga istuli ja ütleb: Pea hoogu! Ma võin 2 minuti pärast rasedaks jääda ja 2 aastat hiljem oleme suure probleemi ees.
Poiss: Mh?!
Tüdruk: Mis siis saab, kui haigeks jääb?
Poiss: ?
Tüdruk: Või veel hullem, kes teda lasteaeda viima hakkab, kui sa sõjaväkke lähed?
Poiss: Millest sa räägid?
Tüdruk: (rohkem iseendale) Sest mina lähen ju ülikooli, eks ole, aga seal ligidal pole ühtegi lasteaeda … ja normaalsed koolid on ka vähemalt poole tunni tee kaugusel .. ja TRENN, heldeke, kui ta on poiss, siis võiksime ta jalkatrenni panna, aga kui tüdruk, siis …
Kostab uksepaugatus ja kaugenev sammukaja. Aga tüdruk ei märka seda, talle kangastub juba võimalik logistika.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 11:32; 09.10 13:19; 09.10 14:44; 09.10 15:00; 13.10 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kool 10 km ja laps juba teises klassis, aga ikka ei käi ise kooli. Siis olemegi ise vedanud ja toonud. Käis esimeses klassis pikapäevarühmas, sest ei saanud nii vara minna, nüüd vahel istub ka raamatukogus päris tükk aega, enne kui saame järgi mindud. Kõik kooli ringid käib ka läbi, oleme ikka hakkama saanud. Nüüd viimasel ajal oleme käinud mõned korrad bussiga teda toomas, et ta õpiks, kuidas bussiga koju saab, kuigi see võtab kohutavalt aega.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Kui 1 klassi laps pole nõus veel üksi kooli minema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.