Esileht Koolilaps Kui 1 klassi laps pole nõus veel üksi kooli minema

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Kui 1 klassi laps pole nõus veel üksi kooli minema

Postitas:

võimalikud takistused – haigused, logistika kool-kodu-lasteaed-trenn-sõbrad vm, rahaline pool, hoidmine jne – mõtlevad normaalsed inimesed ENNE lastetegu läbi.

Ma kujutan seda arutelu nii elavalt ette.

Poiss ja tüdruk on armunud, üks asi viib teiseni, ollakse peaaegu voodis, kui tüdruk tõuseb korraga istuli ja ütleb: Pea hoogu! Ma võin 2 minuti pärast rasedaks jääda ja 2 aastat hiljem oleme suure probleemi ees.

Poiss: Mh?!

Tüdruk: Mis siis saab, kui haigeks jääb?

Poiss: ?

Tüdruk: Või veel hullem, kes teda lasteaeda viima hakkab, kui sa sõjaväkke lähed?

Poiss: Millest sa räägid?

Tüdruk: (rohkem iseendale) Sest mina lähen ju ülikooli, eks ole, aga seal ligidal pole ühtegi lasteaeda … ja normaalsed koolid on ka vähemalt poole tunni tee kaugusel .. ja TRENN, heldeke, kui ta on poiss, siis võiksime ta jalkatrenni panna, aga kui tüdruk, siis …

Kostab uksepaugatus ja kaugenev sammukaja. Aga tüdruk ei märka seda, talle kangastub juba võimalik logistika.

Üsna mage.
Aga nii vanas eas võiks ilkagi tunnistada, et planeerimisoskus on kõige alus. Ja jah, tulebki enne võimalikud takistused läbi rääkida. Seda muide ei pea tegema vahetult enne vahekorda, saab ka muul ajal.
Nii vana ja nii lapsik!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.10 05:45; 11.10 12:34; 12.10 16:55; 14.10 06:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lapse ülesse kasvatamiseks lähebki tervet küla tarvis ????

Üles, mitte ülesse.

Ei, mina ei ole seda meelt. Lapsed on vanemate isiklik projekt ja võimalikud takistused – haigused, logistika kool-kodu-lasteaed-trenn-sõbrad vm, rahaline pool, hoidmine jne – mõtlevad normaalsed inimesed ENNE lastetegu läbi. Mitte nii, et mul on nüüd laps, kes hoiaks, kes viiks, kes aitaks, sest MINUL on omad asjad ja ei saa. Ei, nii ei lähe. KUI pakutakse abi/ sobib aidata, siis on teine asi, aga eeldada, et vanaema, naaber, sõbranna vm. PEAKS kellegi last hoidma-valvama, on jabur. Ja jabur on ka see, et enamasti muretsevad ikka ja jälle emad selle pärast. Mitte isad. Põhjus võib olla selles, et ilmselgelt peavad naised lapsi ainult enda omadeks.

Ma olen nõus, et teisi inimesi ära kasutada pole ilus. Aga tulla ärplema, et lapse kooliviimise ja koolist toomise probleemid tuleks lahendada enne lapse saamist … Kuskiltmaalt võiks ikka ärapanemises ja üle vindi keeramises ka eluterve kriitikameel ja kaine mõistus appi tulla. Edu Sulle Su suurejoonelistes plaanides siis! Aga küllap näed Sinagi, et palju lühema aja jooksul kui kaheksa aastat võivad asjaolud totaalselt muutuda — plaanitud palgalised ja/või lähisugulastest hoidjad kolivad, surevad, nende muu elukorraldus ja muud kohustused muutuvad, endal võib tekkida vajadus töö- või isegi elukoha muutmiseks, kool reorganiseeritakse, suletakse ja avatakse, liiklust korraldatakse ümber, lapsed muutuvad ja üllatavad meid jne jne jne. Nii et palju edu Sulle Su aastakümnetepikkuste nüansirohkete plaanide elluviimisel! Selge, et mõõdukas planeerimine elus ei tee paha ning üldjuhul tasuks enne lastesaamist läbi mõelda, milline on lähiaastatel (ja tulevikus võib-olla, aga tõesti vaid võib-olla) kasutada olev sotsiaalne, majanduslik ja emotsionaalne ressurss nende laste kasvatamiseks. Aga kümne aasta perspektiivis ülidetailsete plaanide koostamine või selle võimalikkusse uskumine näitab vaid ogarust. Või praegusel juhul küll pigem väitja pahatahtlikku ärapanemissoovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võimalikud takistused – haigused, logistika kool-kodu-lasteaed-trenn-sõbrad vm, rahaline pool, hoidmine jne – mõtlevad normaalsed inimesed ENNE lastetegu läbi.

Ma kujutan seda arutelu nii elavalt ette.

Poiss ja tüdruk on armunud, üks asi viib teiseni, ollakse peaaegu voodis, kui tüdruk tõuseb korraga istuli ja ütleb: Pea hoogu! Ma võin 2 minuti pärast rasedaks jääda ja 2 aastat hiljem oleme suure probleemi ees.

Poiss: Mh?!

Tüdruk: Mis siis saab, kui haigeks jääb?

Poiss: ?

Tüdruk: Või veel hullem, kes teda lasteaeda viima hakkab, kui sa sõjaväkke lähed?

Poiss: Millest sa räägid?

Tüdruk: (rohkem iseendale) Sest mina lähen ju ülikooli, eks ole, aga seal ligidal pole ühtegi lasteaeda … ja normaalsed koolid on ka vähemalt poole tunni tee kaugusel .. ja TRENN, heldeke, kui ta on poiss, siis võiksime ta jalkatrenni panna, aga kui tüdruk, siis …

Kostab uksepaugatus ja kaugenev sammukaja. Aga tüdruk ei märka seda, talle kangastub juba võimalik logistika.

Hahaaa 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Kui 1 klassi laps pole nõus veel üksi kooli minema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.