Esileht Koolilaps Kui 12 aastane ei taha õppida

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kui 12 aastane ei taha õppida

Postitas:

Tere kõigile. Kuidas lahendate selle olukorra, kus laps ei taha õppida, huviringides käia jne. On keegi abi saanud nõustamisel? Kas oskate soovitada Tartus mõnda nõustajat ja millised need hinnad üldse on või kusagil ka tasuta võimalusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 08:34; 11.10 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui palju su laps arvutis on? arvutisõltlased tihtipeale manduvad ära ja ei huvitu enam millestki. katsu ekraaniaega piirata, küllap siis igav hakkab ja igavuse peletamiseks on huviring põnev vaheldus.
mingi huvi ju lapsel ikka on- pallimängud, ujumine, erinevad teadused,kunst,muusika?
õppida mittetahtmine võib olla tingitud probleemidest koolis ja üleüldisemast kooli mitteminna tahtmisest. uuri kas tal kaaslaste ja õpetajatega on suhted korras? või on ta koolist näit haiguse tõttu eemal olnud ja ei saa enam järje peale?
kirjuta natuke pikemalt, mul on samavana poiss (6klass)ja oleme igasugu probleemidega maadelnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 11:05; 11.10 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ei arvutis palju (mõnel kohe üldse mitte) ega haiguste pärast koolist puudunud. Lihtsalt minu meelest laisk. Kõik asjad jäetakse viimase minuti peale kui juba kurjaks olen saanud. Koolis on ilmselt poistega väga fan olla, sest ikka aegajalt märkuseid tilgub, et segas tundi, ei tööta kaasa, hilines, kodune töö tegemata, vihik kodus jne.
Kaalun siiki nõustaja poole pöördumist ja kiiremas korras, sest laps peab ise aru saama milleks ta peab koolis käima ja õppima. Muide kooli mineku vastu pole tal midagi, lihtsalt õppida ei taha.
Paraku olen vaid põgusalt sirvinud erinevate nõustamiskeskuste hinnakirja, mis on üsna krõbedad kuid uuringi siit kas on ehk ka tasuta võimalik kusagilt nõustamist saada ja oskab ehk keegi soovitada kelle poole pöörduda (enda kogemuste najal)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 08:34; 11.10 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Rajaleidjast oled uurinud. Seal peaks olema õpinõustamine vmt. Käisime lapsega, minu meelest oli tasuta teenus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ei arvutis palju (mõnel kohe üldse mitte) ega haiguste pärast koolist puudunud. Lihtsalt minu meelest laisk. Kõik asjad jäetakse viimase minuti peale kui juba kurjaks olen saanud. Koolis on ilmselt poistega väga fan olla, sest ikka aegajalt märkuseid tilgub, et segas tundi, ei tööta kaasa, hilines, kodune töö tegemata, vihik kodus jne.
Kaalun siiki nõustaja poole pöördumist ja kiiremas korras, sest laps peab ise aru saama milleks ta peab koolis käima ja õppima. Muide kooli mineku vastu pole tal midagi, lihtsalt õppida ei taha.
Paraku olen vaid põgusalt sirvinud erinevate nõustamiskeskuste hinnakirja, mis on üsna krõbedad kuid uuringi siit kas on ehk ka tasuta võimalik kusagilt nõustamist saada ja oskab ehk keegi soovitada kelle poole pöörduda (enda kogemuste najal)

see on ju hästi kui tal koolimineku tõrget pole ja koolis on sõbrad ootamas. kas neil sõpradel on hobid või harrastused, millega sinugi laps võiks liituda? ma pole näiteks veel kohanud poissi, kellel oleks vastumeelsus pallimängude v näiteks airsofti vastu. leian, et lapsel peab mingi hobi olema, mis kujundab elustiili, täidab aega, õpetab sotsiaalsust ja eneseusku. kui see eelnev on juba olemas, siis hakkab ta ehk õppimisegi peale rohkem mõtlema, piinlik ju kui emme peab igal õhtul meelde tuletama. ma ei pea väga valeks ka hinnete eest premeerimist- näiteks rahaga, kingitustega.
natuuri poolest on ta ju täitsa tavaline teismeline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 11:05; 11.10 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu minu lapsest räägid. Täiesti nõutu olen. Arvutis ja telekas on suhteliselt vähe, enamus ajast loeb raamatuid. Trennis käib ka kohustuslikus korras. Sõpradega kuskil ei käi (va vahel külas), külla neid ei kutsu, sest ta lihtsalt ei viitsi. Õppides jääb kõik viimasele minutile ja siis viskab valmis. Kohutavalt laisk. Samas on hea peaga ja seega väga kahju kõrvalt vaadata. Oleme rääkinud mitmeid ja mitmeid kordi, on olnud karistus ja preemiad aga mitte miski ei mõju.
Hea meelega käib airsofti mängimas ja seiklusparkides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 17:25; 23.10 06:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke 6ppimine t66ks. Enne taskuraha ei saa kui t66 tehtud, ja kui hasti tehtud, siis rohkem raha.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tehke 6ppimine t66ks. Enne taskuraha ei saa kui t66 tehtud, ja kui hasti tehtud, siis rohkem raha.

Minu last see kahjuks ei motiveeri 🙁 Ta lihtsalt ei ole eriline kulutaja ja seega pangaarve korralik (sinna lähevad ka kingituseks saadud rahad).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 17:25; 23.10 06:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke 6ppimine t66ks. Enne taskuraha ei saa kui t66 tehtud, ja kui hasti tehtud, siis rohkem raha.

Minu last see kahjuks ei motiveeri ???? Ta lihtsalt ei ole eriline kulutaja ja seega pangaarve korralik (sinna lähevad ka kingituseks saadud rahad).

Järelikult tuleb raha liiga kergelt.Pingutama ja raha teenima paneb ka see, kui lased tal kõik enda hüved “oma rahast” kinni maksta, st tahab vingemat telefoni või arvutit, ostab ise; läheb sõpradega pizzat vms sööma, maksab ise jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps Kui 12 aastane ei taha õppida

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.