Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kui?

Postitas:

Mida teeksite, kui teid kiusataks tööl taga? Näited: liiga palju ülesandeid, tihti mõttetud. Ebaselged töökäsud. Taga rääkimine nii omavahel kui tagaselga ala sotsiaalmeedias. Mõnitamine. Ignoreerimine. Lahkumisavalduse kirjutama sundimine.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.07 19:30; 09.07 21:50; 11.07 00:58; 11.07 09:19; 11.07 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kollektiiv ei sobi, ei ootaks, kuni keegi sunniks lahkuma. Ise oleks läinud. Ega teised ei muutu.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 19:58; 10.07 00:32; 11.07 01:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on midagi konkreetset, millest kinni hakata ja mida tõestada saab, siis pöörduksin Töövaidluskomisjoni (kui on jaksu selleks).

Aga üldiselt tasub töökohta vahetada. Lahkumisavaldusega ei pea kiirustma, enne kandideeri ja saa uus koht ning siis lahkumisavaldus. Kui olukord väga hull, siis lahkuks kohe ja teeks tähtajalise töölepingu alusel mingit suvalist lihttööd (või kuhu võetakse), seejärel töötuskindlustushüvitise perioodi jooksul otsiks uue töö.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti murelikuks teeb mind sotsiaalmeedias fb väidetav tagaselga hüüdnimede andmine, millest ma midagi ei teadnud. Tööandja keeldub mulle ütlemast, kes konkreetselt on mida öelnud seal ja ei näita ka vestlusi/postitusi. Samas mul on õigus seda ikkagi teada saada, mida minust räägitakse. Ilmselgelt olen endast täiesti väljas peale sellise info kuulmist. Kas teen politseisse avalduse või kes sellega tegeleb? Vaevalt, et tööandja valetab.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.07 19:30; 09.07 21:50; 11.07 00:58; 11.07 09:19; 11.07 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkaks uut tööd otsima. Enne uue töö leidmist lahkumisavaldust ei annaks, kui just pole rahaliselt nii hea seis, et saaks muretult puhata ja uut tööd otsida. Pole ju mingit põhjust sellisesse ussipessa jääda. Politsei või töövaidluskomisjon jmt – nendega rikud ainult enda närve ja see olukord kestaks niikuinii edasi. Ei usu, et selline kollektiiv muutub.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ühes eelmises töökohas sarnane teema. Hakkasin uut töökohta otsima ja kui juba üritati sundida lahkumisavaldust esitama, siis andsin mõista, et nad võivad mind vallandada, kui neil minust lahti saamisega nii kiire on. Saingi sealt minema ja uus töökoht oli ka juba ootamas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti murelikuks teeb mind sotsiaalmeedias fb väidetav tagaselga hüüdnimede andmine, millest ma midagi ei teadnud. Tööandja keeldub mulle ütlemast, kes konkreetselt on mida öelnud seal ja ei näita ka vestlusi/postitusi. Samas mul on õigus seda ikkagi teada saada, mida minust räägitakse.

Ei ole sul mingit õigust teada saada, mida inimesed suvalises MITTEAVALIKUS grupis omavahel sinust räägivad.
Tööandja käitub õigesti.
Ei pea keegi seda sulle näitama, kui need vestlused on isiklikud ega toimu firma hallataval lehel.

Kas teen politseisse avalduse või kes sellega tegeleb?

Mille alusel sa politseisse avalduse teeksid? Kui see oleks avalaik grupp ja sind laimataks nimeliselt nii, et kõik teavad, siis ehk küll oleks õigus kaevata. Töökaaslaste omavahelisi vestlusi FBs sa ju kontrollida ega keelata ei saa.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 19:58; 10.07 00:32; 11.07 01:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema pealkiri on muidugi geniaalne!

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema pealkiri on muidugi geniaalne!

Mu meelest on sama teemaalgataja siia varemgi samasuguseid teemasid teinud, pealkirjad olid ka umbes Kas? ja Mis? ja sisuks see, et töökaaslased kiusavad ja ülemus mõnitab. Aga see oli tükk aega tagasi juba, kas tõesti endiselt kannatab seal!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

skisofreenilise paranoia vastu aitab viirpuu ekstrakt punkt

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teeksite, kui teid kiusataks tööl taga? Näited: liiga palju ülesandeid, tihti mõttetud. Ebaselged töökäsud. Taga rääkimine nii omavahel kui tagaselga ala sotsiaalmeedias. Mõnitamine. Ignoreerimine. Lahkumisavalduse kirjutama sundimine.

On sul ametijuhend? Kas see on sinu hinnang, et on palju ülesandeid? Kui oled ülesandeid täitma võetud, siis sinu asi pole ju otsustada, mis on mõtekas ja mis mitte. Kui sul ametijuhend näeb ette, et tuleb täita korraldusi, ülesanded pole seadusega vastuolus ega kellelegi ohutud, siis minu asi pole ju tegelikult otsustada, mis on mõtekas ja mis mitte. Ebaselgete töökäskude puhul tuleb täpsustada ja soovitavalt kirjalikult, et jääks jälg, mida sinult oodatakse ja mis ajaks. Need minu meelest pole kuidagi töökiusuga seotud. Teine lugu on tagarääkimine ja teemade tegemine. Samas kas sina näiteks ei räägi vahel mitte üheski inimesest, keda kohal pole, oma sõbrannaga või lähedastega. Kas sa annad alati teada sellele inimesele, et sa rääkisid temast tagaselja? Nii et kui sa ei ole äratuntav neis kirjutistes, siis kuidas sa tõestad, et need käivad sinu kohta, kui kasutatakse mingit hüüdnime? Aga jah, ega siin miskit teha, kui töö ja olud ei sobi, tuleb lahkuda. Aga järgmismõtlemise koht on, mis on täpselt töökius ja mis mitte. See, et ülesanded ei sobi, või tunduvad mõtetud, see pole kius. Keegi pole oma raha peale nii tige, et võtaks tööle töölise, kellele lihtsalt makstakse töötasu mõtetute tööde tegemise eest. Ei ole meil nii rikkaid ettevõtjaid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti murelikuks teeb mind sotsiaalmeedias fb väidetav tagaselga hüüdnimede andmine, millest ma midagi ei teadnud. Tööandja keeldub mulle ütlemast, kes konkreetselt on mida öelnud seal ja ei näita ka vestlusi/postitusi. Samas mul on õigus seda ikkagi teada saada, mida minust räägitakse.

Ei ole sul mingit õigust teada saada, mida inimesed suvalises MITTEAVALIKUS grupis omavahel sinust räägivad.

Tööandja käitub õigesti.

Ei pea keegi seda sulle näitama, kui need vestlused on isiklikud ega toimu firma hallataval lehel.

Kas teen politseisse avalduse või kes sellega tegeleb?

Mille alusel sa politseisse avalduse teeksid? Kui see oleks avalaik grupp ja sind laimataks nimeliselt nii, et kõik teavad, siis ehk küll oleks õigus kaevata. Töökaaslaste omavahelisi vestlusi FBs sa ju kontrollida ega keelata ei saa.

Sest on olemas pg, mille alusel töötajal on õigus tutvuda andmetega, mida tema kohta kogutakse. Vahet pole, mis kanali kaudu see kogumine toimub.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.07 19:30; 09.07 21:50; 11.07 00:58; 11.07 09:19; 11.07 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest on olemas pg, mille alusel töötajal on õigus tutvuda andmetega, mida tema kohta kogutakse. Vahet pole, mis kanali kaudu see kogumine toimub.

Milliseid ANDMEID sinu kohta täpselt KOGUTAKSE? Kes kogub?
Kirjuta siia ka see seadus ja paragrahv, mis keelab töökaaslastel sind eraviisiliselt klatšimast (vahet pole, mis kanali kaudu see toimub). Räägivad ka kohvinurgas taga? Ja ülemus ei ütle, mida ta kuulis?
Kui ikka tunned, et on mingi õiguslik alus tööandja ja kolleegid klatši eest süüdi mõista, pöördu kohtusse. Esita tsiviilhagi, põhjenda, tõenda ja ehk saadki õigluse jalule seatud.
Mis su tegelik eesmärk on?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 19:58; 10.07 00:32; 11.07 01:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest on olemas pg, mille alusel töötajal on õigus tutvuda andmetega, mida tema kohta kogutakse. Vahet pole, mis kanali kaudu see kogumine toimub.

Milliseid ANDMEID sinu kohta täpselt KOGUTAKSE? Kes kogub?

Kirjuta siia ka see seadus ja paragrahv, mis keelab töökaaslastel sind eraviisiliselt klatšimast (vahet pole, mis kanali kaudu see toimub). Räägivad ka kohvinurgas taga? Ja ülemus ei ütle, mida ta kuulis?

Kui ikka tunned, et on mingi õiguslik alus tööandja ja kolleegid klatši eest süüdi mõista, pöördu kohtusse. Esita tsiviilhagi, põhjenda, tõenda ja ehk saadki õigluse jalule seatud.

Mis su tegelik eesmärk on?

Kust mina tean, mida nende fb-s räägitud on? Mulle ei näidata teksti ega öelda, kes rääkis.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.07 19:30; 09.07 21:50; 11.07 00:58; 11.07 09:19; 11.07 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest on olemas pg, mille alusel töötajal on õigus tutvuda andmetega, mida tema kohta kogutakse. Vahet pole, mis kanali kaudu see kogumine toimub.

Milliseid ANDMEID sinu kohta täpselt KOGUTAKSE? Kes kogub?

Kirjuta siia ka see seadus ja paragrahv, mis keelab töökaaslastel sind eraviisiliselt klatšimast (vahet pole, mis kanali kaudu see toimub). Räägivad ka kohvinurgas taga? Ja ülemus ei ütle, mida ta kuulis?

Kui ikka tunned, et on mingi õiguslik alus tööandja ja kolleegid klatši eest süüdi mõista, pöördu kohtusse. Esita tsiviilhagi, põhjenda, tõenda ja ehk saadki õigluse jalule seatud.

Mis su tegelik eesmärk on?

Kust mina tean, mida nende fb-s räägitud on? Mulle ei näidata ja ma ei suhtle oma töökaaslaastega väljaspool tööd. Äkki on tegu nii delikaatse infoga, mis takistab mul näiteks tulevikus uut töökohta leida, puutub minu eraellu või mida iganes. Mul on ÕIGUS teada ja ise otsustada, mida ma selle infoga edasi teen.

ei, sul ei ole mitte mingisugust õigust teada, mida teised inimesed sinu kohta räägivad, sest tegemist on nende isikuandmetega.
GDPR reguleerib siiski seda, mida juriidiline isik (tööandja) sinu kohta kogub – tema dokumentides kirjas olev sinu aadress, telefoninumber, tervisetõend jms. inimeste omavahelised jutud sinu kohta ei ole sinu isikuandmed ja sul ei ole mitte mingit õigust teada või nõuda, et neid sulle edasi räägitaks.
kuidas takistab sinu töölesaamist see, mida malle ja kati omavahel arutavad? uus tööandja ei tohi ilma sinu nõusolekuta kellegi käest sinu tausta uurida ja kui sina ise ei anna talle malle ja kati kontakti, siis ei saa ta nende käest ka midagi küsida.
oma paranoiaga pöördu palun arsti poole, tõenäoliselt saad sealt abi. sinu eelmised teemad siin olid juba mitu kuud tagasi, kui nad oleks tahtnud sust lahti saada, oleks ammu saadud. kuna sa seal ikka endiselt töötad, siis järelikult ei taheta sust vabaneda. ei maksa keegi lihtsalt kollektiivis jututeema hoidmiseks sulle iga kuu palka, vaid su tehtavat tööd on seal vaja ja sa saad sellega hakkama. veidi veider oled küll, kui neid teemasid lugeda, aga eks igaüks meist ole omamoodi veidrik. sulle ei meeldi kolleegid, kolleegidele väidetavalt sina, seega parajad on kokku saanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 09:29; 11.07 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest on olemas pg, mille alusel töötajal on õigus tutvuda andmetega, mida tema kohta kogutakse. Vahet pole, mis kanali kaudu see kogumine toimub.

Milliseid ANDMEID sinu kohta täpselt KOGUTAKSE? Kes kogub?

Kirjuta siia ka see seadus ja paragrahv, mis keelab töökaaslastel sind eraviisiliselt klatšimast (vahet pole, mis kanali kaudu see toimub). Räägivad ka kohvinurgas taga? Ja ülemus ei ütle, mida ta kuulis?

Kui ikka tunned, et on mingi õiguslik alus tööandja ja kolleegid klatši eest süüdi mõista, pöördu kohtusse. Esita tsiviilhagi, põhjenda, tõenda ja ehk saadki õigluse jalule seatud.

Mis su tegelik eesmärk on?

Kust mina tean, mida nende fb-s räägitud on? Mulle ei näidata ja ma ei suhtle oma töökaaslaastega väljaspool tööd. Äkki on tegu nii delikaatse infoga, mis takistab mul näiteks tulevikus uut töökohta leida, puutub minu eraellu või mida iganes. Mul on ÕIGUS teada ja ise otsustada, mida ma selle infoga edasi teen.

ei, sul ei ole mitte mingisugust õigust teada, mida teised inimesed sinu kohta räägivad, sest tegemist on nende isikuandmetega.

GDPR reguleerib siiski seda, mida juriidiline isik (tööandja) sinu kohta kogub – tema dokumentides kirjas olev sinu aadress, telefoninumber, tervisetõend jms. inimeste omavahelised jutud sinu kohta ei ole sinu isikuandmed ja sul ei ole mitte mingit õigust teada või nõuda, et neid sulle edasi räägitaks.

kuidas takistab sinu töölesaamist see, mida malle ja kati omavahel arutavad? uus tööandja ei tohi ilma sinu nõusolekuta kellegi käest sinu tausta uurida ja kui sina ise ei anna talle malle ja kati kontakti, siis ei saa ta nende käest ka midagi küsida.

oma paranoiaga pöördu palun arsti poole, tõenäoliselt saad sealt abi. sinu eelmised teemad siin olid juba mitu kuud tagasi, kui nad oleks tahtnud sust lahti saada, oleks ammu saadud. kuna sa seal ikka endiselt töötad, siis järelikult ei taheta sust vabaneda. ei maksa keegi lihtsalt kollektiivis jututeema hoidmiseks sulle iga kuu palka, vaid su tehtavat tööd on seal vaja ja sa saad sellega hakkama. veidi veider oled küll, kui neid teemasid lugeda, aga eks igaüks meist ole omamoodi veidrik. sulle ei meeldi kolleegid, kolleegidele väidetavalt sina, seega parajad on kokku saanud.

Pigem püüdiski tööandja rääkida seda nii, et kuna mul on väidetavalt linna peal hüüdnimed ja kümned ja kümned klatshikirjad kirjutatud facebookis minu kohta “mida tema loeb ja näeb, sest minuga ei aruta neid”, siis ma ei sobigi oma tööle kuna olen nii “veider” inimene ja minusugune peaks kusagil mujal töötama. Mina loen selle välja nii ja et seda väidet ümber lükata, palusin võimalust teada saada, kes!!! Ja mida on kirjutanud siis. Kahjuks kaitseb tööandja seda laimajat.

Niiet mida ise teeksid, töötaksid rõõmsalt edasi ja ei teeks teist nägugi-las koerad hauguvad?

See ongi andmete kogumine kui seda teeb tööandja, kuidas sa aru ei saa? Töötajal on õigus tutvuda andmetega, mida tema kohta kogutakse.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.07 19:30; 09.07 21:50; 11.07 00:58; 11.07 09:19; 11.07 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem püüdiski tööandja rääkida seda nii, et kuna mul on väidetavalt linna peal hüüdnimed ja kümned ja kümned klatshikirjad kirjutatud facebookis minu kohta “mida tema loeb ja näeb, sest minuga ei aruta neid”, siis ma ei sobigi oma tööle kuna olen nii “veider” inimene ja minusugune peaks kusagil mujal töötama. Mina loen selle välja nii ja et seda väidet ümber lükata, palusin võimalust teada saada, kes!!! Ja mida on kirjutanud siis. Kahjuks kaitseb tööandja seda laimajat.
Niiet mida ise teeksid, töötaksid rõõmsalt edasi ja ei teeks teist nägugi-las koerad hauguvad?
See ongi andmete kogumine kui seda teeb tööandja, kuidas sa aru ei saa? Töötajal on õigus tutvuda andmetega, mida tema kohta kogutakse.

Aga mis nendega tutvumine sulle annaks? Arvad, et seljataga klatšimine jääks vähemaks? Kui sind ikka kollektiivi poolt kiustatakse ja taga räägitakse, no vaheta töökohta! Ega teised ei muutu, sina pead muutuma, kui sind häirib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem püüdiski tööandja rääkida seda nii, et kuna mul on väidetavalt linna peal hüüdnimed ja kümned ja kümned klatshikirjad kirjutatud facebookis minu kohta “mida tema loeb ja näeb, sest minuga ei aruta neid”, siis ma ei sobigi oma tööle kuna olen nii “veider” inimene ja minusugune peaks kusagil mujal töötama. Mina loen selle välja nii ja et seda väidet ümber lükata, palusin võimalust teada saada, kes!!! Ja mida on kirjutanud siis. Kahjuks kaitseb tööandja seda laimajat.

Niiet mida ise teeksid, töötaksid rõõmsalt edasi ja ei teeks teist nägugi-las koerad hauguvad?

See ongi andmete kogumine kui seda teeb tööandja, kuidas sa aru ei saa? Töötajal on õigus tutvuda andmetega, mida tema kohta kogutakse.

kullake, ega tööandja ei kogu sinu kohta neid kuulujutte kuhugi, et sul oleks õigus nendega tutvuda, sul on isikuandmetest ikka väga vale ettekujutus, selle alla ei lähe kellegi eraisiku arvamus sinust.
kui sa oleks tööl millegagi hakkama saanud (kellegagi kakeldnud või praaki tootnud vms) või sinuga oleks midagi juhtunud (tööõnnetus) ja tööandja koguks toiminu kohta pealtnägijatelt seletuskirju, siis neid oleks sul õigus näha.
see, et kati ja malle omavahel arutavad, et sa näed veider välja või käitud veidralt vms ja tööandja seda pealt näeb või kuuleb, ei ole temapoolne andmekogumine või andmetöötlus. kui tema neid klatšiasju hakkaks koguma, vat see oleks andmetöötlus ja selle eest peaks tema hakkama AKIle aru andma, sest selline asi ei ole tema poolt lubatud (töötajate eravestluste kogumine, veel hullem, kui nende kellelegi (=sulle) näitamine), sest nende inimeste vestlustele kehtib sõnumisaladuse kaitse.
kui tööandja sinuga sel teemal vestleb, siis on pigem tegemist tema hea tahtega, st ta on sinu tehtava tööga rahul. veidi veider tundub sinu käitumine isegi siit neid teemasid lugedes, seega pole ime, kui see osadele inimestele ei pruugi meeldida, aga ega nemad sulle ka ju ei meeldi. sina tee oma tööd korralikult ja ära salse kolleegide arvamusest end segada

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 09:29; 11.07 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest on olemas pg, mille alusel töötajal on õigus tutvuda andmetega, mida tema kohta kogutakse. Vahet pole, mis kanali kaudu see kogumine toimub.

Seda teksti lugedes tundub, et sinu “kiusamine” ja tagarääkimine on tingitud sinu suutmatusest täita tööülesandeid, mis omakorda tuleneb kas vähesest haridusest ja/või kehvadest teadmistest.

Soovitan sul uut töökohta otsima hakata, kuna tundub, et probleem ei ole ainult töökaaslate halvas iseloomus ja klatšimisvajaduses.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis ma ei sobigi oma tööle kuna olen nii “veider” inimene j

Mulle tundud ka nende teemade põhjal veider.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )