Esileht Ilu ja tervis Kui 50+ avastad, et oled elu ära raisanud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 91 )

Teema: Kui 50+ avastad, et oled elu ära raisanud

Postitas:

Vot SEE on tõesti keskeakriis.

Parem see, kui 50-aastaselt soiguda ja surma oodata. 50 on tänapäeval suht noor vanus, sobib ideaalselt kannapöörde tegemiseks ja uuteks algusteks.

Tee see tööandjatele ka selgeks.

Minu tööandjale pole vaja seda selgeks teha – olen ise pea 50 ning kandideerisin hiljuti uude töökohta keskastmejuhiks. Erialast haridust mul pole (kõrgharidus on), aga võitsin konkursi. Nüüd plaanin ka uuesti ülikooli minna. Nii et pole vaja selles vanuses küll veel põdeda.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 22:30; 26.06 14:30; 27.06 07:52; 07.07 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mõni aasta noorem (45+), aga tunnen ka midagi sarnast. Tööalaselt olen täiesti läbikukkunud. Nooremana olin andekas ja õpihimuline, aga mitte ühtki omandatud asja pole suutnud kuidagi realiseerida. Haridust on küll ja veel, aga ilmselt on erialavalikud olnud täitsa valed, sest ei ole osanud endale sobivat tööd leida, mis ka meeldiks ja kus ennast hästi ja pädevalt tunneksin. Tulemusena teen vähetasustatud, emotsionaalselt kurnavat ja tegelikult minu natuurile sobimatut tööd. Tagajärjeks on pidev stress ja rahapuudus, mis omakorda kitsendab igasuguseid võimalusi ja ei ole jaksu kuskile edasi liikuda. Olen üritanud, aga see on olnud umbes nagu vihma käest räästa alla minek, kõik tundub nii lootusetu. Kadestan inimesi, kes elus enda koha on leidnud. Ise ma pole seda osanud ja nüüd ennast aidata samuti ei oska.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot SEE on tõesti keskeakriis.

Parem see, kui 50-aastaselt soiguda ja surma oodata. 50 on tänapäeval suht noor vanus, sobib ideaalselt kannapöörde tegemiseks ja uuteks algusteks.

Tee see tööandjatele ka selgeks.

Minu tööandjale pole vaja seda selgeks teha – olen ise pea 50 ning kandideerisin hiljuti uude töökohta keskastmejuhiks. Erialast haridust mul pole (kõrgharidus on), aga võitsin konkursi. Nüüd plaanin ka uuesti ülikooli minna. Nii et pole vaja selles vanuses küll veel põdeda.

https://www.ohtuleht.ee/873778/koristajaks-voi-karulukkajaks-50-vanuses-spetsialiste-arritab-tootukassa-ja-riigi-suhtumine

Kinnine artikkel küll, aga juba sissejuhatavad laused annavad aimu, kui lihtne see vanemaealiste tööotsimine on.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnine artikkel küll, aga juba sissejuhatavad laused annavad aimu, kui lihtne see vanemaealiste tööotsimine on.

Asi pole nii hull, aga töötukassa tegeleb tõesti pigem inimese enesekindluse materdamise, mitte tööle aitamisega. Kunagi olin töötu (palju noorem olin siis) ja juba kahe kuu pärast hakati rääkima, et no ikka pole veel leidnud, see tekitab siin juba ohumärgi, kas ei jää üldse koju istuma. Pakuti koristajakohti, mis samuti pigem solvas, mitte ei aidanud. Öeldi, et juba 41, see on väga suur ohumärk jne, jne. Kogu aeg selline jutt. Väga ebameeldiv kogemus, nõrgem inimene tõesti loobubki lõpuks.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 25.06 12:08; 26.06 09:05; 26.06 09:08; 26.06 15:26; 26.06 23:02; 01.07 09:07; 10.07 00:17; 10.07 13:27; 11.07 12:44; 11.07 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

45 lapsi pole, haridust pole, keeli oskan minimaalselt, lube pole, tervis tegi suure põntsu, autot pole, maja pole, mees on laisk, reisil ei käi. Appi, ma tahan tõesti kuskilt alla hüpata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis hea pärast see teema nüüd Tervise rubriigis on? Elu raiskamine ja vanuseteema on Tervis?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 25.06 12:08; 26.06 09:05; 26.06 09:08; 26.06 15:26; 26.06 23:02; 01.07 09:07; 10.07 00:17; 10.07 13:27; 11.07 12:44; 11.07 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis hea pärast see teema nüüd Tervise rubriigis on? Elu raiskamine ja vanuseteema on Tervis?

See oli kogu aeg tervise rubriigis. Jah, vaimse tervise teemad on Tervis.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 25.06 00:30; 25.06 00:42; 25.06 17:48; 26.06 23:40; 28.06 13:24; 29.06 00:16; 30.06 01:44; 08.07 15:01; 09.07 21:34; 09.07 22:38; 10.07 16:12; 13.07 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.ohtuleht.ee/873778/koristajaks-voi-karulukkajaks-50-vanuses-spetsialiste-arritab-tootukassa-ja-riigi-suhtumine Kinnine artikkel küll, aga juba sissejuhatavad laused annavad aimu, kui lihtne see vanemaealiste tööotsimine on.

Kandideerisime mehega mõlemad 50+ vanuses uuele tööle, mina saatsin CV kandideerimise viimastel minutitel nooruses õpitud erialale, mille polnud aastaid töötanud ja sain kohe tööpakkumise, mille ka vastu võtsin. Abikaasa valis natuke kauem ja hoiab oma CV-d siiani aktiivsena, saab ka aeg-ajalt uusi erialaseid pakkumisi.

Kui oled omandanud sellise elukutse, mis ka tänapäeval aktuaalne on, siis keegi ei paku koristaja või kärulükkaja kohta, halvemal juhul võib pakutav palk või palgale mittevastav töökoormus takistuseks saada, aga see on juba tööandja mure, mis kvalifikatsiooniga töötajat ta endale soovib.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

80-aastane, kes keeli õpib, teeb seda kasvõi iseenda aju töökorras hoidmise jaoks, et dementsus ligi ei hiiliks. Kõige paremini aitab aju ärksana hoida just uute asjade õppimine, mitte niiväga ristsõnad jms, mis on vanade teadmiste kasutamine.

Aga ongi inimestel vahe, kes elab täiel rinnal ja tulevikku vaadates veel 80-aastasena ja kes sureb ja vananeb juba alates 25a “oh, mis nüüd mina ja kes nii vana enam tahab” soigumisega.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 02:52; 29.06 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga võta end kokku

ja mine välja ennast liigutama! Muretse head tossud ja iga päev, iga ilmaga. Lähevad kilod ja tuleb elurõõm ka tagasi. Millestki pead alustama. Käies saad mõtteid mõlgutada ja plaane pidada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suudaks leida endas motivatsiooni millegi õppimiseks, mille järgi mul tegelikult igasugune vajadus puudub.

Mina näiteks õpin pidevalt midagi, kuna ma naudin seda protsessi + kohtumist uute inimestega.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 22:30; 26.06 14:30; 27.06 07:52; 07.07 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 50-ni veel paar aastat aega.  Midagi sellist nagu teemaalgatus ma üldse ei tunne. Loomulikult saaks alati paremini, kuid olen rahul ka olemasolevaga.  Mul on ootenimekirjas olevate tegevuste nimekiri nii pikk, et igavust pole aega tunda, rääkimata sellest, et tunneks, et olen elu ära raisanud.

Ma ei arva, et lapsed oleks elu saavutus, kuid ma olen ülirahul, et nad mul olemas on ja natuke uhke selle üle, et päris ‘aia taha’ nad mul ka pole läinud.

Rahuldust pakkuv töö.  Mul on rõõm, et mu tööd hinnatakse nii ülemuste, kolleegide kui ka klientide poolt.  Töö nõuab ka pidevat enesetäiendamist, seega saan mõnuga koolitustel käia.

Haridus. Kõrgharidus on mul olemas ja nüüd planeerin magistrantuuri minna. Vaja veel välja mõelda, millest magistritöö kirjutada ja järgmisel suvel kooli sisse astuda.

Hobid. Mul on paar laialtlevinud hobi, milles olen arvestataval tasemel.  Tuleb teha seda, mis meeldib, mis silmad särama paneb ja küll siis tulevad ka oskused ja teadmised. Mul üks hobi ongi oskustele tuginev ja teine teadmistele.

Ma ei tea, kas ma olen liialt sinisilmne, kuid minu arust on iga inimene milleski hea. See võib olla midagi täiesti mittevajalikku, kuid siiski on see selle inimese eriline väärtus. Näiteks oli mu poeg väiksena totaalne dinosauruste fänn. Tõenäoliselt polnud mu tutvusringkonnas teist sellist inimest, kes oleks teadnud dinosaurustest nii palju kui tema. Täiesti kasutu erilisus, sest tulevases elus ta pole neid teadmisi kuidagi oma kasuks kasutanud, aga see oli tema hobi ja ta oli selles hea!

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.06 09:41; 28.06 12:16; 28.06 23:11; 29.06 09:49; 08.07 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ootenimekirjas olevate tegevuste nimekiri nii pikk, et igavust pole aega tunda, rääkimata sellest, et tunneks, et olen elu ära raisanud.

Mis imeasjad teil seal ootenimekirjas siis on, mida pole saanud juba 50 aasta jooksul ära teha, eriti kui juba 10 ja rohkem aastat pole vaja olnud enam väikseid lapsi kantseldada? Ausalt, ma ei saa sellest jutust aru, mida te siis ootate, et neid tegevusi pole ära tehtud? Kehva tervist ja surma?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 22:34; 26.06 09:35; 28.06 11:34; 28.06 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ootenimekirjas olevate tegevuste nimekiri nii pikk, et igavust pole aega tunda, rääkimata sellest, et tunneks, et olen elu ära raisanud.

Mis imeasjad teil seal ootenimekirjas siis on, mida pole saanud juba 50 aasta jooksul ära teha, eriti kui juba 10 ja rohkem aastat pole vaja olnud enam väikseid lapsi kantseldada? Ausalt, ma ei saa sellest jutust aru, mida te siis ootate, et neid tegevusi pole ära tehtud? Kehva tervist ja surma?

Pesamuna läheb sügisel kooli, seega on veel väike.  Majaomanik olen olnud mõned aastad, renoveerimist on veel palju teha.  Kuna maja veel valmis pole, siis pole saanud ka aias oma visiooni lõpule viia, kui trassid lõpuks meieni jõuavad, siis saan alustada pärast seda, kui nad aia segamini kaevavad.  Tegelen ka tasapisi teadustööga, mille tulemusi näen ehk 10 aasta pärast ja pensionile jäädes plaanin oma tööst raamatu kirjutada, praegu pole selleks piisavalt materjali kogutud – ja ma ei saa kuidagi seda kiirendada, tööks on teatud taimerühma sobivus meie iluaedadesse, paari aastane katsetusperiood pole kahjuks piisav järelduste tegemiseks.  Plaane on nii palju, et tõesti ei arva, et 50-selt end maha kanda tuleks. Ja need plaanid pole mingid ammused unistused, need on uued. Ei välista olukorda, et võibolla ehitan veel kunagi omale uue maja.

Osa unistusi on täidetud: ülikool lõpetatud, unistuste amet olemas ja töökoht ka, lapsed olemas, oma laenuvaba kodu ka.  Olen teinud mõned näitused, teise hobiga olen arvestatav tegija ka laiemalt kui vaid omas kodukohas.  Seega ei arva, et senine elu mahavisatud oleks, lihtsalt elul on pidevalt uusi ja põnevaid väljakutseid pakkuda.

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.06 09:41; 28.06 12:16; 28.06 23:11; 29.06 09:49; 08.07 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja ja ma taas ei mõista, miks heietavad siin teemas inimesed, kuidas neil küll sellist tunnet ei ole ja nemad küll ei saa aru, miks end halvasti tunned – neil on nimekirjad ja äge olla. Ma küsisin nende kogemusi, kes midagi sarnast on tundnud või kes oskavad abistavat nõu anda, mitte ei soovinud kellegi teise mulküllniieiole-edulugusid lugeda. Kuidas te aru ei saa, et teie lood ei aita meid kuidagi, pigem vastupidi, suruvad vastu maad, et miks mina nii ei suuda?

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 25.06 00:30; 25.06 00:42; 25.06 17:48; 26.06 23:40; 28.06 13:24; 29.06 00:16; 30.06 01:44; 08.07 15:01; 09.07 21:34; 09.07 22:38; 10.07 16:12; 13.07 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe 50 ja tunne sama, peale selle olen ka veel andetu. Ei arva, et mul depressioon on, lihtsalt kurb on tõdeda kogu mõttetust.

Ei teagi, mis on parem, kas olla andetu või andekana eluga ummikusse jooksnud. Ma olin ka noorena hea peaga, kiire taibuga, keelte peale andekas, kooli lõpetasin medaliga. Aga tunduvalt tühmamad eakaaslased on jõudnud minust palju kaugemale tänu kannatlikkusele ja sihikindlusele, mida mul ei ole. Nüüd tõdeda, et olen oma anded lihtsalt raisku lasknud ning täna töötan inimeste hulgas, kellele elementaarne õigekiri, saja piires arvutamine ja kõige lihtsam loogiline mõtlemine käivad üle jõu – tahaks ikka silla pealt alla hüpata küll. Teemaalgatajat aidata ei oska. Ei oska ennastki kuidagi aidata.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 22:34; 26.06 09:35; 28.06 11:34; 28.06 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas ma olen liialt sinisilmne, kuid minu arust on iga inimene milleski hea. See võib olla midagi täiesti mittevajalikku, kuid siiski on see selle inimese eriline väärtus. Näiteks oli mu poeg väiksena totaalne dinosauruste fänn. Tõenäoliselt polnud mu tutvusringkonnas teist sellist inimest, kes oleks teadnud dinosaurustest nii palju kui tema. Täiesti kasutu erilisus, sest tulevases elus ta pole neid teadmisi kuidagi oma kasuks kasutanud, aga see oli tema hobi ja ta oli selles hea!

Sina oled väga hea iseenda ja oma poja kiitmises.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.06 20:16; 26.06 08:40; 28.06 18:54; 09.07 15:18; 10.07 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja ja ma taas ei mõista, miks heietavad siin teemas inimesed, kuidas neil küll sellist tunnet ei ole ja nemad küll ei saa aru, miks end halvasti tunned – neil on nimekirjad ja äge olla. Ma küsisin nende kogemusi, kes midagi sarnast on tundnud või kes oskavad abistavat nõu anda, mitte ei soovinud kellegi teise mulküllniieiole-edulugusid lugeda. Kuidas te aru ei saa, et teie lood ei aita meid kuidagi, pigem vastupidi, suruvad vastu maad, et miks mina nii ei suuda?

Asi ei ole suutmises vaid suhtumises. Kui sa endale pidevalt sisendad, kui halvasti kõik on, siis ongi kõik halvasti ja läheb aina hullemaks. Ma saaks oma elust ka sellise nimekirja kokku panna, et terve perekool mulle kaasa tunneks. Ma püüan mõelda neile asjadele,  mis mulle rõõmu teevad ja elu edasi viivad, sest masenduses olek viiks kiiresti katastroofini. Ma ei püüa olla ideaalne ja kõike jõuda, teen kuidas jõuan. Ja vahepeal teen asju oma akude laadimiseks, kui vaja, ootavad pesemata nõud paar tundi, aga vahepeal on vaja teha midagi omale. Ma ei suudaks eales elada nii, et olekski ainult töö ja koju magama. Vahepeal meeldis mulle lugeda naistekaid, kunagi vaatasin seebikat, vahetevahel teen hoopis käsitöööd, praegu toimetan aias ja remondin maja, talvel tahaks võtta aega ja oma joonistamisoskust arendada. Ma ei tunne sind ega oska arvata, mida sulle teha meeldiks. Aga võta ja uuri kasvõi kuskil mingeid kursusi, kui rahaga kitsas, uuri kasvõi maailma ülikoolide tasuta kursuseid või youtube videoid. Kui otsida, on ka veebis igasugu kogukondi kasvõi näiteks võõrkeelte õppimiseks, mis ka tasuta on. Tegele sellega, mida sul on võimalik muuta ja ära liialt muretse selle üle,  mille muutmine sulle üle jõu käib. Minu jaoks on töökoht ja elamine kaks asja, mida ma muuta nii kergelt ei saa,  ei ole see meie vanuses töökoha vahetamine nii kerge, õnneks mul vedas ja sügiseks on uus töökoht olemas, kaalusin juba igasugu variante. Oma maja peale olen ma vahest nii pahane, et tõmbaks selle buldooseriga kohe maha! Aga kahjuks ei käi veel jõud üle uue ehitamisest. Seega otsin just vaba aja tegevustega seda, mis minu akusid laeks. Mitte et mul seda vaba aega jalaga segada oleks, aga ma lihtsalt võtan selle aja.  Ja mind see aitab. Ma ei saa endale lubada masendusse langemist, sest mu  lapsed sõltuvad minust. Ma olen elus totaalne hall hiireke ja väga kerge oleks ennast haletseda, aga elus on olnud nii raskeid aegu, kus ainult just see millegi toredaga tegelemine on aidanud august välja ronida. Kas sulle tõesti ei meeldi midagi muud teha ja käidki ainult tööl ja ülejäänud aja eksiteerid lihtsalt? Sa ei pea tegema midagi hästi, sa pead lihtalt tegema või tegelema midagi, mis sulle rõõmu teeb. Alguses võtad väikeste sammudega, edasi liigud endale sobivas tempos.  Täitumatute eesmärkide püstitamine on ka üks ‘hea’ viis enda enesetunde kehvaks muutmiseks. Pigem ürita protsessi nautida.

JA ÄRA VÕRDLE END TEISTEGA! Alati on keegi milleski sinust parem ja enesetunnet see kindlasti ei paranda.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.06 09:41; 28.06 12:16; 28.06 23:11; 29.06 09:49; 08.07 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei ole suutmises vaid suhtumises. Kui sa endale pidevalt sisendad, kui halvasti kõik on, siis ongi kõik halvasti ja läheb aina hullemaks.

Oeh. 50+ naisele ei ole vaja neid naisteajakirjade klišeesid ometi enam ette lugeda. Lepi nüüd juba – mu teema ei ole sulle, sa ei panusta siin oma postitustega kuigivõrd. Sul ja naisteajakirjadel võib isegi õigus olla, aga see ei muuda asja, et kõiki need klišeed ei aita.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 25.06 00:30; 25.06 00:42; 25.06 17:48; 26.06 23:40; 28.06 13:24; 29.06 00:16; 30.06 01:44; 08.07 15:01; 09.07 21:34; 09.07 22:38; 10.07 16:12; 13.07 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei ole suutmises vaid suhtumises. Kui sa endale pidevalt sisendad, kui halvasti kõik on, siis ongi kõik halvasti ja läheb aina hullemaks.

Oeh. 50+ naisele ei ole vaja neid naisteajakirjade klišeesid ometi enam ette lugeda. Lepi nüüd juba – mu teema ei ole sulle, sa ei panusta siin oma postitustega kuigivõrd. Sul ja naisteajakirjadel võib isegi õigus olla, aga see ei muuda asja, et kõiki need klišeed ei aita.

Ma kirjutangi sellest, mida ma teen nüüd selleks, et sinna auku enam tagasi mitte langeda ja täpselt samad asjad aitasid mul sealt august välja ronida. Alguses ongi raske,  eriti kui on mingi lisapõhjus asjade keerukamaks ajamiseks, näiteks vaesus, tervisehädad. Kindlasti tuleb tagasilööke, kus jälle kõike mustades värvides näed, tahad kõigele käega lüüa, siis on hea, kui on keegi õlale koputaja, kes ütleb, et saad hakkama ja toetab sind.  Mul on muidugi pidevalt see teadmine, et ma pean – ma ei saa käega lüüa laste pärast.  Lastel ei ole vaja enesehaletusse uppuvat ema. See enesehaletsustsoon on mugavusstsoon, seal olemine mingit lisavaeva ei nõua ja mulle tundus, et mugavusstsoonis olles enesehaletsus aina süvenes. Vähe on neid inimesi, kelle elu tõeliselt väärtuslik on ka laiemas plaanis. Tuleb õppida rõõmu tundma sellest, mis sul võimalik on. Ma olen kole ja paks, peeglisse vaadata ei taha, sest ükski asi seljas ei istu, mul on sent surmale võlgu maja, mis pidevalt hoolt ja raha vajab, ükski mees mind ei vaata, sõpru mul pole, tervis annab ka juba tunda, tegemata tööde nimekiri on kilomeetri pikkune, juhilube pole ja kuskile liikuma saamine on võimalik ainult ühistranspordiga, kodust välja minek on raskendatud, sest alati pean lapsehoidja otsima või lapsed kaasa võtma, laste isa elatist ei maksa, ja lubab lapsed ära võtta, kui elatist nõuda julgen, remonti tegema pidanud töömehed on juba teist nädalat haihtunud ja kõik seisab. Amet on küll see, millest tõesti rõõmu tunnen, kuid olen sattunud ussipessa kus on kombeks kolleegide peale keelt kanda ja kus tuntakse rõõmu selle üle, kui teisel raske on.  Kas ma ei tahaks olla kuskil teises elus praeguses ajahetkes, tahaksin küll. Paraku pean leppima sellega mis mul on. Püüan elada olemasolevat elu elamisväärsemaks. Mu elus on nii palju asju mille üle võiksin masendust tunda, et ma lihtsalt ei jõua nii masendunud olla.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.06 09:41; 28.06 12:16; 28.06 23:11; 29.06 09:49; 08.07 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja ja ma taas ei mõista, miks heietavad siin teemas inimesed, kuidas neil küll sellist tunnet ei ole ja nemad küll ei saa aru

Niiet oodatud on ainult kaasaulgujad. Teistele- oma innustused ja kogemused ja utsitused asja teistpidi vaadata pistke teate-küll-kuhu… No marineeri siis oma enesehaletsuses edasi, nii on vähemalt kindel, et midagi ei parane.

Kui klisheed ei kõlba, siis vahele üks vanasõna- kes saab santi sundida, kui sant ei taha kõndida. Mõtle selle üle.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 02:52; 29.06 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet oodatud on ainult kaasaulgujad. Teistele- oma innustused ja kogemused ja utsitused asja teistpidi vaadata pistke teate-küll-kuhu…

Jah, pistke jah. Sest neist pole kasu. Saad aru, et deprekas olijale pole kasu, kui särasilmne edukas sõber kõrva röögatab – a sa vaata mind!! Mul on kõik nii hästi, kuigi kunagi oli ka halvasti!

Oodatud on mitte kaasaulgujad, vaid need kommentaarid, millest on kasu. Edulugudest ja mulonniihästilugudest pole kasu.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 25.06 00:30; 25.06 00:42; 25.06 17:48; 26.06 23:40; 28.06 13:24; 29.06 00:16; 30.06 01:44; 08.07 15:01; 09.07 21:34; 09.07 22:38; 10.07 16:12; 13.07 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul tõesti 30 kilo ülekaalu on, hakka alustuseks sellest pihta. Jälgi toitumist, liiguta rohkem, püüa leida mõni aktiivne hobi või selline sõbranna, kes igaõhtustel tempokatel jalutuskäikudel tahaks käia.

Juba kaalulangus üksi toob mitu positiivset muutust – enesetunne läheb paremaks, energiat tuleb juurde, tervisenäitajad ja uni lähevad paremaks. Peeglist vaatab värskem nägu vastu ja riided istuvad paremini selga. Komplimente hakkab ka tulema ja kogu see kompott teeb juba meeleolu veidi paremaks. Natuke nagu lumepalliefekt, et üks hea asi viib teiseni.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jah, ise olen 41 ja pole paraku jõudnud omadega sinnagi, kus teemaalgataja. Pole leidnud püsivat armastust, pole lapsi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oodatud on mitte kaasaulgujad, vaid need kommentaarid, millest on kasu. Edulugudest ja mulonniihästilugudest pole kasu.

Millest siis kasu peaks olema? Ainult sellest, kui halatakse kaasa, et on jah nii hull, et pane nöör kaela. Need edulugude autorid on ju samas seisus olnud, aga välja sellest roninud. Sina võiks ka proovida, sest see on ju võimalik. Teine võimalus on istuda ja surma oodata, ega iseenesest paremaks midagi ei lähe, ikka hullemaks. Pärast seitsmekümnesena vaatad tagasi, et küll olin loll, et oma aja ära raiskasin, siis veel oli vähemalt võimalik midagi ette võtta, aga nüüd olen vanainimene ja paljud võimalused lõplikult läinud.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 25.06 12:08; 26.06 09:05; 26.06 09:08; 26.06 15:26; 26.06 23:02; 01.07 09:07; 10.07 00:17; 10.07 13:27; 11.07 12:44; 11.07 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sul on nüüd valik, et kas muudad midagi või raiskad ülejäänud elu samamoodi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mina saan teemaalgatajast täpselt aru. Kahjuks. Miinus see, et minul on lapsed veel murdeeas ja nende vastik iga langeb minu vastiku üleminekueaga kokku. Mul on seljataga tubli ja aktiivne noorus, palju õpinguid, aga ma endiselt ei tea, kelleks saada ja mulle tundub, et mind ei vaimustaks ükski töö. Sporti olen ennast sundinud küll tegema, aga peale lapsepõlve pole sellest kunagi rõõmu ega naudingut tundnud. Nüüd enam pole ka erilist energiat ega jõudu ennast sundida. Hobisid ei ole, vähemalt mitte üle paari kuu. Ja nii edasi. Nii et jah – mõttetu. Aga olen järeldusele jõudnud, et inimesi ongi mitut sorti nagu siingi teemas näha. Optimiste võin vaid kadestada, aga ma ei ole kunagi selline olnud ega ka pika pingutamisega ei muutu selliseks. Võib-olla siis järgmises elus.</p>
 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Mees läks ära, lapsed lahkuvad oma elule, töökoht on sama, kôik on sama. Mind valdan absoluutne paanika – kas ma jäängi nüüd nii? Vaatan nôksa vanemaid sôbrannasid, kôik nagu neil töötab: mehed, lapsed, osadel lapselapsed, reisid, peod. Mina virelen üksi, muretsen ja paanitsen. Ma ei taha niimoodi, tahan oma elu teise poole elada sama hästi ja toredasti nagu esimese. Olen see inimene, kes ei taha ega oska ega suuda üksildusega toime tulla. Vajan toetavat meest, laste kilkeid, suurt peret ümber. Nüüd olen sellest pauguga ilma ja koban pimeduses…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Ma pole midagi saavutanud”  jutu peale ütlen,  et mina avastasin 20-te eluaastate alguses, et mulle “saavutuste-inimese” elu ei sobigi – sest ma võisin küll olla hästi tubli ja murda hästi palju tööd, kuid mulle ei sobinud enese promomine – et vaadake, ma olen see ja teinud seda jne. Olin pettunud, et olen valinud vale tööalase tee ja kadestasin inimesi, kes töötasid lihtsalt kellast kellani ja tegid, mida neilt ülemus ootas, ilma mingi erilise mureta, et “kuhu ma tööalaselt jõuan ja mida saavutan”.

Kõige rohkem rahul olingi siis, kui 30-tes eluaastates sain endale ka rahuliku, kindlate ülesannetega töö. Nii mõnus – ühelt poolt tundsin, et olen oma hoolika tööülesannete täitmisega ikkagi kasulik, aga teisalt oli mul peale tööpäeva piisavalt rahulikku aega.

Siis, suhteliselt hilja, tuli pereloomine. Lapsed on iseenesest vahvad. Aga väiksed, mis tähendab suurt seotust ja et rahulikku aega on raske leida. Mis on normaalne väikeste lastega, ma tean – aga vahel paneb kadestama juba suuremate lastega keskealisi, et mõnus neil, kuna neil suured ja asjalikud lapsed juba.

Mida ma tahtsin öelda – alati, kui ma loen kellegi keskealise kurtmist, et “ma pole midagi saavutanud” mõtlen – aga kas sa oleksid üldse nautinud seda pingelist saavutuse-inimese elu?  Miks rahulikum elu, kus on vabadust mitte kiirustada, mitte tõestada ennast kellelegi pidevalt, teha mõnusaid tegevusi, näiteks sättida ennast raamatut lugema, minna jalutama, tegeleda mõne tagasihoidliku, aga mõnusa hobiga on teie jaoks nagu alaväärtuslilk elu? Olete ikka kindlad, et tingimata on vaja mingeid saavutusi?

Või milleks ja kellele on vaja olla kõigile iluideaalidele vastav – et kellelegi tõestada: “Aga vaata – mina keskealisena koledaks ei muutu?” Olgu, ma saan aru, kui inimene tervise või edevuse või mõlema pärast hoiab ennast vormis. Aga ma ei saa aru, kui inimene sisemas pole eriti edev, aga samas võrdleb ennast kogu aeg inimestega, kes nö loomilikust edevusest kantuna “taljet hoiavad” ja tunneb nagu mingi süütunnet, et mina enda ilusolemisega nii palju ei tegele. Minu meelest võiks lihtsalt ära otsustada, kui palju nn. iluinimene oled – kas selline, kes tegeleb elu lõpuni enda vormimisega – või siis mugavam tüüp, kes seda ei tee.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 01:51; 12.07 05:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA-le inspiratsiooniks … ma 40ndate lõpus. Võtsin end yhel hetkel kokku ja hakkasin kõndima. Juba 1.5 a kõnnin. Ja vorm tuleb ka selles vanuses. Mul on 71a kolleeg. Ta võttis 58a 20 kilo alla kõndimisega ja siiani figuur nagu neiul. Söömine ka üle vaadata ja.

 

Muidu mul ka suhe lagunes juba aastaid tagasi. Aga see oli vajalik. Laste isa alkohoolik. Olen yksi kasvatanud lapsi 10 a. Andeid pole, aga puhtalt hädavajadusest pusin edasi. Keskkooli lõpus õpsid arvasid, et ma ei kõlba kõrgkooli. Nyyd mul 2 bakat ja 1 maka kiitustega, hea töökoht jne.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 91 )


Esileht Ilu ja tervis Kui 50+ avastad, et oled elu ära raisanud