Esileht Koolilaps Kui aineõpetaja ütleb 11-aastastele lastele oma tunnis..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kui aineõpetaja ütleb 11-aastastele lastele oma tunnis..

Postitas:

Aineõpetaja ütles ühele õpilasele klassis: “Minu sõber hiireke, arvasin, et sa täna ka puudud, aga oled koolis.”
Selle peale küsis üks teine 11-aastane laps teiste laste eest: “Kas meie oleme ka sinu sõbrad?”
Ja sai õpetajalt põlastava vastuse: “Kindlasti mitte.”

Kas see on õpetaja poolt ilus käitumine?

Antud õpetaja halvustab koolis seda klassi väga tihti ja mingil põhjusel on just selle aineõpetaja tunnis ka lastel tihti omavahelisi probleeme. Arvatavasti õpetaja ebameeldivast suhtumisest tingituna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.11 22:32; 28.11 23:15; 28.11 23:47; 29.11 00:17; 29.11 08:23; 29.11 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahtlustan, et õpetaja huumorimeel on natuke terav mõnede laste jaoks.
Meil olid koolis paar õpetajat sellised, kes tegid selliseid nalju – osale klassist (nt minule) sobis väga hästi, mõned aga võtsid isiklikult. Meil oli ka kodus selline aasiv huumor, nii et mina ei osanud seal midagi pahatahtlikku näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahtlustan, et õpetaja huumorimeel on natuke terav mõnede laste jaoks.
Meil olid koolis paar õpetajat sellised, kes tegid selliseid nalju – osale klassist (nt minule) sobis väga hästi, mõned aga võtsid isiklikult. Meil oli ka kodus selline aasiv huumor, nii et mina ei osanud seal midagi pahatahtlikku näha.

Sellelt pinnalt mõeldes, et antud aineõpetaja jaoks on kogu klass ebameeldiv ja halvustab klassi tihti, ei pea sinu pakutu paika. Antud koolis käib selline rumal klassijuhatajate vaheline võistlus, teiste klasse halvustatakse, enda oma kiidetakse. Nimetatud õpetaja on sellises mängus olnud põhiettur. Minu arust jääb sellel õpetajal puudu loomulikust haritusest. Teades tausta, usun täiesti, et ütlus oligi põlglik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.11 22:32; 28.11 23:15; 28.11 23:47; 29.11 00:17; 29.11 08:23; 29.11 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meenus seik enda esimesest klassist (aasta oli 1971), kui klassijuhataja haiguse ajal oli meil noor asendusõpetaja. Mäletan, kuidas ta seisis akna juures ja teatas valjusti:”Ma ei taha teist sittagi teada.”
Tema küll nalja ei teinud. Teemaalgatuses kujutan ette pigem sellist omamehelikku huumorit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meenus seik enda esimesest klassist (aasta oli 1971), kui klassijuhataja haiguse ajal oli meil noor asendusõpetaja. Mäletan, kuidas ta seisis akna juures ja teatas valjusti:”Ma ei taha teist sittagi teada.”
Tema küll nalja ei teinud. Teemaalgatuses kujutan ette pigem sellist omamehelikku huumorit.

Meil on see aineõpetaja klassile öelnud umbes samamoodi: “Minu klass on tubli, aga teie siin, mis teist üldse rääkida.”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.11 22:32; 28.11 23:15; 28.11 23:47; 29.11 00:17; 29.11 08:23; 29.11 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Põhiettur”???? Et nagu tähenduses “põhiline ilma olulise tähtsuseta isik mängus”?
Kindel, et sa kõigest õigesti aru saad, mis seal koolis toimub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 00:13; 29.11 01:32; 29.11 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm kuud kõrvalt kuulmist, muidu toredad lapsed põrkuvad vaid selles ainetunnis ja kurdavad, kuidas õpetaja neid halvustab kogu klassina. Kuidas siis veel aru saada? Piisavalt kuulnud juba selle aja jooksul. “Ettur” selles mõttes, et ma ei austa enam sellist õpetajat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.11 22:32; 28.11 23:15; 28.11 23:47; 29.11 00:17; 29.11 08:23; 29.11 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõber hiireke

Hea, et lumehelbeke ei öelnud. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm kuud kõrvalt kuulmist, muidu toredad lapsed põrkuvad vaid selles ainetunnis ja kurdavad, kuidas õpetaja neid halvustab kogu klassina. Kuidas siis veel aru saada?

Sa ei peaks oma laste juttu niivõrd tõena võtma. Laps ehk ei taju lihtsalt täiskasvanu huumorit või muidu keerukamat teksti. Lapsevanemana tuleks lähtuda ikka vaid enda kogemustest, mitte sellest, mis laps räägib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 00:13; 29.11 01:32; 29.11 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja last valgesse kaubikusse ei tirinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õpetaja pole vist väga kaua koolis töötanud? Harilikult esimeste aastatega saab selgeks, et peent huumorit ei saa laste, eriti pubekatega suheldes kasutada. Kui nalja teha, siis ikka kõigile arusaadaval viisil. Ülikoolis mugistaks sellise minu-sõber-hiirekese nalja peale küll pihku naerda. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 08:10; 09.12 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm kuud kõrvalt kuulmist, muidu toredad lapsed põrkuvad vaid selles ainetunnis ja kurdavad, kuidas õpetaja neid halvustab kogu klassina. Kuidas siis veel aru saada?

Sa ei peaks oma laste juttu niivõrd tõena võtma. Laps ehk ei taju lihtsalt täiskasvanu huumorit või muidu keerukamat teksti. Lapsevanemana tuleks lähtuda ikka vaid enda kogemustest, mitte sellest, mis laps räägib.

Mitte oma laste vaid mitmete klassi laste suust kuuldud, aga noh oligi vaja tõestust rahvajutule, et perekoolis vaid õelutsejad ja kiibitsejad koos käivad. Minu viga oli siia tulla oma teemaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.11 22:32; 28.11 23:15; 28.11 23:47; 29.11 00:17; 29.11 08:23; 29.11 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõber hiireke

Hea, et lumehelbeke ei öelnud. ????

Tore, et sa selline plekkämbrimutt oled, inimesed kasutavad seda viimasel ajal lumehelbekeste vastandina, kolise edasi.
Jutt käib 11-aastastest lastest ja kui lapsed hulgi on aru saanud, et õpetaja neid halvustab klassina, siis nii see ka on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.11 22:32; 28.11 23:15; 28.11 23:47; 29.11 00:17; 29.11 08:23; 29.11 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hobiharitudpsühhiaater, kui õpetaja halvustab tervet klassi, siis klass moodustab ühtse terviku, mitte ei hakka omavahel kisklema.
Vaatle veel natuke elu, ehk jääb midagi külge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte oma laste vaid mitmete klassi laste suust kuuldud, aga noh oligi vaja tõestust rahvajutule, et perekoolis vaid õelutsejad ja kiibitsejad koos käivad. Minu viga oli siia tulla oma teemaga.

Kirjuta sellest kooli õppealajuhatajale või direktorile, parem, kui koolipsühholoogi saaks ka kaasata, ja küsi, mida nemad arvavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 09:57; 30.11 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oligi vaja tõestust rahvajutule, et perekoolis vaid õelutsejad ja kiibitsejad koos käivad.

Sa praegu andsid ise tegelikult selle probleemi võtme. Kui sa minu postitust, kus pole õelusest haisugi, nimetasid õelutsemiseks ja kiibitsemiseks, siis järelikult on su mõõdik samamoodi viltu õpetaja sõnadele ja tegudele hinnanguid andes. Otsi seda põhjust, miks sa kõike solvangute ja rünnakutena tajud, iseendast, ära kuluta aega ja energiat teiste süüdistamisele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 00:13; 29.11 01:32; 29.11 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui õpetaja halvustab klassi, siis järelikult ongi miskit viga. Aga seda ju kunagi ei tunnistata. See on täiesti tüüpiline. Laps räägi, kui pahad ta vanemad on. Keelavad seda ja teist, ütlevad halvasti, aga rääkija jätab alati midagi rääkimata. Süüdistaja on alati täiesti süütu. Klass pole midagi teinud ja järsku lambist terve klass on halb.
Meil oli kunstiõpetaja, kes iga kord karjus, kui halb klass me oleme, jooksis nuttes klassist välja jne. Muidugi olid tal närvid läbi. Ta oli vana ka ja õrna hingega. Aga me olimegi halvad. Mitte muidugi kõik, aga teatud tegelased, kes lobisesid tunnis, torkisid üksteist naasklitega jne.
See, et lapsed ei saa naljast aru, on täiesti tavaline. Ma teen ise kodus nalja ja seda võetakse kui kiusamist. Lapsed ongi lumehelbekesed. Kasvata, kuidas sa neid tahad, ühiskond, õpetus koolis paneb asjad paika. Sellest ka suur põlvkondade erinevus. Minu lapsed ei saa isegi aru, mis on valetamine ja mis mitte. Kui ma räägin, et võib-olla lähme täna poodi ja ma millegipärast siiski poodi ei jõua, siis laps peab seda valetamiseks. Aga ta ei saa aru, et ma pole talle midagi lubanud. Ja kui ma isegi luban ja tõesti tuleb midagi ette, siis see pole ka valetamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kas ma olen ainus, kes teemaalgatuses miskit draamat ei suuda leida?
Ilmselgelt mängis antud siuatsioonis rolli see, KUIDAS asjaosalised midagi ütlesid. Eriti see küsiv laps…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on suht haige kui õpetaja kasutab väljendit “minu sõber hiireke” ja miks kuradi pärast pidi see õpetaja avaldama arvamust selle kohta, mida tema arvas kas laps puudub või ei puudu. Kus see naljakoht siin on? Üsna haige värk.
Tervitades,
Huumorimeeleta
Lumehelbeke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teemaalgatus on üldse segane. Mina saan sellest nii aru, et õpetajal on selles põlatud klassis lemmiklaps, keda ta siis “mu sõber hiirekeseks” kutsus. Kas see üks laps talle siis meeldib ja temasse ei suhtu halvasti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule see on ammu teada fakt, et mõned õpetajad ongi kiiksuga isikud. Minu kooliajal oli ka selliseid imelikke frukte tööl koolis, mõned vist on siiamaani. Kui ta ainet hästi õpetab, siis pole eriti vahet mis tal peas toimub. Õpetajal on lihtsalt kiiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellegi kohta teiste kuuldes “minu sõber hiireke” öelda on juba enam kui kahtlane. Ma näeks halvustavat varjundit pigem sellel ütlemisel, mõtlematu kindlasti – “lemmik” võib saada hiljem teiste laste pahameele ja narrimise osaliseks. See teiste kohta “kindlasti mitte” ütlemine võis ju isegi nali olla, aga halb nali igal juhul. Kas see õpetaja just vaenulik on, ei tea, aga veidi opakas ehk küll?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Minu sõber hiireke, arvasin, et sa täna ka puudud, aga oled koolis.”

Mina loen sellest lausest välja selle, et õpetaja kahtlustab, et laps kardab tundi tulla ja poppi teeb. Kontekstist rebituna võib mida iganes järeldada. Väga ebaprofessionaalne väljaütlemine igatahes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aineõpetaja ütles ühele õpilasele klassis: “Minu sõber hiireke, arvasin, et sa täna ka puudud, aga oled koolis.”
Selle peale küsis üks teine 11-aastane laps teiste laste eest: “Kas meie oleme ka sinu sõbrad?”
Ja sai õpetajalt põlastava vastuse: “Kindlasti mitte.”

Minu meelest kõlab see “hiireke” irooniliselt, mitte sõbralikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kooli ajal oli neid õpetajaid ikka hulgi, kellel kuppel kumises, aga traumat sellest ei saanud. Äkki võiks tänapäevased õpilased ka aru saada, et elus ei ole kõik normaalsed inimesed, kellega suhtlema pead. Imelikke on lasteaias, koolis, tööl. Vanem võiks asja selgitada, et nii ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kooli ajal oli neid õpetajaid ikka hulgi, kellel kuppel kumises, aga traumat sellest ei saanud. Äkki võiks tänapäevased õpilased ka aru saada, et elus ei ole kõik normaalsed inimesed, kellega suhtlema pead. Imelikke on lasteaias, koolis, tööl. Vanem võiks asja selgitada, et nii ongi.

Iseenesest päris hea soovitus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 09:57; 30.11 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesed õpetajad, ma ütlen. Teemaalgataja suguste hulludega päevast päeva kembelda. Ükski palgatõus ega pikk puhkus ei kompenseeri seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 07:23; 09.12 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadake rohkem multifilme, seltsimehed lapsevanemad. Jagate ehk ka matsu! Õpetaja on väga lahe.
Ma helistan esmaspäeval ka Maksu- ja tolliametisse ja ütlen sama vastavale ametnikule: “Minu sõber hiireke, arvasin, et sa täna ka puudud, aga oled tööl.” ja siis jätkan oma küsimusega.
Tänan, hea nalja vahendamise eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadake rohkem multifilme, seltsimehed lapsevanemad. Jagate ehk ka matsu! Õpetaja on väga lahe.
Ma helistan esmaspäeval ka Maksu- ja tolliametisse ja ütlen sama vastavale ametnikule: “Minu sõber hiireke, arvasin, et sa täna ka puudud, aga oled tööl.” ja siis jätkan oma küsimusega.
Tänan, hea nalja vahendamise eest!

Laku vähem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 07:23; 09.12 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadake rohkem multifilme, seltsimehed lapsevanemad. Jagate ehk ka matsu! Õpetaja on väga lahe.
Ma helistan esmaspäeval ka Maksu- ja tolliametisse ja ütlen sama vastavale ametnikule: “Minu sõber hiireke, arvasin, et sa täna ka puudud, aga oled tööl.” ja siis jätkan oma küsimusega.
Tänan, hea nalja vahendamise eest!

Ook. 🙂 Kui multikast võetud, siis veel muhedam. Kust multikast see lause pärineb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 08:10; 09.12 09:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps Kui aineõpetaja ütleb 11-aastastele lastele oma tunnis..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.