Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui alles tööle läinud, kas saan puhkuseraha

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: kui alles tööle läinud, kas saan puhkuseraha

Postitas:
Kägu

Kui olen 2 kuud tööl olnud ja puhkan 2 nädalat, kas mul on õigus saada puhkuseraha või pean ilma rahata puhkama?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olen 2 kuud tööl olnud ja puhkan 2 nädalat, kas mul on õigus saada puhkuseraha või pean ilma rahata puhkama?

On ikka, aga see tuleb proportsionaalselt stagastada, kui lahkud enne poolt aastat.

Antakse üldse puhkust? Õigust nõuda pole.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda pead oma tööandjaga rääkima, kas sulle antakse nö tavapuhkust ette või võtad palgata puhkust. Puhkust võtta sul ametlikult veel õigust ei ole, aga tööandjaga kokkuleppel saad küll. Aga siis tuleb arvestada, et kui lähiajal töölt lahkud, pead selle puhkuseraha tagasi maksma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on välja teenitud 2×2,33 päeva tasustatud puhkust. Kuidas sa tööandjaga kokku leppisid? Kui lahkud töölt, siis tööandjal on õigus lõpparvest kinni pidada see summa, mille said nö ette puhates.

Mina tööandjana küll ei laseks 2 kuud tööl olnud töötajat juba puhkama. Minimaalselt 4 kuud peab töösuhe kehtinud olema.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui oled vaid 2 kuud tööl käinud, peaks saama väljateenitud tasustatud puhkust maksimaalselt 4,6 päeva. erandina riigiametnikuna 7,5 päeva
või õpetajana 9,3 päeva.

kui puhkad rohkem, peaks see olema juba palgata puhkus, sest seaduse järgi pole rohkem ette nähtud.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on välja teenitud 2×2,33 päeva tasustatud puhkust. Kuidas sa tööandjaga kokku leppisid? Kui lahkud töölt, siis tööandjal on õigus lõpparvest kinni pidada see summa, mille said nö ette puhates.

Mina tööandjana küll ei laseks 2 kuud tööl olnud töötajat juba puhkama. Minimaalselt 4 kuud peab töösuhe kehtinud olema.

Kollektiivpuhkustest oled kuulnud?
Meie asutus on suvel 2 nädalat suletud ja puhkavad kõik- oled sa töötanud 10 aastat või ühe kuu.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lubatud on mõlemat pidi – kas puhkad ette ja makstakse puhkuse raha ette (varem lahkudes siis töötasust võidakse enam makstud kinni pidada, lähiajal lahkudes ilmselt peaksid lausa tagastama).

Ise soovitaks kui rahaliselt natukenegi võimalik on pigem võtta tasustamata puhkus. Kui ongi suvel ja talvel kollektiivpuhkused siis võibolla mõistlik väljateenitud osas nt nädal puhata ja nädal tasustamata puhkust. Pigem las olla null või koguneb ette, kui ette puhata.

 

(Ja ka mujal mitte kollektiivpuhkusel võib ülemuse loal ka enne nelja kuud puhata. Ka mulle pakuti olles 2 kuud tööl olnud, et kõik suvel puhkavad, et ehk ikka tahan ka. Puhkasin hoopis suve lõpus ja olingi selleks ajaks umbes nädala välja teeninud).

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ongi suvel ja talvel kollektiivpuhkused siis võibolla mõistlik väljateenitud osas nt nädal puhata ja nädal tasustamata puhkust. Pigem las olla null või koguneb ette, kui ette puhata.

Mis selle mõte peaks olema, kui ta just varsti lahkuda ei plaani? Kui alati on suvel kollektiivpuhkused, siis võib vabalt ette puhata, ei ole mingit mõtet teistega samal ajal palgata puhkusel olla.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ongi suvel ja talvel kollektiivpuhkused siis võibolla mõistlik väljateenitud osas nt nädal puhata ja nädal tasustamata puhkust. Pigem las olla null või koguneb ette, kui ette puhata.

Mis selle mõte peaks olema, kui ta just varsti lahkuda ei plaani? Kui alati on suvel kollektiivpuhkused, siis võib vabalt ette puhata, ei ole mingit mõtet teistega samal ajal palgata puhkusel olla.

Siis tal jääb alati variant õhku, et osa puhkusest on ette puhatud ja lõpparvel arvestatakse maha. Nt kui kollektiivpuhkused ongi nii suvel kui talvel.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis tal jääb alati variant õhku, et osa puhkusest on ette puhatud ja lõpparvel arvestatakse maha.

Kui sa kavatsed kohal aastaid töötada, siis oled ju võitnud inflatsiooni võrra, praegu puhkad ilma palgata, mis kokkuvõttes teeb rahaliselt sama välja, aga mitmete aastate pärast enam mitte.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olen 2 kuud tööl olnud ja puhkan 2 nädalat, kas mul on õigus saada puhkuseraha või pean ilma rahata puhkama?

Esimene töökoht? Kuna sul ei ole piisavalt palju puhkusepäevi kogunenud, siis on kas tasustama puhkus või tööandja lubab ette puhata. Aga siis pead arvatavasti päris kaua ootama, kuni jälle puhkusele saad, sest ette puhatud päevad on vaja tagasi teenida + järgmise puhkuse päevad. Kollektiivpuhkus on ilmselgelt teine teema. Aga ära sa jumala eest oma tööandjaga seda teemat aruta…

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olen 2 kuud tööl olnud ja puhkan 2 nädalat, kas mul on õigus saada puhkuseraha või pean ilma rahata puhkama?

Esimene töökoht? Kuna sul ei ole piisavalt palju puhkusepäevi kogunenud, siis on kas tasustama puhkus või tööandja lubab ette puhata. Aga siis pead arvatavasti päris kaua ootama, kuni jälle puhkusele saad, sest ette puhatud päevad on vaja tagasi teenida + järgmise puhkuse päevad. Kollektiivpuhkus on ilmselgelt teine teema. Aga ära sa jumala eest oma tööandjaga seda teemat aruta…

Need 2 nädalat on kõige kauem 6 kuu jooksul teenitav puhkus (kui puhkus on pikem, siis lühema aja jooksul), neist kaks kuud on ta juba töötanud. Seega ma ei ütleks, et päris kaua peab ootama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui oled vaid 2 kuud tööl käinud, peaks saama väljateenitud tasustatud puhkust maksimaalselt 4,6 päeva. erandina riigiametnikuna 7,5 päeva

või õpetajana 9,3 päeva.

kui puhkad rohkem, peaks see olema juba palgata puhkus, sest seaduse järgi pole rohkem ette nähtud.

Keegi ei keela puhkust ette võtta, kui tööandja nõus on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on välja teenitud 2×2,33 päeva tasustatud puhkust. Kuidas sa tööandjaga kokku leppisid? Kui lahkud töölt, siis tööandjal on õigus lõpparvest kinni pidada see summa, mille said nö ette puhates.

Mina tööandjana küll ei laseks 2 kuud tööl olnud töötajat juba puhkama. Minimaalselt 4 kuud peab töösuhe kehtinud olema.

Mina näiteks olen kahel viimasel töökohal juba kandideerides tingimuseks seadnud, et saan suvel puhata vähemalt nädal-paar. Mõlemal korral olen tööle läinud kevade, st 6 kuud ei ole suvel veel kindlasti läbi.

Ise olen värvanud inimese, kel oli kuu pärast tööle asumist reis planeeritud. Käis ära reisil, sa puhkust ette.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olen 2 kuud tööl olnud ja puhkan 2 nädalat, kas mul on õigus saada puhkuseraha või pean ilma rahata puhkama?

Esimene töökoht? Kuna sul ei ole piisavalt palju puhkusepäevi kogunenud, siis on kas tasustama puhkus või tööandja lubab ette puhata. Aga siis pead arvatavasti päris kaua ootama, kuni jälle puhkusele saad, sest ette puhatud päevad on vaja tagasi teenida + järgmise puhkuse päevad. Kollektiivpuhkus on ilmselgelt teine teema. Aga ära sa jumala eest oma tööandjaga seda teemat aruta…

Need 2 nädalat on kõige kauem 6 kuu jooksul teenitav puhkus (kui puhkus on pikem, siis lühema aja jooksul), neist kaks kuud on ta juba töötanud. Seega ma ei ütleks, et päris kaua peab ootama.

Kui tahab järgmist puhkust võtta jälle 2 nädalat, siis läheb aega 4+6 kuud. Lühemat saab muidugi varem, aga jutu mõte on selles, et ta võtab esmalt puhkust n-ö krediiti. See on vaja “tagasi maksta”, ja edaspidi tuleb mõelda, kas hakkabki niimoodi puhkama või ootab edaspidi, et vajalik arv päevi oleks siiski juba kogunenud.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba mitu aastat on TL seaduse järgi, et puhkust on 28 päeva kalendriaasta kohta. Ette puhata on täiesti seaduslik ja aksepteeritav. Kui tööandjaga on puhkus kokku lepitud, siis pole mitte mingit probleemi.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jäin korralisele (st tasulisele) puhkusele, kui olin töötanud 1,5 kuud. Järgmisel aastal siis jäin puhkusele selle võrra hiljem.  Tööandja jäi ise puhkusele (pidi erakorraliselt ära sõitma) ja pani asutuse 4 nädalaks kinni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba mitu aastat on TL seaduse järgi, et puhkust on 28 päeva kalendriaasta kohta. Ette puhata on täiesti seaduslik ja aksepteeritav. Kui tööandjaga on puhkus kokku lepitud, siis pole mitte mingit probleemi.

Jah, aga siis puhatakse ette, saadakse ka raha ette.

2-kuud töötanu on ilmselt veel ka 2 kuud katseajal. Kui tööandja otsustab, et ta ei saa hakkama või talle endale ei meeldi siis peab lihtsalt arvestama, et ettemakstud osa peetakse töötasust kinni või töötaja maksab tagasi.

Keegi polegi öelnud, et ta ei tohi seda võimalust kasutada, vaid selgitataksegi erinevaid võimalusi ja riske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tööandjana küll ei laseks 2 kuud tööl olnud töötajat juba puhkama. Minimaalselt 4 kuud peab töösuhe kehtinud olema.

Eks see sõltub konkreetsest asutusest ja tööst ka. Mõni aasta tagasi oli mul selline olukord, et tööle olin asunud mais, aga juulis kõik puhkasid. Ei olnud kollektiivpuhkus, kuid kõik inimesed, kes minu töö jaoks sisendit said anda, puhkasid. Mina puhkust ei küsinudki, aga sisuliselt puhkasin minagi, sest tööd minule jagus reaalselt selle kuu peale ehk mõneks tööpäevaks. Rohkem ma ei saanud teha, sest sisendit polnud. Eks teised said sest aru, kuid keegi ei vaevanud end sellega, et ma niisama istun (õnneks mitte kontoris) ja neile nii sobis. Ja ega minulgi selle vastu midagi polnud.

Oleks tegu olnud eraettevõttega ja mina oleks juht olnud, poleks kindlasti lasknud sellist olukorda tekkida, väga ebaefektiivne. Oleksin pakkunud ikkagi puhkust või planeerinud nii, et oleks tööd, mida teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui alles tööle läinud, kas saan puhkuseraha