Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui autoliising lõppeb… Omanikuvahetus Maanteeametis

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kui autoliising lõppeb… Omanikuvahetus Maanteeametis

Postitas:

Mul lõppeb kuu alguses liisinguleping. St auto saab välja ostetud. Seni on auto omanik ju pank. Kuidas edasi? Kas pank ise teavitab Maanteeametit, et nüüd mina omanikuks saan või pean seda ise tegema? Kas see on tasuline toiming?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 19:40; 28.02 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pank saadab sulle teate, kui on Maanteeametis omalt poolt asjad korda ajanud. Siis saad kodus arvuti taga ise edasi toimetada. Ära siis unusta, et ka kõik kindlustuslepingud lõpevad sama kuupäevaga.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 20:00; 29.02 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pank saadab sulle teate, kui on Maanteeametis omalt poolt asjad korda ajanud. Siis saad kodus arvuti taga ise edasi toimetada. Ära siis unusta, et ka kõik kindlustuslepingud lõpevad sama kuupäevaga.

Miks lõppevad kindlustused? Need ju minu tehtud sellele samale sõidukile. Tegelikult peaks need kehtima 10 päeva pärast liisingulepingu lõppemist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 19:40; 28.02 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule saatis kindlutus juba järgmiseks aastaks kindlustuspoliisid ja arved ära (liising lõppeb märtsis). Kindlustuse maksin ära, aga kasko osa veel mõtlen, võtan hinnapakkumisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pank saadab sulle teate, kui on Maanteeametis omalt poolt asjad korda ajanud. Siis saad kodus arvuti taga ise edasi toimetada. Ära siis unusta, et ka kõik kindlustuslepingud lõpevad sama kuupäevaga.

Miks lõppevad kindlustused? Need ju minu tehtud sellele samale sõidukile. Tegelikult peaks need kehtima 10 päeva pärast liisingulepingu lõppemist.

Ei lõppe kindlustused, lähevad uuele omanikule üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 08:04; 29.02 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlustus võib lõppeda kui uus omanik ei kinnita omanikuvahetust ARK-is ettenähtud ajal. Peab hästi silmas pidama panga märguannet, et üleandmine sisestatud ja siis omalt poolt kinnituse andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks lõppevad kindlustused? Need ju minu tehtud sellele samale sõidukile. Tegelikult peaks need kehtima 10 päeva pärast liisingulepingu lõppemist.

Ei lõppe kindlustused, lähevad uuele omanikule üle.

Mul on tavaliselt tellitud pikenevad lepingud, aastas korra saadetakse uus pakkumine nii kaskole kui ka liikluskindlustusele. Ükskord ei pannud tähele, et polegi sel aastal pakkumist saanud ja sõitsin rahulikult ringi. Politsei pidas kinni, kindlustust pole. Helistasin kohe politsei masinast kindlustusfirmasse, et mis värk on ometi? Siis öeldigi, et omanik vahetus, vana leping enam ei kehti, nemad enam seda ei pikenda ja pakkumist ei saada.
Mehel oli oma autoga sama, unustas. Tal õnneks tuli endal varsti meelde.

Firma autosid oleme välja ostnud ja edasi müünud, ettemakstud kindlustussummad on tagasi kantud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 20:00; 29.02 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just ostsin detsembri lõpus
auto välja. Siis pank küsis, et kas soovin ka kaskot lõpetada. Kuna ei soovinud, siis suunasid selle lepingu otse kaskofirmasse ümber. Liikluskindlustus jäi püsima.
Nemad algatasid omanikuvahetuse, kodus logisin maanteeametisse sisse ja kinnitasin. Maksis vist 50 euro kandis. Ma täpselt ei mäleta, võis olla ka pisut rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks lõppevad kindlustused? Need ju minu tehtud sellele samale sõidukile. Tegelikult peaks need kehtima 10 päeva pärast liisingulepingu lõppemist.

Ei lõppe kindlustused, lähevad uuele omanikule üle.

Mul on tavaliselt tellitud pikenevad lepingud, aastas korra saadetakse uus pakkumine nii kaskole kui ka liikluskindlustusele. Ükskord ei pannud tähele, et polegi sel aastal pakkumist saanud ja sõitsin rahulikult ringi. Politsei pidas kinni, kindlustust pole. Helistasin kohe politsei masinast kindlustusfirmasse, et mis värk on ometi? Siis öeldigi, et omanik vahetus, vana leping enam ei kehti, nemad enam seda ei pikenda ja pakkumist ei saada.

Mehel oli oma autoga sama, unustas. Tal õnneks tuli endal varsti meelde.

Firma autosid oleme välja ostnud ja edasi müünud, ettemakstud kindlustussummad on tagasi kantud.

See ei ole päris sama olukord. Sul lõppes ju see leping ära, ilmselt nad siis pikendamise teateid tõesti ei saada, sest uut omanikku nad ju ei tea. Kehtiv leping ei lõppe auto võõrandamisega, vaid läheb uuele omanikule üle ja kehtib oma lõpuni.
Kaskoga on teine asi, see ei ole kohustuslik ehk siis selle saab lõpetada. Kui vana omanik kaskot ära ei lõpeta enne müüki, siis läheb seegi uuele omanikule üle.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 08:04; 29.02 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehtiv liikluskindlustuse leping võib katkeda kui vana omanik teatab Maanteeametisse võõrandamisest ja uus ei võta autot 5 päeva jooksul oma nimele.
Seda nii liisingust välja ostes kui ka tavalise ostu-müügi puhul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui autoliising lõppeb… Omanikuvahetus Maanteeametis