Esileht Ilu ja tervis Kui dementne ema ei taha hooldekodusse minna

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 151 )

Teema: Kui dementne ema ei taha hooldekodusse minna

Postitas:

Ei taha teda kaelast ära, aga paraku on dementsus aina süvenev ja ta lihtsalt ei saa enam üksi hakkama. Ta on vaikselt endale ohtlikuks juba muutumas. Ükskord hakkas omast arust teise linna tööle minema, kuigi ta ei tööta juba varsti 20 aastat ja eksis ära ning toodi politseiga koju tagasi. Sellest ei hakka üldse rääkima, et kui me tema juures mitmeid kordi nädalas ei käiks, kuigi elame ise 200km kaugusel, siis ta unustaks isegi süüa. Samuti ei suuda ta elementaarset puhtust ise hoida. Ja ausaltöeldes ei jaksa enam mitmeid kordi nädalas teise Eesti otsa sõita, see on tekitanud pingeid juba ka minu enda pereelus.

Leidsime talle hooldekodusse koha, kuid tema ei taha sellest midagi kuulda. Nutab, et me jätame ta maha ja ei hooli temast ning tahame tast vaid lahti saada. Muutub raevukaks, kui püüame selgitada, et see ei ole nii, et hakkame teda seal vaatamas käima, kohe kui lubatakse külastused ning senimaani saame kasvõi igapäevaselt helistada.

Kas kellegil on sarnaseid kogemusi, mida teha? Eestkosteavalduse tegemiseks, et saaks seda ise otsustada, peab rohkemat juhtuma, kui korra ära eksimine, nii vastati KOV-ist peale seda, kui olid temaga ka vestelnud. Ema suudab käituda ka täiesti adekvaatselt ja esitleda end kui endaga hakkamasaavat inimest, aga tegelikult ta ei saa iseseisvalt hakkama..

+43
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Eestkosteavalduse tegemiseks, et saaks seda ise otsustada, peab rohkemat juhtuma, kui korra ära eksimine, nii vastati KOV-ist peale seda, kui olid temaga ka vestelnud.

Kas mingit koju käivat sotsiaaltöötajat ei saaks kasutada? Siis juba saab KOV nö sisepildi olukorrast.

+49
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.12 17:04; 29.12 09:59; 05.01 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on sama asi ühe pereliikmega. Arsti juures on nii adekvaatne, et isegi juhilubade tervisetõend kehtib ja suvel juhib autot, kuigi tegelikkusest ta ei tea, mis päev on, ei mäleta lapsi nime ja nägu pidi, ma pole kindel, kas liiklusmärke mäletab. Hooldekodusse ei taha. Õnneks ta ei ela üksi, aga olukord on sarnane TA omaga, juba vestlus sellel teemal ajab ta marru. Jälgin.

+45
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestkosteavalduse tegemiseks, et saaks seda ise otsustada, peab rohkemat juhtuma, kui korra ära eksimine, nii vastati KOV-ist peale seda, kui olid temaga ka vestelnud

No siis peate pisut veel kannatama; muud varianti pole ju.
Kui ikka ei taha, siis ei taha.

See hooldekodu, ma loodan, ei ole enam 200km kaugusel.

+4
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta kontakti ema perearstiga, tema peaks saama diagnoosi panna.

KOVi sotsiaaltöötaja ei saa sellist asja ise otsustada.

 

+27
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 17:24; 03.01 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see ei aitaks, et ema koliks teile lähemale? Tuttavad müüsid maakodu maha ja ostsid 1-toalise mugavustega korteri emale linna.  Samas jah, kui ema ei taha – ei saa ka sundida. Samas võib olla nii nutikas, et ekspret-arst ei kinnita eestkoste vajadust, muidugi tuleks juurde lisada politseist kinnistus, et eksis ära ja oli endale ohtlik.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 18:12; 28.12 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen kaasa, mind ootab varsti sama probleem. Võtsin üle 80a vanuse isa oma koju, sest üksinda ta enam päris hakkama ei saa, kuigi ta pole veel päris segane, aga märgid juba on, mälu on mõnes kohas suht üürike(lühiajaline mälu on pärsitud) pikaajaline on olemas(heietada võib oma lapse-ja nooruspõlvest lõpmatult)aga varsti tuleb aeg, kus pean ka hooldekoju saatma, kurb, sest mõtled, miks ei võiks inimesel mõistus ja aru jääda lõpuni, aga elu on selline, inimene ise võib elada tunduvalt kauem kui tema intellekt. Huvitav, kas loomadel seda ka esineb, nagu ei tea.

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.12 18:39; 28.12 19:01; 30.12 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline julm inimene!

Kui sind tahetaks viia ära su oma kodust, eemale su perest ja lähedastest, kuhugi koonduslaagrisse võõraste inimeste sekka, siis sa nutaksid ka. Su ema vajab sind ja sinu tuge, mitte jalust ära saatmist võõraste hooldada. Emast hooliv inimene võtab ema enda juurde elama, mitte ei saada vanadekodusse.

+13
-105
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Milline julm inimene!

Kui sind tahetaks viia ära su oma kodust, eemale su perest ja lähedastest, kuhugi koonduslaagrisse võõraste inimeste sekka, siis sa nutaksid ka. Su ema vajab sind ja sinu tuge, mitte jalust ära saatmist võõraste hooldada. Emast hooliv inimene võtab ema enda juurde elama, mitte ei saada vanadekodusse.

Sa pole päris probleemist aru saanud, kui lähedane ei tunne enam omakseid ära, peab neid võhivõõrasteks ja käitub nendega nagu vaenlastega-kuidas sa käituksid, kirjelda?!

+70
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.12 18:39; 28.12 19:01; 30.12 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline julm inimene!

Kui sind tahetaks viia ära su oma kodust, eemale su perest ja lähedastest, kuhugi koonduslaagrisse võõraste inimeste sekka, siis sa nutaksid ka. Su ema vajab sind ja sinu tuge, mitte jalust ära saatmist võõraste hooldada. Emast hooliv inimene võtab ema enda juurde elama, mitte ei saada vanadekodusse.

Sa pole päris probleemist aru saanud, kui lähedane ei tunne enam omakseid ära, peab neid võhivõõrasteks ja käitub nendega nagu vaenlastega-kuidas sa käituksid, kirjelda?!

Jah, või kui keskealised inimesed peavad veel 30 aastat tööl käima ja peres on ka lapsed ja samas vajab enda koju võetud süveneva dementsusega vana ema või isa pidevat hoolt ja järelvalvet, sest ta käitub ettearvamatult ja häirib ning ohustab sellega nii ennast kui teisi pereliikmeid (nt teeb valesse kohta tuld, lükkab siibri liiga vara kinni, jätab vee jooksma, ei kasuta wc-d sihtotstarbeliselt, läheb suvalisel hetkel uitama jne jne jne) – siis kuidas hea südamega kägu selle probleemi lahendaks?!

Eks me kõik unista sellisest idüllilisest olukorrast, kus noored ja vanad elavad mõnusasti koos,  olukorrast, kus heasüdamlik ja soe armas vanavavanem vaikselt oma toakeses elab, perega kamina ees vanadest aegadest vestleb ja õndsa näoga oma pelargooni kastab, aga tegelikkus võib olla kohe väga-väga palju keerulisem.

+76
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst las suunab MRT uuringutele, siis on näha, kas on dementsus või mitte (ajus on teatud muudatused skännipildil näha). Kui on, siis saab edasi tegutseda, diagnoos on olemas.

Kas kohalik vald ei saa sotstöötajaga aidata (no just söömise ja puhtuse osas)? Peaks ju olema ette nähtud, ei ole mõeldav, et 200 km kauguselt käiakse hooldamas. Aga selleks on jälle vaja perearstilt saada soovitus ja soovitavalt ka puude aste (ma olen kindel, et talle juba saab puude määrata).

+22
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 28.12 19:55; 29.12 10:59; 29.12 15:37; 29.12 17:15; 29.12 20:52; 29.12 22:13; 29.12 23:56; 30.12 12:37; 30.12 15:34; 31.12 01:16; 31.12 21:41; 01.01 15:36; 02.01 18:29; 03.01 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omaette probleem on see, et ega neid hooldekodusid pole ju nii väga võtta ega valida. Meie oleme juba pool aastat järjekorras oodanud, midagi pole vabanenud justkui, vähemalt pole hooldekodu ühendust võtnud, järjekorda võtmine käis küll kähku.

Ja viiruse ajastul hooldekodusse minemine on veel eriti keeruline: esimesed nädalad ei lubata mitte mingit kontakti. Kujutan ett, et vanakesele võib väga raske olla praegusel ajal hooldekodusse minna, päriselt oma kodust lahkuda ja omaseid ei lubata ka juurde.

Aga kui on 200 km kaugusel, siis selge, et ei saa igapäevaselt hooldamas käia. Ja nii vana, pooldementse inimese uude kohta kolimise juures on ju see oht, et uues kohas ta üldse ei orienteeru.

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.12 20:28; 30.12 18:45; 01.01 18:30; 04.01 20:15; 06.01 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Makske see raha inimesele, kes veedab tema juures enamuse päevast.  Kui ta saab aru, mida te temaga teha tahate, siis pole ta veel nii haige, et peaks sinna minema. Sinna peaks ta minema siis kui ta isegi enam aru ei saa, et pole omas kodus. Kas sulle endale sobiks, kui sinu lapsed, vastu sinu tahtmist, sind hooldekodusse paned. Väidad, et sul pole veel vaja, aga kui lapsed leiavad, et on, sest sa ise ei suuda arusaada…? Kuidas sa tunneks end, kui kogeksid, et lähedased on sinu suhtes vägivaldsed. Ära tee teisele seda, mida ise ei taha kogeda.

+21
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emast hooliv inimene võtab ema enda juurde elama, mitte ei saada vanadekodusse.

see ei pruugi mööduda kuidagi ladusamalt kui hooldekodusse kolimine.

mu 80+ ema on dementne ja alles mõni aeg tagasi sain ma aru, et olen lasknud mööda selle aja, mil oleksin võinud talle endale lähemale väikese korteri osta, et lihtsama vaevaga teda aitamas käia. praegu ei orienteeru ta enam isegi oma sünnikodus, mis on aastakümneid tema suvekodu olnud. suvel seal olles kurtis, kuidas ta ei saa hommikul ärgates üldse aru, kus ta on… seega praegu ei suudaks ta kunagi hakata orienteeruma oma uues kodus, st ei saaks ta ka üksi väljas liikuda, kuigi praegu veel suudab (on siiski juhtunud, et ei tunne pimedas ka oma maja ära). ta ei oska minu juurde tulla, mis tähendab, et kui ta koliks minu juurde, siis oleks ta iga päev enda jaoks võõras kohas. viimastel kuudel on juhtunud, et kui ta taksost meie maja ees välja astub, siis hakkab hoopis kaugemale minema ja üritab mõne teise maja väravast sisse minna, kui ma kohe õue ei jõua. kui ta siis kehvematel päevadel mu lapsi v meest ka ära ei tunneks, siis kurb küll, aga milles seisneb vahe minu juures või hooldekodus elamisel? ja praegu ei oleks ta mitte mingil juhul nõus minu juurde kolima, sest ta tahab iseseisev olla.

teemaalgatajale ilmselt head nõu anda ei oska. eks peab kuidagi kavalusega püüdma või sobivaid hetki valima. kas sinu kandis dementsuse tugigruppi ei ole? ma käin ühes sellises juba paar aastat, olen kõrvalt mitmeid sarnaseid lugusid kuulnud, aga avalikult siin jagama ei hakka.

kohutavalt kurvad on need dementsuse lood.

+35
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.12 21:15; 28.12 23:50; 29.12 00:03; 29.12 11:30; 30.12 12:58; 30.12 19:50; 31.12 01:23; 01.01 13:55; 01.01 14:01; 03.01 17:27; 03.01 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dementse vanuri hooldamine on väga keeruline, tihti vajavad 24 tundi järelvalvet.

+24
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 18:12; 28.12 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Makske see raha inimesele, kes veedab tema juures enamuse päevast

Sellise inimese leidmine on üliraske. Dementne inimene on kõige raskemini talutav, eriti võõrale, kes peab pidevalt tema juures olema.

+25
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 23:27; 03.01 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaema sai hooldekodusse siis, kui sattus lisaks dementsusele ka kopsupõletiku tõttu haiglasse ja oli haiglast välja kirjutades nii nõrk, et ei saanud millestki aru ega jaksanud vastu sõdida. Kurb aga tõsi on see, et vana inimene ise ei ole alati võimeline adekvaatselt mõtlema. Tema on meil viletsama tervise perioodil pikemalt ema juures teises linnas elanud. Aga nüüd on asi nii hull, et isa ei ole nõus temaga samas korteris uuesti elama. Tuled õhtul väsinuna töölt ja kogu elamine on näiteks ekskrementidega kokku määritud, sest vanaema käib wc-s kuidagi nii, et määrib käe väljaheitega kokku ja siis toetudes kõigile linkidele, piitadele ja seinadele hõõrub selle igale poole laiali ja seda iga päev. Ära tunneb ta vaid ühe oma lastest, mäletab vaid kaugemat minevikku. Seda, mis eile juhtus, ei mäleta. Ja tegelikult laste korterid talle ei sobigi, sest ta tahab kogu aeg järgijätmatult oma koju tagasi, sest seda ta ainsana mäletab. Mingit head lahendust ei olegi. Seal oma kodus ta enam hakkama ei saa. Ja tööealistel inimestel sissetulekust loobuda, et 24h vanaema hooldada ei ole sugugi õigem valik. Sest seda enam jääb see töötuks jääv hooldaja kunagi oma laste õlule, pension miinimum, sääste pole.

+31
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.12 23:33; 28.12 23:44; 28.12 23:57; 29.12 00:14; 29.12 11:40; 29.12 12:12; 29.12 12:23; 29.12 12:33; 30.12 13:30; 31.12 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just ühest ajakirjast lugesin, et tütar rääkis oma dementsele emale, et viib ta sanatooriumisse. Aga tal oli leplik ema ka. Kui siis pühadeks ema koju tõi, siis ema ei saanud enam arugi, kus ta on, nii et tegelikult polnud sügavat vahet.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.12 23:37; 28.12 23:39; 29.12 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmed on soovitanud müüa dementse vanuri korter ja osta midagi sobivamat lähemale. Kuidas te seda ette kujutate, milline notar selle tehingu teeks?

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 23:37; 29.12 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see ei aitaks, et ema koliks teile lähemale? Tuttavad müüsid maakodu maha ja ostsid 1-toalise mugavustega korteri emale linna. Samas jah, kui ema ei taha – ei saa ka sundida. Samas võib olla nii nutikas, et ekspret-arst ei kinnita eestkoste vajadust, muidugi tuleks juurde lisada politseist kinnistus, et eksis ära ja oli endale ohtlik.

Uue kodu otsimine toimib ainult siis, kui vanainimene EI OLE dementne.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.12 23:37; 28.12 23:39; 29.12 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmed on soovitanud müüa dementse vanuri korter ja osta midagi sobivamat lähemale. Kuidas te seda ette kujutate, milline notar selle tehingu teeks?

Lisaks tean ma väga väheseid vanureid, kes on nõus oma harjumuspärasest kodust välja kolima, et uues linnas, täiesti uues kohas täiesti uut elu alustada, ümbrusega tutvuma hakata jne. Kolitakse siis, kui ollakse veel adekvaatne ja selles etapis lapsed ei püüagi vana inimest ju hooldekodusse saata.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.12 23:33; 28.12 23:44; 28.12 23:57; 29.12 00:14; 29.12 11:40; 29.12 12:12; 29.12 12:23; 29.12 12:33; 30.12 13:30; 31.12 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmed on soovitanud müüa dementse vanuri korter ja osta midagi sobivamat lähemale. Kuidas te seda ette kujutate, milline notar selle tehingu teeks?

õigel ajal tehes ei ole mingit probleemi. esiteks, kui inimene on varases seisundis, siis ei pruugi olla mingit vastuseisu uue korteri ostmisele laste ja lastelaste lähedusse. teiseks, intelligentsed dementsed petavad kõik, ka spetsialistid, väga pikalt ära. minu ema vanad töökaaslased ja ka pidevalt suhtlevad sõbrannad ei tea keegi, et ta dementne on. ilmselt mõni kahtlustab, aga mitte väga tõsiselt, sest vanadel inimestel on ju ikka mäluhäireid. notari juures oleme muude asjade pärast käinud, nt pärimise tõttu, ja ühelgi korral ei ole keegi midagi kahtlustanud. jah, mina tean, et ta on võimeline nõustuma millega iganes, kui keegi teda veenab ja musta valgeks räägib, mistõttu ma üritan temaga kõigi selliste asjade puhul ikkagi kaasas käia. (soome tervisetoodete puhul ei ole see kahjuks õnnestunud…)

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.12 21:15; 28.12 23:50; 29.12 00:03; 29.12 11:30; 30.12 12:58; 30.12 19:50; 31.12 01:23; 01.01 13:55; 01.01 14:01; 03.01 17:27; 03.01 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaema oli kategooriliselt kolimise vastu ka adekvaatsemas faasis, sest kodus oli tal aed, istutatud õunapuud ja ploomipuud. Korteris vaid neli seina. Lisaks keeldus ta kategooriliselt tunnistamast, et ta ei saa varsti enam ise hakkama.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.12 23:33; 28.12 23:44; 28.12 23:57; 29.12 00:14; 29.12 11:40; 29.12 12:12; 29.12 12:23; 29.12 12:33; 30.12 13:30; 31.12 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaema oli kategooriliselt kolimise vastu ka adekvaatsemas faasis, sest kodus oli tal aed, istutatud õunapuud ja ploomipuud. Korteris vaid neli seina. Lisaks keeldus ta kategooriliselt tunnistamast, et ta ei saa varsti enam ise hakkama.

sellises olukorras ilmselt jah mitte, aga paljude jaoks tähendaks kolimine korterist korterisse kolimist.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.12 21:15; 28.12 23:50; 29.12 00:03; 29.12 11:30; 30.12 12:58; 30.12 19:50; 31.12 01:23; 01.01 13:55; 01.01 14:01; 03.01 17:27; 03.01 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduhooldusteenus on ju olemas.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen kaasa, mind ootab varsti sama probleem. Võtsin üle 80a vanuse isa oma koju, sest üksinda ta enam päris hakkama ei saa, kuigi ta pole veel päris segane, aga märgid juba on, mälu on mõnes kohas suht üürike(lühiajaline mälu on pärsitud) pikaajaline on olemas(heietada võib oma lapse-ja nooruspõlvest lõpmatult)aga varsti tuleb aeg, kus pean ka hooldekoju saatma, kurb, sest mõtled, miks ei võiks inimesel mõistus ja aru jääda lõpuni, aga elu on selline, inimene ise võib elada tunduvalt kauem kui tema intellekt. Huvitav, kas loomadel seda ka esineb, nagu ei tea.

Dementus on jah kahjuks ka loomariigis täitsa eksisteeriv nähtus, kassidel nt – https://www.purina.co.uk/cats/key-life-stages/ageing/cat-dementia

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Milline julm inimene!

Kui sind tahetaks viia ära su oma kodust, eemale su perest ja lähedastest, kuhugi koonduslaagrisse võõraste inimeste sekka, siis sa nutaksid ka. Su ema vajab sind ja sinu tuge, mitte jalust ära saatmist võõraste hooldada. Emast hooliv inimene võtab ema enda juurde elama, mitte ei saada vanadekodusse.

Tead, ära targuta!

Minu vanemad elavad kahekesi koos, ema on õnneks veel tip-top, aga isa muutub üha dementsemaks ja temaga on ikka väga raske sama katuse all elada. Ta on kiuslik, kohati tige ja ääretult tüütu. Ta võib lõputult oma ebaadekvaatse jutuga teiste inimeste vestlusse sisse sõita ja ta lihtsalt ei lõpeta oma loba. Kui tema on kohal, siis teised inimesed ei saagi omavahel suhelda. Ma ei  kujutaks küll ette, et ohverdaks enda normaalse pereelu ja võtaks ta enda korteri ühte tuppa elama. Meil mehega on lapsed, kellel on õigus normaalsele kodusele õhkkonnale, nad ei pea vanaisa negatiivsust ja lobaterrorit kannatama. Ma ise ei suuda temaga pikemalt kui paar tundi koos olla.

+32
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduhooldusteenus on ju olemas.

Teoorias, mitte praktikas. Meie ei leidnud kedagi, kes oleks valmis 1000 euro eest kuus käima igapäevaselt ekskremente koristamas. Lisaks sättis vanaema pidevalt toole ukselingi alla, nii, et hooldaja ei saanud tuppa sissegi. Sellise teenuse pakkujaid lihtsalt ei ole. Lisaks oli vanaema kõigi palgatud hooldajate vastu äärmiselt kiuslik, ütles inetusi, teatas, et need varastavad, luuravad jne.

+32
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.12 23:33; 28.12 23:44; 28.12 23:57; 29.12 00:14; 29.12 11:40; 29.12 12:12; 29.12 12:23; 29.12 12:33; 30.12 13:30; 31.12 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on sama probleem. kusjuures dementsuse diagnoosi saada pole sugugi kerge. perearst ütles, et tema sellega ei tegele, mingu psühhiaatri juurde. aga sinna ta keeldub minemast. Hiljuti sattus ema kiirabiga haiglasse ja isegi seal ei pandud talle seda diagnoosi, ehkki ma palusin. arst ütles, et tema probleemi ei näe. no ta ei näegi, väga hästi oskab võõrad inimesed ära petta. tegelikult ei tea ta mis aastanumber on ja mida nt kümne euro eest osta saab.

see haiglasse sattumine osutuski pääseteeks meile. sealt tagasi teda enam koju ei viinud, oli hooldushaiglas seni kuni leidsime hooldekodu koha. ausalt öeldes olin enne seda juba hullumas, isegi antidepressante võtsin, täiesti abitu tunne.

+25
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 00:22; 29.12 19:52; 31.12 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmed on soovitanud müüa dementse vanuri korter ja osta midagi sobivamat lähemale. Kuidas te seda ette kujutate, milline notar selle tehingu teeks?

õigel ajal tehes ei ole mingit probleemi. esiteks, kui inimene on varases seisundis, siis ei pruugi olla mingit vastuseisu uue korteri ostmisele laste ja lastelaste lähedusse. teiseks, intelligentsed dementsed petavad kõik, ka spetsialistid, väga pikalt ära. minu ema vanad töökaaslased ja ka pidevalt suhtlevad sõbrannad ei tea keegi, et ta dementne on. ilmselt mõni kahtlustab, aga mitte väga tõsiselt, sest vanadel inimestel on ju ikka mäluhäireid. notari juures oleme muude asjade pärast käinud, nt pärimise tõttu, ja ühelgi korral ei ole keegi midagi kahtlustanud. jah, mina tean, et ta on võimeline nõustuma millega iganes, kui keegi teda veenab ja musta valgeks räägib, mistõttu ma üritan temaga kõigi selliste asjade puhul ikkagi kaasas käia. (soome tervisetoodete puhul ei ole see kahjuks õnnestunud…)

Kui notar on tõestanud dementse tehtud tehinguid, mille puhul oled kaasas käinud, et oma ema jaoks must valgeks rääkida, siis on ta rikkunud tõestamisseaduse nõudeid. Juriidiliselt on sellised piiratud või puuduva otsustusvõimega isiku poolt tehtud tehingud tühised.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 23:37; 29.12 09:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 151 )


Esileht Ilu ja tervis Kui dementne ema ei taha hooldekodusse minna