Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui eBays müün, kas pean tulumaksu tasuma?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kui eBays müün, kas pean tulumaksu tasuma?

Postitas:

Kui näiteks müün eBays midagi suures koguses, kas pean tulu pealt maksu tasuma? See on ju äritegevus. Kui müün vanad püksid maha, siis selge, et ei pea. Aga nt kui hakkan sokke kuduma ja neid muudkui müün, kas siis pean Maksuametisse teatama või? Firma looma? Aga kui loon firma ja tulu ei tule (nagu tavaliselt ikka), siis on ju vaja raamatupidamist ja aruandeid ikkagi – mõttetu.
Kas välismaale äritsemine on tegelikult must tegevus, kuidas üldse keegi selle avastab, kui tulebki maksu maksta ja ma seda ei tee?
Ise ei müü seal midagi, ei oska ka kududa, aga asi huvitab. Mõte oleks ju iseenesest hea, kui leiaks kaubaartikli, mida tahetaks. Aga ise olen selline, et kõik peab puhas olema. Kuidas on korrektne käituda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 20:44; 24.11 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult pead. Ja firma ning raamatupidamine on juba sellepärast hea, et siis saad kulud maha lahutada. Sa ju kood soojas valges elutoas diivanil, järelikult peab raamatupidamises arvestama sisse ka kütte, elektri ja diivani hinna, igastühest mitte kõik, vaid vastav osa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ma alguses ei tea, kas minu asjad üldse kaubaks lähevad? Kas võin mingi aja eraisikuna müüa ja analüüsida? Huvitav, mitmendast \”sokipaarist\” muutub asi hangeldamiseks ja mustaks äriks? Tegelikult tundub, et pigem on see nii, et teoreetiliselt tuleb maksu maksta, aga just välismaale müümisel tegelikult keegi seda äritegevust jälgida ei suuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 20:44; 24.11 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetage nüüd ära hoolsad maksumaksjad!
Loomulikult pole alguses mõtet teha mingit jur keha. Testi turgu, kui hakkab äri minema siis paned kuidagi keha alla.
Ja targutajatele, kes ütlevad, et kulusi saab maha arvata jne-see on kõik eeldusel, et on ka kuskil mingid TULUD. Alustavatel firmadel tihtipeale pole üldse mingeid tulusi ainult kulud

Lihtsalt nii naljakas on kuulda hoolsatest maksumaksjatest, kui nt üüriturul(mis on nii avalik äritegevus kui veel olla saabki) ei maksta korteri omanikud 90% tulumaksu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui eBays müün, kas pean tulumaksu tasuma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.