Esileht Ilu ja tervis Kui ei kannata lennukiga lennata(jube valu kõrvus ja peas)- milline abi?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kui ei kannata lennukiga lennata(jube valu kõrvus ja peas)- milline abi?

Postitas:

Olen kuulnud ,et fertilitases on selline protseduur teostatav, et LOR teeb enne lendu mingid augud kõrvas kuhugi ja siis see pidi aitama väga hästi?

On keegi kuulnud või hoopis kogemus olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 08:41; 16.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas suu lahti hoidmisest ja lõua rinnale panemisest ei piisa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ootan huviga vastuseid 🙂

Eelmisele vastuseks – minul ei aita mitte miski. Olen läbi proovinud kõik soovitused. Maandumisel ja kõrguse vähendamisel tekib kõrvades meeletu valu ja surumistunne. Ükskord vaatasin enda poolikut veepudelit kõrvalistmel, kuidas see kõrguse vähenedes sissepoole tõmbus ja mõtlesin õudusega, et midagi samasugust toimub minu kõrva trummikiledega. Mõnikord on kõrvad lukus ja kohisevad veel järgmisel päevalgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile öeldi ühes välismaa apteegis, et tuleks panna 30 min enne maandumist ninatilka ja siis 10 min pärast uuesti (xymelin näiteks) – mehel ja lapsel mõlemal see probleem ja proovisime paar nädalat tagasi – toimis!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on maandumisel alati selline tunne nagu oleks nuiaga pähe löödud, ei kuule, ei saa aru mis räägitakse. jube on üksi, lastega lennata, siis vanem kantseldab nooremat sest mina olen nagu siil udus. vahel lähevad kõrvad alles teisel päeval lahti. arst soovitas enne lendu sudafedi võtta, võib olla katsetan järgmine kord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ei aidanud midagi ei sudafed ega miski muu!!!!!!!!! Mõttetu…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 08:41; 16.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama jama. Ma olen aru saanud, et valu ja tugev surve tekib siis, kui on väga järsk tõus ja langus. Olen seda kogenud ning see on tõesti valus.

Viimati, kui lendasin, siis seda valu ei olnud, aga tõesti, peale reisi olin nagu siil udus ning kuulsin kõike valesti. Kusjuures mul ei olnud tegemist päevaga-paariga, vaid see kestis tubli 2 nädalat. Täpselt selle momendini, kui oli tarvis uuesti lennukisse istuda ja siis hakkas kõik otsast peale. Seega tervelt kuu aega jutti olin tugevate kuulmishäirega. Enda häält kuulsin ka kuidagi imelikult, kõik nagu kumises läbi pea. Vastik tunne! Lisaks kõigele muule ma veel kardan ka lendamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise kardan lendamist, kui veel peavalu ja kõrvavalu ka oleks. Eks tuleb siis vältida, nii palju, kui võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpi ära tasakaalustamine. Ehk pigista nina kinni ja puhu nii, et kõrvade sisse surve tekib. Sukeldujad õpetavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 16:45; 22.03 09:28; 22.03 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asja iva on selles, et keskkõrvas olev õhk paisub õhurõhu langedes, surub erinevatele kõrva struktuuridele ja see tekitab valu. Olukorda saab leevendada neelatades (nt. väikelapsed ei oska käsu peale neelatada, neil soovitatakse juua, sest see tegevus sunnib neid neelatama). Neelatamise ajal avaneb nina ja kõrva vaheline toruke paremini ja rõhud saavad võrdsustuda. Xymelin ja Sudafed aitavad turset alanada ja seeläbi hõlbustavad õhu liikumist selles torukeses.

Fertilitase protseduuri all mõtleb teemaalgataja ilmselt kuulmekilesse augukese tegemist (analoogne tegevus lastele kõrva ¨untide panekuga). Samas, täiesti tervete kõrvade korral seda protseduuri küll ei soovitaks, sest niimoodi võivad kuulmekäigust sattuda bakterid kesk- ja sisekõrva, kus tegelikult on steriilne keskkond. Lisaks võib kuulmine halvenenda. Ja tegelikult kasvab ilmselt nt. vaid nõelaga tehtud auguke üsna kiiresti kinni ka

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 17:14; 21.03 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks soovitus veel – igasugust valu aitab leevendada valuvaigisti 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 17:14; 21.03 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üks soovitus veel – igasugust valu aitab leevendada valuvaigisti :)[/tsitaat]
See on vale lähenemine. Kuna rõhu tõus on pea 2-kordne, siis võib see tõsiseid kahjustusi põhjustada. Seletus
http://video.about.com/pediatrics/Ear-Pressure.htm
Kuidas tasakaalustada:
http://www.dailymotion.com/video/xlur4o_ear-equalization-techniques-valsalva-maneuver_school
See tõesti aitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 16:45; 22.03 09:28; 22.03 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei aita mingi puhumine ega kommilutsimine. Lihtsalt on tulivalus ja kõik, eriti kui üritada puhuda või tasakaalustada.
Samas oleneb see ka lennukist, ja, nagu keegi juba ütles, tõusu ja maandumise kiirusest/nurgast.

Ausalt öeldes kõige paremini aitab nii nina kui kõrvade hoopis kinni pigistamine, nö pea käte vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei aita mingi puhumine ega kommilutsimine. Lihtsalt on tulivalus ja kõik, eriti kui üritada puhuda või tasakaalustada.
Samas oleneb see ka lennukist, ja, nagu keegi juba ütles, tõusu ja maandumise kiirusest/nurgast.

Ausalt öeldes kõige paremini aitab nii nina kui kõrvade hoopis kinni pigistamine, nö pea käte vahel.[/tsitaat]

Äkki uurid oma perearstil? Ehk suuna Sind LOR’ile ja sealt saad kindlasti õigeid nõuandeid.

Mul oli ühel pikal lennul (koos vahemaandumisega kokku 22h) nohu ja see tõusis kuidagi kõrvadesse, vot see oli jube.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei aita mingi puhumine ega kommilutsimine. Lihtsalt on tulivalus ja kõik, eriti kui üritada puhuda või tasakaalustada.
Samas oleneb see ka lennukist, ja, nagu keegi juba ütles, tõusu ja maandumise kiirusest/nurgast.

Ausalt öeldes kõige paremini aitab nii nina kui kõrvade hoopis kinni pigistamine, nö pea käte vahel.[/tsitaat]
Puhuma tuleb hakata enne kui valu tekib. Kui valu käes on siis on hilja, sest keskkõrv ja need kanalid paistetavad üles ja siis ei lähe üldse enam midagi läbi. Sellisel juhul peaks enne laskumist sudafedi võtma ja ikka tasakaalustama. Muidugi on võimalik mingi õnnetu organismi eripära. Räägi kõigepealt perearsti ja siis LOR spetsialistiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 16:45; 22.03 09:28; 22.03 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koguaeg maandumine nutuga pooleks ja mitu päeva pärast. Kui oli vaja hoopis teiste tervisehädade tõttu barokapsli protseduure teha ja sain harjutamisega üle. Peale seda lendasin, ei ole pooltki nii hull enam lugu. Valu minimaalne. Ninatilgad ja näts ikka abiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

uskuge või mitte kuid see probleem on paljus kinni kahe kõrva vahel ja heas sisestamises, teadmises.Olen lennuga seotud raskustest peaaegu vabanenud (joogatehnika)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Kui ei kannata lennukiga lennata(jube valu kõrvus ja peas)- milline abi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.