Esileht Pereelu ja suhted Kui elukaaslasel puudub vastutustunne

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )

Teema: Kui elukaaslasel puudub vastutustunne

Postitas:

Maksud maksmata, ettevõtte paberimajandus laokil, kokkulepitud kodutööd tegemata, lapse e-kooli vaatas viimati vist möödunud õppeaastal. Läks töö kõrvalt õppima aga teist nädalat kooli kohale ei lähe. Pidev prokrastrineerimine käib, kui küsin, siis ütleb jaa-jaa teen aga kui mõne päeva pärast üle küsin, on ikka tegemata. Ei ole see, et kuule, sa unustasid pesu masinast välja võtta, päris ajakriitilisi asju jätab ka tegemata. Korteriüüri tasumine näiteks. Autokindlustuse maksmine (tema ise sõidab sellega, mul on oma masin, maksan ise). Võin oma kontolt ka nt üüri maksta aga mingi ajahetk siis avastan, et olen 5 kuud jutti üksi maksnud. Kui küsida kasvõi anna siis raha, et ma maksan ära, siis on jaa ma kannan üle aga kätte saab selle raha hea kui paari kuu pärast. Pärast on kas tige, et ma liiga sageli küsin või tige, et ma talle meelde ei tuletanud. Küsi või ära küsi, ikka on halvasti. Tal on oma ettevõte, mis pidevalt punane ja hoiatusmärgistega, küll deklaratsioonid esitamata, küll maksud tasumata. Mina sellesse ettevõttesse ei panusta aga kuidagi piinlik on ikkagi. Kodus peseb ainult nõusid ja käivitab tolmuimeja selleks, et käidavamad kohad üle tõmmata. Ei võta kätte märga lappi, ei harja vetsupotti, tolmurullidest ja mustast pesust astub üle. Viimane kord, kui palusin köögipõranda mopiga üle tõmmata, väitis, et ei leidnud moppi üles, ehkki ütlesin, et see on vannitoas ja meie vannituba on napp 3 ruutmeetrit suur – sinna ei saa pika varrega moppi ära kaotada. Ühesõnaga, asi hakkab kontrolli alt väljuma. Kas see on mingi diagnoos? Andke nõu, mida teha.

+25
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 13.10 23:02; 13.10 23:25; 14.10 07:14; 14.10 07:50; 14.10 12:47; 14.10 16:41; 14.10 17:36; 14.10 18:37; 14.10 21:47; 15.10 08:04; 17.11 15:22; 13.12 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Depressioon? Tähelepanuhäire? Kehv iseloom?

Kas ettevõte toodab kasumit või see ka punases? Äkki peaks mees(?) tööle minema kui ennast juhitud ei saa?

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käib oma ettevõtte kõrvalt palgatööl. Palgatööga on asjad enam-vähem okei, hilineb paar korda kuus hommikuti aga suurematest jamadest on vist suutnud pääseda. Oma ettevõte stabiilset kasumit ei teeni. Teeb ainiti paar üksikut otsa sellega ja siis ei saa nende eestki arveid tellijale esitatud (sest ja-jah, ma homme teen… juba kuid).

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 13.10 23:02; 13.10 23:25; 14.10 07:14; 14.10 07:50; 14.10 12:47; 14.10 16:41; 14.10 17:36; 14.10 18:37; 14.10 21:47; 15.10 08:04; 17.11 15:22; 13.12 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta koguaeg selline olnud ja alles nüüd see teid häirima hakanud?

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 23:12; 15.10 01:44; 16.10 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see kõik selgus millal? Ilmselt alles nüüd, kui otsustasid sellisega lapse teha?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hiljuti tekkinud siis ilmselt mingi sõltuvus (netikasiinode)

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta pole kunagi teab mis särav asjade meelespidaja olnud aga ma ikka igatsen neid aegu taga, kui ta ise märkas, et ukselink logiseb või liist on lahti või küsis, palju ta mulle bensuraha arvele kannab.

Laps on põhikooliealine, mitte “nüüd” otsus.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 13.10 23:02; 13.10 23:25; 14.10 07:14; 14.10 07:50; 14.10 12:47; 14.10 16:41; 14.10 17:36; 14.10 18:37; 14.10 21:47; 15.10 08:04; 17.11 15:22; 13.12 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tema ema rollis olemist ei lõpeta, siis ega siin mingeid valikuid pole. See vastutustundetus ainult süveneb.  Sul on võimalik ema rollist loobuda ( ema rolli näitab see, et tuled siia tema peale kaebama, sest “laps” ei kuula sõna) ja elada temaga sellisena nagu ta on. Või siis leiad, et üksi on tunduvalt parem ja eladki üksi.

+22
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algul arvasin, et jutt käib naisterahvast, no et nõud pesemata, tolmurullid, ei tõmba põrandat mopiga üle, ei pane pesu kuivama, aga kui tuli see ukselingi ja liistude jutt, siis on tegu vist ikka meesterahvaga.  Ei oskagi kohe nõu anda ausalt öeldes.

+9
-33
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algul arvasin, et jutt käib naisterahvast, no et nõud pesemata, tolmurullid, ei tõmba põrandat mopiga üle, ei pane pesu kuivama, aga kui tuli see ukselingi ja liistude jutt, siis on tegu vist ikka meesterahvaga. Ei oskagi kohe nõu anda ausalt öeldes.

Kas tõesti on veel inimesi, kes arvavad, et nõud, tolm ja pesu on ainult naise vastutada?

+43
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.10 06:47; 14.10 18:15; 14.10 20:49; 15.10 16:28; 15.10 18:38; 15.10 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ema-teema on meil aeg-ajalt ikka õhus. Olen öelnud, et mina ei hakka tema eest tema asju ära tegema ju. Millisele mehele meeldiks elada koos oma emaga? Või millisele naisele meeldiks elada koos oma pojaga? Et siis miks me tekitame seda olukorda. Ja jätabki tuimalt tegemata, nt sõidab ringi kindlustuseta autoga. Nendes kohtades, kus mina ka vastutan (nt korter), ma ei saa jätta teda tegema nii, nagu ta ise tahab. Hea küll, üks kuu korterivõlgaei tapa aga viite kuud on kaunis keeruline hiljem klaarida.

Kodutööde osas teadis kokku kolides, et ma ei kannata kodutööde ebavõrdset jaotust. Kui on okei, et mina naisena remondin autot ja panen mööblit kokku, siis on okei ka see, et mees võtab tolmu ja peseb pesu. Mu tööpäevad on tihti pikemad kui mehe omad, ma küll ühtki põhjust ei tea, miks mees ei võiks kodutöödesse panustada. Jah, ilmselt pole meestele sisse kodeeritud seda võimet märgata nt kapi peale kogutud tolmu, kuid “mina teen elutoa, palun tõmba sina tolm köögi riiulitelt” peaks ju olema arusaadav.

+26
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 13.10 23:02; 13.10 23:25; 14.10 07:14; 14.10 07:50; 14.10 12:47; 14.10 16:41; 14.10 17:36; 14.10 18:37; 14.10 21:47; 15.10 08:04; 17.11 15:22; 13.12 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Depressioon, tervisehäda. Tal on samad mured mis minul. Mina ka lükkan kõike edasi, sest mul on nii tappev väsimustunne kogu aeg peal ma ei suuda end sundida. Hiljuti leiti, et mul on mõnda aega olnud borellioos, sõin antibiootikumid ära aga paremaks oluliselt ei läinud.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ema-teema on meil aeg-ajalt ikka õhus. Olen öelnud, et mina ei hakka tema eest tema asju ära tegema ju. Millisele mehele meeldiks elada koos oma emaga? Või millisele naisele meeldiks elada koos oma pojaga? Et siis miks me tekitame seda olukorda. Ja jätabki tuimalt tegemata, nt sõidab ringi kindlustuseta autoga. Nendes kohtades, kus mina ka vastutan (nt korter), ma ei saa jätta teda tegema nii, nagu ta ise tahab. Hea küll, üks kuu korterivõlgaei tapa aga viite kuud on kaunis keeruline hiljem klaarida.

Kodutööde osas teadis kokku kolides, et ma ei kannata kodutööde ebavõrdset jaotust. Kui on okei, et mina naisena remondin autot ja panen mööblit kokku, siis on okei ka see, et mees võtab tolmu ja peseb pesu. Mu tööpäevad on tihti pikemad kui mehe omad, ma küll ühtki põhjust ei tea, miks mees ei võiks kodutöödesse panustada. Jah, ilmselt pole meestele sisse kodeeritud seda võimet märgata nt kapi peale kogutud tolmu, kuid “mina teen elutoa, palun tõmba sina tolm köögi riiulitelt” peaks ju olema arusaadav.

See kindlustuseta autoga on nii ja naa. Ühest küljest mehe asi, aga kui midagi juhtub, siis kannatab pereeelarve! Jääb näiteks reis ära või lapsele uue jalgratta ostmine või koduremont.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 07:33; 18.10 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – nii on. On vahele ka jäänud, muidu ma poleks üldse teadnud, et maksmata. Aga auto eest mina oma varaga ei vastuta, nii trahvi kui kindlustuse eest vastutab ta ise. Korter aga on kahe peale ja maksmata jätmise korral vastutan ka mina. Seega on asju, mida ma teen ära tema eest, et mitte ise jamasid kaela saada – see oli see mõte jutul.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 13.10 23:02; 13.10 23:25; 14.10 07:14; 14.10 07:50; 14.10 12:47; 14.10 16:41; 14.10 17:36; 14.10 18:37; 14.10 21:47; 15.10 08:04; 17.11 15:22; 13.12 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sa elad selle mehega, sest armastad teda eks?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 08:13; 15.10 08:26; 13.12 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub kangesti depressiooni moodi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ilmselt pole meestele sisse kodeeritud seda võimet märgata nt kapi peale kogutud tolmu, kuid “mina teen elutoa, palun tõmba sina tolm köögi riiulitelt” peaks ju olema arusaadav.

See ei olene küll soost. Räpakoll harjub lihtsalt räpaga ära, see ei tundu talle nii õudne. Naissoost räpakolle on samamoodi kui meessoost, samuti on ka meessoost pedante. Palju on ka neid, kes küll märkavad rämpsu, aga kuna nad ei viitsi sellega tegelda, teevad näo, et seda pole. Ja meeste hulgas on ka palju neid, kes küll tolmu näevad, isegi teevad sellest probleemi, aga ei arva, et see kuidagi nendelt tegutsemist nõuab, eriti kui naine on majas. Nende arvates on nende roll sel teemal täidetud, kui nad naist informeerivad, et see koht on tolmune. Nii et pole siin enamasti mingit soost tulenevat kodeerimist.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 08:36; 14.10 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läbipõlemine. See on väga levinud.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tundub ka, et mehel on depressioon, et kõik on nagu kokku jooksnud, eriti kui varem selliseid asju ei olnud.

Mõni ongi sündinud laisk, sugulane näiteks. Tark mees, aga ei viitsi ülikooli ära lõpetada,  juba 10 aastat seisab asi ühe eksami ja lõputöö taga.  Tal on kõik eeldused teha väga head karjääri, ikka taandub see mingi laiskuse taha.  Naine ei jõua teda kodus taga ajada, samas, kui temale midagi huvi pakub – siis teeb ära. Suvel ehitas sellise huviga aeda suitsuahju, aga saada muru niitma või aeda kastma -võimatu missioon.  Lapse e-koolist ei tea ta ilmselt midagi.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub kangesti depressiooni moodi.

See depressioon on paljudel eluaegne. Väga paljud kipuvad ebameeldivaid asju edasi lükkama, lihtsalt mõni tunnetab seda piiri, kustmaalt enam edasi lükata ei anna, paremini, mõne jaoks aga sellist piiri polegi. Muidugi juhtub edasilükkajatel ka palju seda, et hinnatakse oma võimeid üle ja lõpuks on korraga liiga palju teha, nii et jääbki midagi tegemata ja võib ka juhtuda, et mõni oluline asi ununeb  selle edasilükkamistaktikaga lihtsalt ära. Eks neil ole lootus, et äkki keegi teeb selle ära või juhtub midagi, mis muudab selle edasilükatud asja tegemise mõttetuks, või on lihtsalt tunne, et täna ei viitsi ja homme on ju ka päev. Seda mõtteviisi peab inimene ise tahtlikult muutma, aga mõni ei tundu olevatki selleks võimeline, ükskõik kui palju jamasid talle selline käitumine ka ei tekitaks.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 08:36; 14.10 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa siin nendest “ebameeldivaid asju on tavaline edasi lükata” vastajatest aru. Koristamine ja putitamine jah, aga kui tegu on arvete tasumisega, siis ebameeldivaks muutubki see just siis kui jääb tegemata. Kesse tahab pärast neid viivisedi ja trahve maksta? Ja saab veel mingi märgi külge ning tulevikus on laenude saamisel kriips peal.

Ma saan aru, kui inimene ei maksa arveid, sest tal pole raha või on muud kulutused “olulisemad”… Ehk on mehel justnimelt mingid muud salajased rahaprobleemid, mida ta üritab sinu eest varjata? On kasiinos (online) maha mänginud või tasub hoopis mõnele hirmuäratavale “kapile” vana laenu tagasi…

See muidugi, et ta oma klientidele arveid ei esita ja jätab niimoodi sissetuleku saamata on täitsa naeruväärne. Ma ei palkaks endale sellist teenusepakkujat, kellega arvete tegemine nii tüütu ja aeganõudev on (teised on ju ka plaaninud oma väljaminekud). Ise ta tõmbab oma firmale niimoodi vee peale.

Ma istuks selle inimesega maha ja vaataks eelkõige pere-eelarve läbi ning paneks talle kasvõi telefoni kalendrisse meelespead, et millisel kuupäeval mingit arvet on vaja maksta. Või tuleb teil ehk kahe peale rääkides parem ja rahumeelsem plaan, et kuidas arved tasutud saavad ja sina ka näägutamisest/meeldetuletamisest vabaned.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 09:45; 15.10 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3562205: Algul arvasin, et jutt käib naisterahvast, no et nõud pesemata, tolmurullid, ei tõmba põrandat mopiga üle, ei pane pesu kuivama, aga kui tuli see ukselingi ja liistude jutt, siis on tegu vist ikka meesterahvaga. Ei oskagi kohe nõu anda ausalt öeldes. Kas tõesti on veel inimesi, kes arvavad, et nõud, tolm ja pesu on ainult naise vastutada?

Jah, on küll.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autokindlustus on kord aastas maksmine, ja see on tehtud nii lihtssks, et võtab 30 sek. Üürid kord kuus. Kõik muu saab otsekorraldustega.

Mis depressioon? See on tavapärane pohhuism. Sest midagi halba pole ju juhtunud. No maksudeklareid ei edita…no ehk 4 a pärast tehakse sundlõpetamine.

Niikaua, kui mercedese ära kriimustab ja 10 000 välja peab käima.

Või tööl on koondamine ja esimesena läheb see,  kes kohale ei viitsi tulla.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki teeb (on hakanud tegema) kanepit? Siis on ka selline trullallaa, miski pole enam tähtis, kohustused on nõmedad, ainuke oluline asi maailmas on kanep. Redutseerutakse lapseks ja ülejäänud maailm peab vastikud kohustused täitma, pothead ise on ainult tšill.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 10:13; 19.10 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis depressioon? Inimesel lihtsalt savi, on aru saanud, et saab ka lihtsamalt, tegutseb nii palju, kui hädapärast vajalik ja ülejäänu saab kuidagi ise korda. Depressiooniga pole mõtet seda välja vabandama hakata. Pigem üsna tavaline meeste käitumine pikaaegses suhtes. Olen sama minnalaskmist mitme tuttava pere pealt näinud, naine läheb järjest närvilisemaks, rabab mitmel rindel, mees kõrval järjest rohkem oma “lebo” eluga rahul. Eks ise pead otsustama, mismoodi temani jõuda, nii et ta aru saaks, et sinu jaoks pole see OK.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis depressioon ja kanep! tavaline harju keskmine lohe.

meestel on ajsade üles kirjutamise ja meelespidamisega tõsine probleem, kohusetundlikke isendeid on vaid üksikuid.

Meeste ja naiste asjaajamisvõimet, aja planeerimist ja oskust igapäevaste probleemidega toime tulla ei saa võrreldagi!

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei-ei, pole meelespidamise probleem, mingi muu asi on tal nende arvetega. Septembri algusest oli tal taas üks arve maksmata. Ma rääkisin talle seda eelmisel esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval. Kolmapäeval ta siis lõpuks maksis arve, mis oli kuu aega üle tähtaja. Normaalne inimene, kui meelde tuletad, et tal on midagi olulist maksmata, maksab ju esimesel võimalusel ära. Arvuti on elutoas, mees on elutoas aga ikka venitab maksmisega veel kolm päeva. Ma ei saa aru, milles asi

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 13.10 23:02; 13.10 23:25; 14.10 07:14; 14.10 07:50; 14.10 12:47; 14.10 16:41; 14.10 17:36; 14.10 18:37; 14.10 21:47; 15.10 08:04; 17.11 15:22; 13.12 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ütleks et see ei ole depressioon, vaid see mees on seni saanud elada niimoodi ja tal pole selle pärast piisavalt sisemist motivatsiooni asja parandada. minu mees oli suhte algusaastatel sarnane. meil korduvalt pandi kodus internet kinni, sest tema asi oli selle arvet maksta ja see oli vahest kuid maksmata, ja kui tüliga seljas ei elanud, olid kodutööd alati tegemata.

sina ei saa sinna midagi teha, kui mees ikka ei taha ise pingutada ja tal seda harjumust ei ole.

 

meie puhul aitas see, et panin fakti ette, et mina sellist koosleu ei soovi, kus olen ema ja koristaja ja isiklik sekretär. kui mees sellest aru ei saanud, siis ütlesin et soovin suhte lõppu. siis käisime koos teraapias.

terapeudi soovitus oli teha mehega koos väga konkreetne ja lihtsasti jälgitav nimekiri asjadest mis peab kummagi poolt tehtud saama, see kuhugi silma alla riputada, JA kui midagi saab tehtud, siis alati meest tunnustama. see nimekirja ja tunnustuse süsteem kestis meil üle aasta. eks ta natuke lapsik oli, aga mehel tekkis harjumus asju teha, nimekirja enam vaja ei ole ja üldiselt saavad asjad sellisel tasemel tehtud, et tülisid pole.

aga kordan,  see et SINA tahad et mees midagi teeks ei ole mehe jaoks motivatsioon. te olete aastaid koos elanud ja lapsegi saanud ja mees on väga hästi saanud sellises suhtes liugu lasta  – kui sa just tõesti pole valmis suhet lõpetama, siis ütle mis motivatsioon peaks olema mehel ennast muuta?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, mis sellist seisundit põhjustab, aga mul on üks naabrimees üsna selline nagu TA mees. Iseenesest pea lõikab ja käed töötavad, väike oma firma jne. Ei tundu depressiivne. Pigem jutukas ja sportlik, aga …kommunaalkulude arveid ühistule maksab nii nagu juhtub. Vabalt võib olla, et 3-4 kuud ei maksa. Meeldetuletuste peale lubab, et kohe maksab, aga midagi ei juhtu. Siis maksab vahepealt mõne suvalise arve ära, ülejäänu jääb nagu on. Ja makstakse näiteks kõik korraga aasta pärast. Kuna ta on tegelikult tubli töömees, siis aeg-ajalt on KÜ ta firma käest mõne väikse töö tellinud. Pakun, et pooled neist on ta kokkuvõttes teinud oma kuluga, sest hoolimata korduvatest meeldetuletustest pole ta suuteline KÜ-le osutatud teenuse eest arvet tegema.  Väga väsitav kui täiskasvanud inimesele tuleb pidevalt elementaarseid asju meelde tuletada.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulub ta mingisse ühiskondlikku organisatsiooni? Kaitseliitlane? Mul üks tuttav on selline, metsas roomamas oli mihkel, aga koduste arvete maksmine ja vahel harvagi kotitäie söögi koju ostmine käis üle jõu. Asi ei muutugi enne kui saab aru, et pere lihtsalt läheb tema enda pärast katki.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui elukaaslasel puudub vastutustunne